Medúza

Medúza https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1960/meduza-1960.jpg 4 218 218

Blanka přijela do Prahy hledat slávu a bohatství, ale našla jen pár prchavých známostí, lidskou špatnost a nespokojenost s vlastním údělem. Ale: potká muže, ušlechtilého muže, umělce - její zkázu i spásu. Milostné opojení i trápení promění nezralou dívku v ryzího člověka a silnou ženu.

bookcase
05.08.2013 4 z 5

Je to už dávno, co jsem ji četla, nevylučuju, že si ji přečtu znovu :)

český krumlov
09.03.2013

Medúza je jedna z mých nejoblíbenějších knih. A ačkoliv miluji její historické romány, ráda se vracím i k této knize, kde mě vždy osloví určitá pasáž nebo moment.

4xab
09.10.2011 4 z 5

Cetla jsem ji po Navzdory basnik zpiva. Totalne me zmatlo, ze pise i "soucasnosti", ale dobry, fakt dobry.

Siginek
10.07.2011 4 z 5

Krasna kniha, ale souhlasim s Alix, od okamziku, kdy se hrdinka dava dohromady se svym zenatym milym, uz to nejak neni uplne ono...rekla bych ze konec je malinko pritazeny za vlasy, ne uplne realny...ale suma sumarum moc se mi libila!

Polly
26.03.2011 5 z 5

Úžasná kniha s velmi překvapivým koncem. Aspoň pro mně. Kniha je z období 60-ých let, aspoň myslím, ale téma je pořád aktuální. Co má vlastně člověk dělat se svým životem ... .

Adina
30.11.-0001 5 z 5

Moje bible.

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Kniha mne nadchla hned na prvních stránkách a vydrželo mi to tak do poloviny. Do té doby byly všechny úvahy i dialogy hlavní hrdinky a jejích spoluhráčů vtipné a na úrovni. Když ale pak začíná příběh její vysněné lásky, začíná to být nepřirozené. Příliš mnoho patosu mi pokazilo dojem a je to škoda.

Li@
30.11.-0001 4 z 5

Moje oblíbená knížka, kterou si s chutí kdykoli přečtu. Vyvolává spoustu emocí.

cielle
30.11.-0001 4 z 5

Tato kniha patří do těch, které na vás něco zanechají. Když sem ji dočetla, ještě dlouho jsem na hlavní hrdinku myslela a přemýšlela o jejím příběhu.