Kvílející schodiště

Kvílející schodiště https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211163/mid_lockwood-co-kvilejici-schodiste-bSp-211163.jpg 4 219 55

Lockwood & Co. série

Už více než padesát let sužuje Británii děsivá epidemie duchů. Vznikla řada parapsychických vyšetřovacích agentur, které se snaží zneškodňovat nebezpečné přízraky. Lucy Carlyleová přijíždí do Londýna v naději, že si vybuduje úspěšnou kariéru u významné firmy. Místo toho skončí u nejmenší agentury ve městě, kterou vede okouzlující Anthony Lockwood. A když se jeden případ ošklivě zvrtne, Lockwood & spol. mají jedinou naději všechno napravit. To naneštěstí zahrnuje nutnost strávit noc v jednom z nejnebezpečnějších strašidelných domů v celé Anglii a vyváznout z toho živí. Příběh z velkoměsta sužovaného přízraky je plný napětí, humoru a skutečně děsivých duchů. Rozlučte se s klidným spánkem...... celý text

Literatura světová Horory Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

The Screaming Staircase , 2013

Cibulek
04.12.2019 5 z 5

Super, libilo se asi vic nez Bartimaeova trilogie. Dobry napad, uveritelny svet, sympaticti hrdinove, napinave. Pro mladsi ctenare muze byt i trochu strasidelne.

evickakyticka
13.09.2019 3 z 5

Bohužel mi nevyšel můj záměr, číst pouze po setmění. Možná proto se to odráží v mém hodnocení. Zajímavě stvořený svět duchů a jejich "vymítačů". Postavy měly své kouzlo, autor je dokázal pěkně popsat. Ráda čtu horory a ráda se bojím, tady jsem ale ten pravý strach nezažila. I přes to mrknu na druhý díl.

Skyer
21.06.2019 4 z 5

+ hlavní hrdinové mi byli sympatičtí
+ akční scény psány napínavě, hodně jsem se do nich vžila

Nečtěte si anotaci na goodreads nebo Databázi knih. Jako vždy prozrazuje NESKUTEČNĚ moc a úplně vám bude stačit popisek na zadní straně knihy tak jako mně.
Líbilo se mi, jak autor zpracoval, proč jsou hlavními hrdiny "děti" - ne jen tak, hlavně aby se to mohlo řadit do YA a věk byl bez jakéhokoliv odůvodnění. Taky, na rozdíl od většiny, nejsou postavy žádní vyvolení a dokonce mi byly sympatické! (Což se zas tolik nestává.) A co bylo taky výborné - jen minimální náznaky romantiky a příběh na ní nebyl celý založen. To je dnes taky vzácnost. :D
Plný počet hvězd nedám, sice ano, bylo to čtivé, ale ne po celou dobu, ale tak 70% knihy. Bylo super, že příběh obsahoval hodně akce, navíc když to třeba srovnám s Renegáty...
Ještě jedna rada na závěr: pokud si chcete tuto knihu přečíst, doporučuji tak udělat v angličtině. Kdyby se vám totiž zalíbila a chtěli jste pokračovat v sérii, tak v češtině jsou jen 2 díly a nevypadá to na to, že by se měly překládat další. Tak ať to máte celé v jednom jazyce, protože přechod na jiný by nemusel být moc příjemný.

meephisto
20.05.2019 5 z 5

Zaujal mě název a obálka a musím říct, že kniha mě nezklamala. Je sice spíše pro děti, ale vtáhla mě do děje. Autor si určitě potrpí na detailní popis místností- což je skvělá schopnost, pomáhá člověku si lépe představit prostory.
Což mě přivádí k tomu, že knížka byla celkově skvěle napsaná.
Lockwooda i Lucy jsem si okamžitě oblíbila.
Lockwood mi sem tam připomínal Sherlocka a to je prostě typ člověka, který mě zajímá a má mou oblibu. Lucy měla svou hlavu a dokázala si vzít slovo, když musela. A George byl takový Lestrade- velmi užitečná postava se skvělým charakterem.
Rozhodně si přečtu další díl.

Viviana-Mori
14.01.2019 4 z 5

Vlastně dětská knížka, ale myslím, že je to ten typ literatury, který může člověk číst v jakémkoli věku. Kniha je vtipná, roztomilá a je to možná divný, ale já se u ní kolikrát vcelku bála. A ačkoli jde o takové hororovo-dětsko-duchařské-fantasy, tak je v knize i něco hodně lidského. Má výbornou, barevnou atmosféru a napětí nechybí a hlavní postavy kupodivu neštvou! Takže určitě zkusím další díl. Milé počteníčko.

Lie
12.01.2019 4 z 5

Lockwooda jsem dostala před pár lety od dědy (kterému se moc líbil, což je další důkaz, že jde o knihu, která zaujme každou generaci :-D) a přečetla jsem ho jedním dechem. Byla jsem trochu strašpytel, takže jsem oak pár dní nespala, ale to je pro knihu jenom plus. Od té doby ho čtu pořád dokola. Co na tom, že už nejsem dítě a že se v mé knihovničce vyjímá mezi Annou Kareninou a Obrazem Doriana Graye? Čtu ho vždycky, když si potřebuji od těhkech věcí odpočinout. Hlavní postavy jsou sympatycké, vtipné a každá z nich má vlastní propracovaný chatakter. Děj je napínavý, občas trochu strašidelný a celkově mi kniha vždycky zlepší náladu. Moc doporučuji kažému, kdo má chuť na napínavou a dobře napsanou oddechovku.

Atekram
29.12.2018 5 z 5

Jako malá jsem četla Stroudovu Barthemaiovu trilogii, která mě moc bavila. Teď v dospělosti se ke mě dostal Lockwood a hned se mi zdál povědomý :D Kniha je skvělá, celý námět s duchy je propracovaný a originálně pojatý, dětští hrdinové sympatičtí a chytří, detektivní příběh poutavý a věřím, že pro děti i více překvapivý. Pokud jednou budu mít svoje děti, určitě tohle dostanou ke čtení.

*Pájuše*
24.05.2018 4 z 5

Čekala jsem od knihy přesně to, co slibovala anotace - pořádnou porci duchů, napětí a akce. Dostala jsem mnohem víc, než jsem očekávala! Postavy v knize jsou realistické, ne-iritující, zachovávající si vlastnosti dětí, přesto tak, tak, tak moc jiné od všeho, co jsem u tak mladých hrdinů očekávala. Nemůžu si pomoc, ale YA knihy jsou plné klišé, neskutečně ukňouraných hlavních hrdinů, ale tady jsou postavy tak pestré a přesto tak nevinné... jedním slovem originální! Za Lockwooda by se nemusel stydět ani pan Doyl! Úžasná kniha, kterou jsem nemohla přestat číst.

Peta1607
24.04.2018 4 z 5

Velice vydařená kniha. Spojení detektivky s duchařinou je skvělá kombinace.

Yuuki24
01.02.2018 5 z 5

Taková zajímavá detektivka s nádechem duchovna. Úžasné nemohla jsem se od knihy odtrhnout a musela ji přečíst na jeden zátah.

ChristineDaee
21.01.2018 4 z 5

Pekné. Dobrý humor. Zaujímavá zápletka. Pekné aj trochu desivé. Vadí mi len príliš moderný spôsob lovu duchov a rovnako to, že ich vidia len deti. O čo zaujímavejšie by bolo väčšie zastúpenie dospelých. :D No, už to nie je moja veková kategória.

BelphegorSara
25.11.2017 5 z 5

Pěkně napsaná a krásná obálka. Příběh se mi moc líbil a těším se až si přečtu další díly.

SONP
27.09.2017 4 z 5

Takhle by měla vypadat knížka pro mládež. Pěkně vymyšlený svět, sympatičtí rebelující hrdinové a příjemná, i když trochu zběsilá, kombinace Sherlocka Holmese, Ghostbusters a Harryho Pottera. Četlo se to velmi dobře a rychle,akorát v samém závěru to autor na můj vkus trochu přehnal s popisováním půdorysu finálního strašidelného panství. A protože pod tím vším tepe pravá viktoriánská duchařina, odpustil jsem knize i young adult lahůdky tipu "do čela mu padaly neposlušné kadeře patky". 70%

Elulilinka1
12.07.2017 3 z 5

Nevím jestli tato kniha na mě moc zapůsobila, protože nejde jen o děj, ale také o styl psaní autora. Já jsem trošku slabší povahy a tak na mě trošku strašidelné. Ale pro čtenáře, kteří rádi tento žánr čtou FANTASTICKÉ!

Sheemas
05.03.2017 5 z 5

Velmi ,,zábavná" kniha, která se strašně jednoduše čte s příběhem, který baví.

Denaille
19.02.2017 5 z 5

Jonathan Stroud patřil mezi mé nejoblíbenější autory v dobách mých náctiletých let. Trilogii Bartimaeus jsem četla několikrát a tak jsem si říkala, jestli si mám kazit tento dojem knihou opět určenou pro mladší čtenáře, když já už před pár lety překročila dvacítku. Ale zvědavost mi nedala.
A opět jsem se nostalgicky vrátila do mého dětství, kdy jsem dokázala nad knihou strávit celý den a ponořila jsem se do úplně jiného světa. Líbí se mi styl, jakým Jonathan píše. Jeho knihy, ačkoliv jsou určeny pro děti, nejsou naivní. Dívá se na děti jako na zodpovědné, samostatné jedince, kteří mají svůj život plně pod kontrolou. Pro spoustu dospělých je těžké považovat desetileté dítě jako sobě rovného a vzpomínky na to, jak oni v tomto věku vnímaly svět se postupně ztrácí. Čím je člověk starší, tím má dojem, že byl v tom věku pořád ještě hloupé děcko. Ale Jonathan kápl do noty spousty dětem. Alespoň já měla v deseti pocit, že bych dokázala cokoliv.
Jde vidět, že Jonathan Stroud miluje Londýn, který si zvolil znovu jako kulisy svého příběhu. Ale džiny vyměnil za duchy a mě se tento trochu strašidelný příběh opravdu líbil. Vyústění příběhu jsem sice odhalila již v polovině knihy, ale být o pár let mladší, možná by mě ani nenapadlo o tom přemýšlet, protože jsem si příběh opravdu užívala a to už na to opravdu nemám roky. :D

martina4041
09.01.2017 5 z 5

Kniha mě velmi bavila, četla se sama. i když už nepatřím mezi mládež :) . Určitě přečtu i druhý díl, jen škoda, že u nás jsou vydané pouze dva :( . Doporučuji přečíst, je vtipná, svižná, strašidelná.

XOX
31.12.2016 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Přečetla jsem ji jedním dechem. Souhlasím s ostatními, že popis tomuto autorovi mohou závidět i někteří autoři. Už se těším na další díl a myslím si, že je škoda, když nevydají dalších pět nebo šest (nevím přesně, kolik dílů má tato série) dílů i v Česku aspoň v angličtině. Dávám 5 hvězdiček

oolinkaa
18.12.2016 5 z 5

za mě super..nevím, jestli je to čtivo pro děti, náctileté nebo dospělé, ale já se bavila..;) suprově napsané, taková krásná oddychovka..děj krásně plyne, čte se samo..těším se na lebku ;)

ManujuSeElis
03.11.2016 5 z 5

Užasná kniha a neoblíbenější série, ale knižní klub sakra nesnáším za to, že kvůli málo prodejí překlad knih utnuli a z pěti nebo šesti knih přeložily jenom dvě