Plavba Jitřního poutníka

Plavba Jitřního poutníka
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282913/bmid_narnie-plavba-jitrniho-poutnika-cY3-282913.jpg 4 1856 1856

Letopisy Narnie série

DOBRODRUŽNÁ PLAVBA NA SAMOTNÝ KONEC SVĚTA NARNIE… kde se probouzejí draci… kde hvězdy kráčejí po zemi… kde se může stát cokoli. Král a několik nečekaných společníků se vydávají na plavbu, která je dovede za hranice všech známých končin. Jak plují stále dál a dál neprobádanými vodami, zjišťují, že jejich výprava přinese více, než očekávali, a že konec světa teprve začíná. Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte s námi do země zázraků a kouzel - do Narnie! Vydejte se společně s Edmundem, Lucinkou a Eustacem na loď prince Kaspiana a hledejte sedm přátel, kteří se dávno ztratili s princovým otcem při nebezpečné plavbě k Východním ostrovům. Nenechte si ujít Letopisy Narnie, fantasy bestseller, který nadchl miliony čtenářů po celém světě.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

The Voyage of the Dawn Treader , 1952

sabca.0207
31.03.2015 5 z 5

Úžasná série. Všechny díly jsou nádherné, ale tento díl patří k mým nejoblíbenějším :)

lucie.8
21.01.2015 5 z 5

Další skvělá kniha z Narnie. Plavba různými kouzelnými zeměmi byla prostě úžasná. Vždy se k ní ráda vracím.

Always a reader
19.01.2015 5 z 5

Skvěla kniha. Strašně se mi líbily detaily, ktere ve filmu chybi.. no popravdě se mi zdá že ve filmu chybí polovina knihy + jsou změněny některé scény. Ale knížka je skvělá.

Mikeira
04.01.2015 5 z 5

Četla jsem ji asi dvakrát, ale alespoň 8 let zpátky a jak tak nad ní přemýšlím, asi si ji přečtu znova. Pro fanouška fantasy a snílka (jako jsem já) je to přímo stvořené.

Kyta
26.11.2014 5 z 5

Tenhle díl se mi samozřejmě (jako každý jiný) moc líbil. I tentokrát autora obdivuji za jeho úžasnou fantazii; jaké neuvěřitelné dobrodružství dokázal vymyslet. Vytvořil opět nezapomenutelné dílo.
Plavba Jitřního poutníka skrývá nádhernou dobrodružnou cestu Edmunda, Lucie, Kaspiana a dalších nových postav. Eustace, ze začátku trochu nudnou a otravnou postavu, jsem si docela oblíbila a dost doufám, že se bude objevovat i nadále v dalších dílech. Tomuhle dílu bych vytkla možná jen to, že se tu ani jednou neobjevili Petr a Zuzana. Ale určitě nám to vynahradil Rípčíp, který měl po ruce vždy nějakou dobrou poznámku a který celý příběh oživil. Možná jen bych v knize uvítala nějaké větší rozepsání a podrobnosti, jelikož to bylo docela zestručnělé. Ale jaké to už je, to nezměním, a ani to nechci zbytečně kritizovat; C. S. Lewis má prostě svůj styl vyprávění. :)

KachnaN
24.09.2014 5 z 5

Pro mě asi nelepší část z Letopisů Narnie :) Sice mi tam Petr se Zuzkou chyběli, ale myslím si, že Rípčíp to dokonale vyvážil :D (no řekněte, komu by se nelíbila velká myška, co umí bojovat :3 :D ). Příběh byl skvělý, žádně zbytečné natahování. Prostě super :)

1v8na
07.08.2014 4 z 5

fakticky super příběh, velmi mne to bavilo

dexeded
06.08.2014 3 z 5

Konec byl takový slabší...

Sofie45
16.06.2014 5 z 5

A víte co? Mně se tahle roztomile naivní Narnie opravdu líbí! Člověk by řekl, že je to čtení pro desetiletá dítka, ale já se ještě za takové dítko považuji. Vždyť je mi teprve čtrnáct! :)
A právě z tohoto důvodu mě četba naprosto okouzlila, nějak na mě asi zapůsobila ta narnijská magie...či co... :)

Na Narnii se mi líbí zejména to, že se jedná o takřka nenásilnou četbu, po všech těch dnešních krvácích není nad sáhnout po něčem milém, co pohladí po duši a člověk vidí svět hned veseleji. Navíc je v ní ukrytá bohatá symbolika, já sama se za křesťanku nepovažuji, s církví tak úplně nesouhlasím, mám svou víru, ale tato alegorie mi přijde krásná, zamlouvá se mi (navíc křesťanství není jen o církvi a jejích podezřelých praktikách).

Zkrátka musím udělit 5 hvězdiček, dva poslední díly na mě právě čekají v knihovničce (kde leží už nesmírně dlouho, musím se přiznat - do Narnie jsem se pořádně pustila až teď) a já se moc těším až je vytáhnu a znovu se přemístím do tohoto kouzelného světa :)

Lodja
02.06.2014 3 z 5

Moře jsem nikdy neměla ráda, plavbu na údajně nejkrásnější pláž Řecka jsem prozvracela v podpalubí, takže samotné prostředí jakékoli plavby mi začíná houpat s žaludkem, byť je to jenom na papíru nebo v televizi. Opravdu, to není nadsázka, jakmile je knížka o moři, ohrnuji nos. A musím uznat, že se to opravdu částečně promítá do hodnocení a kdyby letěli třeba vzducholodí, dala bych klidně hvězdičky čtyři.
Plavba si sice zachovává kvalitu celé série, ale hrozně mi tu chybí Petr a hlavně Zuzka, minimálně první část dost přebývá Eustác. Druhá část, ten konec světa JE sice úžasný, ale prvních pět šestin mě teda ze židle nezvedalo. Pro mě je to jeden z nejslabších dílů.

Šárkys
19.05.2014 5 z 5

Plavba úžasná, navíc vždy věrný a nebojácný Ripčíp a ze začátku otravný Eustác který se nedopatřením stal drakem :D

luthien
26.03.2014 5 z 5

Rípčíp a Eustác, dvě skvělé postavy, které dávají tomuhle dílu ještě větší šťávu. Popis Ramanduova ostrova a moře na konci světa je překrásný. Hned bych se na takovou plavbu vydala taky!

CHB-SPQR
11.03.2014

Sakra!! Ta knížka se tak dobře čte!!!

Alex.Barunka
03.03.2014 3 z 5

Chyběli mi tam Petr se Zuzkou ... Proto pro mě byla kniha neúplná a chyběl jí podstatný článek. Navíc dobrodružství na moři není nic pro mě.

Nemesis Moriko
16.02.2014 5 z 5

Celé letopisy narnie mám moc ráda - a tenhle díl je společně s knihami "kůň a jeho chlapec" a "poslední bitva" mým nejoblíbenějším příběhem:-)

DaKy2003
17.01.2014 5 z 5

Tato kniha je spíše o dobrodružství na lodi-pro milovníky lodí jako jsem já to je skvělá kniha.....

puplik
12.09.2013 3 z 5

Moc pěkné :) těším se na další knihy

Fortuna
10.08.2013 5 z 5

Chyběli mi tam Petr se Zuzkou, ale další krásný díl Letopisů NArnie.

pink_ivy
08.08.2013 3 z 5

Jedno slovo - Ňomopodi.

rašule
20.07.2013 4 z 5

Krásná knížka a krásně čtivá