Sběratelé ostatků

Sběratelé ostatků https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2402/bmid_sberatele-ostatku-tiD-2402.jpg 4 364 44

Martin ze Stvolna série

Pokračování osudů Martina ze Stvolna, který se vrací z Francie do Prahy, aby dokončil studia na nově založené univerzitě. Ani v Praze však nemá možnost školu dokončit. Zaplete se do domácí války s jihočeskými Rožmberky a posléze se stane služebníkem císaře Karla IV. Ten ho pověří úkolem získávat pro katedrálu svatého Víta ostatky. Putuje do Německa, kde potkává dávného přítele Konráda z Wormsu. Zde se znovu dostane do konfliktu s inkvizicí a prchá do severní Itálie. Uchýlí se pod ochranu dávného přítele, nyní biskupa Peera. V přestrojení dál pracuje pro císaře Karla IV. a složitými cestami pro něho vykupuje vzácné relikvie. Účastní se jeho římské korunovační cesty a nakonec získá zlomek evangelia svatého Marka a tajně ho dopraví do Čech. Po návratu se Martin ze Stvolna ožení a získává vlastní panství, ale ani tím nezíská klid, neboť musí řešit další složitou situaci, v níž se ocitne díky dvorským intrikám.... celý text

ZaS
16.08.2017 3 z 5

Oproti jiným knihám mi začíná trochu vadit nekonzistence myšlení hlavního hrdiny. Ale jinak standardní Vondruška.

wooloong
27.05.2017 5 z 5

Výborný druhý díl. Cesta Martina ze Stvolna pokračuje. Z Francie se podíváme do Čech, Německa a Itálie. Pravda, některé motivy se opakují, ale všechny ty válečné lsti a podvůdky ohledně ostatků jsou tak chytře a zábavně vymyšleny, že to ani nevadí. Bavila jsem se skvěle.

Karborund
23.04.2017 5 z 5

Nastolená laťka prvního dílu zůstala stejně vysoko.Středověké poznávání evropského kontinentu,porovnávání zvyků,kultur a tradic s našimi z dob Karla IV.

lump23
02.03.2016 4 z 5

Moc zajimava a pekna kniha.Myslim si že je to nejlepši dil co Vondruška napsal.Určite doporučuji.

rasputin
09.01.2016 4 z 5

Martin ze Stvolna je trochu takový středověký James Bond. Dost chlastá, je samá ženská, umí to s mečem i bez něj a je až neuvěřitelný, co všechno zažije a přežije. :-) Ale jinak super čtení.

VeronikaZ
28.09.2015 4 z 5

Těch románků se ženskými by tam mohlo být méně. :)

malen
01.09.2015 4 z 5

Líbilo, sice jsem to nečetla jedním dechem , jako první díl, ale i tak jsem zvědavá na pokračování.

petr3048
20.07.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetl jedním dechem. Velmi zajímavý a poutavý příběh protkaný historickými fakty mě nejen bavil, ale také poučil. Skvělé

mifie
15.02.2015 5 z 5

pěkné

alabra
03.01.2015 5 z 5

Odpočinková kniha, dobře napsaná, jen osobní linie mírně pokulhává až do červené knihovny - jedno oko nezůstalo suché. Jinak zajímavý obraz Evropy v době vlády Karla IV.

klokan.1905
16.10.2014 5 z 5

Pokračování o osudu Martina ze Stvolna se mi moc líbilo, určitě si přečtu i zbylé dva díly ;-) Ostatním mohu tuto knížku jen a jen doporučit k přečtení

Selinute
16.10.2014 5 z 5

Úžasně poutavý příběh Martina ze Stvolna zasazený do období vlády císaře Karla IV.odhaluje středověk tak, jaký byl krutý a násilný. Začínám mít ráda knihy od tohoto autora. I tento druhý díl mě hodně bavil.Kdo má rád historické ságy, určitě si přijde na své.

čef
19.07.2014 5 z 5

Další díl o neomylném zpěvákovi, který nakonec dosáhne vždy svého ať na poli milostném nebo válečném. Dobrodružný příběh, který opět potěší všechny příznivce české dobrodružné a historické literatury.

Roob
08.07.2014 4 z 5

Něco podobného jako od Bernarda Cornwella.Je to pěkný příběh.

tenax
07.06.2014 4 z 5

Stále ještě je brzo na nějaké hodnocení, příběh je vlastně v polovině. Martin zůstává nedostižným milovníkem, hudebníkem a rytířem, jeho dobrodružství jsou zábavná a dobře se čtou.

jaja1989
27.05.2014 4 z 5

hezká kniha, ale po 2.uz jí cist nebudu

Modrina
21.05.2014 5 z 5

I tenhle díl jsem přečetla jedním dechem.

KikiZ
12.08.2013

První díl jsem nečetla, ale ani to nijak nevadilo. Pěkné čtení jako vždy od pana Vondrušky, jen jsem měla trochu problém s délkou knihy. Myslím, že kdyby těch knih o Martinovi ze Stvolna bylo více a zato kratší, bylo by to lepší. Ale i tak moc pěkné a čtivé.

Hřibče
10.06.2013 5 z 5

Stejně jako tomu bylo u předchozího dílu, tak i tento jsem zhltla. Kniha, která vás chytne hned v úvodu a nepustí.

kryspin66
28.05.2013 4 z 5

Druhý díl tetralogie se mi též líbil. Asi stejně jako první. Uvidím jaké budou další. Doporučuji.