Les bez srdce

Les bez srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478171/bmid_les-bez-srdce-mHa-478171.jpg 4 102 102

Netvorem jsi, jedině když se jím rozhodneš být. Les je nebezpečné místo, kde muže i ženy lákají sirény vstříc smrti. Čarodějnice už dlouhá staletí získává srdce, aby jimi nakrmila strom bez srdce a s jeho pomocí ovládala čím dál větší území. Když je do lesa vlákán Owen Merrick, Serena, jedna z dcer stromové sirény, ušetří jeho život, místo aby ho zabila. Owen každou noc přelézá zeď mezi zahradou a lesem, aby se s ní setkal, a ona pokaždé víc a víc touží stát se člověkem. Hvězdy však předpovídají nebezpečnou kletbu a Serenina honba za lidskostí je vrhne do víru odvěké války mezi čarodějnicí a králem, který se ji snaží zastavit.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Into the Heartless Wood , 2021

annes
31.01.2022 4 z 5

Stromové sirény mě nijak extra neuchvátily a díky střídání pohledů dvou hlavních hrdinů mi to připomnělo stylem psaní Na lovu. Poslední třetina knihy už mě moc nenadchla. Moje představivost ale dostala trochu víc zabrat, protože to bylo napsáno hodně pocitově, což byla celkem příjemná změna oproti jiným YA. Kdo má rád les nebo poetické obraty, rozhodně doporučuju přečíst.

Malinali
23.01.2022 5 z 5

Krásné, bolavé, romantické... Trochu kráska a zvíře naopak. Výborný námět a příběh. Stromové sirény... Doporučuji.

Dá se zařadit do ČV2022.

M.C.SMITH
23.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Tohle bylo sladké a kruté.
Kniha se četla snadno, i když mi chvilku trvalo, než jsem si zvykla na styl, kterým je napsána.
Stromové sirény mne upoutaly a Owen mne srazil na kolena. Celá kniha byla prodchnuta láskou a bolestí. Bylo to skvělé čtení a drama na konci bylo strhující.
Konec sem mne málem dohnal k slzám, ale jsem ráda, že to má takový konec, jsem ráda, že jsou spolu.

kneslova
23.12.2021 4 z 5

Tak trochu pochmurné a kruté jako Andersenovy pohádky … ale pěkná kniha jinak

Libris_Na_Ex
22.12.2021 3 z 5

Prvně musím říct, že kniha má nádhernou atmosféru kouzelného lesa, nápaditou magii (stromové sirény, stromový princové), zajímavě si hraje se slohem a stránky mizí pod rukama.
Tohle všechno mě na knize strašně bavilo a spoustu pasáží mám olepíkované.
Atmosféra se trošku vytratila, když se děj přesunul z lesa do města. Tady jsem se trochu začínala nudit, ale přežít se to dalo.
Ale postavy... o bože postavy. Seren byla rozhodně zajímavá a její příběh mě zajímal, i když mi občas přišla naivní, dalo se to vysvětlit jejím příběhem. No ale Owen. Přišel mi hloupý, taky naivní a absolutně jsem se s ním nedokázala ztotožnit. Postavy pro mě bylo hrozně těžké sledovat a jejich romantická linka pro mě byla dost nereálná. Celkově to pro mě bylo strašně odosobněné, což mi na knihách vadí.
Myslím, že pokud vám nesejde na postavách, protože ty jsou hlavní kámen úrazu a potrpíte si na atmosféru, bude to kniha pro vás.

Ketfl
05.12.2021 5 z 5

Velice mě zaujalo, jakým stylem byla kniha napsaná. Bylo to poměrně jednoduše uchopené, ale přesto napsané tak nějak... jinak, poeticky. Možná to bylo tou tajemnou atmosférou, nadějí na změnu, hezkou a nevtíravou romantickou linkou, nevím. Každopádně jsem se od knihy nemohla skoro odtrhnout. Za mě velice povedené. Ráda bych si od autorky přečetla nějakou další tvorbu.

DreamerX9
05.12.2021 4 z 5

Romantická krása a oddechovka. Velké plus má kniha za originalitu já se zacetla a snila v lese spolu s hrdiny. I přes to že dej byl predvidatelny tedy téměř ale krásně plynul jsem se chytla a přečetla za den. Melo to své kouzlo a určitě se ke knize ráda vrátím :)

kayla8
20.11.2021 5 z 5

po delší době kniha, která mě naprosto vtáhla. Ač je příběh velmi jednoduchý, tak donutí člověka k zamyšlení. Nechybí mu hloubka, nechybí mu city a nechybí mu ani troška napětí. V jednoduchosti je síla, tady to rozhodně platí :)

Ellinek
08.11.2021 5 z 5

Obálka mě přitáhla, anotace nalákala, příběh naprosto vtáhl. Prostředí tajemného a děsivého lesa, stromové sirény...bylo to zkrátka nádherné. Knížku jsem přečetla za jediný den a poznávání nového světa jsem si užívala. Otázka oné nestvůrnosti, která protkává celý příběh, člověka donutí přemýšlet. Závěrečný boj, který jsem přečetla jedním dechem, sice postrádal jakousi...jiskru, ale i tak to bylo po dlouhé době skvěle popsané válčení, které jsem za dlouhou dobu četla. Totální destrukce, ztráty na obou stranách...a ten konec mě dostal. Autorka si troufla na něco, na co si leckdy netroufnou ani ostřílení autoři krvavých detektivek, za což si velebím i zatracuji především, protože tady si Seren a Owen zasloužili něco jiného! Díky bohu za to, že konec osvítila naděje! Byla to pecka. Vážně mě to hodně bavilo a milovníci různorodé mytologie a tajemství si přijdou na své.

Verulesa
31.10.2021 5 z 5

Pokud jste četli sérii Medvěd a slavík a líbilo, tak tohle by mohlo taky. Je to podobně nádhernej text. Pomalejší, temnější, poetický.

pro děti fantasy pro děti americké romány

Autorovy knížky

2021  84%Les bez srdce