Sladká nevědomost

Sladká nevědomost
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496885/bmid_sladka-nevedomost-XKm-496885.jpg 4 566 566

Made série

Ona je v hloubi duše romantička, ačkoli žije ve světě, kde romantika existuje jen jako slovo bez významu… Přezdívají jí Sladká Abelli. Je nekonfliktní, usmívá se na povel a na všechno má okouzlující odpověď. Je donovo nejoblíbenější dítě, je prostě dokonalá mafiánská principessa. Nebo jí alespoň dřív byla. Jediné, co nyní vidí v zrcadle, jsou zakrvácené ruce, které jako by si potřísnila červenou barvou. Říká se, že první dojem je nejdůležitější… V temném světě newyorského podsvětí si má Elenina sestra brát Nicolase Russoa – bosse a podvodníka takového formátu, že je to moc i na samotnou mafii. Jeho pověst ho předchází a je černější než jeho obleky a kravaty. Když ho Elena poprvé spatří, nedokáže se ovládnout a zlostně se na něj podívá. Díky tomu zjišťuje, že je muž nejen hrubý, ale také pohledný. Nelíbí se jí jeho chování ani způsob života, přesto si její srdce nemůže pomoci a buší jako zběsilé kdykoli je mu nablízku. Nedokáže zabránit zachvění, které jí přejede po páteři pokaždé, když slyší jeho hlas. A on je jí nablízku neustále. Přikazuje jí, co má dělat, a rozpaluje ji víc, než se na budoucího švagra sluší. Navenek je Elena Sladkou Abelli, ale ve skrytu duše si začíná uvědomovat, že jí učarovala jeho temnota, hrubé ruce, cigarety a oči barvy whisky. Jednou už si ale pověst pošpinila a nesmí dopustit, aby se minulost opakovala. Navíc, i kdyby nakonec byli spolu, každý přece ví, že do mafiána se dívka nikdy nesmí zamilovat…nebo ano? Toto je ucelený příběh o zakázané lásce.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

The Sweetest Oblivion , 2018

maluck
04.01.2023 5 z 5

Úžasná pohádka pro ženy odehrávající se v mafiánském prostředí. Příběh jsem zhltla jako malinu. Žádná hluchá místa, vše do sebe zapadá, chemie mezi hlavními postavami byla odzbrojující. Řadím knihu mezi jednu z nejlepších v daném žánru a těším se na další díl.

Ketfl
04.01.2023 4 z 5

Elena byla vždy dokonalou mafiánskou princeznou. Vzorně vychovaná, usměvavá, nekonfliktní. Dokud se to nezměnilo a ona neprovedla něco, díky čemuž je nyní černou ovcí rodiny. Když pak její otec sjedná sňatek s bossem další mafiánské rodiny, automaticky je jeho nevěstou vybrána Elenina mladší sestra. Elena je zprvu ráda, dokud svého budoucího švagra nepotká osobně. Mezi dvojící totiž panuje naprosto neskutečná chemie, která by spálila všechno na dosah. Navíc i Nicovi není Elena lhostejná. A když si něco tento mafiánský boss zamane, nic mu nebude stát v cestě. A on zrovna teď nejvíc touží po sestře své budoucí ženy.

Já knihy z mafiánského prostředí můžu. U této si vychvaluji surovost prostředí, autorka se vůbec nezdráhala napsat to neskutečně realisticky. Kniha se četla opravdu sama, autorka má úžasný styl psaní. Líbilo se mi, že každou kapitolu vyšperkovala citátem a navíc v textu využila i mnoho italských slov, což jenom knihu příjemně doplnilo. Oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, i když Elenino chování mě někdy trochu rozčilovalo. Ale celkově jsem spokojená. Určitě je to dílko, co se vyplatí mít v knihovně.

Andrejka91
03.01.2023 5 z 5

Skvěle napsaná kniha z mafiánského prostředí. Četlo se to úplně samo, Elenu i Nica jsem si hned oblíbila. Nemám co jiného dodat, vše už bylo řečeno. Těším se na další díl, vypadá to na suprovou sérii.

alzbeta4340
03.01.2023 5 z 5

Mafiánská pohádka pro dospělé holky. Kýč jako bič, který doporučuji místo prášku na uklidnění před spaním. Má stejné účinky, ale závislost na něm není životu nebezpečná :-).

Lofda
31.12.2022 4 z 5

"Popravdě řečeno se musím přiznat, že stále čtu pohádky. Mám je totiž nejradši." - Audrey Hepburn
Mám to stejně a tohle byla jedna z těch povedených pohádek pro velký holky. Pěkné počtení na konec roku, další díl si ujít nenechám ;-)

Ešína
29.12.2022 5 z 5

Další čtivý, vtipný a svižný příběh. Mezi Elenou a Esem to příjemně jiskří. Samotná zápletka mi přisla trochu slabší, určitě by se dala více rozvinout. Ale i tak jsem se od knihy nemohla odtrhnout a za okořenění citáty jedna hvězda navíc.
„Každý příběh má tři verze – moji, tvoji a pravdu.“ - J. Massino

majavcelicka
28.12.2022 5 z 5

Bomba! Bomba! Bomba!!!!! Úžasná kniha! Hned od prvních stránek jsem se do knihy zamilovala. Kniha je psána tak lehce a netlačí na čtenáře. Mám jen malou knihovnu, kde si nechávám jen nezapomenutelné knihy a tato bude patřit k nim.

Slunečnice322
26.12.2022 5 z 5

Skvělá kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Doporučuji!

Knihomol_ka
26.12.2022 5 z 5

Tohle byla přesně kniha, kterou jsem vzala do ruky a nemohla ji odložit. Hltala jsem stránku za stránkou a bylo to víc a víc lepší. Autorka nám krásně vše do detailu popisuje. ( ať už prostředí, postavy nebo dokonce scény ).

Mezi hlavními postavami to neuvěřitelně jiskří. Tyhle romány z prostředí mafiánské rodiny mě nikdy asi neomrzí. Nejvíce oceňuji, že se ze začátku seznamujeme s postavami, které neskončí hned na věc. Je to prostě slow burn a to se mi prostě líbí.

Na začátku každé kapitoly je vždy nějaký citát což se mi líbilo. Obálka je na pohled za mě dokonalá.

Příběh je čtivý a i vtipný. Zamilovala jsem si tenhle příběh a určitě ho nečtu naposledy.

Literarytwins
18.12.2022 4 z 5

Děkuji Danielle Lori za to, že umí tak skvěle psát a že se pustila do tohoto světa. Nechápu, že jsem kolem Sladké nevědomosti tak dlouho našlapovala. Je to naprosto boží kniha a za mě rozhodně jedna z nejlepších erotických romancí z mafiánského prostředí, které jsem dosud četla. A že já jsem rozmlsaná co v tomto žánru... Danielle a její styl psaní si mě ihned získaly. To prostředí je zpracované na jedničku! Někdo to považuje za slow burn, já si zase myslím, že i když tam hlavní hrdinové spolu neskotačili hned od prvních stran, jejich chemie byla neskutečná a jiskřilo to tak, že nám málem chytnul barák. Nico si má brát její sestru, avšak od samotného začátku touží po Eleně. Tohle se mi na knize moc líbilo. To, že si hlavní hrdina hned od začátku uvědomil, že je z ní "v háji", žádné popírání půl knihy. Navíc v knize bylo super celé to prostředí italské komunity Cosa Nostry, atypičnost hlavních hrdinů (po dlouhé době žádná modrooká blondýnka a muž s ocelovýma či modrýma očima), ale hezky snědé taliánské typy. Moc se mi líbilo použití různých citátů na počátku každé kapitoly a využití italských slovíček a spojení pro zpestření kapitol. Obálka je zase něco nového a krásně ke knize sedí, za mě další palec nahoru. Nico byl jedním slovem boží, prostě skvělý. ,,Sáhni na ni a zabiju tě." Já prostě tyhle typy žeru a přidávám ho na svůj seznam MUSTHAVE mezi mé další knižní CRUSH (manžel mi promine :D). Elena byla taky skvělá, ale přiznám se, že za její chování trochu strhnu hodnocení dolů, za její komunikační šum, který za mě zbytečně vytvořil nejedno drama. Na druhou stranu se u mě vyšvihla scénou s Isabellou. :) Vím, že se v knize musí něco "podělat", ale přiznám se, že jsem spíš čekala třeba únos hlavní hrdinky nebo tak. Celkově kniha byla prostě skvělá a neskutečně mě čtenářsky nakopla. Určitě poputuje do knihovny i v tištěné verzi a vám ji také doporučuji!

bosorka382
12.12.2022 2 z 5

...akoze ja som asi moc stara na tieto detinske prekaracky, ale citala som len kazdu druhu stranu lebo som nemala nervy na to natahovanie deja, ja by som ju v poho na polovicu okresala...som rada ze som si ju nekupila

Elize
07.12.2022 4 z 5

Tohle se mi líbilo, bylo to čtivé, mezi hlavními postavami to jiskřilo neuvěřitelně a i pěkně vykreslené prostředí. Jenom mi chyběla zápletka - nebo možná zápletky... celá kniha je zkrátka podle názvu sladká... ale vzhledem k tomu, že je příběh zasazen do mafiánského prostředí čekala bych ke konci něco napínavého i se zbraněmi, ale to se nestalo, závěrečná zápletka je vlastně pouze o tom, jak si hlavní hrdinové vyjasní své city k tomu druhému. Jinak doporučuji

moma08
06.12.2022 5 z 5

Tohle byla ta kniha, kterou jsem vzala do ruky a nemohla jí odložit, dokud nebyl konec a teď mě štve, že už je po všem.
Mezi Elenou a Nicolasem to jiskřilo, až by to snad zapálilo barák.
Byli chvíli, kdy jsem si říkala, proč ti dva spolu více nekomunikují, hlavně Elena, jelikož by neměli mezi sebou tolik problémů, ale zase by chyběli zápletky, co?
No a já se budu těšit na další díly téhle série, protože tohle byla jízda a já se zamilovala.

evineckY
26.11.2022 5 z 5

Až na to, že na každé stránce se Elena rozplývá, jak je Nico - Eso úžasný, krásný, nádherný..., což mě neskutečně vytáčelo, je to dokonalá kniha z prostředí mafie.
Skvěle jsem se bavila a doporučuji.

„Každý příběh má tři verze – moji, tvoji a pravdu.“
– Joe Massino

„Ty nejlepší a nejkrásnější věci na světě
nelze spatřit ani se jich dotknout –
člověk je musí procítit srdcem.“
– Helen Keller

„Soudci, právníci a politici mají oprávnění
krást. My nic takového nepotřebujeme.“
– Carlo Gambino

„Pravý příběh o lásce nemá konec.“
– Richard Bach

„Vzpomínky se neměří na dny, ale na okamžiky.“
– Cesare Pavese

Jeanine8
25.11.2022 3 z 5

Asi budu za divnou, nebo jsem měla díky vysokému hodnocení, které trochu nechápu, příliš velké očekávání. Postavy se tam prostě celou dobu tak nějak poflakovaly a já během čtení v pohodě odhadovala děj a celkem i závěr PROČ. Taková mafiánská, snobská pohádka, kde mě obě hlavní postavy moc nechytly …..Jednoduše už jsem četla mnohem lepší knihy, než je tato….Knihy, které měly propracovanější postavy, děj i zápletku. Před 15ti lety k moři super, ale asi už jsem někde jinde.

happy19
15.11.2022 5 z 5

Parádní slow burn,ale neskutečně hot!
Chemie mezi Elenou a Nicolasem málem zapálila knihu:-D
Téma mafie je mé oblíbené,ráda bych více zasvěcení...tady to bylo hned hození do centra dění,-)
I tak super začátek série o samostatných dvojicích z prostředí "Cosa nostra"

„Stejně jako se diamant pořeže o vlastní prach,i my si přivodíme vlastní pád svou ctižádostí,krví a chtíčem."

Matri
10.11.2022 5 z 5

Áno áno áno!!! Toto je presne kniha ktorá sa mi páči... Neskutočná chémia medzi hlavnými postavami, mafia, silný hrdina, ktorý si ide za tým čo chce, a hrdinka ktorá nie je krehká kvetinka ale má svoj názor. Oboch som si zamilovala. Knihu som zhltla a už sa teším na pokračovanie.. Neviem si ale prestaviť že by túto knihu niečo ešte prekonalo. Možno nabudúce poprosím viac mafie.

ivetapl
07.11.2022 4 z 5

Musím říct, že tahle kniha se četla sama. Ale něco mi tam chybělo...
,,Vstal jsem, došel si na hajzlík, návlekl si trenýrky a šel se podívat, co má moje zlodějská manželka za lubem."
Čekala jsem více nějaké akce. Čekala jsem více...mafie... Co musím říct, tak že jsem zbožňovala jejich tajný kontakt. Ty nenápadné doteky, když se dotýkat nesměli. To bylo skvěle popsané a užívala jsem si každou stránku.
Myslela jsem si, že zde bude více ,,temnoty". Kniha je relativně tlustá, přitom se tam neděje nic závratného. Příběh utíká, Elena a Nico se začínají více poznávat, je zde více a více doteků. Pořád skvěle zpracovaných.
U Eleny se mi líbilo, že byla svá. Líbilo se mi, že si nechala prstýnek... a že splnila to, co chtěla udělat. Důvod zjistíte v knize. Neměla to lehké.
Nico byl podle mě skvělý. Vůbec bych neřekla, že je takový, jaký o něm říkají. To je možná i to, co mi chybělo.
V knize je téma dohodnutého sňatku. Jsem ráda, že to skončilo tak, jak to skončilo. ️ Protože Nick a Elena jsou úžasný pár.
Dala bych facku jejímu otci, ale chápu, že u nich to takhle chodí. Já bych takhle žít nemohla.. Střelba a mrtvoli každou chvilku.. fujky. Jinak jsem ráda, že sestra Eleny - Adriana ,,udělala" co udělala. Protože jinak by Nick a Elena... ️️
Za sebe doporučuji, pokud hledáte knihu z mafiánského prostředí s přídavkem skvělé erotiky. Strašně se těším na další díl. Autorka píše skvěle a čtivě. Jsem moc ráda, že kniha má uzavřený konec.

Ivka14
06.11.2022 4 z 5

Příběh byl zábavný. Neměla jsem ponětí, jak se Elena a Nico dají dohromady, natož aby se do sebe zamiloval. Skvěle zachycuje mafiánské prostředí. Skvělá směs temnoty a krupice. Líbilo se mi, že některé scény jsou trochu drsné, protože to může být někdy brutální, ale pro někoho to může odradit.

Líbila se mi evoluce vztahu Eleny a Nica. Elena byla vždy známá jako milá dívka, ale je to bystrá žena, která ví, jak funguje mafiánská kultura, a využívá toho ve svůj prospěch. Nico jí dává pocit, že je silná a vyzývá ji. Nezachází s ní jako se sklem jako se zbytkem její rodiny. Její růst byl vzrušující sledovat, stejně jako Nica.

valika0302
04.11.2022 5 z 5

Dnes Vám prinášam recenziu na knihu, ktorá je z mafiánskeho prostredia. Tých som sa už teda načítala veľa, ale toto je jedna z naj a často sa k tejto sérii vraciam a dávam si rereading.

Táto kniha nám predstavuje príbeh Nica Russoa, ktorý je mafiánsky boss s povesťou sukničkára a podvodníka. S Elenou Abelli sa stretnú vtedy, keď jej otec oznámi, že si Nico z vzájomne výnosnej dohody vezme jej sestru Adrianu. Elena je prezývaná Sladká Abelli, pre všetkých zakázaná a očarujúca, jej otec je voči nej celkom ochraniteľský, najmä z toho dôvodu, že už raz s chlapcom utiekla.

Elena Nicom úplne pohrdá, odsudzuje jeho správanie a život, nebojí sa mu postaviť ale zároveň sa od neho nejakým spôsobom nevie držať ďalej. Ich vzájomná príťažlivosť rastie aj keď obaja vedia, že Nico čoskoro bude ženatý s jej sestrou... či nie?..hmmm

Kniha je úplná topka, milujem tú energiu a doťahovačky. Odporúčam všetkými desiatimi. Kto nevie/nerád číta v angličtine, tak bude knižka vychádzať pod názvom Nejsladší zapomnení ešte tohto roku vo vydavateľstve RED.

Hodnotenie: 5/5

New York mafie erotika domluvené manželství domluvený sňatek

Danielle Lori
americká