Ledař: Zpověď nájemného vraha

Ledař: Zpověď nájemného vraha https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193182/bmid_ledar-zpoved-najemneho-zabijaka-YKu-193182.jpg 4 122 36

Pronikněte do mysli jednoho z nejbrutálnějších masových vrahů v dějinách kriminalistiky, o kterém HBO natočilo tři dokumenty. Philipa Carla zaujal životní osud Richarda Kuklinského, muže který brutálně zavraždil více než 200 lidí. Autor vychází z více než dvě stě čtyřiceti hodin rozhovorů, které uskutečnil v Trentonské státní věznici v New Jersey. Strhující mrazivé líčení pozoruhodně vystihuje Kuklinského postupný vývoj v nelítostného a úzkostlivě pečlivého zabijáka.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Biografie a memoáry
Vydáno: , Knižní klub

The Ice Man: Confessions of a Mafia Contract Killer , 2006

Gracian1964
25.04.2016 4 z 5

Túto knihu nebudem hodnotiť v literárnom zmysle...je šokujúce a neuveriteľné, že takáto postava bola skutočná, že si ju autor nevymyslel...nuž, s Richardom Kuklinským by som sa rozhodne osobne stretnúť nechcel...a tí, čo sa s ním stretli a prežili to, majú sakramentské šťastie, hm...

DivnýJanko
03.02.2016 odpad!

chorá kniha o chorom poločloveku, kiež by sa písali knihy aj o ľuďoch, ktorí pomáhajú k životu, je na zamyslenie ako si ľudia vážia život, keď s takým pôžitkom čítajú stránky tejto knihy, myslím že nikto z nich nebol pri pôrode svojho dieťaťa /ak vôbec deti majú/... smutné no rozumiem že aj takáto literatúra sa predáva, už čakám len na hovienka v sáčku ako budú dostávať 4 hviezdičky.. smutné

enigma
13.09.2015 5 z 5

Neuvěřitelné. Temně fascinující.

maya.taufer
03.06.2015 5 z 5

Dokonale napsaná kniha. Zcela mě pohltila. Sice mě rozčilovalo, že se některé věty dost opakovali, ale kdydyž čtete knihu na vícekrát, tak alespoň na nic nezapomenete :-)

milamarus
22.05.2015 5 z 5

Nesmyslné nebo nereálné mi to vyprávění nepřišlo. Richard Kuklinský mluvil o tom dobrém i o tom špatném. Život k němu byl mnohem tvrdší, než by měl být, což ho nutilo k přemýšlení nad ním samým a nad ostatními. Přemýšlel, cítil vinu za to, co se mu děje, a protože se nemohl lidem, kteří mu ty nesnáze způsobovali vyhnout, rozhodl se je likvidovat. Vlastně to viděl podobně jako O. Hepnarová nebo C. Stauffenberg, neboť důvodem proč zabíjel byl čin toho daného člověka vůči němu samému nebo jiným.

Za úvahu stojí to, že zatímco někteří se zpovídají (a litují svých činů), aby se mohli napravit a začít život s rozhřešením ještě jednou a lépe, on zpytoval své svědomí až když byl ve vězení, po mnoha letech dvojího života, bez lítosti, a smířen s tím, že i on musí být potrestán, za to co dlouhá léta dělal a svými činy zavinil.

dadukoblih
14.02.2015 5 z 5

Drsná, ale naprosto čtivá a skvělá kniha.

Lukinsons
12.01.2015 5 z 5

Fakticky drsný příběh. Kéž by byla spousta vražd více rozepsána i s Richardovo myšlenky a pocity. I tak se, ale knížce nedá nic vytknout. Ani u jedné kapitoly, stránky, odstavce či věty (:D) jsem se nenudil.

Iworri
29.09.2014 4 z 5

Po přečtení si kladu jednu jedinou otázkou : Je vůbec možný, aby jeden člověk toho za svůj jeden život stihl tolik ?? Ponechme stranou úvahy, zda pozitivního či negativního :)

Zoombyk
11.09.2014 5 z 5

Prostě pecka! Člověk musí číst stále dál a dál až je najednou bohužel konec...

ko.mi
06.08.2014 5 z 5

Mám rád čtení tohodle typu a ještě víc, když je to příběh skutečného člověka. Ledař byla knížka dle mého hodně útlá na to, co vše se tam událo. Kolikrát mi přišlo, že určitý situace z Richardova života byly moc osekaný. Ale jako celek je to neuvěřitelný čtení. Richard Leonard Kuklinski byl vyjímečná osobnost a sledovat jeho příběh mě bavilo!

Mužu jen a pouze doporučit těm, kteří mafiánskou tematiku hltají i těm, ktěří si rádi udělají představu, jak to dříve chodilo na ulicích úžasné ameriky.

vorenus
08.07.2014 4 z 5

Opravdu nevšední pohled do hlavy muže, co zabíjel pro mafii.Byl schopen zabít kohokoliv a kdekoliv.Pro peníze a nebo i za sebemenší maličkost.Tohle se čte opravdu jedním dechem!!

kestlik
25.04.2014 5 z 5

Velmi působivý příběh nájemného vraha, který dokázal několik desetiletí hrát dvojí hru.

RunningWolf
20.04.2014 5 z 5

Naprostá bomba!
Ale potkat a naštvat toho pána bych nechtěl

Radůz
23.02.2014 5 z 5

Drsné a kruté, ale čte se to samo!

Amnesiac
09.12.2012 4 z 5

Obvykle tento druh literatúry nečítam, ale pri tomto titule som urobil výnimku a musím povedať že kniha rozhodne nebola ,,jalová".Slušná sonda do hlavy tak rozporuplnej ako bola Kuklinskeho mozno nikdy nebude uplne objektívna, ale Carlovi sa myslím podaril celkom slusný job na relatívne malom priestore.

Garik
17.09.2012 4 z 5

Zhruba 400 strán opisov brutálneho násilia, mučenia, chladnokrvných vrážd a exkurzií do mysle sériového vraha. To všetko prepletené v desivom príbehu.
Je nesmierne ťažké, ak nie rovno nemožné, vcítiť sa do takého života, takého prostredia. Ale predovšetkým do myslenia, ktoré postráda schopnosť empatie.

mafie

Philip Carlo