Maria Montessoriová

Maria Montessoriová
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478205/bmid_maria-montessoriova-9IB-478205.png 4 197 197

Maria Montessoriová byla výrazná osobnost, pocházela ze zámožné italské rodiny, v roce 1896 se stala první doktorkou medicíny v Itálii, zajímala se o výchovu mentálně postižených dětí a o otázku dětských nervových nemocí, později se věnovala propagaci svého programu vzdělávání. Autorka románovou formou přibližuje náročnou cestu této inteligentní vzdělané dívky, která se díky vlastní houževnatosti a cílevědomosti vypracovala mezi odbornou špičku ve svém oboru. Kvalitně napsaný, čtivý a zajímavý biografický román poutavým způsobem seznámí čtenáře s počátky kariéry této významné italské pedagožky a zakladatelky výchovně-vzdělávacího programu Montessori.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Lehrerin einer neuen Zeit , 2020

xxbarbarelaxx
21.02.2022 5 z 5

Musím říci, že tuto knihu jsem začala číst bez nějakého očekávání a musím říci, že kniha se četla moc dobře. Příběh jako celek se mi líbil. Jen škoda, že autorka více nezapracovala na zakončení příběhu.

hzd
20.02.2022 5 z 5

Moc hezká knížka. Příběh se mi líbil a určitě má paní Montessori můj velký obdiv. Jen si myslím, že mohla myslet více na svůj soukromý život a nedávat na první místo svou kariéru. Rodina by měla být na prvním místě. I v době ve které žila.

Ivanule
11.02.2022 5 z 5

Velice zajímavý příběh o zakladatelce Montessori učení, jejího studentského života, kdy jako dívka,bojovala o to moci se učit na lékařské škole, jak musela doslova vydřít svoje místo na této škole a je zde i ukázáno, jak se spolužáci nedokázali sžít s myšlenkou, že i dívky mohou studovat.Je tedy škoda,že bohužel nebylo v této knize víc o pozdějším životě Marie a jejím pedagogickém postupu. Dovolím si říct, že by stálo více rozvinout tento příběh :)

chrudas
26.01.2022 4 z 5

Zajímavý příběh, který se dobře četl, jen škoda uspěchaného konce . Myslím, že si tato obdivuhodná žena zaslouží více stran příběhu.

Barticek
23.01.2022 4 z 5

Moc hezky napsaná knížka o zajímavé osobnosti. Jednu hvězdičku ubírám za to, že životopis v podstatě zahrnoval jen mládí Marie Montessori, její další osudy byly shrnuty jen do pár vět.

karolina0346
12.01.2022 5 z 5

Když jsem knihu viděla poprvé, zděsilo mě přechýlené příjmení v názvu. V rámci knihy to ale má svůj smysl. Kdyby nebyla přechylená Montessori, nemohly by se přechýlit ani vystupující ženy, což by k češtině vůbec nesedělo. Možná, že si na originální tvary příjmení časem zvykneme, ale zatím jsme přece jen příliš zvyklí na koncovku -ová.
Montessori pedagogika mě, jakožto učitelku, zajímá, po jedné pracovní zkušeností se sice všech alternativ trochu obávám, ale věřím, že když se pojme správně, může to fungovat dobře a efketivně. O autorce metody jsem věděla jen málo, kniha mi její život trochu přiblížila. Fakta by měla více méně sedět.
Příběh zachycuje Mariina studia, začátky praxe a zkušenosti, které ji vedly k vypracování celé pedagogické metodiky. Zahrnuje také její milostný vztah, který ji tak trochu kazil věděckou činnost. Nejvíc mě kniha zaujala vykreslením tehdejšího postavení ženy. Maria jde stranou, z příběhu si odnáším především toto. Jak je hezké být ženou až ve 21. století!
Knihu doporučuji jak pedagogům a všem, kdo se o vzdělávání zajímají, a také těm, kdo chtějí nahlédnout na společnost konce 19. století.

ela1972
09.12.2021 4 z 5

Kniha se moc hezky četla. Ráda se dovídám nové věci o významných lidech.

keselylenka
21.11.2021 4 z 5

Příběh Marie má obrovský potenciál, ale kniha ho bohužel stoprocentně nevyužila. Četlo se to dobře a lehce a za víkend jsem neměla co dělat, ale přišlo mi, že obrovsky klouzal po povrchu. Navíc se příběh soustředil hlavně na love story, což je velká škoda. Jako úvod do života velké ženy ale skvělé čtení.

ještěrka38
10.11.2021 5 z 5

Krásný příběh, zajímavý pohled na tehdejší poměry žen, co mohly, nemohly... A i to, co vše určovalo, jestli bude mít žena rodinu nebo kariéru..

MilackovaN
10.11.2021 5 z 5

S metodami Montessori jsem se setkala už na střední pedagogické škole a moc mě zaujaly. Tuto knihu jsem si přečetla hlavně z důvodu, abych se dozvěděla něco víc o samotné zakladatelce a musím přiznat, že to byla velmi ambiciózní a ctižádostivá žena, která si šla za svým cílem. Její víra v lehkomyslné děti byla velmi obdivuhodná a myslím, že je zdárným příkladem toho, že každé dítě se správnými metodami, pomůckami se může svým způsobem vyvíjet. Kniha je opravdu velmi zajímavá, autorka píše čtivě, takže mohu jen doporučit :-)

marketa4006
26.09.2021 3 z 5

Zajímavý vhled do doby, kdy možnost prosadit se opravdu nebyla samozřejmá. Trochu mi chybělo, že jsem se nedozvěděla více o Montessori metodě a něco z Mariiných projevů v zahraničí. Vždy bylo jen naznačeno a potom střih a nic. A také bych se obešla bez příliš detailního popisu Mariina vztahu k otci jejího jediného dítěte.

iveta3689
24.09.2021 4 z 5

Kniha popisuje krátké období těsně před vznikem slavné metody. Mám ráda principy Montessori, proto jsem byla zvědavá na tuto knihu. Určitě by si zasloužila být delší a podrobnější, ale i takto je velmi zajímavá a dobře napsaná.

ivca7818
28.08.2021 5 z 5

Knížka byla nesmírně zajímavá, byť se dotkla pouze raného mládí Marie Montessori. Tím však může být zároveň pro všechny, kteří se o tuto ženu a její metodu zajímají, podnětná a obohacující. Postupně totiž sledujeme Mariinu proměnu z lékařky na reformní pedagožku, která chce poskytnout rovnocenné vzdělání i mentálně postiženým a retardovanym dětem, pro které svojí metodu učení primárně vymyslela a rozvinula. Za mě plný počet hvězd.

Atuin
18.08.2021

Musím říct že mě překvapil a zmátl formát knihy, je to vlastně spíš taková novela, tím jak je malý. To je u ikaru nezvyklé, ale zase musím uznat že to bylo příjemné překvapení. Jinak příběh se velmi dobře čte, je zajímavý a velmi dobře zrekonstruovaný. S tím hezkým formátem tomu mohu klidně dát i 5*. Pro někoho bude ten prostor možná malý ale ale mě vyhovoval.

Kata993
11.08.2021

Touha přechylovat cizí ženská přijímení, a to i ta, která se u nás tradičně nepřechylují, je přímo katastrofická...