Manžel, který štěká, taky kouše

Manžel, který štěká, taky kouše https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121182/bmid_manzel-ktery-steka-taky-kouse-mm7-121182.jpg 4 98 30

Když šestnáctiletá Sonja otěhotní, převrátí jí to život naruby. Rodiče se za její poklesek stydí, takže ji jednak odklidí k tetě do jiného města a jednak ji přinutí, aby dala dítě k adopci. Sonja jim to nikdy neodpustí.

Leniiis
02.02.2015 5 z 5

Super, super, super. Krásná knížka, kterou jsem totálně hltala a nemohla se odtrhnout. Nechápu komentáře typu, že děj je nereálný, protože mi tam nepřišlo zas nic tak hrozně blbýho, co by se nemohlo v normálním životě stát.

andream
29.12.2014 odpad!

Nedočetla jsem, nějka nebyl důvod...plytké, absolutně mimo realitu a pro mě dost hodně nudné, za mě nedoporučuji

RADOST
02.09.2014 2 z 5

Ženský příběh o "silné" hrdince. Jenže dosti mimo realitu. Ano, může se stát, že šestnáctiletá dívka je nucena k adopci. Jednání všech postav (snad kromě Jolany) je však dle mého názoru extrémně vyhraněné. Stejně tak nové životní situace hlavní hrdinky, životem u tety počínaje a šťastným závěrem konče. I v nepříznivé startovací situaci měla jiné možnosti a volby, o které se ale ani náznakem nepokusila. Proto kniha nepřináší žádné poučení těm dívkám, které se mohou dostat do podobné situace. Jen planou naději na prince, bohatství a odměnu za to, jak "trpěla". Kromě zavádějícího názvu mi v knize vadily i několikrát opakované popisy hrdinčiny výchozí situace a prostor věnovaný odívání a módnímu vaření na úkor většího proniknutí do vztahů a psychiky postav. Celkový dojem - plytkost a nereálnost s cílem potěšit čtenářky světem snů. Pro mně je to málo.

romculka
14.07.2014 5 z 5

Pěkně se čte. Autorka potěšila, jako vždy.

simlenka
28.03.2014 2 z 5

moje první a zatím poslední kniha od této autorky - oddechovka, nic převratného ale dá se :-)

Blondy29
18.11.2013 4 z 5

Kniha se dobře četla, pro chvíle oddechu mohu jen doporučit.

bookcase
13.05.2013 3 z 5

Autorka se už začíná opakovat, její knížky jsou jako podle šablony. Škoda, ty první, které se m dostaly do rukou, byly fajn.

Hřibče
08.04.2013 3 z 5

Hlavní hrdinka Sonja jako velmi mladá otěhotní, rozhodne se nejít na potrat a dítě si nechat, jenže rodiče jsou proti a donutí ji dát dítě k adopci. Sonja se přes zradu rodičů nepřenese a raději bydlí s tetou v jižních Čechách, kde potká starého bohatého mládence Hynka. Hynek si ji vezme a bude ji na rukách nosit s tou podmínkou, že nikdy nebudou mít žádné děti. Tato podmínka Sonje vyhovuje, protože po tom, co se musela vzdát svého dítěte, už žádné jiné nechce. Hynek umožní Sonje vystudovat, zajistí ji pohodlí, takže Sonja nemusí hnout prstem a užívá si celkem spokojeného a klidného života. I přesto ji příliš tento život neuspokojuje, protože se jí stýská po svém dítěti. Hynkovi navíc začíná vadit Sonjina práce v galerii a chce, aby přestala pracovat a byla doma. A zde začíná mít jejich poklidné soužití sem tam trhliny a dochází k hádkám.
Název sice čtenáře svádí k tomu aby si myslel, že Sonja bude mít s manželem ze života peklo, ale na mě osobně to tak nepůsobilo. Kromě hádek k ničemu jinému mezi hlavní dvojicí nedojde.
Celý příběh na mě ve výsledku působil tak, že měl potenciál být velmi čtivý a zajímavý, ale ve skutečnosti působil trošku plytce. Přitom je to poctivě napsaný ženský román s dobrou zápletkou, silnou hlavní hrdinkou a místy i příjemnou dávkou humoru. Na můj vkus tam bylo možná zbytečně moc omáčky kolem, kdy se téměř nic nedělo a bylo příliš mnoho popsaných řádků o vaření čaje a jídla, které šly nahradit třeba různými žárlivými situacemi a domácím napětím. Z celé knihy jsem měla pocit, že: ano, manžel byl majetnický a trochu žárlil, nikoliv však kousal." U knihy mě ale potěšil celkem dobrý konec, takže ji řadím do škatulky: "dobrá odpočinková kniha po celodenní práci".

sabca
14.02.2013 5 z 5

Knížku jsem přečetla během dvou dnů. Nepochopil jsem jednání Sonjiných rodičů

Niki
27.11.2012 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, vtáhla mě do děje a nepustila dokud jsem jí celou nepřečetla.