Lisey a její příběh

Lisey a její příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1131/mid_lisey-a-jeji-pribeh-rMx-1131.jpg 4 598 101

Lisey Landonová je vdova po slavném spisovateli Scottu Landonovi, nositeli mnoha literárních cen. Když se Lisey konečně po dvou letech od manželovy smrti pustí do vyklízení Scottovy pracovny, uvědomí si, jak velký kus jeho minulosti (a vlastně i minulosti, kterou prožili spolu), vytěsnila z paměti. Proč tomu tak bylo? Co ji donutilo spustit mezi přítomností a časem minulým neprodyšnou purpurovou oponu? Teprve když se na scéně objeví šílenec a násilník Dooley, musí se Lisey vydat po stopách vlastních vzpomínek a zjistit, co to před sebou ukrývala. Tu cestu, kterou pro ni nachystal zemřelý manžel, musí podniknout - jinak nepřežije. Lisey a její příběh, na první pohled historie obyčejného manželství, je strhující román napěchovaný silou a něhou, krvavý a zároveň nádherný.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Lisey's Story , 2006

Sumiko
15.10.2015 4 z 5

Kinga prostě miluju....a tahle knížka mě doslova dostala. Možná je to tím, že jsem ji četla po delší "kingovské pauze". Ze začátku jsem si říkala: "Ježiš, on začal NĚCO brát!". Některá slova nedávala žádný smysl a u těch, která smysl dávala, byla naprosto mimo celá věta. Postupně jsem se buď naladila na jeho vlnu, nebo jsem prostě zcvokatěla :o))))
Pokud máte rádi "fantasmagorie", tak hurá do čtení!!
Končím větou v duchu knížky: "SESIKO, připravte se na dardu...na krvavou dardu"

malen
10.08.2015 3 z 5

Když už jsem se do toho čtení dala, bylo mi blbé to nedočíst. Nakonec mě to i místy chytlo, ale také se mi zdálo slabé..

Solverino
09.08.2015 4 z 5

Velmi zajímavé, i když to není vlastně horor. Čím jsem starší, tím víc mě takové knížky baví víc, než prvoplánové trhání končetin a šplíchání potoků krve. Ale je nutné se nejdříve alespoň trochu napít z té Tůně. To opravdu vřele doporučuji... :)

Makoves
03.06.2015 3 z 5

Kniha mě z počátku dost nudila, ale po přetrpění asi sta stran, to pan King napravil, alespoň zajímavostí příběhu. Zatím nejslabší Kingovka, kterou jsem četl.

MartinProtschke
22.05.2015

Fantastická kniha s vynikajícím vystupňováním děje do skvělého závěru

Taťka Hraboš
21.05.2015 4 z 5

Bezpochyby další kniha, ve které King ukázal své vypravěčské mistrovství, ale bůhvíproč na mě neměla ty obvyklé účinky, kdy se i po poslední stránce myšlenkově ke knížce vracím a v duchu si přehrávám některé scény. Možná proto, že jsem se nedokázal příliš ztotožnit s hlavní postavou - k ženě ve středním věku mám hodně daleko :-)

Terva
29.04.2015 4 z 5

Že by tak trochu příběh o Kingovi bez Kinga? Obyčejně neobyčejný život manželky zesnulého spisovatele.

karinga
07.04.2015 5 z 5

Další úžasný příběh nejen o cestování mezi světy, minulostí a současností, ale i o příšerách, které ty světy skrývají. O děsivých chechtácích, které King nemusel ani pořádně popsat a stejně se mi ježily chlupy na rukách, o NĚKOM s grošovaným bokem, o famagorech a magorech z našeho světa. Kniha má pomalejší začátek, ale pak už je to neuvěřitelná jízda. Díky sai Kingu.

dlouhan
15.02.2015 4 z 5

klasický king :)

Skripi
30.01.2015 1 z 5

Toto bola moja druhá kniha od pána Kinga a táto bola ešte oveľa slabšia ako tá predošlá. Možno mu dám ešte jednú šancu "na záchranu" a vyberiem si nejakú najlepšie hodnotenú. Som sklamaný a miestami som túto hrubú buchlu považoval za stratu času...

Shimy
24.11.2014 2 z 5

Jsem hodně zklamaná, skoro z 500ti stránek jsem se pořádně nemohla odtrhnout až od posledních 30ti stránek, kde Scott vyprávěl o svém dětství, a to bylo vlastně celou knihu to jediné, co mi přišlo zajímavé, sám o sobě "Liseyin příběh" mě totiž absolutně nevtáhl do děje. První kniha, která se mi od Kinga vážně nelíbila no. Asi jsem jí nepochopila teda..

Betty11
08.09.2014 4 z 5

Přes prvních cca 200stránek jsem se nemohla dostat .......áááále pak to přišlo a jelo to - frčelo. Seskládáno několik časových pásem, nezmírající napojení na milovaného člověka, fantazie Bájodolí. Kam ten chlap na ty nápady chodí to nechápu - za mně čtyři hvězdičky a to jen pro ten zdlouhavý rozjezd.

callahanh
15.05.2014 4 z 5

Lisey a její příběh je kniha, která nemůžu říct, že by mě zklamala, ale má očekávání rozhodně nenaplnila. Po přečtení synopse jsem si myslel, že to bude lehká variace na Misery, u čehož jsem zůstal ještě prvních pár stránek knihy. Potom už ale začaly ty přesuny do Bájodolí, které se mi příliš nelíbily. Nevím proč, ale fakt mě moc nebavily. Zato pasáže ze Scottova dětství byly typicky kingovské a bylo v nich vše, co King umí. Propracovaná psychologie je v celé knize a funguje opět brilantně. Možná se měl King víc věnovat Scottovu dětství a to Bájodolí si mohl odpustit. Na mě je to až moc fantasy. Myslím, že nejslabší King z poslední doby. Přesto určitě za přečtení stojí. 70%

H75
21.04.2014 5 z 5

Po deseti letech jsem opět četl Kinga a působí na mne pořád stejně úžasně...'Lisey' není jednoduché číst, musí se číst takříkajíc jedním dechem. Zvláštní zápletka činí příběh dost komplikovaným a spoustu věcí pochopíte až v poslední třetině knihy. Ale trpělivost přináší ovoce. Nádherná kniha o lásce a fantazii, tématicky odlišná od typického Kinga. Ale uchvátí Vás a chvílemi zjistíte, že se vám derou slzy do očí....

Danushka
20.02.2014 5 z 5

Myslím, že pro tenhle úlovek plul King na pořádnou hloubku... A stálo to za to :-) Pro mě naprostá paráda od první stránky, humor i narážky neměly chybu a zároveň nerušily hluboký poutavý příběh jednoho (ne)obvyklého manželství.

petrulka
05.02.2014 5 z 5

Mazec. Tahle kniha ve mě opravdu zůstal hodně dlouho, pochmurné dětství, šílený otec, Bájedolí, nádherně postavený příběh s neuvěřitelnou fantazií.

Jossie
29.01.2014 4 z 5

Překvapivá kniha - skoro bych řekla, že se musíte prokousat tou divnou a nezáživnou částí, abyste docenili kvality tohoto příběhu. A pak je to moc zajímavá kniha.

namoki
26.12.2013 5 z 5

Tak tahle knizka me mile prekvapila. Zacatek takovy lehky, pozvolny a pak se hezky rozjel. Klasik King zase nezklamal, nektere momenty jsem mela zive pred ocima :-)

Kula
07.12.2013

Málokdy odkládám knihu nedočtenou, navíc u Kinga jsem to rozhodně nepředpokládala, ale prostě jsem to nedala. Po 130 stranách jsem poslala Lisey zpátky do regálu. Je mi líto, ale na světě je ještě tolik knih, co chci přečíst, že si nemohu dovolit ztrácet čas. Stephene promiň.

olle3
16.10.2013 3 z 5

Kdyby byla kniha o polovinu tenčí, asi by mě i o polovinu víc bavila.