Evangelium podle Satana

Evangelium podle Satana https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45307/evangelium-podle-satana-45307.jpg 4 156 39

Maria Parksová série

Když vyšel ve Francii začátkem roku 2007 román Evangelium podle Satana, stal se záhy nejčtenějším francouzským thrillerem. Již po třech měsících se mu dostalo prestižního ocenění „Prix de la presse“, které je svazem francouzských knihkupců každoročně udělováno nej­za­jí­ma­věj­ším dílům. Píše se rok 1348 a Evropu pustoší epidemie černého moru. Matce Izoldě Trentské, představené bolzanského kláštera augustiniánek, se dostane do rukou apokryfní evangelium. Současně s ním pronikne do kláštera i démonický mnich, který postupně povraždí celou Izoldinu kongregaci. Vrah nese znaky uctívačů ďábla a své oběti přibíjí ke kříži. Aby se před ním zachránila, zazdí se matka představená i s rukopisem ve sklepení kláštera. Rok 2006, Hattiesburg ve státě Maine. Asistentka okresního šerifa Rachel pátrá po čtyřech pohřešovaných mladých servírkách, načež se sama ztratí. Vyšetřování Rachelina zmizení se ujme Maria Parksová, psycholožka FBI obdařená nadpřirozenými schopnostmi a specializovaná na křižáky – sériové vrahy, kteří cestují po světě. V opuštěné kryptě najde Maria Rachelino zmučené tělo i ukřižované mrtvoly čtyř pohřešovaných žen. FBI vraha dopadne a zastřelí. Je to mnich s ďábelskými symboly vypálenými na kůži. O několik dní později ve Vatikánu zjišťuje hlava Kongregace pro zázraky kardinál Oscar Camano, že čtyři zavražděné mladé ženy jsou ve skutečnosti jeptiškami, které do Spojených států před nedávnem poslal vyšetřit vlnu vražd, jež postihla velice starý řád poustevnic. Ten už od středověku opatruje a studuje zakázané křesťanské rukopisy. Camano povolá svého nejlepšího vymítače, jezuitu Alfonsa Carza, aby se vydal po stopě evangelia, které církev před šesti stoletími ztratila. Cesty Parksové a Carza se protnou a vyšetřování je zavede ze Skalnatých hor až do bolzanského kláštera a tajné vatikánské knihovny. Co se v tomto evangeliu, jež se zdá být pro církev takovou hrozbou, vlastně skrývá?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Rybka Publishers

L Evangile selon Satan , 2005

Storm5007
24.06.2016 5 z 5

Jsem naprosto nadšená. Jedná se o úžasnou knihu s tajemným a velmi napínavým dějem, od knihy se prakticky nedá odtrhnout. Ne jednou mě při čtení této knihy mrazilo.
V poslední době je velmi málo knih u kterých nemáte v některých pasážích problém se prokousat. Tady jsem neměla nejmenší problém. Myslím, že by bylo zajímavé, kdyby se tato kniha zfilmovala. :oD

ViolettaCh.
21.02.2016 5 z 5

Bezva knížka, která je k přečtení tzv. jedním dechem, ač je velmi objemná. Děj je napínavý, rozvíjí se ve více dějových i časových liniích, v různém prostředí. Ohromně jsem si početla!

genie
09.01.2016 4 z 5

Na tuhle knížku bych asi nepřišla nebýt čtenářské výzvy a mé zvědavosti, jaké že knihy nabízí počáteční písmeno mého křestního jména kromě knih o Einsteinovi nebo ekonomii ...
Kniha má dobrou konspirační zápletku a děj probíhající v několika zajímavých liniích, autorův styl mi zcela vyhovoval. O církvi, ukřižování Krista a Templářích už jsem něco načetla, v téhle knize však dostali trochu jiné role než obvykle, což pro mě bylo novum, stejně jako nadpřirozené vize, démoni a vtělení. Suma sumárum, knížka byla tajemná, místy hororová, zajímavá a čtivá.

Ajrad1981
02.01.2016 5 z 5

Přidávám se k nadšeným komentářům. Naprosto super, napětí, nečekané zvraty - a v podstatě otevřený konec, takže si ani nemůžete oddechnout, že to všechno dobře dopadlo :-) Tuhle knihu jsem měla vypůjčenou, ale prostě jsem si ji MUSELA KOUPIT!

kacenka0474
12.04.2015 5 z 5

Asi nejlepší knížka, jakou jsem kdy četla! Přečteno před několika lety a dodnes všem ve svém okolí doporučuji, protože je to nezapomenutelný zážitek... Doufám, že někdy bude čas si jí přečíst znovu :)

jablunka198
29.01.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla! Kdyby to šlo dám 10 hvězdiček. Byl to vážně mazec. Napětí od začátku do konce, hororové téma, neskutečně vypjaté situce. Úplně jsem při čtení ztratila pojem o čase i svém okolí a to dokáže málokterá kniha. Rozhodně doporučuji!!!

Dixinka
04.01.2015 5 z 5

Škoda, že mi ten příběh tak rychle utekl. Krásné čtení plné napětí.

Luken
10.11.2014 5 z 5

Jedna z Best Of kníh akú som kedy čítal! Strhujúci dej od samotneho začiatku až po absolútny koniec. Odporúčam každému milovníkovi tohoto žánru ;-)

Lucik666
24.07.2014 5 z 5

Četla jsem ji 2x a bavila mě. Opravdu moc. Dokonce s ní mám i jeden úsměvný zážitek, když jsem čekala na vlak, s knihou v kabelce, jak je mým dobrým zvykem. Přisedla jsem si k jedné milé a usměvavé slečně, která se dívala z okna a byla celkem sympatická. Jakmile jsem vytáhla knihu, položila si ji na klín a ona si přečetla nadpis, tak jí úsměv zmrzl na rtech, celá se napjala a vypadala docela vyděšeně. A když jsem se do knihy začetla, tak to byl pro ni úplný konec. V příští stanici si přesedla jinam :-) Takže i takto kniha může působit.

bittle
10.06.2014 5 z 5

Nejlepší kniha co sem četla, napínavá od začátku až do konce...

orinka3
07.06.2014 3 z 5

Zajímavá kniha. Rozhodně se dobře čte, je napínavá, nevšední obsah. Dvě třetiny knihy jsem přečetla jedním dechem. Pak mi začly trošinku vadit maličkosti, jako nechutný hmyz, rojící se všude možně (asi jako v Indiana Jonesovi:), pak se mi zdálo, že autor knihu trošku natahuje a přistihla jsem se, že už se těším, až bude konec. Přesto knihu doporučuji jako dobře napsanou dobrodružnou literaturu.

endroo25
11.05.2014 3 z 5

Z knihy jsem trochu na rozpacích. Podle recenzí jsem od toho čekal víc. Přišlo mi to celé takové hodně roztáhnuté. Mám-li to srovnat s D. Brownem, tak kniha postrádala dynamiku a spád. Nečetla se mi tak lehce jako právě Brownovy díla.

Adelajda_4
13.11.2013 4 z 5

Hodně dobrá kniha! Čekala jsem, že to bude nějaká tuctovka, ale naprosto předčila moje očekávání. Myslím si, že Graham byl právem přirovnáván k Brownovi. Kniha rozhodně stojí za přečtení, při čtení se nudit nebudete.

Radůz
22.10.2013 3 z 5

Nebyla to špatná kniha, ale podle toho, co jsem o ní slyšel jsem od ní tedy čekal víc. Já bych ji rozhodně nepřirovnával k Brownovi. Každopádně je to kniha, která vám nasadí brouka do hlavy. Kdoví, co všechno před námi církev tají a nemohlo být všechno třeba jinak?

Flipper
20.02.2013 3 z 5

Pre Američanov možno novodobý Dan Brown, pre uvažujúceho Európana nikoly. Ale pekne po poriadku: asi najväčšou chybou tohto thrilleru je, že zo seba vydá to najlepšie prvých 150 strán. Týchto strán je skvelo gradovaných, atmosféra je každým krokom strašidelnejšia a čitateľa napína ako gumičku v gatiach. Potom však postupne poľavuje, no všade je viditeľná snaha udržať predchádzajúcu atmosféru a to niekedy vadí. Celá konšpirácia je založená na fakte: keď sa to dozvedia veriaci - hneď tomu uveria - celé náboženstvo čaká zánik. Aby sa to podtrhlo, musí to vyhlásiť niekto významný. Práve tu Brawn majstrovsky pracuje s faktami a sprostredkuváva informácie, ktoré si má čitateľ domyslieť. Tu však dostaneme naservírovanú pravdu a ostatok je len krimi naháňačka. Tiež tie prevteľovania Parkerovej majú sem tam logické diery, no celkovo je to stale dobrý román, lebo balansuje na hrane nepoznaných prevtelení a nepredstaviteľného zla.

rokofak
18.11.2012 5 z 5

Táto kniha nemá žádnou chybu,je to BOMBA!!!! Všem vřele doporučuji.

Mikisan
19.06.2011 5 z 5

Úžasná kniha a skvělý příběh.

Godzila.007
10.04.2011 5 z 5

Kniha je opravdu suprová, úžasný dějový spád, který se prolíná ve dvou časových liniích - ve středověku a v současnosti - a na různých místech. Pak se děj spojí. Je to napínavé a má to šťávu. Jedná se o nejlepší knihu roku 2007 ve Francii - jistě právem.

janettka
21.12.2010 5 z 5

Výborná kniha, která se mi dostala pod ruku. Sice toto není můj nejoblíbenější žánr, ale přestože má spoustu stran, měla jsem ji přečtenou jedním dechem. Opravdu mě bavila a nemohu si ji vynachválit.