Mé lži

Mé lži https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475886/bmid_me-lzi-XKf-475886.jpg 4 147 147

Před pětadvaceti lety se v jeskyních poblíž malého městečka Grotto v Iowě našlo tělo šestnáctileté Eve Knoxové. Objevily ho tam její nejlepší kamarádka Maggie a její sestra Nola. Podezřelých bylo hned několik, včetně Evina přítele Nicka, ale bez dostatečných důkazů byl případ nakonec uložen k ledu. Po více než dvě desetiletí Maggie Evina smrt a ta strašlivá noc pronásledují. Pracuje v Grottu jako policejní detektivka a je v sedmém měsíci těhotenství, když se objeví nový důkaz a případ je znovu otevřen. Jak Maggie vyšetřuje a prozkoumává všechny staré i nové stopy, vyplouvají na povrch tajemství temná jako jeskyně sama, i smutný příběh toho, co se tehdy skutečně odehrálo. Jenomže někdo v městečku ví víc, než je ochotný přiznat, zato je pravděpodobně schopný všeho, jen aby pravda nevyšla najevo.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

This is How I Lied , 2020

JitkaHambi
14.10.2022 4 z 5

Tak tato kniha mě bavila hrozně moc! Přesně tento styl psaní mám ráda - myslíte si, že víte a za pár stran je úplně všechno jinak.
Doporučuji!!!

Olous1
29.09.2022 5 z 5

Právem plných pět hvězdiček. Toto byl náhodný výběr v knihovně, čtivé,do poslední stránky jsem nevěděla kdo je vrah. Přečteno s přestávkami za dva dny. Určitě doporučuji všem,za mě 100%. Skvělé počteníčko.

Listonožka
25.09.2022 5 z 5

Tuhle autorku jsem objevila náhodou a musím říct, že jsem rozhodně nešlápla vedle. Čtivé, napínavé, v nitru tak ponuré postavy, až měl člověk pocit, že na vraždě se podíleli všichni. Nitka k vrahovi dávkovaná tak akorát. Tady není co vytknout.

soukroma
14.08.2022 5 z 5

Líbilo, napínavé, nepředvídatelné: příběh mne zaujal, i když mne právě záležitosti náctiletých v thrillerech docela otravují (takových námětů je až moc). Autorka několikrát otočila zaměření na vraha, přidávala další indicie i postavy - těch predátorů, lhářů, šmejdů, hnusáků (Nola ve svých skutcích a záměrech zůstala naštěstí jen na představivosti čtenáře) apod. bylo postupně čím dál víc. Závěrečná akce byla tedy hodně divoká.
A jak z toho všeho vyšla (fyzicky i psychicky) hlavní hrdinka, policistka, to ať si každý přečte (a přebere) sám. Bez viny (alespoň zatajením informací, když ne přímo vědomým ohýbáním pravdy) nebyl široko daleko nikdo.

anája
03.08.2022 5 z 5

Nečekaně povedený thriller, který vás nenechá ani na chvíli vydechnout. Tak dlouho jsem odkladala a nakonec taková pecka!! Hned shanim druhou knihu autorky.

BlueTer
06.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Zajímavý thriller. Velice napínavý a čtivý. Nola mi byla odporná a zároveň jsem nemohla pochopit, že tam Meggie nechala svou kamarádku a Nola sestru. Bylo mi trochu jasné, kdo to udělal.

Antaki_Thorin
19.06.2022 4 z 5

Málokdy úplně náhodně sáhnu na knihu, aniž bych předem četla alespoň hodnocení tady na DK. Prostě jsem se nechala vést intuicí. Nechala jsem na sebe působit přebal knihy, název, barvy... a šup, už byla v košíku :-)
Neznala jsem autorku, ani její předchozí dílo. Byla to vynikající volba! Napětí, sympatické a velmi plastické postavy, děj měl spád a dokonce i ten nádherný 'aha moment' na závěr! Dostala jsem vše, co jsem si mohla přát:-)

anysekhel
10.04.2022 4 z 5

Zajímavá kniha. Thriller jak má být. Postavy popsané dobře.

7104
29.03.2022 4 z 5

Kniha byla napínavá, děj zajímavý a dobře napsán. Jen mě mrzely chyby v textu knihy (chybějící slova, opakující se slova) - poprvé, co mě to hodně rušilo od děje.

Katania
26.03.2022 4 z 5

Takový lehčí krimithriller. Děj napínavý, postavy sympatické.

Šárka88
17.03.2022 5 z 5

Opět napínavé od začátku až do konce. Sice se mi to četlo pomaleji, než první knížka od této spisovatelky, ale jinak paráda. Vůbec se mi nelíbila Nola, ale to tady nikomu, kdo četl. Autorku jsem zařadila mezi oblíbené a doufám, ze bude další takto napínavá knížka.

romanka26
15.03.2022 5 z 5

Perfektní kniha, každa stránka napínavá.. Líbila se mi více než skvělá Dívka na kolejích. Autorku zařadim mezi své oblíbené a moc se těším na další knihu!

Kekik
04.03.2022 3 z 5

Za mě průměr, ale nebylo to špatné čtení. Chvílemi příběh bavil, chvílemi ne. Nejhorší byly části s Nolou. Nemám pochopení pro její zacházení se zvířaty. Hrozné. To se mi vůbec nečetlo hezky. Vlastně ani nevím, co si mám o Nole myslet.
Děj je zajímavý, a je dobře popsán. Pohled ze tří stran s návratem do minulosti byl dobrý krok.
Možná se podívám i na autorčinu knihu Dívka na kolejích. Když ji někde zahlédnu v akci, zřejmě si ji koupím.

dzzarka
03.03.2022 5 z 5

Tato kniha se dobře četla. Z tohoto žánru mám již dost načteno, ale o této knize mohu směla napsat, že to rozhodně není podprůměr. Líbí se mi i forma, jakou je kniha napsána. Prolínání minulosti a přítomnosti, nečekaný závěr... Určitě doporučuji

ArwenAragorn
27.02.2022 4 z 5

75%
Padla noc a jediné světlo sem dopadlo z domu daleko na vrcholu srázu, poblikávaly jako nějaké vzdálené majáčky naděje. Už je kousek, blesklo Eve hlavou. Jsem tak blízko.

Moc pěkný thriller. Je velice čtivý, přiměřeně napínavý, s adrenalinovým závěrem. Byla jsem překvapená, že vraha Eve známe už v polovině knížky, ale zjistila jsem, že to je dobře promyšlený tah autorky. Jenom jsem nemohla pochopit Maggie, která se těsně před porodem vymodleného děťátka vrhá do nebezpečných akcí.
Knížka určitě stojí za přečtení.

alexis818
15.02.2022 5 z 5

Za mě velmi dobrá kniha.Pribeh,že kterého mi běhala zimnice a moc pěkný styl psaní.

Koudy411
11.02.2022 3 z 5

Kniha měla hodně slibný začátek, výborné vykreslení postav, zajímavý děj. Postupem času se z dobré knihy stal scénář pro celkem špatný americký film. Je to škoda, autorka to zbytečně překombinovala.

JustWomen
30.12.2021 2 z 5

Hodně jednoduchý děj, žádné napětí, žádné emoce, ani závěr mě nepřekvapil. Dočetla jsem, ale na další knihy autorky se nechystám.

Leena
07.12.2021 4 z 5

Čtivé a dobře napsané.
Líbilo se mi to.
Tušila jsem, že to bude více zamotané, jak se ukázalo ke konci..

Poetika_slov
04.12.2021 5 z 5

Tato kniha si s Vámi bude hrát jako kočka s myší, kde se v prolínajících se časových úsecích rozkrývá dvacet let nevyřešený případ patnáctileté Eve, jenž byla zavražděna v Ransomských jeskyních. Co se nepodařilo vyřešit šerifovi Kennedymu, to za něj přebírá jeho dcera Maggie, která následuje v jeho šlépějích jako druhý detektiv policejní stanice v Grottu. Plány na mateřskou vzaly hned za své, jakmile byla nalezena nová stopa k vraždě její nejlepší kamarádky Eve, a Maggie s odhodláním otevírá dávno zapomenuté složky svého otce, jenž tehdy řešil případ. Zatímco se probírá chaosem záznamu a důkazu, jenž pod nánosem prachu ukryl čas, přenášíme se do dějové line před vraždou, do roku 1995, kde se seznamujeme s Eve. Její život nebyl příliš jednoduchý a bláhový, jak by se ostatním mohl na první pohled zdát. Žije se svou matkou Charlotte a se sestrou Nolou, jenž byla sice mladší, ale problémovější, a Eve ji vždy musela vytahovat z různých průšvihů, které poblíž Noly vznikaly. Aby toho nebylo málo, její přítel Nick ji psychicky a fyzický týrá. Své modřiny s různými barvami skrývá pod tlustými svetry, ale pravdu se bojí odhalit, však kdo by ji to věřil. Eve je odhodlaná to nevzdat a bojovat o sebe, stačí jen počkat do Nového roku a svět by mohl být lepší, co horšího se už může stát? Mezitím se rozehrává kolotoč spletitých dějů a z rozházených dílků se před Vámi odhaluje pravda. S každou kapitolou si stále nebudete jisti, kdo je opravdu ten vrah. Je to snad Nick, nebo Nola či někdo úplně jiný? Přeci jen někdo Eve bedlivě pozoruje a ví co se ten den, 22. prosince 1995 stalo, ale čeká po tichu dvacet let, než jej odhalí. Němý svědek nechce jen pravdu, ale i svou pomstu. Jedná se o vskutku dobře propracovaný thriller s hutnou atmosférou a postavami se svými tajemstvími.

tajemství

2020  82%Dívka na kolejích