Má cesta za štěstím

Má cesta za štěstím https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474529/bmid_ma-cesta-za-stestim-nK0-474529.jpg 5 224 71

Unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech. Publikace obsahuje zhruba 1800 fotografií a jiných obrazových a dokumentačních materiálů, z nichž mnohé dosud nebyly zveřejněny. Karel Gott se na sklonku hvězdné kariéry rozhodl zrekapitulovat svůj výjimečný životní příběh – napsat vlastní autobiografii. Knihu dokončil ještě za svého života a intenzivně též pracoval na obrazové dokumentaci až do posledních dnů. Otevřeně hovoří o svém soukromí, dcerách, manželství, ale také o věcech, které byly doposud z různých důvodů zahaleny rouškou tajemství. Jeho vzpomínky sahají až do nejútlejšího dětství, vyprávějí o rodičích i širší rodině, o školních letech, o kamarádech i osobních zálibách, k nimž patřilo už v klukovských letech zejména malování. Je ve své inventuře osudu sebekritický i mimořádně upřímný, především v závěrečných kapitolách, v nichž popisuje těžké období zápasu se zákeřnou chorobou. Čtenářům se tak dostává do rukou ucelený, v mnoha směrech strhující obraz osudového vzepětí výjimečné osobnosti, která díky vrozenému talentu, jedinečnému hlasu, nezměrné píli, pracovitosti, poctivosti, slušnosti a osobnímu nasazení rozdávala publiku krásu, radost i sama sebe až do samého konce své životní pouti.... celý text

martinaandulka
27.01.2022 5 z 5

Nádherně napsaná kniha ,pan Gott píše od svého narození do konce svého života,spousta krásných fotografií přikládá a já jsem si při čtení připadala, že sedí v křesle a vypráví nám.Kniha nešla odložit a já četla při volných chvílích stále.Pan Gott byl vynikající zpěvák a nikdy nezapomenu a budu poslouchat stále jeho nádherné písně.

ydnac
21.01.2022 5 z 5

Karel Gott byl naprosto fantastický zpěvák, jeho písničky žijí napříč generacemi.
V této knize je plno zážitků o kterých jsem nevěděla.
Procestoval plno zemí, viděl krásná města, zvířata, přírodu, seznámil se s mnoha lidmi, miloval dobré jídlo, pití, ženy, přátele, schopné a spolehlivé lidi, svoji rodinu, ale ze všeho nejvíc MILOVAL SVOJE FANOUŠKY.
Popisuje jak probíhaly jeho cesty, koncerty, spolupráce s kapelou a s lidmi kteří ho zastupovali a všechno organizovali.
Zpíval, žil a užíval si co mohl do poslední chvíle.
Pro svoje publikum dělal maximum a prekvapilo mě, že v době nemoci měl strach jestli ho lidé ještě chtějí slyšet a také se bál, že bude muset něco odříci.
To mě úplně dojalo, ta skromnost a pokora a jeho neustálá potřeba nezklamat příznivce.
ŽIL PRO FANOUŠKY A BUDE DÁL ŽÍT VE SVÝCH PÍSNÍCH
STAL SE LEGENDOU
CARPE DIEM napsal Karel a já souhlasím :-)

malýčtenář
12.01.2022 5 z 5

Jak jsem mohla zapomenout uvést knihu,kterou jsem již dávno přečetla,o nejznámější osobě. Karel Gott, už samo jméno dává vědět,že se člověk dovi ještě více než dosud znal. Krásné sepsání o životě a růstu popularity. Co to obnáší a k čemu zavazuje. Četla se velmi dobře a nechyběla ani nějaká slzička. Moc pěkné.

Blue
03.01.2022 5 z 5

Lidsky odvyprávěný příběh jedné hvězdné kariéry. Čekal jsem asi něco jiného, ale ani tak nejsem zklamaný. Takřka sedm set stran a jen minimálně se tu dozvíme něco konkrétního o jednotlivých albech či singlech. Zkrátka o díle jako takovém. Gott tu prostě jen vypráví o svém životě, o lidech, které potkal, o výzvách, kterým čelil, o své touze po slávě, o nemožnosti žít bez hudby a nadšeného publika, o ceně, kterou musel za splnění svých snů zaplatit. V úvodu poznamenává, že je to příběh, jak ho vidí on sám. Bude jistě zajímavé sledovat, co k jeho pohledu časem řeknou jiní pamětníci. Nebo samozřejmě také (seriózní) badatelé.

oli2001
30.12.2021 5 z 5

Byl to chtěný a nádherný dárek pod stromeček. Už z prvního prolistování jsem nadšená :)

Vevericka.eva
21.12.2021 5 z 5

Životopisy nečtu, jen jsem nakoukla a přečetla jsem si jednu z posledních kapitol. A pak jsem chtěla vědět víc. Říkala jsem si, přečtu, přeskočím...to se nedá přečíst takovou bibli, nejsem ani fanynka.... Jenže pan Gott byl evidentně i dobrý spisovatel (nebo mu s tím pomáhal někdo hodně nadaný, protože vše zní velmi autenticky). Kniha mě chytla a nepustila, dokud jsem nepřečetla poslední písmenko. Fakt bombasticky napsané, čtivé a dokonce napínavé. Pro mě vlastně svědectví o dané době, samozřejmě subjektivní, ale i tak vypovídající.

azeret92
20.12.2021 5 z 5

Kniha je velmi nádherná. Je to klenot v mé knihovně. Nelituji, že jsem za ní dala tolik peněz, rozhodně stojí za to. Je čtivě napsaná. Knížku čtu po kouskách aby mi co nejdéle vydržela. Nejradši čtu, když je venku pošmourno, uvařím si čaj a ponořím se do čtení knihy této výjimečné osobnosti. Trochu nevýhodou je, že kniha je poměrně dost těžká a dá se číst pouze položena na stole. Za mě úžasný čtenářský zážitek!

petr4927
19.12.2021 4 z 5

Nejsem skalní fanda Karla Gotta, ale ani člověk, který by ho hanil a říkal, že jeho zpěv stál za nic - protože ať už si o jeho repertoáru myslím cokoliv, byl dobrý zpěvák a profesionál. Knihu berte spíš jako životopis Karla Gotta napsaný Karlem Gottem. KG se v něm obhajuje seč může (ať už jde o antichartu nebo jeho ne úplně skvělý vztah k ženám) a popisuje celý svůj barvitý život (a že stál za to!). Za přečtení rozhodně stojí, kniha je pěkně upravená a celkem čtivá. Nevýhodou je její formát, protože do kapsy se vám rozhodně nevejde. OVšem nejsem si jistý, jestli bych si ji za 1200 korun koupil...

josska
18.12.2021 5 z 5

Kniha je to krásná,klobouk dolu,,krásně zpracovaná,jak textem tak i fotografiemi,,hodně zajímavých informací,některé pasáže mě bavily víc jiné mín,,u čtení jsem měla slzy v ocích,představa,že to psal Kája a už tu s námi není,,je pořád smutná..Kniha se moc povedla,určitě dala hodně práce a jsem ráda,že jsem si ji mohla přečíst,,jedno je ale jisté Karel Gott měl krásný naplněný život,,o kterém se nám muže jen zdát,,a taky že na Káju nikdy nezapomeneme...

narisa
30.11.2021 5 z 5

Krásná a zajímavá

Marekh
22.11.2021 5 z 5

KAREL GOTT je mým nejoblíbenějším zpěvákem a mám od něj všechny české a německé řadové desky. Pochopitelně vlastním i výběrové desky. Mimo jiné také vlastním ruskou desku, která je skvělá a které se v Rusku prodalo neuvěřitelných 5 miliónů kusů! V minulosti jsem se zúčastnil také několika koncertů a byl to pro mě skvělý zážitek a čerpal jsem z něj po mnoho dnů. Zúčastnil jsem se také skvělého koncertu v Ostravě v roce 2012, ve kterém také představoval nové písně z alba DOTEK LÁSKY, které je výborné! S Karlem Gottem jsem se také nechal vyfotografovat.

Karel Gott byl profesionál, skvělý zpěvák a člověk! Bylo pro něj důležité kamarádství, a přestože se dopustil některých chyb, řekl bych, že svými písněmi dokázal spojovat všechny lidi, a lidé ho měli a mají rádi doposud. Jeho písně mi dodávají energii a radost a myslím si, že všem jeho fanouškům. Věkové rozpětí jeho fanoušků je různorodé. Od mladých posluchačů, přes střední generaci až po dříve narozené posluchače. Karel Gott byl velkým cestovatelem. Navštívil hodně zemí (USA, Japonsko, Izrael, Austrálie aj). a také v této knize se dočteme o jeho cestách do zahraničí a jeho zážitcích.

Knize KAREL GOTT – MÁ CESTA ZA ŠTĚSTÍM jsem věnoval hodně času. Kniha je pořádná bichle, hodně těžká, má velký formát. Obsahuje hodně fotografií a různých dokumentů. Je důkladně zpracována a na knihu je potřeba si najít více času. Čtenáři, kteří mají rádi Karla Gotta, knihu určitě ocení a dozví se hodně zajímavostí z jeho osobního i pracovního života. V knize nalezneme také příběhy, které tajil po celý svůj život. Na mě osobně působilo všechno upřímně a myslím si, že Karel Gott neměl potřebu něco přibarvovat a dělat se lepším, když věděl, že jeho dny jsou sečteny! Člověk v tomto stadiu rekapituluje svůj život a otevírá své srdce. Odhaluje se čtenářům se všemi kladnými i zápornými stránkami. Je dobře, že Karel Gott tuto knihu napsal. Kniha byla čtivá a dočetl jsem se řadu zajímavostí. Na některé věci jsem si vytvořil nový pohled. Určitě měl Karel Gott s touto knihou hodně práce a myslím si, že to zvládnul dobře. Závěr knihy je hodně dojemný. Karel Gott byl bojovník do konce svého života a to na něm obdivuji, že se nevzdával a měl plno plánů, které chtěl uskutečnit. Hudba byla pro něj celým životem. Miloval hudbu, miloval publikum, miloval natáčení desek, rád si kupoval LP a měj jich doma obrovské množství. Je to nepochybně skvělý zpěvák s nádhernou barvou hlasu, který nazpíval během své kariéry stovky a stovky písní a tyto písně jsou oblíbeny a poslouchány do dnešního dne všemi generacemi a to je fantastické!

Kniha je určitě vhodná pro všechny fanoušky Karla Gotta a určitě také udělá radost všem, pokud Karla Gotta mají rádi a obdrží ji pod vánočním stromečkem. Pokud Karla Gotta nemáte rádi, nemáte rádi jeho tvorbu, nemá smysl se do této knihy ani pouštět. Byla by to ztráta času. Ale naopak pokud jej máte rádi včetně jeho písní, knihu si užijete, ač nad některými věcmi budete třeba kroutit hlavou. Ale nikdo není dokonalý, má své chyby. Líbilo se mi, že Karel Gott hodně lidem pomohl, aniž by se tím chlubil. Měl srdce na správném místě. Všechny písně a desky, o kterých Karel Gott ve své knize píše, znám, protože všechny desky mám doma, takže jsem se dokázal rychle orientovat a byl jsem v obraze.

Myslím si, že tato kniha má potenciál i na zahraniční knižní trh, pokud by se přeložila do němčiny. Mám na mysli především Německo, ve kterém má Karel Gott hodně fanoušků a další státy, ve kterých se mluví německy. Myslím si, že skalní fanoušci z německy mluvících zemí si knihu koupí i přesto, že je v češtině, ale nicméně bylo by fajn, pokud by se také tito čtenáři mohli začíst ve svém jazyce. Do úvahy by přicházelo také Rusko, protože Karel Gott má také své fanoušky i v této zemi a určitě by to ocenili. Jsou to jen moje úvahy, ale třeba se vydavatelství nad tím zamyslí. Jednoduše řešeno, Karel Gott má své fanoušky po celé Evropě i mimo Evropu.

Nemůžu souhlasit s komentář profilu n.ezn.amy ohledně Anticharty. Během normalizace to nikdo neměl jednoduché včetně popové hvězdy Karla Gotta, ač na první pohled by se mohlo zdát, že neměl žádné starosti a s režimem byl zajedno a notoval si s komunistickými kádry, což mu bylo hodně vyčítáno po roce 1989. Musel s KSČ najít společnou řeč a těchto umělců bylo nespočet, pokud chtěli nadále působit v umělecké sféře v Československu během normalizace. Myslím si, že Karel Gott dostatečně vysvětlil toto téma a do knihy to určitě patří, poněvadž měl k tomuto tématu co říci a objasnil to v širších souvislostech. Karel Gott mohl zůstat klidně v Západním Německu a vyvarovat se všech potíží s KSČ. V Západním Německu vydával jednu desku za druhou, měl nespočet koncertů, nic by mu nechybělo, ale nechtěl zklamat naše fanoušky, nechtěl opustit rodinu, a proto se rozhodl zůstat v Československu, což je dobře. Koncerty měl po celém světě včetně Východního Německa. Všude ho měli rádi a oceňovali jeho profesionalitu a přístup k divákům, kteří přišli na jeho koncert.

Karel Gott se také zamýšlí nad revolucí 1989. Uvažoval o tom, že skončí se svou kariérou v roce 1990 v Československu a přestěhuje se do Německa a tam bude pokračovat ve své kariéře. Fanoušci rozhodli, že chtějí Karla Gotta a nehodili jej přes palubu, což dosvědčovalo zájem o jeho koncerty a velmi úspěšné prodeje desek jako např. desky KDYŽ MUŽ SE ŽENOU SNÍDÁ (1992), anebo DUETY (1997), kterou natočil s Lucií Bílou. Někteří lidé si určitě přáli, aby skončil, ale fanoušci a příznivci ho podrželi! Podle mého názoru by byla škoda, pokud by Karel Gott skončil u nás kariéru v roce 1990, poněvadž i po roce 1989 natočil skvělé písně a desky, i když už bylo méně hitů než před rokem 1989.

n.ezn.amy
20.11.2021 2 z 5

Karel Gott byl výborný zpěvák, ale také člověk, který byl poplatný každému režimu. Moc dobře si pamatuju jeho projev na Antichartě a pak zde v této knize se bude psát o jeho pronásledování komunistickým režimem? Ale no tak, stále jsou k vidění videozáznamy z jeho projevu, takže obhajování Karla Gotta v této knize je naprosto hloupé a bezpředmětné. Nemám rád memoáry, které jsou v tomto lživé. Takže ano, jako zpěvák byl dobrý, ale dělat z něj světce jako v této knize, si myslím, že správné není.

Mindy
14.11.2021 5 z 5

Dodnes mám v živé paměti, když jsem byla malá a v rádiu hráli jeho písničku, tak jsem zavelela: "Ticho! Kája zpívá." A celá rodina musela být potichu, dokud písnička neskončila. Jojo, "Goťásek" byl můj idol. Pak ho sice postupně nahrazovali jiní, ale při koupi této knihy jsem se vůbec nerozmýšlela a rozhodně nelituji. Kniha je nádherná.

jaspurha
07.11.2021 5 z 5

Kniha Má cesta za štěstím je opravdový poklad,neboť ho napsal ten náš národní. Člověk, který dělal, co ho v životě nejvíce baví, nemůže mít ani jinou ozvu než kladnou. Protože jak bylo ve filmu, pokud tě to baví, je to záruka, že to budeš dělat dobře. A Karel to dělal dobře. Celou dobu jsem myslela, že mistr byl znám jen u nás a v Německu, ale on procestoval kus světa. A už vůbec jsem netušila, že zpíval s Jordanaires v Americe, se kterými vystupoval i E. Presley. Opravdu celý život měl cestu za štěstím nebo spíš ze štěstí. Mistře, bylo mi ctí.

Hoper14
31.10.2021 5 z 5

Při srovnání v poslední době přečtených životopisů Collinse a Gotta, tak jednoznačně převládá ten Karlův, co do rozsahu informací a poznatků, hloubky, lidskosti a pokory.

novackovi
30.10.2021 5 z 5

Domnívám se, že negativní komentáře píší tací, kteří do knihy ani nenahledli. Skvělé zpracováno, velmi čtivě, s množstvím dokumentace a fotografií. Strhující,od knihy se neodtrhnete. Jedna z nejzajímavějších poslední doby (a to opravdu nepatřím mezi fanoušky Gottovych písní... po přečtení knihy ovšem ano... chytrý, talentovaný a zdvořilý chlap Karel)

Florindela
16.10.2021 5 z 5

Skvělé. Je to můj oblíbený zpěvák a i kniha je napsaná čtivě. Žádný suchý životopis.

keselylenka
07.10.2021 5 z 5

Musím říct, že jsem Karla Gotta nikdy nemusela. Vlastně jsem nechápala a nechápu, co na něm všichni ti fanoušci vidí. A ani kniha pro mě jeho obraz nevylepšila. To nicméně nemění nic na tom, že kniha stojí opravdu za každou utracenou korunu. Je skvěle napsaná, výborně se čte a má hloubku a příběh. Fanoušek nebo ne, doma by ji měl mít každý a každý by ten příběh měl znát.

Sabča92
06.10.2021 5 z 5

Unikátní autobiografická kniha, kterou napsal sám Mistr. Hudební ikona české ale i světové popmusic to neměl od dětství snadné. Karel o své biografii uvažoval řadu let, ale opravdovým iniciátorem se stal krutý verdikt v roce 2015, kdy mu diagnostikovali neléčitelnou nemoc. Má cesta za štěstím je dojemnou biografií, při jejímž čtení máte pocit, že slyšíte samotného Karla, jak vám svůj život vypráví. Stylizace textu není žádný odborný text, nýbrž se jedná o zcela přirozenou češtinu bez odborných termínů v takřka beletristickém pojetí. Zkrátka tak, aby se lidem kteréhokoliv věku dobře četla. Při čtení jsem měla několikrát slzy na krajíčku. Čím více stran obrátíte, tím více budete Karla znát.
Karel to neměl lehké a jeho cesta za štěstím nebyla zdaleka snadná a přímočará. O tom dobře svědčí i rozsah biografie, která čítá na 700 stran. Ačkoliv je v knize kolem 1 800 fotografií, tak se nemusíte bát toho, že by bylo textu nějak pomálu.
Má cesta za štěstím je autobiografickým počinem nejúspěšnější české hudební ikony. Vzpomínky jsou subjektivní, takže již nyní můžete narazit na internetu na zpochybňování věrohodnosti některých pasáží. Takhle si to pamatoval Božský Kája a takhle o tom vypráví.

borupet
05.10.2021 5 z 5

Na písničkách Karla Gotta jsem vyrostla. Kniha je velmi povedená, obsáhlá a zpěvákova pokora k životu z ní doslova sálá. Je úžasná právě proto, že ji napsal on sám. Karel Gott je Pan zpěvák, legenda. Byl, je a bude vždycky jen jeden.