Láskou ji nespoutáš

Láskou ji nespoutáš
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371901/bmid_laskou-ji-nespoutas-nYS-371901.jpg 4 512 512

Pro fanoušky knih Milk and Honey a The Sun and Her Flowers od Rupi Kaur. Love Her Wild je sbírkou veršů mladého autora, který si získal srdce půl milionu fanoušků na sociální síti Instagram. Časopis Teen Vogue ho označil za nejzajímavějšího básníka, kterému je třeba věnovat pozornost a magazín Galore za autora, jehož slova si lidé nejčastěji tetují na kůži. Své čtenáře okouzlil upřímností a autenticitou s jakou vystihuje ty nejdrobnější okamžiky. Jeho krátké a úsporné verše inspiruje láska, ženská duše, divoká příroda a svoboda, ve všech jejích podobách….... celý text

Literatura světová Poezie
Vydáno: , Ikar (ČR)

Love Her Wild , 2017

Dakarianna
19.12.2018 3 z 5

Ono těžko hodnotit přeloženou poezii. V originále vždy vyzní jinak. Je pravda, že některé básně se skutečně dotkly mého srdce, ale spousta jich byla taková laciná. Prostoduchá, jenom romantické říkačky. Nádherné je ovšem grafické zpracování knihy, které rozhodně zlepší čtenářský zážitek.

Obávám se, že v naší generaci je něco špatně:
příliš mnoho smutných očí ve šťastných tvářích.

RVALA MI Z TĚLA
BÁSNĚ,
PŘI HÁDKÁCH,
V POSTELI,
V LÁSCE.

jengibre
19.12.2018 3 z 5

Sbírka celkem hezkých veršů, kterou přelouskáte asi tak za hodinu. Některé se dotkly mého srdce, jiné jsem okamžitě po přečtení zapomněla, ale jako celek na mně kniha zapůsobila velice příjemně. Nejsem si jistá, jak moc dobrý je překlad... Mám pocit, že pokud zavítám na instagramový profil autora, básně na mě budou v originále působit o něco lépe. Moc se mi nelíbí srovnávání s knihou Mléko a med - společné mají jen to, že se jedná o poezii, ale autoři chtěli sdělit něco úplně jiného. A na rozdíl od další knihy Rupi Kaur si další Atticusovu sbírku ráda přečtu.

Láska:

nebudu
se tolik bát smrti.

IvetaM
03.12.2018 4 z 5

Knížka jako celek je skvost. Působí krásně esteticky, hlavně díky černobílým fotografiím, kterými je doplněná. Co se týče básniček, záleží asi na vkusu každého, já jsem v nich našla pár, které mě skutečně oslovily :-)

hannah2000
23.11.2018 5 z 5

Říká se, že v jednoduchosti je krása. Tak pro tuto knihu to platí na 100%. Krátké jednoduché verše, kterými stačí listovat, až nějaký padne do oka :-). A grafické zpracování taky lahodí oku.
Malá ukázka (jen pro pro srovnání - 3x to samé z knihy v originále a z českého a slovenského vydání):

As he took her hand

mala všetko,
na čo kedy
čakala -
zimomriavky.

Mně se nejvíc líbí slovenská verze :-).

maygirl
20.10.2018 4 z 5

Krásná sbírka. Chce to tu pravou náladu pro začtení, ale pak to stojí za to :-) Plus krásná grafika!

sola_lupa
17.10.2018 5 z 5

Jedinečná kniha s nádhernými básněmi doplněnými o úžasné fotografie.
A pro mé připomenutí, kdybych se ke knize jednou chtěla vrátit, což rozhodně není vyloučeno...

Pustím tě do svého srdce,
ale očisti si boty, než vejdeš.

Každá holka,
když ji necháte
dost dlouho o samotě,
nakonec
začne
zpívat
a tančit.

Byla jen další rozbitá panenka,
která snila o klukovi s lepidlem.

Deprese - jako když barvoslepému neustále říkají,
jak je svět barevný.

Jsme utvořeni ze všech těch, kdo nás vystavěli a zbořili.

SarahRoyalAss
13.10.2018 3 z 5

Oddechovka na pár minut večera.
Po grafické stránce nádherně vyvedená a obsahově uklidňující. Několik veršů se mi vrylo do paměti, nad pár z nich jsem se usmívala a jiná klidně proletěla okolo a zanechala příjemný pocit.

Pustím tě do svého srdce,
ale očisti si boty, než vejdeš.

mina_dol_
13.10.2018 5 z 5

Knihu jsem si koupila, vzhkedem k tomu, ze jsem ji videla mnohokrat na ig. Vubec toho nelituji

rarášek
11.10.2018 5 z 5

,, Kouzlo poezie
spočívá v tom, že ji objevíme, když je nám ji třeba.“
Nejsem úplně ten typ, který by četl nebo psal poezii, ale čas od času si ji přečtu. Básně už jsem dlouho nečetla a tak jsem se rozhodla přečíst Láskou ji nespoutáš od Atticuse. Ještě jsem si k tomu udělala čaj, protože jsem nachlazená, ale skvělé se k tomu hodil. Byla to rozhodně skvělá knížka. ❤️ Každý si v ní najde něco, mě se nejvíc líbila část nazvaná Divokost. Skvělé básně doplněné skvělými fotkami. Moc jsem si ji užila a doporučuji ji každému, kdo by si chtěl užít chvilku poezie. ❤️❤️

Viky007
22.09.2018 5 z 5

Kniha mě zaujala jak názvem - protože úplně spoutat se asi nenechám nikdy - tak grafickým zpracováním. Řeknu to hezky česky, poezie mnou ve většině případů ani nehne. Nejvíc se mi zhnusila při rozborech naprosto nepochopitelných básní, takže s těžkým (Nebo vlastně lehkým?) srdcem musím říct, že prozódie a podobná zvěrstva jsou hnus.

Atticus mě dostal. Vlastně ani nevím, jestli to, co stvořil, se dá nazvat básněmi. Spíš jsou to jen volné myšlenky, které chytil, a nakonec přece jen vypustil do světa. A to se mi moc líbí. Žádné komplikované zbytečnosti. Jen pravda... tak jednoduše řečená. Nad jeho slovy budu dlouho přemýšlet a ráda se k nim vrátím. Dokážou totiž pohnout srdíčkem.

Obvzlášť se mi líbí tahle:

Opouštíme své jednorožce,
ty, kteří utíkají,
ale nikdy úplně neodejdou,
vždycky tu zůstanou
a budou se toulat
po travnatých pláních naší duše.

antonin0999
19.09.2018 odpad!

Můj komentář je poezie ve Tvých očích.
V klíně měsíc.
Se stůně.

A já taky.

Dominika_a
17.09.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha! Ilustrace byli dokonalé.

DommiP
06.09.2018 5 z 5

Nádherný, nádherný! Zpracování naprosto úžasný! Člověk si ty nejkrásnější musí minimálně založit a číst pořád dokola!

Věrka256
24.08.2018 5 z 5

Toto byla moje první poezie, kterou jsem četla a musím říct, že to bylo skvělý. Moc se mi to líbilo a hodně jsem se k těm situacím přirovnávala. I to grafické zpracování bylo skvostné. Moc se mi to líbilo a spousta těch slov, co tam byla napsaná mě zasáhla a nutila nad jejich významem přemýšlet. Fakt krása.

Capkomi
19.08.2018 3 z 5

Zamilovala jsem se do grafického zpracování této knihy, mnohdy mě bavily fotky víc než básně. Přišla mi slabší než Mléko a med, ale po těchto dvou poetických sbírkách, jsem se rozhodla zařadit knihy podobného rázu do své knihovny.

Simmminek
16.08.2018 4 z 5

Takovou knížku jsem četla poprvé. A měla ji přečtenou během chvilky. Udělala si spoustu záložek, ke kterým básničkám se budu ráda vracet. Knížka je moc hezky zpracovaná a proložena zajímavými fotkami.

Kayla
04.08.2018 2 z 5

Musím říct, že z knihy jsem hrozně zklamaná. Jakožto velká romantička jsem si myslela, že se mi kniha bude líbit, ale to se bohužel nestalo. Dávám knize pouze dvě hvězdičky za design a fotky v knize.

roman9276
03.08.2018 5 z 5

Sice na poezii moc nejsem, ale některý řádky mě opravdu dostaly, protože i v pár slovech autor dokázal jít opravdu do hloubky lidskýho srdce a duše. Krásný obrázky, který podtrhujou podstatu básní jsou opravdu super. Přečteno sice za chvilku, ale kniha se mi mega moc líbila.

Vaceda
20.07.2018 1 z 5

Jak zoufale málo stačí lidem ke štěstí.

-Annett-
14.06.2018 3 z 5

Kniha neurazí ani nenadchne. Některé pasáže opravdu krásné jiné nikoliv. Myslím, že to není kniha po které bych sáhla znovu.

láska poezie

Atticus (p)