Lord John a Bratrstvo čepele

Lord John a Bratrstvo čepele https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322059/bmid_lord-john-a-bratrstvo-cepele-C7s-322059.jpg 4 106 29

Lord John Grey série

Diana Gabaldon, autorka úspěšné série Cizinka, vrací do hry jednu z nejzajímavějších postav: Lorda Johna Greye. Gabaldon splétá dohromady soukromý a veřejný život – zdrcující rodinné tajemství, milostný vztah s potenciálně katastrofálními následky a válku dvou světů. Je to už sedmnáct let, co byl lordův otec, vévoda Pardloe, nalezen mrtvý s pistolí v ruce – obviňován, že jako jakobitský agent navždy pošpinil čest celé rodiny. Nespoutaní duchové minulosti se vrací na scénu. Bratr Lorda Johna dostal chybějící stránku z deníku svého zesnulého otce a John je přesvědčen, že se někdo rodině Greyových vysmívá. A tak se obrátí na jediného muže, kterému může důvěřovat: skotského Jakobita Jamese Frasera. Ale je válka, a osobní záležitosti musí jít stranou. Navíc Fraserovo vlastní tajemství zkomplikuje život lorda Johna. James Fraser nakonec získá chybějící kousek skládačky a lord John se musí rozhodnout, zda čest jeho rodiny stojí za riskování vlastního života.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Lord John and the Brotherhood of the Blade , 2007

likaf
16.07.2018 5 z 5

Velmi čtivá kniha. Znala jsem lorda Johna pouze z knih Cizinka a nějak jsem si ho tam neoblíbila. První díl lorda Johna jsem nečetla (ihned to napravím). Zdál se mi takový umělý, nemastný-neslaný. Tato kniha to všechno změnila. Je to sympatický a čestný muž. Doufám, že brzy vyjde pokračování.

moudivlacek
06.01.2018 4 z 5

Docela mě to zaujalo, John se projeví dost v soukromí, navíc konečně najde v sobě odvahu pátrat po vrahovi otce, je tu popsána i válka v Německu, tehdejší přístup k sodomii, ke cti, k rodině a pomstě.
Jsem zvědavá na ta doposud ještě nevydaná dílka.

gleti
05.07.2017 5 z 5

Další (druhý) příběh lorda Johna je stejně čtivý jako předchozí kniha. Zajímavý děj, sympatický hrdina a vynikajícím způsobem zvládnuté reálie 18. století zaručí dokonalý požitek.

Kerberos
19.06.2017 4 z 5

Je ještě lepší než první díl.

Knihomlok2015
22.09.2016 3 z 5

Velmi sympatický hlavní hrdina (až do morku kostí), velmi zajímavé prostředí a spousta jiných předností tohohle dílka přeci jen nestačili na první díl a i přes tu nostalgickou spokojenost, musím říct, že to první Johnovo dobrodružství mi přeci jen sedlo víc. A strašně mě rozčilovalo jak pořád jezdil za jistým Jamiem Fraserem, zdržel se tak půl dne, nic nevyřídil a pak zase odjel - tak očividné narážky na jinou sérii si John nezasloužil, on by to přeci utáhnul i sám. (jen škoda toho třetího dílu)

Henriette
28.07.2014 4 z 5

Kniha sice neměla tak napínavý děj a rychlý spád jako první díl, ale i tak se mi moc líbila.

DdeK
01.07.2013

Vzhledem k ukončení činnosti nakladatelství Plejáda si 3. díl série Lord John Grey asi v blízké budoucnosti nepřečteme...

Library&me
01.03.2013 3 z 5

Tento díl se mi líbil více než první,.. Uvidíme, jaký bude závěrečný díl.. Série o Cizince je ale určitě lepší,.. :o)

katynais
04.10.2012 4 z 5

No, mohlo tam být méně homosexuálních fantazií a sexu. Občas jsem se ztrácela i v dějových souvislostech. Diana má rozhodně lepší knihy