Let číslo TPA 545

Let číslo TPA 545 https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24298/let-cislo-tpa-24298.jpg 4 130 130

S mistrovstvím sobě vlastním spojil Crichton v tomto románu napětí s autentickým prostředím letového provozu. Letadlo na lince z Hong Kongu se dostane do fatálních turbulencí a celý vnitřek kabiny je zničen. Přesto se letadlu podaří přistát a následuje vyšetřování vedené za velkého zájmu znepokojené veřejnosti. Současně však probíhá velký obchod mezi výrobcem tohoto typu letadel a Čínou, a tak někteří lidé mají velké obavy z možných závěrů o příčinách nehody…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub , Baronet

Airframe , 1996

rose
08.07.2013 3 z 5

Moc akční čtení to není. Od tohoto autora jsem čekala trošku něco jiného. Veškeré boje a překvapení se odehrávají v podstatě za kancelářskými stoly nebo v letištním hangáru. Problematika vyšetřování leteckých neštěstí je zajímavá, ale chyběla mi tam ještě nějaká jiná „akce“.

učtese
05.01.2013 3 z 5

Můj druhý Crichton, po Andromedě trochu zklamání.Je to čtivé a napínavé, ale vadí mi na tom něco, co nemám rád u některých filmů a knih. Na třiceti stranách se stupňuje napětí, kvůli nějaké zásadní věci, která pak na dvou řádcích vyšumí a rychle vznikne něco nového, aby to mohlo o dvacet stran později opět bez většího efektu zapadnout. Samozřejmě že o práci vyšetřovací komise leteckých nehod nemám ani ponětí, ale jak to, že se do vyšetřování na žádném stupni nezapojila jakákoliv policejní složka? Hlavní hrdinka má k dispozici tým lidí na každý šroubek v letadle, ale všechno důležité si stejně musí vypátrat sama. A ta perfektní genderová vyváženost postav, hrdinka jeden z nejvyšších představitelů obří firmy, ale také rozvedená matka, proti ní kuje pikle výrobní ředitel jehož žena je potomkem zakladatele firmy, pak je tu mladičká ctižádostivá reportérka a zhrzený bývalý zaměstnanec, vynášející interní informace za úplatu atd. Z téhle knihy mi zůstane v hlavě jen, že to bylo o nějakém letadle.

ttoper
23.08.2012 5 z 5

Podle mě možná nejlepší Crichton. Perfektní zasvěcení do problematiky letectví. Zároveň přesně poukazuje na sílu médií i styl jejich práce. Přesto, že se kniha odehrává asi jen na třech místech, je neuvěřitelně čtivá a posledních padesát stran jsem musel dočíst i když byly už 3 hodiny ráno :)

Zlord Antiježíš
16.01.2011 5 z 5

Kniha která u mě vyvolala zájem o letectví a mánii se čtením knih o letadlech. Letiště, May day, Let do nebezpečí...žádná z dalších knih na dané téma však tuto Crichtonovku nepřekonala, třeba i přesto, že mnohé byly o letectví více než Let číslo TPA 545. Opět precizní a do hloubky zasvěcený Crichton ve vrcholné formě. Poodhaluje nám zákulisí gigantické firmy, miliardových zakázek, čínské strategie, vyšetřování leteckých nehod a uvádí nás do komplikovaného a zajímavého světa letectví. Především však, a to možná více než leteckou branži samotnou, si bere do hledáčku média. Komunikace s médii a média samotná hrají v knize důležitou roli. Michael Crichton vám dá okusit zrůdnost bulvárního tisku, honbu za senzací a bezcharakternost paparazzi, stejně jako obranné metody tiskových oddělení.
Kniha ale není příliš vhodná pro seznámení s autorem, v rámci jeho bibliografie jde o dílo náročnější na četbu díky detailnosti a pomalejšímu dějovému plynutí. Akční momenty; napětí; husí kůže; čtivost; nic z toho nechybí, přesto pro začátek sáhněte raději po Jurském Parku nebo Proudu času.

thrillery

Michael Crichton