Lízinka

Lízinka
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202268/mid_lizinka-mCP-202268.jpg 4 127 127

Píše se rok 1953 – rok, kdy má být Alžběta korunována královnou Anglie. Elsie se nemůže dočkat, až se svou milovanou babičkou pojede do Londýna na oslavu korunovačního dne. Vtom je však zasáhne tragédie. Babička i Elsie onemocní tuberkulózou a Elsie musí odjet do nemocnice v Miltree, kde bude po celé měsíce upoutána na lůžko. Zoufale se jí tu stýská po babičce, a navíc má co dělat, aby se přizpůsobila přísnému nemocničnímu řádu. Ale každý večer po zhasnutí vypráví ostatním dětem na pokoji fantastické dobrodružné příběhy. Brzo zjistí, že má kolem sebe plno přátel – včetně Lízinky, nádherné bílé kočky, která v nemocnici žije. Nakonec se Elsie uzdraví a bude moct nemocnici opustit. Ale ještě předtím za ní přijde jedna velice vzácná a velice nečekaná návštěva…... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , BB art

Queenie , 2013

Jusťa
23.02.2015

Od knihy nešlo odtrhnout.

Ika6
10.02.2015 5 z 5

Nádherné!!!!
Nevím co dodat. Elsie mi je STRAŠNĚ sympatická.

en.bee
29.12.2014

Krásná kniha. Jen ta její máma hruza, to ani neni matka.

MissMagic
29.11.2014 5 z 5

Moc pěkná a dojemná kniha. I když konec mě chvílemi nudil a Elsie mi někdy přišla nesympatická.. Dala bych 4 a půl hvězdy.

Andy-Mandy
17.11.2014

Úžasné bracela jsem

Roselunda 1928
08.11.2014 4 z 5

Elsie.... přišla mi malilililinko sobecká, ale jinak fajn. Pěkná kniha, doufám, že ještě zažiju korunovaci :DDD a že naše kočičky budou jako Lízinka :3 :D 4,43 hvězdiček

SelenaDemi428
08.11.2014 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, akorát ten obal moc ne, přišel mi strašně přeslazený. Nejraději jsem měla sestru Gabrielovou :). Přišla mi strašně hodná. Mrzí mě ale, že tam nebylo napsáno, jestli se Elsie třeba v budoucnu nepotkala s Martinem nebo Angusem, docela by se mi líbila představa, že s jedním z nich by založila rodinu :). Její matku jsem nechápala - neuvědomovala si, co v Elsie má.

IsobelleFarbs
21.09.2014 4 z 5

Tato knížka se mi moc líbila... Byla jsem nadšená, když jsem v knihovně konečně objevila od Jacqueline něco, co jsem ještě nečetla a tak jak mám ve zvyku jsem si knížku hned půjčila. Moc se mi líbil vztah mezi Elsie a její babičkou, kde kdo nemá takové štěstí. Za to její maminku jsem upřímě nesnášela..... Byla až moc velký sobec.
Bylo mi Elsie strašně líto, tuberkulóza je strašná nemoc. Líbilo se mi, jak vyprávěla ostatním příběhy, i když se vždy udělala hlavní postavou a byla strašně majetnická. Dokonce se mi líbili i některé ostatní děti z nemocnice, hlavně Angus a Martin. Za to někeré mi nebyli sympatické vůbec např. Gillian. A samozřejmě jsem si zamilovala i sestru Gabrielovou, která byla pro Elsie něco jako náhradní maminka. No, ale přesto z obsazenstva postav z nemocnice jsem měla nejradši Lízinku...♥
Také jsem byla ráda, že se Elsie sestry ujaly i po jejím vyléčení. A bylo pro mě strašně smutné, když musela odejít do děcáku. Naštěstí se, ale Elsiina babička uzdravila a mohly spolu zase šťastně žít dalších devět let....
Také se mi moc líbila ta zápletka s královnou Alžbětou, i když mi v celkovém příběhu připadala trochu v pozadí.

Myslím si, že je tato knížka i pro trochu starší čtenáře, každý si v ní něco najde. A myslím si, že je i docela poučná... Například já jsem nevěděla, že existuje i jiná tuberkulóza než ta plicní a ani bych neěděla jak ji léčit. :D

zuzka147
19.08.2014

myslím si že tato knížka je určená pro hodně velký věkový rozsah

Linu
11.08.2014 5 z 5

Pekná kniha. Jacqueline opět nezklamala.
To bibi 24: Elsie v knize bylo asi 8-9 let. Mě je 14 a taky se mi to líbilo :-).

bibi 24
07.08.2014

Nevíte prosím někdo, pro jak staré to asi je? Předem díky.

Véča
01.07.2014 4 z 5

Na mě knížka až moc nezapůsobila, ale to je možná tím, že jsem na ni trošku stará. Je to ale pěkný příběh, který určitě mladší čtenářky zaujme. Elsie mě v nemocnici trošku štvala svým chováním, protože jsem si myslela, že bude naopak taková tichá. :D
Takže dávám 4 hvězdičky. :)

5331
26.06.2014 5 z 5

Nejlepší kniha kterou jsem od Jacqueline Wilson četla.Je to úžasně procítěné a moc pěkně popsané.

11.06.2014 4 z 5

vážně moc pěkná knížka, akorát, kdybych byla jedno z dětí ležících v nemocnici s elsie, asi bych ji neměla moc ráda. Vpříbězích, které si vymýšlela si dala vždycky hlavní roli a to by mi asi vadilo.

11.06.2014 4 z 5

už jsem jí dočetla, dostala jsem ji od kamarádky k narozeninám a joko vždy byla úžasn

21.04.2014 4 z 5

já taky