Malé ženy

Malé ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34665/bmid_male-zeny-ajs-34665.png 4 1483 298

Malé ženy série

Meg, Jo, Beth a malá Amy čekají s napětím i steskem na tatínka. Přesto jejich život není složen jen z trpného čekání. Naopak, děvčata prožívají mnohá dobrodružství, čelí i nástrahám, které pramení z dospívání. Jejich cesty se na čas rozdělí, aby se opětovně sešly v rodinném kruhu. Slavný americký román, který vychází v Čechách poprvé kompletní, vypráví příběh čtyř sester. Román se odehrává během občanské války (Severu proti Jihu)... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Little Women , 1868

Skjaninka
08.06.2013 3 z 5

Príliš sladké a naivné. Štyri sestry, každá z nich je iná, ale všetky zobrazujú ušľachtilosť a výsledky ich činov aj správania vedú k nájdeniu toho, čo je správne. Myslím, že kniha je určená pre dospievajúce dievčatá a na mňa pôsobila príliš dokonale na to, aby ma dokázala niečím nadchnúť. Napísaná je pekne, ale niektoré pasáže odvádzali moju pozornosť a ja som sa tešila na otočenie poslednej stránky.

pisutka
20.03.2013 4 z 5

Ano, občas jsem měla dojem, že čtu příručku Jak být dobrá dcera, přítelkyně, manželka.
Výchovné a mravokárné pasáže ze stránek chvílemi přímo řvaly, což je celkem pochopitelné, když knížka vznikla na objednávku pro tehdejší mladé čtenářky – svět popsaný přes růžové brýle s výchovnými prvky :-).
Celek dnešního čtenáře snad neurazí, čtení krásně ubíhá, ani dialogy mi nepřišly příliš dávnověké. Malé ženy mi ukázaly, že vztahy mezi mužem a ženou jsou stále o tom stejném, ani za 150 let se mnoho nezměnilo, teda kromě namlouvacích praktik!!

umbra
15.03.2013 4 z 5

Určitě zajímavý vhled do života žen a z pohledu žen druhé poloviny devatenáctého století, byť dosti zromantizovaný.

Kirtans
19.12.2012 1 z 5

Nemám ve zvyku něco rozečíst a nedočíst... Je to táák sladké, přespříliš pozitivní a dobré.

Kula
14.11.2012 3 z 5

Bála jsem se přílišného moralizování a sentimentu. Obojího bylo dost, ale čtení bylo příjemné až do spojení Jo s nejméně pravděpodobnou postavou, která mi k ní vůbec "nepasovala". Na jednu stranu u mě autorka stoupla v ceně, že nepodlehla vábení Laurieho, na druhou mi znechutila zbytek knihy od chvíle, kdy profesor přijede za Jo.

tygrilady
28.10.2012 5 z 5

Hezká knížka,kterou jsem četla v mládí,nyní vyšlo nové vydání...

Atuin
24.10.2012 5 z 5

Velmi pěkná knížka, kde je nápaditě předložen človíček jako takový, jeho strasti i radosti,čtivá,oddechová, ale svým způsobem i strhující.

Graine
16.08.2012

Vynikající román vykresující poměry v soudobé společnosti a problémy tehdejších dívek

KateCullen
01.06.2012 5 z 5

Vůbec jsem nevěděla, co mám od knížky očekávat. Pak jsem se do ní začetla a zjistila jsem, že je to vlastně takové vyprávění o sestrách s moudry a mravním ponaučením. Ze začátku to vypadalo jako další nudná kniha, ale po chvíli jsem se do ní zakouskla a nepustila ji. Autorka vše úžasně popisuje, dá se lehko číst mezi řádky a kniha je tak ještě hezčí... Rozhodně doporučuji!

rtep
31.05.2012 5 z 5

Knížka plná zajímavých nápadů. Ukázka toho, že i dívky nemusí prožít nudné, předem nalinkované dětství. Kniha evidentně inspirovala Rowlingovou při psaní Pottera a nápady mi připomínala některé "Foglarovky". Určitě nebude nudit ani dnešní mladou generaci, které je hlavně určena. Líbila se mi barvitost děje, nápaditost postav a prolínání jednotlivýc dívčích příběhů. Ani film http://www.csfd.cz/film/16851-male-zeny/ nezklame.

ivannnka
27.02.2012 5 z 5

Nádherný, dojemný příběh. Klasika.

kroftik
06.01.2012 5 z 5

Skvělé. Nenašla jsem tam žádné nudné pasáže, nic co by příběhu překáželo nebo vadilo...Jednoduše jsem se po pár přečtených stránkách přenesla o dvě století nazpět do doby, kdy si lidé večer společně sedli a povídali si, kdy si jeden druhého skutečně vážili a kdy existovaly opravdové lidské hodnoty a nechala se unášet příběhem čtyř sester, který se vám dostane pod kůži, aniž byste si toho všimli. Ano, jsem sentimentální, ale tahle knížka si to podle mého názoru rozhodně zaslouží. Filmové zpracování, i když samozřejmě neobsáhlo celou knihu, je velmi podařené, podtržené výbornými hereckými výkony Susan Sarandon, Winony Ryder, Trini Alvarado, Claire Danes či mladičké Kirsten Dunst.

219katka
22.12.2011 5 z 5

Mě Malé ženy taky moc nadchli!! Ta kniha je strašně krásná a dojemná. Někdy se u ní směju a jindy zas brečím jak želva!! Je to ten nejkrásnější příběh jaký jsem kdy četla:)

LUCIICKOVAA
10.11.2011 5 z 5

Krásná, kouzelná knížka. Četla se mi lehce, rychle, bezvadně. Pro mě milé překvapení.

kusma
31.08.2011 5 z 5

Krásná, citlivá, kouzelná knížka - tento pocit jsem z ní měla při čtení i po dočtení. Příběh čtyř sester, čtyř osudů, čtyř povah (Meg, Jo, Beth, Amy). Každá je jiná, i stejná, všechny se ale hlavně navzájem milují a jsou pro sebe ochotny udělat vše. Každou si svým způsobem oblíbíte, já měla nejraději divokou, bláznivou Jo. Kniha je provádí od dětství, či lépe řečeno mládí, kdy nejmladší Amy je tuším 12 a nejstarší Meg 16. Prostě od věku, kdy se pomalu z dívek stávají mladé dámy - každá svou cestou a svým způsobem. Sestry tedy postupují od dětských her, názorů k dospělosti. Je to příjemně napsané, člověk se s nimi baví, s nimi brečí, někdy jim fandí, jindy se na ně zlobí, ale všechny je má rád. Snad jen mravokárné vstupy ať už jejich maminky, či samotné autorky jsou malá černá tečka na lehkosti a kouzelnosti celé knížky. Ale budiž jim to odpuštěno. Knihu doporučuji.

sabanka
15.07.2011 5 z 5

4etla jsem 1.vydání od albatzrosu.výborná kniha§.)

Peťanka
30.05.2011 3 z 5

Román jako takový nebyl zas až tak špatný, i když je pravda, že při prvním čtení jsem knihu odložila a vrátila se k ní až za rok. Pak už vlastně můžu říct, že se mi příběh líbil, ale klidně mohl být kratší, né tak popisný.

Tedíček
18.03.2011

... musela jsem se dost nutit, abych se k tomu vždy vrátila a pokračovala ve čtení... rozvláčné, přespříliš popisující a víceméně nudné....