Na konci vesmíru

Na konci vesmíru https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522889/bmid_na-konci-vesmiru-650865af62017.jpg 4 212 212

Legie série

Tak daleko jako tentokrát se posádka Vzdorující ještě nikdy nevypravila – mimo území enlilů, churitů a dalších velkých civilizací. Starý spojenec má však problém, a když o něco požádá vědec z prastaré rasy, po jejíž technologii pase váš největší nepřítel, neváháte ani chvíli. Obzvlášť pokud se na vás obrátí jako na svou jedinou naději. Jenže tentokrát by se možná chvíle váhání vyplatila, protože tahle cesta vede k tajemstvím, která lidem otevřou naprosto nové obzory. A s nimi i nečekané hrůzy. Ale bez toho by to snad ani nebylo ono. Zatímco se Legie připravuje na osvobození Země, kapitán Moravec a jeho posádka se musí vydat až na samotný konec vesmíru.... celý text

tlllk
26.12.2023 4 z 5

Konečne prvý diel, kde sa stierali rozdiely medzi autormi, klobúk dole za ten pokrok. Až teda na jeden detail. Aj Vám vŕta v hlave prečo boli nakoniec takí odolní, keď vlastne pochádzali zo ..... ?

michal3736

„Někdy je potřeba
chladnokrevné rozhodnutí,
a někdy trocha toho
prdění na podpaží,
i kdyby jen pro zlepšení morálky“.

Perfektní příběh ze série Legie. Má to tajemství, krev a dokonce i brutalitu. Skoro žádné hloupé hlášky, jen akce, napětí, smrt a beznaděj. Pravda, nějaká ta nesrovnalost se tam najde, ale když to budete ignorovat o to víc si příběh z hlubokého vesmíru užijete. Paní spisovatelka Kristýna Sněgoňová vzala účast na Legii dost tvrdě. Mám totiž neblahý pocit, že její příběhy v této sérii jsou lepší než ty Kotletovo. Ale to je jen osobní náhled a proto to neberte moc vážně. Ovšem tento příběh se velice povedl.

Malá ochutnávka:
Možná to celé bylo tak strašné proto, jak nové to bylo. Kvůli tomu, jak vypadali, jak se chovali, ale hlavně – protože jsme jim nerozuměli. I na enlily s jejich krutostí a skarem jsem mohl řvát, a přestože jsme nejeli na stejné vlně, hned pochopili, jak moc je nenávidím. Tihle vypadali, že pokud tomu rozumí, je jim to jedno. Nejen proto, co si myslíme, ale i to, že vůbec myslíme.

Možná se budu opakovat, rád se budu opakovat, že tohle je zatím nejlepší dobrodružství z tohoto světa. Posádka Kraksny (Vzdorující – pardóóón) zde zažije setkání s vlastní smrtí. Rasa protivníků, nových mimozemských bytostí se zdá být dost brutální a smrtící. Pokud by se přidali ke Švestkám, byl by to obrovský a nebezpečný protivník. Jak říká Moravson: Ve vesmíru nás mučili, ponižovali a nespočítám způsoby, kterými se nás pokusili zabít, ale nikdy ne takhle. Děsivě. Bolestně. Ponurý a perfektně tvrdý příběh.

Citát: Už jsem se naučil, že mluvit o štěstí nosí smůlu.

olga8832
19.12.2023 5 z 5

Nejraději bych dala 10. Jedina chyba, bylo to krátké.

Sklenička
16.12.2023 5 z 5

Komiks porušující Gerasimova autorská práva a tvorové "hnusní jak pondělní cesta do práce", to je záruka další kvalitní jízdy. První půlka je uvolněnějí, druhá je nabitá akcí a celkem hororová. Odhalení původu těch bytostí celkem pobavilo. Těším se na další díl.

bumble
15.12.2023 4 z 5

Začátek se poměrně vlekl a vtipy na Fifinku chvíli zabíraly a nejednou jsem se tlemil od ucha k uchu, ale pak už toho bylo trochu moc. Až jsem si říkal, že se díl měl jmenovat "Fifinka na konci vesmíru" .
Naštěstí se to pak rozjelo do správných kolejí. Tím myslím špičkových kolejí a opět to byla ta správná jízda. Posádka "Kraksny" nezklame a rozhodně nezklame ani Amanda, (kterou Vodička správně vycvičil) a pro tým je naprosto nepostradatelná.
Jednu výtku bych ale nakonec přece jen měl. Bylo to krátké. Tak pěkně se to čte, že jednoho mrzí, že je za dva dny u konce.

hnusák
13.12.2023 2 z 5

Já si nemohu pomoci, mne celá tato série připadá totálně praštěná, od petragunu přes rádoby vtipné hlášky až po komiks hrdinů vesmíru v tomto díle. Ale jo, přečetl jsem to.

lassse
12.12.2023 4 z 5

Tak tohle byl po delší době celkem intenzivní zážitek. Po celkem rozvláčném úvodu, kde se toho moc neděje, se to opět rozjede tak jak jsme zvyklí. Sám jsem byl zvědavý jak se z takovéto šlamastyky dostanou :)

biki
10.12.2023 5 z 5

Po přečtení první kapitoly jsem zůstala jako opařená s otevřenou hubou. Pak jsem nějakou dobu kolem knížky obcházela - mám číst, nemám číst? Naštěstí jeden z komentářů níže mě trochu uklidnil, takže jsem se opět začetla. No jo, jenže pak jsem zase nemohla přestat. KS už ve Šprtech a frajerech prokázala, že opravdu umí budovat onu tísnivou až hororovou atmosféru, zvlášť v uzavřených prostorách, což bylo vynikajícím protipólem velkého množství akčních scén v druhé části knihy. A ta tedy byla opravdu krutá a pochmurná s doslova šokujícím odhalením. A mám také pocit, že se tímto příběhem trochu změnila pozice posádky Kraksny vůči některým mimozemských entitám.
Spolu s Agou považuji tento díl za nejlepší.

Madla81
09.12.2023 5 z 5

Nepřestává mě udivovat ta pestrost žánrů, do níž jsou zasazovány příběhy kapitána Bouchače a Lorda Mrdáka a jejich posádky. Strašně mě tahle rozmanitost baví a zajímal by mě plnokrevný horor z pera Kristýny Sněgoňové, protože nejen na tomto díle prokázala, že jí hororový žánr opravdu jde.
Bylo to skvěle děsivé, místy odlehčené a lehce sebeparodické, což sice zní jako nesourodá kombinace, ale prostě to do sebe zapadá.
Těším se na další díl. Jako obvykle :-)

markinho962
03.12.2023 4 z 5

Jako chápu, že Kristýna je fanouškem seriálu Hvězdná brána, ale cpát ji v jakémkoliv provedení do svých sérií podruhé v tak krátkém sledu, to chce odvahu. Tady to funguje dle mě lépe, jelikož v této sérii se to bere více s humorem a to sedí víc. Jinak příběh zas tak moc nenabízí, je sice správně urychlený, ale něco tomu přeci jen chybí, navíc její akční scény nejsou jako LK. Hlavně bychom chtěli asi všichni vydat aspoň 5 čísel komiksu, což jsem ji psal, ale dostal jsem jen lajk mého dotazu, který určitě dostala po vydání knihy na toto téma nespočet

FiFoj
03.12.2023 4 z 5

Vždy, když si říkám, že už tomu musí začít docházet dech, přijde něco, co mě vyvede z omylu. Legie si krásně drží úroveň a ani tento další počin z trendu nijak nevybočuje. V tomto díle bych vypíchnul budování atmosféry především v první polovině, která je příjemně tajemna až mysteriózní. S napětím očekávám a těším se na poslední čtvrtinu.

Johny_H.
03.12.2023 5 z 5

Naprostá paráda jako vždy jsem zvědavý jak to celé dopadne. Jinak přestože všechny knihy jsou na 5/5 a doporučuji tak dole dávám seřazeno od nejhorších po nejlepší knihy v této sérii

Rudý vrabčák
Mrtvá schránka
Aga

azzies
29.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Už to tady někdo psal a je to tak, jízda to byla luxusní.
Prvních pár stránek je jen takový oťukávání čtenáře, jestli je připravenej a pak tomu autorka naloží plnej knedl a běda tomu, kdo nemá po ruce pleny...aby si zchladil trošku hlavu, protože takhle hustej nářez (nebojím se použít ten výraz) může slabší povahám možná i trochu pocuchat nervy a pleny se budou hodit podruhé. Byly chvíle, kdy jsem nestíhal obracet stránky a přitom jsem je vlastně obracet nechtěl, očekávaje ještě větší hrůzy než jsem právě přečetl a ano, bylo to ještě horší.
Takže bravo, tleskám autorce a tímto jí děkuji, takhle poutavé vyprávění nás, čtenáře, baví, víc, než cokoliv jiného a rozhodně tím (spoiler!) prokázala užitečnost.
Občas si říkám, že kdyby se námětu autorů chytl někdo z UK,nebo US, tak by to byl jednoznačnej světovej úspěch a fandové SW, ST a hlavně RD by brečeli jak želvy, že to neznali dřív. Anebo taky ne.
Ale i tak, díky.
Update:
Uvažuju nad tím, jestli existuje nějaká souvislost s nešťastným osudem Těch, kteří jsou s těmi, kteří už dva roky ničí životy ostatním

21olaf
26.11.2023 5 z 5

Službu pro skoro-spojence posádka zvládla beze ztrát. Bylo to sice o fous, ale teď dluží oni a porážka švestek se zase přiblížila.

Bašťák
25.11.2023 4 z 5

Osazenstvo Kraksny si odskočí do rutašského "Obchoďáku na konci vesmíru" nakoupit nějaké ty high-tech mimozemské hračičky, a při tom zlikviduje hezkou skupinku místních psychicky narušených emzáků - respektive ne tak úplně emzáků..... Oceňuji že Legii nedocházejí dobré nápady a zábavnost, jen tak dál!

denydean
24.11.2023 5 z 5

Božské a šokující!!

LenkaWal
22.11.2023 5 z 5

Opět trochu pomalejší rozjezd, ale jakmile prošli "bránou", tak to byla perfektní jízda. Srdíčko mi zaplesalo už při odkazech na Hvězdnou bránu.
Konec byl dost drastický, až trochu hororový. Docela bych si chtěla přečíst od Kristýny Sněgoňové čistokrevný horor. Snad se někdy dočkám, protože tohle mě fakt nalákalo.
Jinak tuhle sérii miluju, ať už tam je tuna humoru nebo jedeme na vážné struně. A teď potřebuju další díl.....

andrej0867
20.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Zaciatok (nepocitam sokujuce prve strany) bol natolko nudny ze som uvazoval ze tento diel nedocitam. Po prilete na cielovu planetu sa ale po par stranach zacal celkom slusny horor.
Ocenujem skvelu pracu s hlbsou paralelnou rovinou pribehu.
Uberam jednu hviezdicku za otravne rozvlacny space opera uvod.

(JEMNY SPOILER) Specialny font som bral prvoplanovo. Rozpor povodneho vyznamu znakov vs autorkou zamyslany vizualny prepis ma velmi vyrusoval a tazko sa to citalo. Pouzity font ma ale z hladiska pribehu zaujimavy hlbsi vyznam a tuto jemnu pracu velmi ocenujem.

Lukáš987
20.11.2023 5 z 5

Zabránit Lordu Mr*dákovi a kapitánu Bouchačovi tomu po čem touží jejich největší nepřítel se navzdory tomu co zažili nezdá býti úplně jednoduchou akcií. I když pro tenhle tým nebude ani jednoduchá akce objednat si větrník...
Na vlastní kůži ve vesmíru zažili hrozné věci a byli svědkem ještě horších, ale tohle... Tohle bylo...
Nic než pentagrun bratři a sestry