Pán hory

Pán hory https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527339/bmid_pan-hory-657828d5eeeba.jpg 5 141 141

Leo Askerová série

Novinka od mistra krimi, tentokrát pro fanoušky severských thrillerů – stejně jako klasici Jo Nesbo a Stieg Larsson nás nechá nahlédnout do temných stránek lidského nitra. Inspektorka Leonore Askerová s kolegy moc nevychází, proto ji odsunuli do Oddělení ztracených duší, kde se zabývá odloženými případy. Ale i tam se začne řešit aktuální zmizení místní dívky. Jak to souvisí s maketou města, kam zničehonic přibyla nenápadná figurka? S opuštěnými budovami a zákoutími, jejichž objevování se pro někoho stalo vášní? Leo se brzy ocitá na stopě sériového únosce. Je odhodlaná ho chytit. A on prahne po další trofeji... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Bortbytaren , 2022

eDex
02.04.2024 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Svižný, napínavy thriller s atmosférou od zkušeného autora, ještě víc rozevírá nůžky směrem k dokonalosti. 5/5

GYROTOURBILLON
01.04.2024 5 z 5

Tak zde není moc, co dodávat. Plný počet si zaslouží.

ela1972
30.03.2024 4 z 5

Začátek byl trochu vláčný, ale druhá polovina knihy, to stálo za to.

kubyrd
29.03.2024 5 z 5

Ze začátku jsem měl trochu problém se začíst a s množstvím postav. Ale později mě to vtáhlo Je to propracované, super čtivé a napínavé !

BlaV.
26.03.2024 5 z 5

Právě čtu a opět mám problém se odtrhnout, za mne znovu skvělé počteníčko :D.

blebuska
23.03.2024 5 z 5

Skvělá kniha, přečetla jsem jedním dechem a do konce jsem netušila, kdo za tím stojí, což se mi nestává... Doporučuji

jitka1585
23.03.2024 5 z 5

Tohle byla skvělá kniha,zajímavé téma,dobře se četla a napnutá jsem byla až do konce.Budu se těšit na další díl.

zuzana2599
18.03.2024 5 z 5

U Pána hory jsem dosáhla na svůj osobní rekord v počtu přečtených stran za jeden den. Dosáhla jsem na 350 stránek a to svědčí o čtivosti i kvalitě této knihy.
Pán hor je skvělá detektivka z pera mistra krimi, je prosycena temným a zlověstným prostředím a seznámila jsem se při ní s nevšední vyšetřovatelkou Leo Askerovou. A doufám, že se s Leo setkám zas při jejím dalším případu ! Bravo !

sidonka
17.03.2024 5 z 5

No tak to byl tedy mazec, něco tak super napínavého jsem už dlouho nečetla a bylo to božsky čtivé, nejdřív mě zarazil počet stran, ale zvládla jsem to průběžně během dvou dnů, protože to vás tak pohltí, že využíváte každou volnou chvilinku, aby jste zjistili, kdo je Vyměňovač

blackoutzuzi
11.03.2024 5 z 5

Přesně TAKHLE má vypadat poctivé krimi! Upřímně nejdřív jsem váhala, zda do knížky jít, přece jen má přes 500 stránek a já toho času na čtení zase tolik nemám :( lákalo mě ale její hodnocení na GR:)

Naštěstí už po pár stránkách nastalo jedno velké UF! Tohle bylo tak skvěle napsaný, nešlo přestat číst! Chytrý, promyšlený, navíc s bezvadnýma postavama, autor pěkně pomaloučku polehoučku budoval napětí, až to došlo do situací, kdy mi srdce bušilo jako o závod, kdy jsem byla fakt hodně vystresovaná a musela to i nahlas komentovat :D já jsem hodně nadšená! Všichni milovníci severských krimi příběhů, tohle musíte číst!

A kdyby to někdo zfilmoval, nezlobila bych se, vůbec :))) Těším se na další díly!

Summer7
11.03.2024 5 z 5

No tak tohle bylo super! Autora mám moc ráda a tahle nová série začala fakt dobře. Z autorových knih se mi líbila asi nejvíce. Na konci mi bylo líto, že kniha končí a chtěla jsem ještě. Snad bude brzo další díl.

ydnac
11.03.2024 5 z 5

VRAH SI MYSLÍ, ŽE JE NEVIDITELNÝ!
MYSLÍ, ŽE JE PÁNEM HORY!

Leo Askerová je velice sympatická a perfektně vycvičená policistka.
Její otec jí driloval jak vojáka. Zvládá běh, střelbu, boj zblízka.
Navíc je chytrá :-).
Její oddělení má vyšetřovat zmizení mladé dvojice, ale Leo je nečekaně vyšachována bývalým kolegou...
Takový podraz!
Dostane se do oddělení ztracených duší, jehož náplní je celkem cokoli, čím zabijete čas, ale Leo nehodlá sedět a nic nedělat.
Pustí se do vyšetřování na vlastní pěst.
Setká se s dávným přítelem.
Zjistí, že její nový podřízení mají větší potenciál než si původně myslela.

Rozhodla jsem se vyzkoušet nového autora a je to tu zas!
Naprosto skvělá detektivka a zase nová série :-).
Autora přidávám do oblíbených a těším se na další díl :-).

Flowerka
09.03.2024 5 z 5

Výborný začiatok série, De la Motte ma zatiaľ nikdy nesklamal... Súhlasím s Iškou, veľmi mi to pripomína Olsena. Askerová sympatická, aj keď niekedy som mala pocit, že mám navrch - všetko jej docvaklo o niečo neskôr ako mne... :)

Iva095
04.03.2024 4 z 5

Kniha byla fajn, ale strašně dlouho mi trvalo než jsem se začetla, takže nakonec dávám 4*.

Paja1709
03.03.2024 5 z 5

Skvělé. Od začátku napínavé a autor si se čtenářem pěkně pohrává. Můžu jen doporučit

iška
03.03.2024 5 z 5

To opět byla četba tzv. jedním dechem. Askerová mi byla dost sympatická a její nové pracoviště mi vzdáleně připomnělo oddělení Q Adlera Olsona. Jen ty vztahy se tam budou muset ještě nějak usadit. Vyměňovače jsme sledovali vlastně od začátku a drobnými indiciemi mě napadalo, kdo se za tím asi skrývá - ale byla jsem na tom přibližně stejně jako Leo. Autorem je zamýšlena čtyřdílná série, tak je určitě na co se těšit.

Sančez
02.03.2024 5 z 5

Tak tohle byl starý dobrý Motte. Četlo se to skvěle žádné hluché místa. Leo jsem si hned na začátku oblíbila a těším se na další díly z touto vyšetřovatelkou. Akorát WOW efekt se nekonal, díky tomu jak mám autora načteného tak mi dílky zapadly celkem snadno a rychle. Ale jinak vřele doporučuji.

Aligator805
01.03.2024 5 z 5

Promyšlený, napínavý příběh. Autor krásně dávkuje napětí a nenápadně nám vždy ukáže někoho kdo by mohl být podezřelý. Navíc sympatická vyšetřovatelka. Tak snad budou brzy následovat další případy z oddělení ztracených duší.

ddkk
27.02.2024 5 z 5

Výtečný thriller, možná spíš severská detektivka. Anders de la Motte napsal promyšlený a neotřelý příběh, který je napínavý až do poslední stránky. Autor mě docela dobře dokázal vodit za nos, ani náhodou mě nenapadlo, kdo za celou tou šarádou vlastně stojí.

Je tu úplně nová vyšetřovatelka Leo Askerová, která má samozřejmě svá vlastní tajemství a divnou minulost a která je - taky samozřejmě - solí v očích svých mužských kolegů a konkurentů. Je tu i příjemný mladý muž a její bývalý přítel. Trochu (přiměřeně, není to žádná romantika) to mezi nimi jiskří a naznačuje, že není zdaleka všem dnům konec. To všechno přidává příběhu na tajuplnosti, zajímavosti, napínavosti i očekávání věcí příštích....

Autor je v tom, jak dokáže až do konce se čtenářem hrát hru na schovávanou, jak dávkuje všechny ingredience potřebné k udržení pozornosti a napětí, dokonalý mistr. A perfektně zúročuje své vlastní policejní zkušenosti.

Už série Roční období se mi moc líbila a začátek nových příběhů s Leo se zdají být také velmi nadějné. Pokračování pod názvem Skleněný muž vyšel ve Švédsku už vloni. Doufejme, že bude brzy přeložen i pro nás.

Pánu hory dávám plný počet a doporučuji.

jeny-v
25.02.2024 5 z 5

Jedinečný Motte se vrací, aby nám představil špičkovou inspektorku s dvoubarevnýma očima a od Prepper - Pera výcvikem. Její první případ má všechny aspekty poutavého kriminálního příběhu - podrazy, vraždy, únosy i napínavý závěr. Pro Leu Askerovou bylo odvolání z vyšetřování pohřešované mladé dvojice podpásovkou. Jenže se ukáže, že nikdo jiný na to v oddělení závažných trestných činů nemá. S novými prapodivnými kolegy ze suterénu se shodou náhod do případu stejně zaplete. "Vyměňovač je někým, kdo přišel místo chlapce, který zmizel v osmi letech v lese. Bytost zrozená z bolesti a horečnatých snů, která sice vypadá jako člověk, ale ve skutečnosti je to netvor. Takhle začíná příběh Pána hory."
Kniha se mi fakt líbila a doufám v brzké setkání s Leonore u jejího dalšího napínavého pátrání.

Anders de la Motte
švédská, 1971