Vlny zmítané smrtí

Vlny zmítané smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115343/bmid_vlny-zmitane-smrti-4rz-115343.jpg 4 257 38

Gábi vede klidný život v bezpečí svého městečka u moře, za hradbou. Nechává přátele snít o Temném Městě na pobřeží a sama vše jen pozoruje z majáku. Nic jiného než domov nikdy nepoznala. Nic jiného ke štěstí ani nepotřebuje. Ale život po Návratu nemůže být bezpečný. Existují nebezpečí, která ani hradba nezastaví. Gabrielina matka si myslela, že svá tajemství nechala v Lese rukou a zubů, ale tajemství v jejich světě nezůstávají pohřbena – stejně jako mrtví. Gabrielin svět se začíná hroutit. Jeden večer za hradbou… Jeden kluk, kterého Gábi znala odjakživa, a jeden zahalený tajemstvím… Jeden okamžik nepozornosti, a půlka Gabrieliny generace je mrtvá, druhá půlka uvězněná. Gábi ví jediné: Jestliže má ještě doufat v budoucnost, musí se postavit lesu z matčiny minulosti.... celý text

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

The Dead-Tossed Waves , 2010

Karoli282
02.11.2014 5 z 5

O mnoho lepší než první díl (ten byl ale taky dobrý). Kniha byla napsaná velmi čtivě a rychle se četla. Už se těším na závěrečný díl.

French.Paris
12.08.2014 4 z 5

Narozdíl od prvního dílu se mi tento zdál nudnější ale prokousat se začátkem se dá. Pak už je to poněkud stejné jako v prvním dílu (Gabriela se s ostatními vydává přes Les) a na konci to dostane poněkud rychlý spád. Rozhodně je ale dost čtivá.

Jjala1
20.06.2014 5 z 5

Tato kniha se mi moc dobře četla, našla jsem v ní vše, co jsem očekávala a ještě daleko více - napětí, dobrodružství, lásku... Už mám zarezervovanou třetí část a moc se na ni těším.

Dandulka
06.03.2014 5 z 5

Jelikož zase začínám od druhého dílu, nemůžu posoudit, jaký byl ten první díl, ale tento se mi moc líbil a doufá, že i první a třetí budou stejně dobré!!!!!

Lika
15.02.2014

Tenhle díl mě sice nebavil tolik co první ale krasné :3

MischelleSs
21.01.2014

První díl mě uchvátil a tenhle? Přišel mi ještě lepší. Sem tam mi sice něco přišlo až moc přehnané, ale i přesto si myslím, že tahle kniha byla jedna z nejlepších co jsem četla.:)

Minniesimilci-3
10.12.2013 5 z 5

Je to volné pokračování knížky Les rukou a zubů .. :)
Knížka mě opravdu velmi mile překvapila. Líbila se mi mnohem víc, než první díl. V téhle bylo tolik emocí, když Elias málem umřel, téměř jsem brečela. Na začátku se mi úžasně četla - prvních sto stran jsem měla jako nic :) Ke konci to už bylo horší, ale co nadělám.. :D Hodně jsem si oblíbila Eliase - je to takové zlatíčko :3 Ke konci jsem nesnášela Catchera, který mi na začátku knihy přišel fajn. Moc se těším na třetí díl a doufám, že mě nezklame :)

Ruxandra
21.08.2013 4 z 5

Musím říct, že i mě se druhý díl líbil více než první. Příběh už mi nepřipadal tak plochý, děj byl zajímavější a hlavně se zde vysvětlilo několik otázek, které jste si po dočtení prvního dílu zákonitě museli pokládat. V tomto díle mi také vztah mezi hlavními hrdiny připadal uvěřitelnější a opravdovější.

bookcase
13.05.2013 3 z 5

Dalo se to číst, ale myslím, že jedna kniha stačila úplně.

Kajda
27.04.2013 5 z 5

Tento díl je mnohem lepší než ten první. Děje se tam toho tak nějak víc a ještě ke všemu má zajímavější obálku :)

Desire_Lydon
09.04.2013 5 z 5

Rozhodně lepší než 1. díl :) Sice na sebe tak úplně nenavazují, ale to nevadí. Postavy byly o něco "lepší" než v přechozím díle, oblíbila jsem si Eliase. Škoda, že se mu stalo to, co se mu stalo :-/ ale jinak úžasná knížka :)

SafiraDarkfire
06.04.2013 5 z 5

Úžasná kniha, vůbec by nevadilo kdybych nečetla první díl, ale bylo úžasné si spojovat části které si Gabriela sama spojit nemohla protože o nich nic nevěděla. Tohle na knihách zbožnuju. Úžasná kniha a vřele doporučuji přečíst. :)

Posli
05.04.2013 3 z 5

Líbí se mi jak Vlny nepřímo navazují na Les rukou a zubů. Kdybych nečetla první díl, tak to nijak ani nevadí. Je opravdu pěkné, jak to všechno do sebe zapadá. Přišlo mi jakoby Gábi byla složená z dvou postav. V první půlce knihy jsem jí nesnášela a měla jsem kvůli ní chuť zavřít knihu hned na začátku. V druhé půlce mi ale přišlo, že se chovala úplně stejně jako Mary v prvním díle série. Bylo to, jak kdyby autorka najednou vyměnila postavy. Sice díky tomu se mi kniha začala líbit, ale teď vůbec nevím, co si mám o Gábi myslet. Elias jsem si neoblíbila, i když jsem se moc snažila a kupodivu Catchera jsem si oblíbila ještě míň. Úvod mi přišel až zbytečně dlouhý, ale nakonec jsem to přelouskala. Autorka má příběh krásně promyšlený a zapadá do sebe jako puzzle. Název knihy Vlny zmítané smrtí jsem si vykládala tak, že oceán prostě vyplaví mudo, a proto jsem se na konci musela smát, když Gábi označila za Vlny zmítané smrtí obrovský počet mudo. Ani nevím, co mi na tom přišlo tak vtipného. První díl se mi sice líbil víc, ale pokračování nebylo špatné.

deedulka
18.03.2013 4 z 5

Lepší dějová linie a více akce než v prvním díle. :) Ze začátku se mi moc nelíbilo, že v pokračování nemá hlavní roli Mary, ale její dcera Gábi. Děj pokračuje minimálně o 10 let později, než kde nás autorka zanechala na konci prvního dílu a vadilo mi, že nevím jak vlastně první díl pokračoval. Brzy jsem si však zvykla a příběh byl rozvitější a plný napětí. V průběhu knihy se dostalo i na trochu vysvětlení, jak vlastně Mary zakotvila v majáku, ale žádné větší podrobnosti. Co mi vadilo zde i v prvním dílu bylo, že jakmile někdo projevil k někomu city, hned se mu něco hrozného stalo. Přišlo mi to hrozně umělé, stejně jako při pokusu o polibek, když už se dva skoro políbí, někde se něco stane....prostě mi to nepřišlo uvěřitelné. :) Druhý díl s předstihem překonal první Les rukou a zubů. Už jsem zvědavá na 3. díl Tma a prázdnota. Jen doufám, že děj nebude opět začínat 10 let od předchozího, to by mě namíchlo. :)

Kate.S
27.02.2013 3 z 5

No, k hlavní postavě jsem nechovala příliš velké sympatie. Nelíbilo se mi, jak po určitém zjištění přemýšlela o Mary. Nevím, jestli se mi tento díl líbil víc než první. K ostatním postavám jsem si také nevytvořila vztah. Nejlepší byla pro mě Mary a později i Harry, škoda jen, že v knize moc nevystupovali. Ze zvědavosti si chci přečíst i pokračování.

TessDragon
07.11.2012 3 z 5

2. díl Lesu rukou a zubů od Carrie se mi líbil v několika ohledech více než v 1.díle, ale i méně. Rozhodně mi byla více sympatičtější Mary než Gábi. Ale jako u 1.dílu mi tam chybělo více rozepsání pocitů, všechno bylo jen o Gabriele. A připadá mi divné, že by Catcher nereagoval na její sblížení s Eliasem (hlavně u jedné scény). Bylo to více akčnější i více rozepsané, i když bych uvítala raději to vyjádření pocitů než kamenné obličeje všech kolem. Prvně jsem nevěděla, kolik mám knížce dát hvězd, bylo to tak 3 a půl ,ale nakonec jsem se přiblížila více k té 3. Chápu, že je to autorčina 1.série, ale myslím, že by to mohlo být ještě lepší.

Omy
01.05.2012 3 z 5

Prní díl se mi líbil víc, ale možná je to jen hlavní hrdinkou, protože Mary mi byla sympatičtější. V druhé půlce knihy mi pak vadily všedoprovázející filozofické vsuvky :-).

mis22
03.04.2012 5 z 5

Kniha má moc pěknou obálku. Doufám, že i obsah bude stát za to:D.

upíři zombie horory pro dívky nákaza

Carrie Ryan
americká, 1978
2011  73%Les rukou a zubů
2012  81%Vlny zmítané smrtí
2013  84%Tma a prázdnota

Kniha Vlny zmítané smrtí je v