Utajovaný projev

Utajovaný projev https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74637/bmid_utajovany-projev-Axr-74637.jpg 4 583 583

Lev Děmidov série

Sovětský svaz, rok 1956. Stalin je po smrti a neveřejný, utajovaný projev jeho nástupce Chruščova odhaluje pravdu o spáchaných zločinech. Krutý režim se otřásá v základech. Někdejší příslušník Státní bezpečnosti Lev Děmidov a jeho manželka Raisa – hrdinové románu Dítě číslo 44 – řeší problémy s adoptovanými dcerami Zojou a Jelenou. Rodinu navíc ohrožuje na životě kdosi, kdo během někdejší Děmidovovy kariéry nespravedlivě trpěl a teď kráčí vstříc nesmiřitelné pomstě... Děj nového drsného a napínavého příběhu z pera Toma Roba Smithe vrcholí tentokrát na ulicích Budapešti ve dnech povstání proti komunistické vládě a sovětské okupaci.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Secret Speech , 2009

VladkaBU
11.08.2014 5 z 5

... tak i tohle byl zážitek. Další osudy Lva i Raisy. Jsem ráda, že jsem na tuhle sérii byla upozorněna. I tento druhý díl se povedl.

knihomol 61
22.07.2014 4 z 5

Opravdu musím pochválit tohoto mladého autora,opět mě nezklamal. Bylo to napínavé ,ale zároveň hrozné,když si člověk představí ,že to v některých věcech přetrvává dodnes,jde mi mráz po zádech. Trošku mi to ke konci přišlo natahované,myslím to s dcerou Zojou,ale to je věc názoru.Jinak doporučuji k přečtení.

HDosoudilová
29.05.2014 4 z 5

I ddruhý díl byl pro mě příjemný zážitek :-). Pravda, trochu jsem se obávala zklamání, jelikož recenze na ni nejsou už tak dobré jako na Dítě číslo 44. Ale kniha nezklamala. Ano, první díl je první díl, i přes to mě kniha opět vtáhla do děje a nechtělo se mi přestat číst. A že je zvláštní, že Lev Děmidov a jeho rodina opět všecko přežila? Vždyť bez toho by přece nemohl vzniknout třetí díl ;-) Na ten se už moc těším, doufám, že také nezklame :-) Doporučuji:-)

Heyhey
29.05.2014 3 z 5

Kniha se četla moc dobře a nutila nepřestávat, ale děj byl neskutečně vykonstruovaný. Takže napůl skvělá a napůl otřesná. Vyberte si.

Marika Vanova
04.03.2014 5 z 5

Čtivá, i když někdy přitažená za vlasy, ale přesto napínavá. Líbilo se mi.

wally
31.01.2014 4 z 5

Druhý díl je stejně působivý jako ten první...neřekl bych vyloženě, že Dítě 44 bylo až o tak moc lepší...spíše mu větší kouzlo dala skutečnost, že základy románu byly postaveny na skutečně zdokumentované události. To tomuto románu víceméně chybí a možná i proto není tak nadšeně hodnocen....za mne opět výborně odvedená práce...

technik1965
29.01.2014 4 z 5

Dej knihy je vcelku dobrý až na niektoré veľmi rýchle a nepravdepodobné pasáže.

Gaara1
04.01.2014 4 z 5

Utajovaný projev je pro mě slabší než první díl, ale kniha rozhodně stojí za přečtení, i když se děj dá lehce odvodit a může snad i čtenář dopředu vytušit, jakým směrem se bude dál příběh ubírat. Pro mě slabší čtyři hvězdy, ale kniha je určitě čtivá a napínavá.

egan
24.09.2013 4 z 5

Čiastočné sklamanie. Po výnimočnej knihe Dítě číslo 44 je jej pokračovanie slabučkým odvarom. Z hlavných postáv sa stali skoro už komiksoví superhrdinovia a thrillerovosť a akčnosť sú na prvom mieste. Váhal som medzi hodnotením 3* alebo 4*.
Nakoniec dávam 4*, lebo stále sa jedná o nadpriemerný a veľmi pútavo napísaný akčný thriller, ktorý vás núti čítať ďalej. A ak ho neporovnávam s fantastickým prvým dielom, toto hodnotenie si zaslúži.

zoew
27.08.2013 5 z 5

Stejně skvělé a strhující čtení jako první díl.

Eevina
21.08.2013 5 z 5

Ačkoliv se mi Dítě č.44 líbilo mnohem více, nemůžu říct, že by tahle kniha byla špatná, to ne, jenom si autor dal sám sobě hodně vysoukou laťku s Dítětem č. 44, touhle knihou se té laťce přiblížil, ale nepřekonal ji. Bohužel mi některé pasáže přišly hodně přitažené za vlasy, ale kniha je i tak skvělá.

Eliškam
15.08.2013 4 z 5

Knížka Dítě č. 44 mi přišla lepší, ale i Utajovaný projev je stále strhující a velmi čtivý.

Petrasuvicka
15.07.2013 5 z 5

Skvělé, strhující, brutální a drsné, tímto vším rovnocenné prvnímu dílu.

miskamsk
17.01.2013

Slabší než první kniha, ale stále dobré. Realistické vykreslení šílených poměrů v komunistickém Sovětském svazu. Udávání příbuzných, strach se na někoho podívat a hrůza z životních podmínek formovala celý ruský národ. Doufám, že autor bude pokračovat :-)

dalimoni
03.08.2011 5 z 5

Druhá kniha od Roba Smitha, opět je v hlavní roli Lev Děmidov. Kniha je čtivá, velmi barvitě jsou zde vylíčeny události povstání v Maďarsku v roce 1956, kde se odehrává poslední část knihy. Určitě to stojí za přečtení, ale oproti Dítě č. 44 je to o něco slabší, ale i přesto mě kniha bavila. Tak 90%.

Danitza
28.07.2011 3 z 5

První autorova kniha Dítě číslo 44 je zajímavá svým obsahem, dějovým umístěním i historickými skutečnostmi. Druhé knize Utajovaný projekt, která je pokračováním Dítěte číslo 44, chybí nápad a čtivost první knihy. Některé pasáže jsou velmi umělé a neskutečné i s ohledem na skutečnost, že kniha je psaná jako thriller.