Medvědi a pandy

Medvědi a pandy https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14519/zvirata-celeho-sveta-medvedi-a-pandy-14519.jpg 5 30 4

Zvířata celého světa série

Poutavou formou přibližuje populárně vědecká knížka život medvědů a pand. Hovoří o žijících druzích těchto šelem, podává přehled hlavních tělesných rozměrů jednotlivých druhů, podrobně líčí jejich způsob života a obživy,rozmnožování, péči o mláďata, informuje o situaci medvědů v Československu, upozorňuje na nebezpečí, která medvědům přináší civilizace aj.... celý text

ArwenAragorn
24.05.2021 4 z 5

80%

Že mám tuto knížku nehodnocenou, jsem si uvědomila díky mé oblíbené uživatelce haki34. Pro mě to bylo opět poučné čtení. Medvědy já mám dokonce doma, tedy v plyšové podobě, a jsou mezi nim i pandy :-)

haki34
24.05.2021 4 z 5

další zajímavá knížka ze série, o mé noční můře (proto mám tak ráda Beskydy, je mnohem menší pravděpodobnost medvěda potkat, než na mém rodném Slovensku :)) )
opět zajímavě podané, vše podstatné o medvědech, ale cosi málo mi přeci jen ke spokojenosti chybělo, sloni i opice mi přišly o chlup lepší..
Zajímavé bylo srovnání/zařazení pand -článku na rozhraní. Také porovnání pandy velké a pandy červené (kterou máme v ostravské ZOO a pravidelně ji sledujeme )
každopádně doporučuji !

draka
06.09.2020 5 z 5

Zajímá mě způsob života zvířat v přírodě, a proto jsem si kupoval tuto edici. Medvědi jsou určitě zajímavé šelmy. Pravděpodobnost, že bych se s ním potkal v našich kůrovcem zdevastovaných lesích je opravdu malá. Ani nejsem tak odvážný, abych v zoologické zahradě přelézal ohradu s medvědím výběhem, a tam se s ním zkoušel obejmout, natož zápasit jako někteří, které jsem znal.

knihovnice
03.02.2011 3 z 5

Totéž,co u ostatnich dílů této řady.

zvířata, fauna medvědi šelmy pandy

Ivan Heráň
česká, 1934 - 2001