Léto na druhý pokus

Léto na druhý pokus https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208615/bmid_leto-na-druhy-pokus-208615.jpg 4 355 83

Poslední léto, které by mělo trvat navěky… Rodina Taylor Edwardsové nepatří zrovna mezi ty, co drží pohromadě. Pak ale přijde táta s tou hrozivou novinkou, zbývá mu už jen pár týdnů života a přeje si strávit svoje poslední léto s rodinou ve starém letním domě u jezera, kde byli naposledy, když bylo Taylor dvanáct. Nacpaní do domečku, co se najednou zdá mnohem menší a mnohem víc venkovský než kdy dřív, se teď snaží najít cestu jeden k druhému. Taylor má moc ráda třpytivé jezero a vonící les, večery na pláži… ale před lety tu zklamala nejen svoji nejlepší kamarádku, ale i první lásku, takže vrátit se sem pro ni vůbec není snadné. Teď se to pokouší napravit, neutéct od odpovědnosti a co možná si nejvíc užít tohle léto a poslední dny se svým tátou, které se nenávratně krátí. Každý si ale zaslouží druhý pokus – rodina, kamarádi i láska. Nová kniha od Morgan Matsonové, autorky Amya Rogera: Na Cestě, vám zase zlomí srdce!... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Second Chance Summer , 2012

Lenka.Vílka
25.03.2015 4 z 5

Kvuli dvema dulezitym faktorum (namet+cooboo) jsem tak nejak automaticky cekala, ze me kniha posadi na prdel. No, posadila me, ale pouze napul. Kniha byla krasna a dojala me. Hltala jsem kazdou stranku a prekvapilo me, jak rychle jsem tolik stran precetla. Ale cekala jsem, ze mi kniha rozmasiruje emoce trochu vic...

Peace
21.03.2015 5 z 5

"Tisíce okamžiků, které jsem pokládala za samozřejmost - většinou proto, že jsem předpokládala, že mě jich ještě další tisíce čekají."

Přiznávám, že knihu jsem začala číst jen díky kladným hodnocením zde, protože obálka mě poměrně dost odrazovala. Opět se však potvrdilo, že soudit knihu podle obalu se nevyplácí, jelikož hned od prvních stránek mne příběh natolik chytil, že jsem měla chvílemi pocit, jako bych ho prožívala já sama.
Vrátily se mi mé vlastní zážitky z dospívajících prázdnin - první lásky, stará přátelství, horké letní noci,.. I ty méně hezké životní zážitky, které jsou rovněž shodné s příběhem hlavní hrdinky.
A ano, pobrečela jsem si ;o)
Rozhodně doporučuji - ve svém žánru kniha patří k jednomu z nejlepších románů!

lucie3245
15.03.2015 5 z 5

Rozhodně doporučuji, nemohla jsem se od knihy odtrhnout! Samozřejmě, že jsem bulela jak malá, jinak to ani nešlo..Jsem ráda, že jsem přečetla!

red_marionette
26.02.2015 4 z 5

Úžasná kniha. Člověk si hned uvědomí kolik věcí, lidí a okamžiků bere v životě jako samozřejmost. Díky této knihy se snažím na svět dívat jinýma očima..

missa85
16.02.2015 4 z 5

Člověk ten konec celou dobu taknějak čeká ... když příjde, tak stejně brečí jak želva :-D Docela fajn knížka s jednoduchým příběhem a koncem k zamyšlení. Něco ve mě zanechala :-)

rava
14.02.2015 5 z 5

Krásné oddychové čtení nejen na léto. Třeba já ji četla v zimě a dokonce se mi po létu začalo stýskat. Určitě doporučuji pokud hledáte krásný oddychový příběh, který Vás dojme. :)

KatnissLavender
06.02.2015 3 z 5

Povedená kniha nejenom na léto. Rozhodně nenudí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Děj by se dal shrnout na polovinu stran a tím by se stal příběh živějším. Přiznám se, že jsem si i trochu poplakala, ale to u mne poslední dobou není nic neobvyklého. Knihu doporučuji pro náctileté čtenářky hledající oddechové, ale ne hloupé, letní čtení.

warca
12.12.2014 4 z 5

moc hezká kniha, ale připomínala mi trochu: Léto, kdy jsem zkrásněla... :D

vaili
06.11.2014 4 z 5

Přidávám se k většině první část nic skvělého...druhá část byla o dost poutavější a nakonec jsem si i nečekaně pobrečela :) což se mi nestává často :)

LilianaFalcon
04.11.2014 4 z 5

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdami. Málokdy se nakonec uchyluji k vyššímu hodnocení, ale Léto na druhý pokus si ho nakonec vysloužilo.
Sice mi hlavní hrdinka moc nesedla a důvod proč z "prvního léta" utekla, mi nepřišel dostatečně silný... tak se mi knížka skvěle četla a nedovedla jsem se od ní utrhnout (přestože bylo jasný, kam to spěje, a že se to bez slz neobejde).

katerinad
02.11.2014 4 z 5

Nějak nevím, kolik hvězd dát. Ze začátku se mi kniha moc líbila, celkový námět vracení se do domu u jezera, do kterého jste přestali jezdit z nějakého důvodu, který nám měl být osvětlen. Líbilo se mi jak autorka zmínila Amy ze své předešlé knihy a dala nám takové malé zakončení toho jak to dopadlo s Amy a Rogerem, i když se nejedná o sérii.
Kniha je určitě určena jiné věkové kategoii, ale po přečtení Amy a Roger: Na cestě, jsem si chtěla přečíst něco dalšího od autorky, jejíž styl se mi moc líbí, nutí mě se těšit na čtení a čte se neuvěřitelně dobře.
Možná to bylo tím smutným koncem, a těmi posledními kapitolami, kdy se to zhoršovalo a věděli jste že to přijde nebo tím že jsem si představovala trochu živější děj okolo Henryho, každopádně tedy se mi líbila v průběhu čtení někdy víc a někdy mín.

La Fiera
30.10.2014 4 z 5

Zpočátku kniha trošku nuda, potom se trochu něco dělo. Celkově jsem však asi čekala od knihy i autorky něco jiného.
Rozhodně se jedná o pěkné čtení. Ačkoli chvílemi. No nevím spíš bych všem hlavním postavám pár let připsala a vše by mi sedělo o trochu víc. Prostě chování ve 12 letech, já prostě nevím.
Trošku zklamání.

luciefeix
18.10.2014 5 z 5

kniha ikdyz byla plna klasickeho romanku a trojuhelniku byla skvela a cetla se sama :)) tesim se na dalsi knihu autorky

Ankavi
17.10.2014 5 z 5

Nádherná kniha. Hned od první strany vklouznete do příběhu, který není laciný ani se nepodbízí. Je to prostě příběh jedné rodiny, který se může stát každému - neboť nikdy nevíme, co nás v životě potká. Nejednou mi vhrkly do očí slzy. Zdánlivě všední a jednoduché věci, které člověk prožívá, najednou mají jinou váhu, začnete o nich přemýšlet tak, jako kdyby se nemusely zopakovat. Uvědomíte si třeba i to, že je škoda promarnit příležitosti, že někdy může být pozdě na to, aby člověk některé věci dohnal. Snad i proto, že každého z nás někdy opustil jeho blízký, vás tento příběh chytne za srdce. Knihu ráda doporučuji a hodnotím nejvyšším počtem hvězdiček.

Kateriska
02.10.2014 4 z 5

Kniha Morgan Matson patří k tomu lepšímu, co dnešní trh plný dívčích románů nabízí. Děj je takový reálný, jako kdyby vám celý příběh vyprávěla vaše kamarádka. Líbí se mi jak Morgan popsala pouze jedno léto, které člověku absolutně změnilo život. Děj je zasazen do nádherného místa - k jezeru. Příběh je poutavý a svým způsobem krásný. Akorát mi vadilo to, že na konci příběhu je vše tak nějak uspěchané. Byla to ale první kniha, která mě kdy v životě rozbrečela.

bookcase
02.10.2014 5 z 5

Tak tenhle román, i když nejsem cílová skupina čtenářek, mě dostal. Na konci jsem potřebovala kapesník.

amysa
19.09.2014 5 z 5

Ač je děj předvídatelný, kostra příběhu víceméně opakovatelná a někdy i podobná jiným knížkám, tak se mi stejně hodně moc líbila a prostě tečka:-) JanceDor moc děkuji za doporučení a věřím, že ani vy nebudete litovat, že jste si jí přečetli. Je opravdu moc hezká, milá, citlivá, za mě zcela jasně 5 hvězd a dokonce velmi silně uvažuji i o tom, že ji chci mít doma a obohatím si tak svou knihovnu:-) Doporučuji!

JToman
10.09.2014 5 z 5

No, já zvažovala zda knize odebrat jednu hvězdu za smutný motiv, ale zase musím říct, že je vhodná k pročištění očních a nosních kanálů, takže 5 ponechávám ! I přes zmíněnou smutnou část se mi líbila, určitě doporučuju( čteno v polském překladu)

muchomurka
31.08.2014 4 z 5

Když jsem knížku začínala číst, říkala jsem si, o čem to bude, když je to tak dlouhý příběh a téměř nic se neděje? To bude celá knížka bez vztahu a lásky? Naštěstí ne :-) Sice jsem se nedokázala sžít s Taylor, na mě byla příliš nerozhodná, nejistá, nedokázala se zapřít a udělat to, co chtěla, i když to bylo těžké. Ale naštěstí tam byl Henry, naprosto skvělý kluk :-)
A také jsem čekala, že se příběh bude týkat jenom letní lásky a nějakých trablů s kamarádkou či kamarády, ale tohle fakt ne. Na konci knížky jsem brečela tak, že jsem přes slzy neviděla na text.
Co se mi na knížce fakt nelíbilo, je to "sebeobětování", kdy hlavní hrdinka učiní těžké, leč zcela zbytečné rozhodnutí a ublíží tím nejen sobě, ale i všem okolo. To odstřihnutí Henryho byla tak zbytečné a mě to tak štvalo! Kdyby si s ním sedla, všechno probrala, řekla mu, co cítí a čeho se bojí, mohl jí být oporou, kterou tak potřebovala a hledala. Nemyslím si, že kdyby tam nebyl tento rozchod, že by tím kniha a příběh nějak utrpěl, ale naštěstí to zachránil nakonec tatínek a Henry, který je, jak jsem psala, skvělý kluk, který umí odpouštět a má Taylor rád.
Ještě bych vytkla to, že některé věci autorka řešila pořád dokola a dlouze (to, jak říct tátovi "Mám Tě ráda!"), ale některé nechala nedořešené (např. vztah Elliota a Lucy), a pak to, že Lucy, Henry a další byli na Taylor naštvaní a pak jak mávnutím kouzelného proutku bylo všechno v pořádku a všichni se zase měli rádi. To nebylo špatně, jen podle toho popisu na začátku jsem nečekala tak rychlý zvrat. Taky se mi nelíbilo, že Taylor pořád čekala od své maminky podporu, ale ona sama měla Henryho a její maminka neměla nikoho, protože její opora právě prožívala poslední léto... To nepochopení od Taylor bylo sobecké, ale na druhou stranu to byla těžká doba. Navíc když spolu o tomhle moc nemluvili - celá rodina, není se co divit.
Přes všechna tato negativka se mi knížka líbila a četla se sama :-) Přes pomalý rozjezd děj nabral spád a já se nemohla odtrhnout. A i přes smutno-veselý děj, je tohle knížka na krásné letní líná odpoledne, nejlíp někde u vody :-)

LoverOfBooks<3
25.08.2014

Dokonalost ! Dokonalá obálka,dokonalé postavy,dokonalý příběh! Miluju tu knížku :3 Negativní komentáře nečtěte!