Zjevení

Zjevení https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56177/bmid_zjeveni-xsh-56177.jpg 5 158 158

Matthew Shardlake série

Autor ve své čtvrté knize o osudech středověkého právníka a detektiva Matthewa Shardlaka rozhodně nezklame své věrné čtenáře ani ty, kdo se s tímto hrdinou setkávají poprvé. Tentokrát jde o pátrání po sériovém vrahovi, který ve svém šíleném počínání postupuje podle biblického evangelia – knihy Zjevení. Napínavý příběh se odehrává v Londýně v době vlády krále Jindřicha VIII.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , BB art

Revelation , 2008

orinka3
30.03.2016 5 z 5

Shardlake opět nezklamal. Lidský, charakterní, statečný, diplomatický, empatický...mám ho opravdu ráda. Jeho pátrání plné nebezpečí mu určitě nezávidím, navíc bych dala na budku každému, kdo ho uráží kvůli jeho tělesné vadě. Krále nevyjímaje. Výborná historická detektivka, pořád plná napětí i zápletek. Je radost ji číst.

palec
08.01.2016 5 z 5

Čtěte pomalu a užívejte si atmosféru starého Londýna.

lampernaqui
27.12.2015 4 z 5

Jak to ten autor dělá, že kvalita v sérii neklesá, spíše naopak? Hrbáč právník tentokráte loví vraha, kterému dělá dobrý návod Bible. To už tak bohužel bývá. Znovu výborná atmosféra tehdejší staré Anglie, zamotaný případ, dokonce několik případů, všechno do sebe krásně zapadá a autor se obejde i od dnes populárních závěrečných wow-zvratů, to je bod navíc.

ondrash77
02.12.2015

Sansom čtenáře zavádí do královských paláců, kde žil výkvět tehdejší společnosti. Protipólem jsou zaostalé části města, kde živořila chudina a kde byly životní podmínky více než zoufalé. Do podrobného popisu se ale nepouští, nesnaží se ani ukazovat běžný život středověkého člověka. Je to trochu promarněná šance, na druhou stranu je to typické i pro předchozí knihy.

klokan.1905
01.10.2015 5 z 5

Právník a detektiv Matthew Shardlake... Čím dál lepší... jsem moc rád, že můžu sáhnout po dalším kousku a co nevidět vyjde ještě jeden kousek ;-) Zjevení bylo absolutně skvělé čtení =) Těžko se dá od toho odtrhnout... Konec jsem dočítal v kuse (posledních cca 150 stránek), asi do jedné hodiny ráno, protože jsem byl fakt moc zvědavý, jak to celé dopadne... Za mě za pět hvězdiček a maximální spokojenost!!!!

achilles
18.08.2015 5 z 5

Další skvělý detektivní příběh z tudorovské Anglie. Sansom dokáže perfektně popsat tu temnotu středověku. Každá ulice, každý dům, každý člověk na mě doslova dýchá. Cíleně si vybírám knihy, kde autor dokáže propojit skutečné historické události s fikcí a Sansom patří k nejlepším.

Richie1
16.01.2015 4 z 5

V dalším díle série románů z doby Tudorovců C.J. Sansom sáhl po vděčném tématu - vraždy inspirované knihou Zjevení. Podobných motivů již bylo v literatuře i ve filmu dost - vzpomínám např. na výborný film Sedm.
Sansom opět výborně popsal atmosféru středověkého Londýna i celé anglické společnosti. Jeho právník Matthew Shardlake je nejen dobrým právníkem, ale také neúnavným detektivem, zvláště když musí řešit případ vraždy svého dlouholetého přítele. Do pátrání po sériovém vrahovi se, jak jinak, velmi zaplétá, ale díky svým analytickým schopnostem postupně přichází vrahovi na stopu.
Potěšilo mě také spojení historických prvků s právnickou i lékařskou problematikou. Tuto knihu jsem četl s radostí stejně jako předchozí Sansomovy romány o mistru Shardlakeovi. 85%

Sheemas
01.01.2015 4 z 5

Přítel nalezen mrtev, podobná vražda pár týdnů před touto událostí a vrah začíná přidávat na rychlosti, takto začíná již 4. kniha v sérii o právníkovi za doby Jindřicha VIII. Skvělé pokračování, které chytí a zaujme, reformisté vs. papeženci, Bůh vs. ďábel a právník vs. ,,šílený sériový vrah"? Jednoznačně doporučuji.

mpb1913
05.03.2014 5 z 5

Já sem z celé série fakt nadšenej, dostal sem se náhodně k Rozpuštění a od té doby na Shardlakovi ujíždím.

jarin58
12.01.2014 5 z 5

Kniha Zjevení je vůbec moje první z historie,nepočítám li Vl.Vondrušku.Toto téma mne nikdy nijak nepřitahovalo,ale zde jsem byl unesen a určitě budu pokračovat.

Ravic
05.01.2014 5 z 5

Jako vždy skvěle propracovaná zápletka s nečekaným rozuzlením. Jsem rád, že nežiju v téhle době :)

cori
02.01.2014 4 z 5

Napínavé čtení stejně jako předchozí díly. Shardlakeovi jde opět o život, vrahounem je ta nejnepravděpodobnější osoba. Autor čtenáře seznamuje i s počátky léčby psychických nemocí a zavede Mathewa za klientem do blázince. Netušila jsem, že doktorovi Guyovi je už 75 let.

elcapitano
20.12.2013 5 z 5

Byl jsem stržen, napnut a nadšen! Doporučuju.

KikiZ
12.08.2013

Souhlasím s níže uvedeným komentářem - je to takové historické Sedm, jenže daleko lepší. Shardlake a Jack Barak pátrají po vraždícím šílenci, jež páchá své zločiny podle knihy Zjevení. Vedle samotného pátrání nahlédneme i do Jackova soukromí a jeho vyrovnávání se se ztrátou svého dítěte. A to je věc jistě ohromně bolestná a těžká v každé době. Opravdu strhující, napínavé čtění. Doporučuji!!!

kukurioko
03.04.2013 5 z 5

Knihu jsem zhltla za 1 den v souboru "Nejlepší světové čtení". Zajímavá, čtivá, napínavá.

mikesh
29.03.2013 5 z 5

Naprosto uzasny pribeh, trosku jako Sedm, ale daleko lepsi, skoda, ze se nechysta zfilmovani, precteno za 4 dny

Shardlake
11.08.2012 5 z 5

Knihu Zjevení jsem četla od Sansoma jako první, aniž bych věděla, že je to až čtvrtý díl a musím přiznat, že se mě velmi líbila. Je napínavá, čtivá. Vřele doporučuji. Já sama jsem ji "zhltla" během 14 dní.