Nové sny

Nové sny https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504729/bmid_nove-sny-box-504729.jpeg 4 512 512

Láska z Green Valley série

Když se Elara pohádá s mámou, rozhodne se utéct za babičkou do Green Valley. V noci ji ale ve Skalistých horách překvapí sněhová bouře a ona ve snaze vyhnout se obrovskému zvířeti na cestě havaruje. Naštěstí se objeví Noah, který ji zachrání a odveze tam, kam mířila. V malém městečku uprostřed Skalistých hor se chce Elara postavit na vlastní nohy a bojovat za svou budoucnost. Přitom se opět setkává s Noahem, jehož velkým snem je stát se astronautem. Osud tomu chtěl, aby se oba potkali v Hankově autodílně, kde se postupně sbližují. Alespoň to tak vypadá, protože Noah se snaží i přes jejich vzájemné sympatie udržovat od Elary odstup. Elara neví, co si má myslet, dokud se nedozví, že jeho expřítelkyně leží v kómatu po autonehodě, kterou si Noah klade za vinu. Zvítězí láska nad pocitem viny?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

New Dreams , 2020

kacenka6144
04.01.2023 4 z 5

Omylem jsem přeskočila druhý díl, ale asi to úplně nevadí. Zase jsem se vrátila do malé vesničky uprostřed Skalistých hor a zase jsem se dobře bavila. Je to sice spíš pro mladší generaci, ale i tak jsem knížku dočetla s radostí.

martina1797
02.01.2023 5 z 5

Za mě rozhodně nejlepší ze série. Moc hezky se četla.

Kudík
25.12.2022 4 z 5

Elara, která se nevidí jako lékařka a snad budoucí astronaut Noah jsou ústřední dvojicí, ale já se nějak o to víc těším na následující díl s hercem a automechaničkou.
Noah byl sice férový chlap, ale co ten rozchod (resp. jeho provedení) s Annie? Těch kiksů tam bylo vícero, ale nechci spoilerovat. Jsem opět ráda, že se zde mihnou i postavy z předchozích částí a z nových mě nejvíc bavila Rebecca. Možná, kdyby se dostala na scestí, tak se také dočká vlastního dílu. :)

pavlusci
17.12.2022 4 z 5

Původně jsme si myslela, že to bude 5 hvězdiček. Začátek mě moc bavil, slow burn romantika byla úžasná a zamilovala (doslova) jsem si Noaha. Už se to neodehravalo celé v zimě jako předchozí díly, ale zas tolik mi to nevadilo. Možná mi tam trošku chyběli předchozí postavy. Bohužel musím strhnout jednu hvězdičku kvůli tomu konci.. Nějak mi tam neseděl.. Nevím. Každopádně tu knížku zbožňuju tak jak tak.

MAU256
15.12.2022 5 z 5

Další krásně čtivý příběh této autorky. Vrátili jsme se zase do malebné vesničky Green Valley v horách, tentokrát v jarních měsících. Líbila se mi chemie mezi Elarou a Noahem. Romantická jednohubečka, na odpočinkové čtení můžu jen doporučit.

Sarah11
14.12.2022 4 z 5

Po rozpačitých recenzích a mírném zklamání z předchozího dílu jsem se Nových slibů trochu bála, ale bylo to úplně zbytečné, protože tato kniha je z celé série zatím snad možná moje úplně nejoblíbenější.
Na rozdíl od předchozích dílů se odehrává v letních měsících, takže Green Valley poznáváme zase v trochu jiném světle, a i když zbožňuju, když je tohle městečko pokryté sněhem, čtení jsem si neskutečně užila.
Postavy z předchozích dílů ustupují do pozadí a mihnou se tu jen okrajově, ale tím víc dostáváme prostoru poznat postavy nové. Elara a Noah jsou skvělá dvojka, která má mezi sebou dobrou chemii, a stejně tak jsem si oblíbila i Noahovu sestru.
Jediné, co mi tak trochu nesedělo, je to, že o Noahovi a Anně nebyla, pokud vím (nebo si to možná jen nepamatuju), v předchozích knihách ani zmínka, což je trochu zvláštní, protože je zřejmé, že v Green Valley se zná každý s každým, ale to už je opravdu takové hnidopišství.
Za mě velmi dobrá romantika a už se moc těším na díl o Coleovi.

xmartikx
12.12.2022 5 z 5

Zatím celá série Láska z Green Valley je velmi čtivá a kniha Nové sny není výjimkou. Za mě dokáže spisovatelka vykouzlit citelnou chemii mezi hlavními hrdiny, a i když od začátku víte, jak to dopadne, stejně jim držíte pěsti. Pokud potřebujete trochu oddechnout od všedních starostí, rozhodně doporučuji tyto krásné příběhy z hor, které jsou plné romantiky, přátelství a taky krásné přírody.

meda2007
11.12.2022 5 z 5

Opět krásně napsaná oddechovka která na mě dýchla svoji pohodu a romantikou.

eliska2126
11.12.2022 5 z 5

Lilly Lucas se stala jednou z mých jistot kvality. Proto, když jsem viděla možnost stát se ambasadorem této knihy a číst ji ještě dřív, tak jsem zkusila štěstí a povedlo se.

V této knize je nám představen úplně nový pár, který z předchozích dílů ještě neznáme. Elara, vnučka Molly, která je v Green Valley známá svým dýňovým koláčem a Noah, syn místního faráře. Moc se mi líbilo to, jak se seznamovali. Sice mi trošku chybělo prostředí lyžování nebo snowboardingu, který jsem si v předchozích dílech opravdu oblíbila, ale i tak byl návrat do Green Valley jako návrat domů.

Postavy byly skvělé. Oblíbila jsem si je už od začátku. Také se tu objeví postavy z předchozích dílů, takže jsem měla opravdu stejný pocit jako u čtení série Znovu od Mony Kasten.

Autorka jasně ukazuje, že psát prostě umí a já ten její styl naprosto miluju! Je to čtivé, vtipné a děj je skvěle vystavený.

Takže pokud se vám líbily předchozí díly, tak tenhle musíte mít taky, protože je stejně skvělý.

Petra38
10.12.2022 4 z 5

Za mě asi ve finále nejlepší díl. Přišel mi nějak vtipnejsi než předchozí díly. Jen mi nějak vadí, že vlastně nezůstali v Green Valley. Obě postavy byli moc fajn ,takový lidi by jste chtěli potkat v reálném životě. Vlastně i předchozí dvě dvojice. Já si čtení série užila a proto můžu doporučit

Elize
07.12.2022 3 z 5

(SPOILER) Bohužel za mě má celá série poněkud sestupnou tendenci. Tento díl byl opět velmi milý, čtivý, ale... některé pasáže byly za mě moc natažené, hodně se opakující odstavce. Ani jedna z hlavních postav mě nepřirostla k srdci, možná je to i trochu tím, že jsem neměla pocit, že by zde mělo něco hloubku... všechno šlo hrozně po povrchu a bylo mi to vzdálené a ne všechno působilo uvěřitelně... hlavní hrdina se chce stát astronautem a jen nám párkrát řekne o hvězdách... hlavní hrdinka má problémy s matkou, která jí nalajnovala celou budoucnost, nicméně během dvou dnů takzvaně dospěje, postaví se na vlastní nohy a vzepře se matce, přestože s ní celý život vyrůstala... matka hlavní hrdinky se objevuje pak až na konci knihy s tím, že si uvědomila své chyby... a jako naprosto neuvěřitelné byla závěrečná scéna, kdy se Anna setká s Elarou... určitě bych po tolika letech v komatu, kdy se vzbudím, nemůžu ani mluvit, ani sama chodit, řešila, jestli mám bojovat o svého bývalého přítele... někdy už to bylo až moc přitažené za vlasy a bohužel ve mě ani autorka nenavodila atmosféru Skalistých hor... ani když byli hlavní hrdinové na táboře jsem se necítila vtažená do děje... škoda, rozhodně to má svůj potenciál, ale zatím nejlepší první díl.

4xbabča
06.12.2022 5 z 5

I třetí kniha se odehrává v Green Walley ve Skalistých horách a je to opět příjemné a pohodové odpočinkové čtení v prostředí krásné přírody, hezkých vztahů a lásky.

badliar_id
01.12.2022 4 z 5

Krásné, milé a zábavné čtení. Třetí díl série Green Valley Love byl rozhodně lepší, než druhý, který mě moc nebavil.
Četlo se to samo a hlavně rychle. Hlavní postavy si hned zamilujete a budete s nimi všechno prožívat.. Kniha byla sice dost předvídatelná, ale nějak extra mi to nevadilo, jen mi občas chyběl moment překvapení ;)..
Noah byl úžasný, hned jsem si ho zamilovala a jeho láska ke hvězdám.. ughhh.
Rebecca byla skvělá!! :d Bylo by fajn si někdy přečíst i její příběh.
Konec dopadl dobře, žádná velká hádka a ani nějaké velké drama se nedělo.
Určitě bylo fajn se znovu ponořit do této série, která se dobře čte a má skvělé prostředí a postavy. Už se těším na další díl a musím si zjistit o kom bude tentokrát.

Michelleee
23.11.2022 5 z 5

Tahle kniha se Vám bude líbit, už kvůli tomu místu. Opět zamilovaný příběh, který se odehrává v malém městečku Green Valley. Tentokrát je to Elara, která sem přijede za svou babičkou. Noah jí zachrání a odveze. Elara nemá peníze na opravu auta a tak se rozhodne ve Skalických horách zůstat déle než plánovala. Se svojí matkou je rozhádaná, ale tady je každý hodný a obětavý. Hezké čtení ke kterému se jednou vrátím.

Ella161
20.11.2022 5 z 5

Už to píšu asi po miliontý, ale já tu autorku miluju! Když čtu její knihy, tak se do toho natolik ponořím, že si ani neuvědomuji, že čtu. Mám pocit, že jsem tam s nimi, jako opravdu. Garantuji Vám, že od knihy se NEDÁ odtrhnout! Váš močový měchýř bude nejspíš pěkně trpět, protože ani na záchod si nebudete chtít dojít a přerušit kvůli tomu čtení.

Přišlo mi hezké celé to Noahovo a Elary seznámení. Sice to bylo za nešťastné situace, ale pro ně to bylo asi takové štěstí v neštěstí. Asi mě nemělo překvapovat, že jí Noah okamžitě nabídl pomoc, protože v Green Valley jsou všichni laskavý a vzájemná pomoc jim není cizí.

Noah byl prostě takový medvídek (takové spojení s fiktivní postavou asi ještě nikdo nepoužil). Nejraději bych ho umačkala. Prostě milý kluk, kterého bych chtěla mít minimálně za kamaráda. Byl sympatický, neskutečně hodný a tak chytrý! Dokonce i jeho smysl pro humor byl dokonalý! Nejednou jsem se u jeho vtipu zasmála. Dokázal si udělat ze všeho srandu a takové lidi já mám nejraději. Možná proto mi tak snadno přirostl k srdci. Vážně se mi zdál takový opravdový. Ačkoliv ani on to neměl jednoduché. Nedokážu si představit, jak bych se na jeho místě cítila. Co na jeho, ale na Hankovo? Bylo mi to tak líto a každá zmínka o Annie přinesla tak trochu smutnou náladu.
Nevybavuji si tedy, že by v předchozích dílech byl nějak zmíněný, ale možná si to prostě jen nepamatuji. Navíc ta jeho vášeň pro vesmír? To, jak do toho byl zapálený? To je prostě tak krásné, když někdo má něco natolik v oblibě, že učení o tom pro něj není trest, ale spíš pravý opak. Mně se tím hezky zpestřil ten příběh, protože vesmír mě vždy fascinoval a různé poznatky o něm mě hodně baví. Noah mi touhle vášní hodně připomínal Zorie z knihy Kudy ke hvězdám, kterou mimochodem též moc doporučuji!

Elara byla samozřejmě skvělá holka, kterou jsem si též hned oblíbila. Musím tedy uznat, že mě občas štvala svým nevyspělým chováním… Ale jo, dalo se to přehlédnout a vidět na ní jen to dobré. Hlavně i ona byla hrozně chápavá a též mě překvapila tou krásnou nabídkou, kterou udělala ke konci pro Noaha. Prostě jen proto, že ho milovala a že nechtěla, aby byl na všechno stále sám.

Troufám si říct, že tenhle příběh se mi z téhle série líbil zatím nejvíce! Což se nikdy předtím nestalo, že bych měla nejraději až třetí díl série. Většinou to mám totiž tak, že se mi nejvíce líbí první díl a hlavně mám nejraději ten první pár. To jsem pak vždy zklamaná, že už ty další díly nejsou o nich. Takže i tohle mě moc překvapilo.

!SPOILER!
A ta návštěva Annie v nemocnici? Normálně jsem se u toho rozbrečela, protože Annie byla skvělá, neskutečně milá a chápavá. Překvapilo mě, jak všechno brala s klidem a přála si pro ostatní jen to nejlepší. Hlavně to, že jí nejdřív chtěla poznat, aby věděla, jestli Noah bude v dobrých rukou… aby věděla, že Elara si ho zaslouží a hlavně aby věděla, že ho může s klidným srdcem nechat jít. Opravdu mě to neskutečně dojalo.

Ketfl
13.11.2022 4 z 5

Kniha je opět mile napsaná, odpočinková. Přiznám se, že mně styl psaní této autorky dost vyhovuje. Ale tentokrát jsem byla trochu zklamaná. Nějak mi vůbec nesedly ty hlavní postavy. Elara mi přišla absolutně nemastná neslaná, ničím mě neoslovila. Myslela jsem, že když chce být učitelkou, tak třeba využije svou lásku k dětem aspoň na tom táboře. Ne, nic. Opravdu absolutně nezajímavá postava. Dále chemie mezi hlavními hrdiny byla doslova nulová. Lásku jsem jim nezbaštila ani tak na vteřinu. Konec byl pak ke všemu ještě šíleně urychlený. Za mě tedy zatím nejslabší díl. Sice to bylo mile napsáno, ale číst znovu nebudu. Hodnotím i přesto vysoko, protože se to četlo skoro samo. Dala bych 3,5 hvězdičky.

Hatshepsut
12.11.2022 4 z 5

Třetí příběh této série není nějak akční, je to poklidné romantické vyprávění, kde dopředu odhadnete co bude hlavní zápletkou. No ale i takové příběhy vám někdy sednou, nemusíte nad ničím moc hloubat ani se bát, že přijde nějaké emoční drama. Přitom se nedá říct, že by byl příběh nudný, snad jen krátký a určitě by oživilo, kdyby autorka do psaní zapojila oba pohledy hlavních hrdinů.

nina3905
09.11.2022 5 z 5

Príbeh prečítaný "na jeden záťah". Nevedela som sa od knihy odtrhnúť. Za mňa je tento tretí diel z celej série najlepší.

narisa
08.11.2022 5 z 5

Třetí díl se mi asi líbil nejvíce, nebo minimálně stejně, jako ten první. Noah byl skvělý kluk. Možná až moc obětavý. Takových já tedy moc neznám. Takže se Elaře nedivím, že se do něj hned zbláznila. Elara byla sympatická a pracovitá. Moc se mi líbilo, jak pomáhala Hankovi, ikdyž si tím splácela opravu auta. Noah měl skvělou rodinu, ale bohužel tam na můj vkus byla málo. To samé platí o Elařině matce, která mi moc sympatcká nebyla. Zato Ryan se zase předvedl. Zase mi chybělo vyprávění z pohledu obou hlavních postav a konec byl zase moc urychlený.
I tak to byl moc pěkný romantický příběh, který doporučuji.
Hodnotím 4,5*.

moma08
06.11.2022 4 z 5

Zcela souhlasím s komentáři, kde se píše o tom, že to byl klidný romantický příběh.
Zápletka nechyběla, ona se dala i čekat, ale na mě zase rychle uspěchaný konec.