Rudý vrabčák

Rudý vrabčák https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483473/bmid_rudy-vrabcak-MOf-483473.png 4 444 444

Legie série

Vesmír je kruté místo. To poznala posádka lodi Kraksna v den, kdy Zemi obsadili mimozemšťané. I když se jí povedlo agresivní rase enlilů dostat ze spárů a uhájit si svobodu, aby si ji udržela, musela začít pracovat pro vesmírnou mafii. Teď ale kapitán Moravec, poručík Vojcechovský, technik Vodička, profesorka Krasiński, kuchař Giuseppe i tajemná Amanda dostávají příležitost se s enlily znovu utkat. Planeta tisíců světel je novým terčem jejich invaze a mafie je posílá právě tam. Ideální práce pro kapitána Bouchače a lorda Mrdáka. Tedy pokud by na planetu nemířili nejlepší špioni ze všech soupeřících civilizací a mezi nimi i ta, které se říká Rudý vrabčák... Vítejte v sérii Legie – světě Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, space opeře temné, akční i zábavné, jak jen to chladný vesmír dovolí.... celý text

QEDS
15.04.2022 5 z 5

Další skvělé pokračování této super série. Těším se na dalsi díl.

dr.romca
31.03.2022 5 z 5

Na začátku slabší rozjezd, ale konec super. Chyběla mi Aga, ale už je jasné, že příští díl bude zřejmě hodně okolo ní. Jsem zvědavá, jak do děje zasáhne Mistr lepení.
A trošku se ztrácím ve všech těch mimozemských rasách :))
DENÍK Danky Krasinski je úžasná pomoc se v tom všem vyznat. A taky Danka konečně zasáhla do boje.

kokosek
21.03.2022 5 z 5

Jako co k tomu říct? Sakra, kde je další díl maso. Kde je Aga? Tohle mučení je nelidské.

michal3736
17.03.2022 5 z 5

Tak tenhle díl byl naprostej nástřel, nejenom, že posádka Kraksny, tedy Vzdorující už nejsou takový ořezávatka jako na začátku, ale umí do toho pořádně praštit. Zatím nejlepší díl za mě !

chomic_pisek
14.03.2022 5 z 5

Za mě zatím nejlepší díl Legie. Hezky se obměnilo složení hlavního úderného týmu. Sice mi trochu chyběla Aga, ale vyvážilo to první pořádné (a vlastně i překvapivé) seznámení s Giuseppem. Nehoda s feromonovou lahvičkou mě předávkovala smíchem na několik dní dopředu. Nejvíc se mi ale líbil Jednotykadlák a jeho banda. Objevení dalších postav a zápletky slibuje další zajímavý průlet vesmírem a já se na něj těším.

dpxcz
13.03.2022 4 z 5

Další díl Legie za mnou a jako vždy je to kotletovská jednohubková oddechovka jen tak pro zábavu na víkend.

lassse
11.03.2022 4 z 5

Na tohle jsem čekal a dostal přesně to co čekal - Kotleta až do morku kostí. Už aby tu byl další díl :)
"Nic než petragun!"

andrej0867
07.03.2022 4 z 5

...som zvedavy na Krasinskej prezyvku...

NemmamSlov
04.03.2022 5 z 5

"Najdi Agu a popros ji, aby se někde zašila a nestrašila nám luční koníky. A taky Amandu, aby po nich neházela míče, hovna, šroubováky, prostě cokoliv, čeho je schopna."

Štafetu znova prebral Kotleta a séria si samozrejme drží svoju kvalitu. Dej sa z vesmíru znova vracia na planétu a do príbehu vstupujú ďaľšie ľudské postavy, hlavne toho nežnejšieho pohlavia, aj keď sa nedá úplne povedať, že nežného.

Nechýbal sex, samozrejme Kotleta sa drží pri zemi a moc to nepreháňá, akcia snáď na každej stránke, no Moravcovi a Vojcechovskému nejdú plány podľa ich predstáv a zo zlej situácie ich zachraňuje Giuseppe. Dozvedáme sa niečo viac o jeho minulosti, pričom zapadá čoraz viac do partie a bez neho by som si týchto rebelov nevedel predstaviť. Trošku mi tu chýbala Amanda a Aga, ale to vynahradí očividne ďaľší diel. Opäť nechýbali na konci knihy náčrty, dúfam, že sa najdú aj v ostatných častiach.

duben
28.02.2022 4 z 5

Byl jsem hodně na hraně jestli dát 3 nebo 4 hvězdy. Protože začátek knihy mě moc nebral. Přijde mi, že to poslední dobou není takový ten Kotleta na kterého jsem zvyklý. A vlastně nevím jestli je to špatně nebo dobře. Není to už taková ta zběsilá řež, kdy člověk ani nevydechne. Už je to spíš takové pomalejší tempo jako třeba v Undeground 2, takže člověk knihu často v klidu odloží a jde spát nebo dělat něco jiného, protože na tom jestli přečte pár stránek dneska nebo zítra zase tak moc nesejde.

Jako jo, jsou tam občas dobré hlášky i moje oblíbená z filmu Kouř, ale přijde mi to takové lehce odfláklé. Ve stylu, mám nasmlouvané knihy, píšu teď něco jiného, tak to honem splácám ať mám klid. Paradoxně se mi tak předchozí díly od Sněgoňové líbily víc a přišly mi čtivější a napínavější.

Ano sexuální scény Kotleta stále umí jak to někdo už psal. Nicméně první začátek knihy je takový trochu nemastný neslaný, pak se to trochu rozjede, ale nějak extra to negraduje. Petragun fajn, ale zase tak moc mě to nevzalo. Ty 4 hvězdy to má nakonec jen za to, že v druhé půlce knihy se to trochu rozjelo a že úplný závěr dokázal překvapit a natěšit na další díl.

Jestli je v téhle sérii alespoň na něco spoleh, tak že kapitán Bouchač a lord Mrdák opravdu rozmrdají vše s čím se potkají (ve všech existujících významech, které to slovo má :).

slawa.cap
15.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Poslouchal jsem jako audioknihu.
Kdesi jsme zmínil, že Sněgoňová píše jako Kotleta. Tato knih dokazuje, že to není úplně pravda. Napětí v sexuálních scénách jako Kotleta asi umí vygradovat jen málo kdo. Tam kde Sapkowski taktně mlčí, Kulhánek jemně naznačí, Žamboch lehce poodhalí ale neprozradí úplně, Neomilnerová z toho udělá něco co dávali v 90 letech na Nově kolem půlnoci, tam si František s Kristýnou neberou servítky. František to ale vygraduje do tak vzrušivého momentu, že mu na pornhubu můžou jen závidět. No ale co jiného by se od scény z Natašou dalo čekat :)
To je jen to co zaujalo moji pubertální část.

Kniha sama o sobě pokračuje tam kde skončila minulá. S Danky a Giuseppeho se jaksi stali právoplatní členové posádky. Lord Mrdák a kapitán Bouchač zku*ví na co sáhnou a zaplétají do maléru čím dál víc. Jen na Agu a Amandu se tu jaksi zapomnělo.

V této knize je, pro mně, asi nejemotivnější moment Kotletovi tvorby. Viděl jsem umírat Veroniku. Byl jsem s plukovníkem Michálkem když se obětoval za svět. Byl jsem u toho když prakticky zanikla detektivní kancelář Kouba. Všechno to byly charaktery podstatné pro děj a třeba kolem Veroniky se časem vytvořil jakýsi kult. Taky jsem viděl umírat spoustu vaty, ale nikdy jsem se u toho neměl pocit jako v této knize. A tento pocit mně zasáhl při každé další zmínce. Prostě konec Bulla Máchy v Kotletově režii.

Jediné co mi, v Kotletově tvorbě, trochu vadí už delší dobu jsou příliš časté citace z Červeného trpaslíka. Sice je to neomezená studnice vtipu, ale už by si taky mohl najít jiný seriál.

PS: Při poslechu mi volal kolega , musel jsem se ho zbavit ze slovy: "Nemám čas, Kapitán Bouchač a Lord Mrdák jsou zavření ve skříni a jde je zachrání Italský řezník." Od té doby to používám téměř pravidelně.

A už se moc těším na další díl.

digdag
04.02.2022 5 z 5

Po třetím díle příjemné osvěžení a vzpruha série. Děj odsýpá, hláška střídá hlášku a bizár letí do nečekaných výšin. Snad se pětka ponese v podobném duchu.

hnusák
29.01.2022 1 z 5

Tak tento díl je již opravdu zplácanina prošpikovaná notabene vtipnými hláškami, je to samozřejmě můj názor a nikomu ho nevnucuji, stěží jsem dočetl.

kure91
25.01.2022 5 z 5

Mám pocit, že zejména po předchozím dílu se zase trochu více posunujeme v ději (Šprti a frajeři byly tak trošku side quest z mého pohledu) a posádka Kraksny se zaplétá do dalšího úkolu, který se komplikuje od prvního okamžiku. Tentokrát si má na začátku hrát na stěhováky na Planetě tisíců světel, avšak vše se začne hroutit a cílem je nakonec nějak vyváznout. Dozvíme se další informace o hlavních postavách, konečně přijde na backstory Guiseppeho a zjistíme, jak je to s množstvím přežívajících lidí ve Společenství i ve vesmíru.
Jak je u Františka Kotlety zvykem, nechybí hromada hlášek a v celém ději knihy chci trošku hledat nějaké náznaky snah o vznik revoluce ve vesmíru proti Modrým švestkám. Jako řada dalších pozitivně hodnotím hnutí okolo petragunu a věřím, že o něm ještě uslyšíme. No a neodpustím si smutné povzdechnutí, opravdu jsem jednu chvíli věřil, že by Jednotykadlák mohl rozšířit posádku Kraksny :(

John6900
24.01.2022 5 z 5

Tady už není co komentovat. Vše bylo napsáno a prostě a zase za 5*.

Terva
23.01.2022 5 z 5

„Snažil jsem se ty věci pojmenovávat
pomocí pozemských analogií,
ale většina těch analogií
se nacházela od reality dál
než Brno od slušného piva“.

Nic než petragun!

Rudý Vrabčák je zatím nejlepším příběhem v sérii Legie. Překvapil mě svou akcí, napětím a zajímavým koncem. Příběh obsahuje i nějaký ten sex, tak důležitý pro Kotletovo psaní, a v neposlední řadě i humor. Od původní „Operace Thümmel“, kterou jsem moc nepobral, se příběh zlepšuje. Ano, je to stokrát známý příběh (například Expanze S. A. Coreye má děj podobný), ale je to napsané s tím veselým Českým přístupem. Navíc mě velmi překvapil a vlastně i rozesmál konec tohoto příběhu.

Citát: Jo, dokud člověku bezhlavé násilí nezachrání život, nedokáže ho patřičně ocenit.

Jsem zvědav na pátou knihu a celkem se na ní i těším. Vzestupná tendence a kvalita obsahu mě prostě nutí si myslet, že to bude ještě lepší. Netuším, jaký vliv na příběhu má fakt, že jej píší dva spisovatelé a doufám, že u toho i zůstane. Že se duo Sněgoňová & Kotleta nebude snažit přibrat do projektu další spisovatele. Už víme, jak to dopadlo z projekty JFK a Kladivo na čaroděje. První se od 21. dílu plácá ve svém vlastním marastu a druhý byl prozatím raději stopnutý.

Malá ochutnávka:
Tradicí je vždy samice a tři otroci. Na setkání se s vámi spojí Císařský čistič křídel a vy odvezete všechno, co bude potřebovat. Není to nic náročného. Proto tu práci uděláte vy. Zvládnete přitom nevyhodit do povětří celou planetu, že ano?
S Gerasimem jsme oba sklopili zrak.
„Postarám se o to,“ pronesla rozhodně profesorka.
Pochybuji, že tomu sama věřila.

Takže střídmé dávkování všech ingrediencí, jako je sex, napětí, humor, akce, mě přesvědčilo, že to nakonec bude dobrá série. Navíc obrázek na hřbetech knih slibuje alespoň nějaké to zpestření v knihovně. Pravděpodobně to bude Kraksna. Pardón Vzdorující. Kapitán Bouchač a lord Mrdák ještě neřekli poslední slovo, ještě neudělali poslední průser. Tak že poprvé v sérii „Legie“ dávám plný počet Hetešáků, protože tohle za to stálo.
( Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ )

Citát: Jedna věc přebije sexuální pud spolehlivě, a to je pud sebezáchovy.

tristessa
23.01.2022 5 z 5

Tak to zase byla pětihvězdičková jízda! "Nic než petragun!"

"Snažil jsem ty věci pojmenovávat pomocí pozemských analogií, ale většina těch analogií se nacházela od reality dál než Brno od slušného piva."

"Ne že bych byl zrovna expertem na chování chanských samic, ale i úplný idiot by poznal, že je vzteklá jako matka na mateřské, které někdo ukradl flašku vína."

"Měl na hlavě čepici. Připomínala trošku takový ten francouzský baret, co nosívaly vychrtlé studentky filosofické fakulty na rande, aby mluvily o Kantovi, zatímco se jim ulepení matfyzáci zkoušeli dostat mezi nohy, kde se ještě dal najít pořádný chomáč chlupů jako ze starých kazet se západoněmeckým pornem."

"Musel jsem zmizet, Dřív, než se ty dvě domluví, že problém nemají ony dvě spolu, ale se mnou. Dřív, než se mexický pat promění v ostravskou přesilovku, tedy spoustu lidí se zbraněmi a bezbranného pražského turistu, který se opil na Stodolní a neprozřetelně řekl něco dehonestujícího o Nohavicovi a jenom to zhoršuje hláškami jako: "Nerozumím vám, můžete, prosím, mluvit česky?" "

nycol
22.01.2022 5 z 5

Perunova krev to není, ale i tak za bůra.

sidini
17.01.2022 5 z 5

Nemohla jsem se dočkat a konečně je tu. Čtvrtý díl série Legie vás zaručeně zarazí do křesla a pustí až po otočení poslední stránky. Dokáže naše vesmírná posádka splnit další úkol mafie, aniž by nastaly nějaké komplikace? Odpověď asi tušíte :-)

markinho962
14.01.2022 5 z 5

Dám 5 hvězd, ale nějak se mi to lépe čte od Kristýny, ale scéna s kopulujícím jídlem bude legendární