Šílená posedlost

Šílená posedlost https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507461/bmid_silena-posedlost-ifQ-507461.jpg 4 339 339

Made série

Její šaty jsou příliš těsné, podpatky příliš vysoké. Směje se příliš nahlas, neslušně jí a většinu výroků si plete. Málokdo ví, že je to jen jiskřivý převlek, který má skrýt jeden záchvat paniky za druhým. Nikdo nemůže rozbít Gianninu masku… Tedy dokud nepřijde on. Většina v něm vidí vzor morálky; zvláštní agent dodržující zákon. V newyorském podsvětí ho však znají jako podvodníka a zabijáka s ledovým srdcem. Christian Allister vždy následoval svůj životní plán, který si představoval v mládí, pod ostrými světly chladné vlhké cely. Se sklonem k pořádku a číslem tři nebyl nikdy v pokušení vychýlit se z kurzu. Ale možná by se nikdy nemělo říkat nikdy… Jedna zimní noc a jejich životy se propletou. Nenávidí ho – jeho chladné vystupování, jeho aroganci a příliš vnímavý pohled – ale v průběhu let začne žít jen proto, aby si s ním hrála.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

The Maddest Obsession , 2019

ladakach
30.09.2023

První díl nastavil poměrně vysokou laťku, a tak jsem byla zvědavá, či to ten druhý dokáže alespoň dorovnat. Zpočátku se mi to hodně táhlo, stále jsem byla tak nějak ponořená do příběhu hrdinů z první knihy, a nedařilo se mi se od nich odpoutat a přát i Gianně nějaký ten románek, jelikož jsem na ni měla z první knihy vlastní názor, ale postupem času jsem se do jejího úhlu pohledu dostala a druhá půlka knihy už se četla sama. Autorka má talent v podrobném líčení atraktivních fiktivních mužů, to se musí nechat.
Chemie mezi hrdiny funguje dokonale a každou scénu s nimi dvěma jako byste viděli na plátně. Vystupují ze stránek a svými reálnými rozhovory, které vedou vás do děje přímo vtáhnou.
Konečně se mi asi více líbil díl první, ačkoliv druhý mu hodně šlape na paty. Avšak čtení tohoto žánru neomrzí asi nikdy...

-knihomolka-
29.09.2023 3 z 5

První díl byl lepší, ale tento taky stojí za přečtení.

TerryDee
05.09.2023 5 z 5

"Ty na mě myslíš? " " Každý den, každou hodinu. Neustále jsi se mnou, jako plíseň, nebo jako neodbytný brouk, který mi krouží kolem hlavy."

Už v jedničce jsem si tyhle dva oblíbila a byla jsem zvědavá na jejich příběh, protože i z toho mála byla cítit přitažlivost a síla. A měla jsem pravdu ti dva jsou úžasní.

Gianina to neměla v životě jednoduché. Ono celkově žít v Costra Nostra asi není úplná procházka růžovým sadem. I když její řešení problémů drogami, jsem vůbec nechvalovala. Lajna to nikdy nevyřeší.

Christian je muž zahalený tajemnem. Kvůli hrozné minulosti je bez citům a vyhýbá se jakýmkoliv závazkům, než pozná Gianinu. Je to velmi tichý a klidný muž, zároveň je to chaldnokrevný zabiják, ale i muž vášnivý a zarlivy (jo, někdy řádil jak uragán). A to se mi na něm líbilo.

Ti dva dohromady jsou páni. Wau! Od samého jejich prvního setkání, až po jejich vzájemné hašteření a jiskřeni. Zkrátka tam tu chemii cítíte na míle daleko.

"Nenávidím tě." "Myslím na tebe. Tady máš to své zkušené tajemství."

Autorka zajímavým stylem propojuje mafiánské prostředí. A tentokrát do toho zakomponovala i FBI, což bylo též zajímavé. Co Vám budu povídat. Už se těším na třetí díl. Protože Ronan. A ten mě hodně zajímá.

"Copak to nevíte. Láska je posedlost. Někteří by dokonce řekli, že je to Šílená posedlost."

adida
04.09.2023 5 z 5

Pecka. Rozhodně řadím tuhle knihu mezi ty knihy, které si přečtu znovu.

barborelka
07.08.2023 3 z 5

Nějak jsem se nutila do čtení....na druhý díl jsem se těšila ale nadšení mě brzo opustilo....nebylo to špatné ale na zadek jsem si nesedla...zajímavé bylo co kapitola to rok Giany ......

badliar_id
16.07.2023 4 z 5

4.5/5*
"Havent you heard? Love is an obsession. Some would even say . . . the maddest obsession."
Ughh, tohle bylo super!! Giannu jsem v jedničce moc nemusela a díky tomu jsem odkládala čtení dalšího dílu, každopádně musím na ní změnit názor. Hrozně se mi líbila její povaha, humor a jak byla jiná, než ostatní ženy v této sérii..
Asi budu jediná, ale Nico je u mě stále na prvním místě.. Celkově to byl fajn díl, který mě bavil a užila jsem si ho.

KajinaH722
09.07.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Ta vášeň mezi Giannou a Christianem byla naprosto boží. Já prostě tento typ knihy miluju. Určitě si tuto knihu s prvním dílem schovám a ráda se k tomu vrátím. :-)

Janulkaxxx
05.07.2023 5 z 5

Tuhle knihu jsem cetla s odstupem od prvniho dilu a trochu jsem tapala kdo jakou roli mel v prvnim dile a jak tam vystupovala Gianna. Takze urcite doporucuji cist jeste kdyz mate v hlave prni dil. Jinak se mi kniha moc libila.

Domča153
03.07.2023

Knížky jsem se trochu bála jelikož Gianna mi v prvním díle zrovna k srdci nepřirostla.
Musím ale říct, že knížka je super, příjemná oddechovka. Rozdělení na 2 části muže nejprve někoho vyděsit ale skvěle si to v knížce sedne.

happy19
02.07.2023 5 z 5

Mé srdce zahořelo!
Tohle byla slušná dávka mafie;-)
Naprosto úžasné pokračování:-*
Jsem uchvácena ještě o trošku víc,než z prvního dílu;-)
Sedlo mi to ve všech směrech!
Čtení mé krevní skupiny,-)

"K posedlosti není potřeba důvod. Proto je to posedlost."

Tess61
28.06.2023 3 z 5

Musím se přidat k názoru, že se jedná o slabší kus narozdíl od prvního dílu. Přestože jsem neměla hlavní hrdinku v lásce z předchozího dílu tady jsem si ji zamilovala. Slabší v tom, že kdybych začala číst knížku od půlky vlastně by se nic nestalo. Jinak postavy super a odkrývání minulosti také.

Ešína
28.06.2023 4 z 5

Pro mě to bylo trošku slabší než předchozí díl ale i tak jsem si čtení užila. Bylo to žhavé a originální. Líbilo se mi jak se Christian pomalu odkrýval. A epilog to skvěle završil.

MaláKnihomolka
16.06.2023 4 z 5

Kdo mě sleduje už nějakou dobu tak ví, že první díl série Made jsem si zamilovala. Napsat dobrou eroťárnu (romanťárnu) s mafiánským prostředím se zdá asi docela lehký, ale napsat to tak, aby to nepůsobilo lacině, si myslím že je docela oříšek. A za mě v tomhle Danielle Lori umí chodit. I druhý díl se mi četl prakticky sám, ale nějak mi nedosahoval na první díl, který tak u mě pořád o něco vede.
Christian a Gianna měli skvělou chemii, o tom žádná. Plus to jiskření by nepřehlédnul ani slepý. Jenže až tak moc posedlého chlapa jako byl Christian bych teda úplně nechtěla, co si budeme. Pomalu se bát mluvit třeba s kamarádem (mužského pohlaví), aby ho ten můj nezabil, nevím nevím. Jinak je to prostě kus chlapa, za kterým se otočí pomalu každá sukně. Ačkoliv to, čím si v minulosti prošel je silný kafe, to musím uznat.
Gianna mě docela bavila, nevadila mi její výstřednost, ale místy jsem jí nechápala a možná bych jí někdy i majzla za její chování #sorrynotsorry. Ovšem její přeřeky, kdy ji Christian opravoval, stály za to. A ano, její otec by potřeboval přejet bagrem, za to jak se k ní choval. Jednoduše, být ženou v mafiánském gangu není procházka růžovým sadem.

Osobně mi tu chyběl nějaký zvrat, akce přeci jenom to prostředí si o to úplně říká. Navíc jedna situace se vyřešila dost rychle s bez problémů, přitom se z toho dal krásně vytřískat právě nějaký zvrat v kombinaci s chladným Allisterem, kdy by si čtenář řekl wow!

Konec byl pak takový no, nebudu lhát, čekala jsem že to tak bude, což by mi nevadilo, ale zase to bylo vyřešeno stylem hop šup konec.
Sladká nevědomost u mě zůstává na pomyslné první příčce.

dam.si.knihu
15.06.2023 4 z 5

Jestli autorka něco umí, tak je to dát hlavním hrdinům skvělou jiskru a chemii. Příběh je rozdělen na dvě půlky, a to na minulost a přítomnost. Bezvadný je, že to autorka hned v úvodu píše, aby Vás to nerozhodilo a hlavně Vám řekne, proč takto příběh rozdělila.

V příběhu máme nyní dva hlavní hrdiny, kteří se v průběhu let dostanou několikrát do slovní přestřelky a dávají si najevo to, co si myslí o tom druhém. Nicméně, nebude to jen přetvářka skrývaných pocitů. Jak se říká: co se škádlívá, to se rádo mívá. :)

Nemůžu upřít čtivost a originalitu a hlavně koho by nebavilo číst o mafiánech. Téměř celý příběh jsem si užívala a stránky mi utíkaly pod rukama, ale konec už dle mého názoru autorka lehce zbytečně protahovala a psala o tom stejném dokola. Nicméně samotný závěr byl super.

Za mě bude první díl numero uno, ale tento příběh jsem si také užila!

knihomolkaL
12.06.2023 4 z 5

Bylo to romantické a žhavé a bylo to ještě lepší než předchozí díl. Já snad ty mafiány konečně vezmu na milost. Líbilo se mi jiskření mezi Christianem a Giannou, jejich věčné slovní přestřelky a pošťuchování. Litovala jsem oba kvůli jejich příšernému dětství. Konec se mi zdál trochu uspěchaný, ale jinak opět super odpočinkové čtení.

Dellphi
11.06.2023 5 z 5

Bála jsem se, že po přečtení prvního dílu, budu zklamaná, že další díl už zkrátka nemůže být stejně dobrý jako ten první a ono ejhle, spletla jsem se. Bylo to super, čtivé, žhavé, zábavné, a i když to bylo hodně podobné, jako první díl, tak to ničemu nevadilo. Naopak mi tady přišla lépe vyobrazená Gianna, snadněji jsem si k ní našla cestu a obdivovala jsem, že si zachovala hezkou duši i přesto, v jakých s.ch žila. A Christian byl prostě úžasný. Ačkoliv tu měl být za toho špatného, tak byl vlastně od začátku do konce skvělý a bylo vidět, že by pro Giannu udělal cokoliv. Taky se mi líbily jeho slovní přestřelky (i ty pohledové) s Nicem ti dva mě spolu vlastně bavili ze všeho nejvíc. Hlavně a teď bacha, bude spoiler, když se zbavil toho otravného chlápka, nebo když chtěl do řady seřadit všechny Gianniny ctitele :-) Autorka má rozhodně smysl pro humor. A ačkoliv by příběh mohl mít trochu více akce (čekala jsem něco s alespoň Gianniným tatíkem), tak si rozhodně 5 hvězd zaslouží.

Celkově se Danielle Lori se svým stylem psaní u mě zapsala jako skvělá spisovatelka a já si ji hnedka musím přidat ke svým oblíbeným.

Wewe111
05.06.2023 5 z 5

Já tyto eroticko-mafiánske knížky miluju. :) Druhý díl se mi líbil snad více než ten první. Hrozně se mi líbilo, jak na to jde Allister pomalu a jak se postupně rozkrývá jeho silný příběh. Já bych mu podlehla hned a bez okolků :-D

eliska2126
03.06.2023 5 z 5

Nedávno jsem přečetla první díl Sladkou nevědomost. Ta byla opravdu skvělá a až na pomalejší rozjezd se mi příběh moc líbil. Proto jsem se těšila, až se do tohoto světa zase vrátím. Tentokrát nám autorka představuje Giannu a Christiana. Oba jsme měli možnost potkat už v prvním díle a musím říct, že ač mě v předchozí knize moc nezaujali (Giannu jsem měla tak trochu za trosku), tak v jejich samostatném příběhu jsem si je zamilovala!

Příběh začíná vhledy do minulosti obou postav a postupně se dostáváme až do přítomnosti, ve které se odehrával příběh Nica a Eleny. Ano, příběh je založen na hrozné minulosti obou postav, ale autorka nám to dávkuje takovým způsobem, že mě to neustále nutilo číst dál, abych se dozvěděla, co se teda stalo, jak Gianně, tak Christianovi.

Tento příběh se mi četl dokonce i lépe, než ten první. Gianna je vtipná a vůbec mi nepřipomínala tu chudinku z Nevědomosti. Christian byl tajemný, ale bylo vidět, že se při Gianně chová jinak. Byl to takový ten záporák, ze kterého jdete do kolen.

Myslím, že druhý díl série Made Šílená posedlost rozhodně stojí za přečtení a jestli si vás získal Nico s Elenou, tak věřím, že to Gianna s Christianem dokážou taky.

Ketfl
26.05.2023 5 z 5

Hlavní hrdinkou příběhu je Gianna, kterou by mnozí označili jako výstřední osobu. Upnuté oblečení, vysoké podpatky, příliš hlasitý smích a neustálé mluvení, které kolikrát nedává ani žádný smysl. Tak to je celá ona. Jen málokdo ale ví, že to celé je jen maska pro ostatní, za kterou skrývá jeden záchvat paniky za druhým a citlivé nitro.

Naopak Christian je tichý, klidný, pořádný, smrtící. Agent FBI, ve kterém mnozí vidí vzor morálky, ale nikdo neví, že tento muž se pohybuje podsvětím jako chladnokrevný zabiják. Kvůli příšerné minulosti je odměřený, bez citů. Nikdo nemůže zahřát jeho ledové srdce. Tedy, bylo tomu tak, dokud nepotkal Giannu

Danielle Lori se nemůže upřít úžasný styl psaní, takže kniha vás rozhodně strhne. Co už ale pokulhává, je celkové zpracování. Hlavní postavy mezi sebou měly úžasnou chemii a dynamiku, díky níž jsem knihu přečetla jedna dvě. Jestli ale čekáte nějakou velkolepou zápletku, nebo do detailu propracovaný příběh, tak tady moc nepochodíte. Za mě je to velká škoda, protože příběh měl neskutečný potenciál a minulost obou hlavních hrdinů byla víc než zajímavá (a děsivá).

Hlavním tahounem příběhu je Christian, kterého si asi většina čtenářek zamiluje. S Giannou je to o něco horší. Autorka evidentně neumí napsat moc sympatické hlavní hrdinky. Ač jsem měla k Gianně hromadu výhrad, především k jejímu užívání drog, tak přeci jen mi byla celkově sympatičtější než Elena v prvním díle.

Nebýt té úžasné chemie, tak by se dalo říct, že tento díl byl celkem nuda. Ale Christian tomu dodal grády, takže jsem si čtení opravdu užila. Ano, příběh má celkem velké mouchy, ale musím uznat, že mně osobně tedy tento díl pohltil rozhodně víc než ten první. A vzhledem k tomu tedy hodnotím 4,5/5

Lucie.285
25.05.2023 5 z 5

Mně se druhý díl líbil úplně stejně jako první a neskutečně jsem si ho užila. Autorka prostě umí psát a nejde se od děje odtrhnout. Určitě doporučuji přečíst nejdříve první díl. Dialogy byly super a jejich slovní přestřelky neměly chybu. Líbilo se mi, že Christian byl Giannou posedlý hned od začátku. Gianna to neměla lehké a vypořádávala se s tím po svém a o Christianovo dětství ani nemluvě. Příjemné čtení a budu se těšit na třetí díl.

New York mafie

Danielle Lori