Mámin seznam

Mámin seznam https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137330/mamin-seznam-137330.jpg 3 178 56

Mámě dvou malých synů před několika lety zjistili rakovinu v pokročilém stadiu a ona věděla, že se nemůže vyléčit. Když tušila, že smrt se blíží, začala s pomocí manžela sepisovat rady a pokyny, jimiž se po jejím odchodu mají řídit, a nazvala je Mámin seznam. Je v něm vypsané krok za krokem všechno, na co táta nemá při výchově synů zapomenout, co by měli kluci dodržovat a jak si máma představuje, že mají žít bez ní. Psala to jednak proto, aby se manžel necítil po její smrti tak sám a věděl si rady, ale také proto, aby na ni kluci nezapomněli a aby na ně mohla dál působit, a tím se také vyrovnávala se smrtí. O Mámině seznamu se pak dozvěděl místní tisk a po velkém ohlasu v celonárodních anglických médiích se táta rozhodl, že celý příběh převypráví. Velmi dojemné čtení, prosté, věcné a v závěru i nadějeplné. ... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Mum´s List , 2010

Jessica007
08.02.2017 5 z 5

Knížka se mi líbila. Místy smutná, určitě dojemná... a prostě... celé lány. Někde hodně podrobná a vyjmenovávání různých používaných značek, ale i to patří ke vzpomínkám. Mámin seznam.. určitě pomohl manželovi a synům. Nějaký seznam může být i inspirací nebo pomocí - a teď myslím i pro život, nejen pro takovouto smutnou a těžkou situaci. Knížka ale nebyla určitě jen smutná.. Celé lány...

Rind
14.01.2017 2 z 5

2x Uf.
První uf - už jsem to dočetla.
Druhé uf - nejsem jediná, komu styl psaní přišel přehnaný až nevěrohodný.
Moc jsem se na knížku těšila a chtěla jsem ji k Vánocům. Dočítala jsem ji vlastně jen, protože to byl dárek.
Těšila jsem se, že mě to pohltí stejně jako seriál Ve znamení raka, který mi knihu několikrát dost připomněl, ale bohužel ne.

Napadá mě spousta jedovatých poznámek o úžasnosti a bezchybnosti všech postav, které ale nenapíšu. Ne z úcty k autorovi, ale z úcty k chlapovi, který to nemá jednoduché, který zvládá hrozně těžkou situaci a který ale STRAŠNĚ musel milovat svou ženu. Za to má můj obdiv.

Ta knížka by byla nezapomenutelná, jedinečná a super! Ale podle mě v případě, že by ji nepsal pro cizí lidi. Kdyby ji napsal pro své syny, pro sebe a svých pár nejbližších přátel. Byla by nepřekonatelná.
Takto vyznívá jako směs patosu a kýče.

Jirinamac
03.01.2017 3 z 5

Mně se knížka celkem líbila, je z ní cítit láska, ale smutek ne. Jen by stačilo, kdyby byla poloviční. Spoustu zbytečných činností je popisováno do detailu a moc sluníčkově, to knížce ubírá na čtivosti. Myslím, že to sepsání zážitků má význam hlavně pro jeho vlastní rodinu a možná hodně pomohlo jemu, že se ze všeho vypsal do knížky.

Irsaf
19.12.2016 3 z 5

Přečetla jsem ji... ale tak nadšena z ni nejsem...

Klarinet
15.01.2016 3 z 5

Někdy píše život romány smutné a nekončí nadějí,ale smrtí. Mámin seznam a nekonečně celé lány! Připomenutí, že člověk nikdy neví, kdy ta jeho pozemská pouť skončí...

KACABAK
20.06.2015

Kniha je smutná, nedočetla jsem ji. Kdo je matkou, určitě Vás kniha rozbrečí, ale nečekejte žádný velký literární zážitek. Otec dětí smutnou situaci zvládl velmi dobře.

books_my_love
17.05.2015 5 z 5

Citlivě napsaný příběh, který mně osobně přivedl k zamyšlení, jaké malichernosti v životě řešíme. Jelikož jsem sama matka, uvědomila si, jak rychle se může změnit poklidný rodinný život. Važme si života.

Siraelxy
15.05.2015 4 z 5

Jak je možné, že někomu osud naloží tolik trápení? Jak je možné být statečný tak, že si to ani neumím představit? A jak lze přežít smrt nejmilovanější osoby a neumřít žalem?
Přečtěte si o tom.......

Bravery
22.04.2015

Nevím, nějak mě mámin seznam zklamal, ke konci jsem zoufale počítala stránky do konce a toho konce jsem se stejně nedočkala.. Všechno bylo tak nepřirozeně dokonalý a nalajnovaný až mě to štvalo, v životě to takhle prostě nechodí..

SmisekIvuska
21.04.2015 3 z 5

Napřed jsem si říkala, že mě ta knížka nebaví. Pak jsem si uvědomila, že to nemůžu brát jako ostatní knihy. Je zajimavé si přečíst o někom, kdo bojoval s nemocí a myslel na budoucnost ostatních. Asi to nebude knížka, kterou bych znovu vzala do ruk, ale pro autora super sepsaná vzpomínka na milovanou osobu.

luc4006
12.04.2015 4 z 5

Kniha plná lásky..žijte život na plno!!

aannyy
26.03.2015 3 z 5

Kniha byla neskutečně smutná a dojemná, ale štvalo mě, jak autor vychvaluje jak jsou všichni dokonalí.

evago
07.03.2015 4 z 5

dojemný příběh,ale až moc dokonalý a přehnaný...

barahousko
19.02.2015

Neskutečně smutná kniha. Jen při představě se mi kutálely slzy jak hrachy a to i přesto, že jsem knížku četla v MHD. Dojemně napsané stylem, který člověk čte jedním dechen. Kniha se zařadila mezi mé oblíbené, ale věřím, že pro někoho to tak zajímavá kniha nebude, já jsem citlivka a díky mé představivosti si vše moc beru (i když takovou tragédii, jaká je popsána v knize doufám nikdy nezažiju a nedokážu si vůbec představit jaké pocity měli chlapci)

Mikik
04.02.2015 2 z 5

Samozřejmě je to dojemné, smutné a člověka to donutí se zapřemýšlet nad tím, co ve skutečnosti má. Jen ten styl mi prostě nesedl, a věřím, že tahle kniha by spíš měla zůstat jako památka na tu ženu a nejvíc ji ocení její děti až vyrostou a budou si moct o mamince něco přečíst.

zuzi1162
22.11.2014 2 z 5

No přes spoustu doporučení ... mě tato kniha opravdu nechytla. Je to psáno krásně, ale tak nějak "americky". Ta hlavní postava mi přišla protivná, ale uznávám, že mě holt možná jen nezastihla ve správné náladě a životní etapě, takže dvě hvězdy dám.

Martial
16.10.2014 4 z 5

Pěkná knížka, ale o hodně smutném tématu.

Ausík
09.09.2014 4 z 5

Zajímavá a samozřejmě hodně dojemná kniha podle skutečného příběhu. Velmi čtivá. Člověk si při ní uvědomí, jaké malichernosti často v životě řeší a důležité věci mu utíkají mezi prsty. Na druhou stranu mi chvílemi dost vadila ta dokonalost všech zmiňovaných osob, ale zase dovedu pochopit, že to nepsal nikdo "nezúčastněný", tj. se zdravým odstupem...

radynka
17.06.2014 2 z 5

Na mě to bylo až moc dokonalý. A i když bych to asi neměla říkat, všichni mi tou svou dokonalostí lezli na nervy. Nápad je to hezký a smutný, ale forma mě nechytla.

anais
14.06.2014 5 z 5

úžasná a dojemná knížka. člověk si zde uvědomí maličkosti, které tvoří každodenní život a když najednou nejsou, tak strašně moc chybí. Je zde vyjádřeno, jak moc dělá maminka domov domovem.

rakovina, nádory vdovci výchova chlapců otcové a synové

Autorovy knížky

John St. Greene