Madynka

Madynka https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21452/madynka-21452.jpg 4 170 32

Milé a rošťácké příběhy z pera u dětí oblíbené autorky potěší hlavně malé čtenářky. Madynka je sedmiletá, trochu nezkrotná a úžasnými nápady překypující holčička. Žije s rodiči a mladší sestřičkou Lízou na venkově. A protože svou malou sestru miluje, vymýšlí pro její zábavu nevšední radovánky, které se jí ale obvykle tak trochu vymknou z rukou. Sestřičky prožívají báječné dětství a vůbec jim nevadí, že nad jejich neuvěřitelnými kousky vstávají dospělým občas vlasy na hlavě.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Madicken , 1960

Roselunda 1928
04.08.2016 5 z 5

Po dlouhé době jsem ji zase vytáhla z knihovny... jedna z nejlepších knih pro děti, co existuje. A možná se mi teď líbí ještě víc, než se mi líbila při prvním čtení...

Etelea
21.09.2015 3 z 5

Sáhla jsem po ní jen kvůli autorce a mé zamilovanosti Dětí z Bullerbynu. Byla jsem trochu zklamaná, ale dětem se líbila a kvůli nim jsem ji četla. Takže hezké tři * z pěti.

Aingeal
28.02.2015 5 z 5

Tahle kniha mě provázela dětstvím:), nádherná a i teď se k ní ráda vracím!

Acly
27.02.2015 4 z 5

Nejkrásnější název kapitoly: "Líza má v nose hrášek" si pamatuji doteď :)

Ika6
02.01.2015 5 z 5

Nejlepší bylo jak Líza říkala ,,stoprucentně".

terkas2001
20.02.2013 3 z 5

Opravdu krásná kniha plná fantazie a dětské radosti. Jsou v ní velmi vtipné a okouzlující příhody Madynky a její sestřičky Lízy. Několik příběhů z této knihy je i ve Vánočních příbězích. Všem naprosto doporučuji!

MAGY
30.11.2012 5 z 5

Užasná knížka , zábavná .

yank3e
31.10.2012 5 z 5

Naprosto kouzelná knížka. Atmosféra ideálního dětství podobná jako v Dětech z Bullerbynu, i když zde už není všechno tak idylické. Je znát, že je knížka určena starším dětem, objevují se v ní i vážnější témata.
Madynka u nás asi není moc známá, ale je to škoda, vynikající knížka.

Graine
16.08.2012

Astrid opět nezklamala. Báječná kniha pro dětské čtenáře

HTO
10.03.2012 5 z 5

Další literární zázrak z pera autorky, která dokázala na fotce vypláznout jazyk ještě líp než Einstein. Knížka, jejíž hrdiny si nelze nezamilovat. Odehrává se za první světové války, která je občas na pozadí cítit jako ozvěna, takže má v sobě dotyk starých časů, a podobně jako u Emila Neplechy se tu vyskytují biblické příběhy – jen mnohem víc. Sesterská láska, rodičovská láska k dětem i láska mezi rodiči, kritika měšťácké pitomosti některých obyvatel městečka, úžasné vedlejší postavy. Četl jsem tuhle knížku mnohokrát a rád se do atmosféry domku na Letním vršku vracím. Pokud se vám tam také zalíbí, nenechte si ujít pokračování. – A mimochodem: ukažte mi druhého spisovatele, který tak výsostně poetickou a překrásnou knihu umí zakončit větou „Vyprávěj o strašidlech a o vrahovi a o válce!“, aniž by ji pokazil.

Layss
26.02.2012 3 z 5

Pěkný příběh pro mladší generaci...

219katka
19.01.2012 4 z 5

Madynku jsem vždycky milovala!! Je to krásná knížka.