Léto na druhý pokus

Léto na druhý pokus https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208615/bmid_leto-na-druhy-pokus-208615.jpg 4 355 83

Poslední léto, které by mělo trvat navěky… Rodina Taylor Edwardsové nepatří zrovna mezi ty, co drží pohromadě. Pak ale přijde táta s tou hrozivou novinkou, zbývá mu už jen pár týdnů života a přeje si strávit svoje poslední léto s rodinou ve starém letním domě u jezera, kde byli naposledy, když bylo Taylor dvanáct. Nacpaní do domečku, co se najednou zdá mnohem menší a mnohem víc venkovský než kdy dřív, se teď snaží najít cestu jeden k druhému. Taylor má moc ráda třpytivé jezero a vonící les, večery na pláži… ale před lety tu zklamala nejen svoji nejlepší kamarádku, ale i první lásku, takže vrátit se sem pro ni vůbec není snadné. Teď se to pokouší napravit, neutéct od odpovědnosti a co možná si nejvíc užít tohle léto a poslední dny se svým tátou, které se nenávratně krátí. Každý si ale zaslouží druhý pokus – rodina, kamarádi i láska. Nová kniha od Morgan Matsonové, autorky Amya Rogera: Na Cestě, vám zase zlomí srdce!... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Second Chance Summer , 2012

PetraBery
13.10.2015 5 z 5

Z anotace je jasné, jak kniha skončí, přesto pro mě bylo překvapivé, jak autorka nemoc i smrt dokázala zpracovat. Knížka je smutná, přesto plná naděje a života. Za mě určitě ano, není to jen plytký románek pro náctileté...

Alienn
05.10.2015 4 z 5

Vlastně jsem po této knize sáhla jako po takové oddechovce a nic moc jsem od ní nečekala. O to více mě překvapilo, že ač mi již dávno není náct, docela jsem hlavní hrdince rozuměla a celý příběh se mi opravdu hodně líbil. Toto určitě není kniha, která poputuje dál, schovám jí pro dceru, až na ní přijde čas.

Šánka
22.09.2015 5 z 5

Krásný, s citem napsaný román o první lásce a kamarádství. A i když se celým příběhem prolíná smutné téma ztráty blízkého člověka, přesto jako celek na mě zapůsobila dojemně optimisticky, protože ukazuje na sílu rodinného pouta, která v těžké životní situaci dokáže rodinu spojit.

mayacfc
18.09.2015

Čekala jsem něco víc. Začátek mě vůbec nebavil, dlouho mi trvalo, než jsem se do knížky začetla. Každopádně konec mě dojal, ale nebrečela jsem.

barbuskaa
08.09.2015 3 z 5

Nevím proč, ale knížka mě nenadchla tak, že bych se od ní nedokázala odtrhnout.. není špatná, jen mě tolik nezaujala..

Normalgirl
22.08.2015 5 z 5

SPOILERY!
Taylořin taťka byl nejsilnější člověk na světě. Věděl, co ho čeká a i tak si zachoval veselý postoj k životu.
Celou druhou půlku jsem probrečela. Zvlášť u té scény, kde padaly hvězdy. Ještě že jsem byla doma a ne někde mezi lidmi.

SmileJane
19.08.2015 5 z 5

vřele doporučuji.
PS. kapesníky se hodí! :))

Melindaaaa
15.08.2015 4 z 5

Žádnou velkou originalitu za příběhem nenajdete, ale přitom má oproti ostatním romantickým letním knížkám velký náskok. Překvapení Morgan moc nejdou a její úmysl odhalovat vše postupně a s velkou pompou se u mě neshledal s úspěchem ani u Amy & Rogera, ani tady. Přesto můžu s čistým svědomím říct, že má spisovatelka úroveň a její knížky mě prostě baví. Letní a přitom k zamyšlení. Snadné a přitom komplikované. Veselé a přitom nehorázně srdceryvné.

Samira
09.08.2015 5 z 5

Krásná, nic jiného jsem od své oblíbenkyně ani nečekala. Bolestné téma bylo zpracováno přirozeně a lehce, až jste se jejím prostřednictvím dostali doprostřed vyprávění. O to intenzivněji ji čtenář prožije. Postavy byly jako živé, pravda Taylořin utíkající obranný mechanismus mi nebyl moc sympatický a Henryho mi mnohdy bylo dost líto, ale jinak nemám, co bych vytkla. Skvělá nadčasová kniha o životě a smrti, ale hlavně o lásce.
Doporučuji!

acupoflucy
02.08.2015 4 z 5

Skvělá kniha přesně na léto. Určitě doporučuji!! :)

adelaska
23.07.2015 4 z 5

Kniha byla moc krásná, ale na mě byla až moc depresivní. Ano, nemělo to být veselé čtení, s tím jsem do toho samozřejmě šla, ale zanechala spíš ve mě negativní pocity. Čte se dobře, postavy byly celkem sympatické. Co mi ale přišlo trapné, tak řešení kdo s kým chodil ve 12ti letech, proto by se mi to možná líbilo více, kdyby hlavní postavy byly starší. Nicméně si zaslouží 4 hvězdičky. Prostředí se mi moc líbilo.

kika 13
13.07.2015 5 z 5

Běž a konej velké činy.
Taylor si mě získala a i já při čtení měla chvíle,hlavně při konci kdy se mi chtělo plakat.
Román je ale naplněn i velkým optimismem a láskou.
Je to prostě opravdové.
A ještě něco při čtení si člověk uvědomí,že spoustu věcí považuje ve svém životě za samozřejmé
a ono už zítra může být vše jinak.
Tak jak říkal tatínek Taylor běž a konej velké činy.

Lumine
22.06.2015 4 z 5

Kniha se místy táhla a je to typická ždímačka, ale i tak je to krásný příběh u kterého si trochu pobrečíte. :)
Vše je psáno úžasným stylem, který již autorka skvěle předvedla v Amy a Rogerovi. Podtrženo, sečteno... těším se na další knihu autorky. :D

lapetitedeny
14.06.2015

Posledních čtyrycet až padesát stran jsem prořvala. Takže tak. (Ale pořád si žel stojim za tim, že předtim to bylo takový nijaký a prázdný.)

pocketka
31.05.2015 3 z 5

Od knihy jsem hodně očekávala. Jdete do ní s tím, že příběh je jasný, asi víte hned na první straně jak to celé dopadne a možná právě proto ji čtete. Ano, budete plakat. Já ronila krokodýlí slzy, nešlo to zastavit. Ale to je asi tak jediné, co si budu o knize pamatovat. Nebýt posledních 30 stran, dala bych možná hvězdičku jen jednu. Kniha není špatná, to ne, jen mi to připomnělo knihy od Lenky Lanczové, které jsem četla před mnoha a mnoha lety jako teenager. Prostě číst o první lásce 12 leté holky už pro mě není. Škoda, kdyby hlavní hrdinka byla o pár - možná i desítek let starší, asi by se mi kniha četla mnohem lépe.

Mudblood
16.05.2015 5 z 5

Slzička ukápla) krásně napsané, doporučuju!

Zdenka21
15.05.2015 4 z 5

Překonávat strach je jednou z mých životních zkoušek a nesebrat se a neutéct nebo jen pasivně přihlížet se zdá jako ta lehčí cesta, ale jak píše autorka: ,, Lidi se vážně zraňujou jenom, když se snaží dávat pozor. Ke všem úrazům dochází, kdyže snaží na poslední chvíli vycouvat."

Kniha se čte sama a velice se mi líbila, je napsána tak, že by se to mohlo stát i vám.

Jak zpívají Beatles -All you need is Love! ·

Drahuska12
12.05.2015 5 z 5

Jedno slovo stačí abych tuto knihu zhodnotila a to : DOKONALOST !! :3

Sušenka1556
30.04.2015 5 z 5

Skvělá kniha!
Nádherně zpracovaná.... I obal je úžasný!
Toto bych doporučila všem milovníkům smutných příběhů. Na jednu stranu příběh dopadl dobře ,ale na druhou stranu špatně. Táta sice zemřel ,ale zase se dala do kupy se svou ztracenou láskou.
Nebudu si hrát na necitlivku. U konce jsem opravdu brečela ,když si četla dopis od táty, když mu ukazovala hvězdy ,když ji oznámili ,že táta zemřel ,když ho oslovovala tatínku! Dokonalé ,opravdu nejcitlivější kniha! Hodnotím stejně jako Jednou ano ,dvakrát ne....
Doporučuju!

en.bee
18.04.2015 5 z 5

Úžasná kniha, dostala me. Přála bych si aby mela další díly z léta u jezera, moc by me zajímaly další dopisy od taty. Ukapla mi slza. Moc krásné.