Má veselá jitra

Má veselá jitra https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73383/bmid_ma-vesela-jitra-aD7-73383.png 4 260 260

Sedm povídek nazvaných podle dnů: pondělí = šmelinářská povídka; úterý = sentimentální povídka; středa = vánoční spiklinecká povídka; čtvrtek = erotická povídka; pátek = sanitářská povídka s vloženou povídkou do krabice; sobota = zlodějská povídka; neděle = bláznovská povídka.

ondrash77
20.03.2013

Má veselá jitra jsou psaná lehkou rukou s nepřehlédnutelnou dávkou nadhledu. Způsob vyprávění dává tušit inspiraci u Karla Čapka a naopak je evidentní, u koho se o mnoho let později učil třeba Petr Šabach. I když se v zásadě jedná o lehké čtení, autor nám nedává šanci zapomenout, v jakých časech se příběhy odehrávají.

poetree
19.03.2013 5 z 5

krom jedné povídky (čtvrtek) se mi 6 ze 7 velice líbilo, krásná čeština, pohoda, vtip, příjemné počtení.. doporučuji

Sahalea
17.03.2013 2 z 5

Kniha není zas tak špatná, ale jako porevoluční dítě mi některé věci asi nedocházely.

marketad
03.03.2013 5 z 5

Velmi příjemné povídky.

Jarvis
16.02.2013 4 z 5

Ivan Klíma je právem jeden z nejlepších českých autorů a tato kniha to jen potvrzuje

Zuzvil
30.06.2012 3 z 5

Kniha byla často příjemně ironická k době, která ironická určitě ve skutečnosti nebyla...Klíma psát rozhodně umí, kniha je nenáročná, ale upoutá, zaujme. Jedná se o rychlé a příjemné čtení, místy vtipné.

Dandulka
18.05.2012 1 z 5

Nemůžu si pomoct, ale pro mě je to blbina na entou!!!!!!

aannyy
15.03.2012 4 z 5

Velmi pěkné, líbilo se mi to :)

WEIL
26.06.2011 2 z 5

Po letech nahlížím a pročítám tyhle povídky a uvědomuji si, že to či ono mi dříve unikalo, že tomu či onomu lépe rozumím.

To je výhoda, jak si uvědomuji, když se člověk něčemu déle věnuje, že to lépe chápe.
Tu kostru, tu odvykládá i na základní škole, a klidně i hodinu o ní bude mluvit, ale ty detaily, ty si vychutná časem.

Nejsou to stylizované povídky, jaké psal umně třeba Hrabal, jsou to chladné povídky, zápisky všedních dnů autora, který se potkal s takovými a onakými lidmi a nějak musel uživit rodinu.

Hajda
30.11.-0001 4 z 5

Velmi vtipné povídky s erotickým nebo dobovým námětem. Pro mě příjemné první setkání s Ivanem Klímou.