Nové sny

Nové sny https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495894/bmid_nove-sny-vBt-495894.jpg 4 509 112

Láska z Green Valley série

Když se Elara pohádá s mámou, rozhodne se utéct za babičkou do Green Valley. V noci ji ale ve Skalistých horách překvapí sněhová bouře a ona ve snaze vyhnout se obrovskému zvířeti na cestě havaruje. Naštěstí se objeví Noah, který ji zachrání a odveze tam, kam mířila. V malém městečku uprostřed Skalistých hor se chce Elara postavit na vlastní nohy a bojovat za svou budoucnost. Přitom se opět setkává s Noahem, jehož velkým snem je stát se astronautem. Osud tomu chtěl, aby se oba potkali v Hankově autodílně, kde se postupně sbližují. Alespoň to tak vypadá, protože Noah se snaží i přes jejich vzájemné sympatie udržovat od Elary odstup. Elara neví, co si má myslet, dokud se nedozví, že jeho expřítelkyně leží v kómatu po autonehodě, kterou si Noah klade za vinu. Zvítězí láska nad pocitem viny?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

New Dreams , 2020

Dellphi
05.11.2022 4 z 5

Taková poklidná, milá a předvídatelná knížka. Přiznám se, že tentokrát mě příběh až tolik nebavil, ale napsané to bylo moc hezky. Sice to není kniha, která vás vtáhne do děje tak, že zapomenete na čas a čtete do brzkých ranních hodin, ale zase si u ní hezky odpočinete…

Books_by_Dee
28.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Další díl z hor a mě snad bavil ze všech tří nejvíce.

Noah, miluju to jméno, chce být astronaut, miluje hvězdy a vyčítá si, že za autonehodu jeho bývalé přítelkyně Anny může on. Náhodou potkává Elaru, která do Green Valley utíká, protože se pohádala s matkou, která si přeje aby nastoupila na lékařskou fakultu. ‍️ Elara chce být učitelkou. ‍ Elara si musí odpracovat opravu auta na benzínce u autoopravny, kde Noah pracuje. Jiskra dala jisku a.... no prostě to z té knížky úplně cítíte, jak by Noah hrozně Elaru chtěl, ale něco vzadu v hlavě mu říká NE. ‍️ Sem tam se i objeví postavy z předchozích knih. Příběh se mi moc líbil - hlavně kapitolky s koupáním u vodopádu , přespávání ve stanu ️ (ehm... kdo četl, tak ví.) Pak jsem byla chvilku na Noaha naštvaná , když to s Elarou jen tak ukončil. Zachoval se jako blbeček. Pak přišla hezká kapitolka z nemocnice a samozřejmě předvídatelný romantický konec, kdy si vlastně Noah uvědomil, že bez Elary být nemůže. A čtenář se uculuje a všechno špatný je zapomenuto.

INSTAGRAM: books_by_dee

Nermal
15.10.2022 4 z 5

Na začátku série jsem si říkal, že tohle nebude čtení pro mě, ale je fakt, že tohle poklidné čtení má něco do sebe. A tak jsem nakonec přečetl všechny díly. Třetí díl, vzhledem k tomu že se odehrává v létě (i celkovou atmosférou), mi trochu připomínal tvorbu Lenky Lanczové, akorát v moderním hávu a v kulisách USA. Po přečtení nějaké drsnější knížky je dobré sáhnout po takovémto příběhu.

klarka009
11.10.2022 4 z 5

Lilly Lucas je jedna z mých nejoblíbenějších autorek. Zatím mě ani jednou nezklamala, čtení jsem si vždy užila a ještě se při tom několikrát zasmála.
I když byl pro mě tento díl ze všech tří nejslabší, rozhodně to neznamená, že by byl špatný. Možná jen nebyla vhodná chvíle, ale děj mě nepohltil tak, jako u předchozích knih. A nelíbila se mi jedna, do očí bijící nesrovnalost hned na začátku. To je u mě z kritiky asi vše, protože to jinak bylo skvělé odpočinkové čtení se slow burn romantickou linkou. Oba hlavní hrdiny jsem si oblíbila. Noaha a jeho hvězdy a Elaru s olivovou pletí, která odmítá budoucnost kterou si pro ni její máma vysnila.
Prostředí Skalistých hor miluju už od Nových začátků, moc ráda se tam vracím a byla jsem nadšená, když jsem zjistila že se můžeme těšit na další knihy :)

TerezkaMoz
11.10.2022 5 z 5

Vždy, když čtu nějakou knihu ze série knih, tak si říkám, že už to prostě nemůže být lepší než díl první. Omyl. Tato kniha je ze série podle mě jedna z nejlepších. Jediné co mě mrzí bylo, že kniha téměř vůbec nerozvíjí postavy z předchozích knih. Ale kdyby vyšel i čtvrtý díl, určitě po knížce moc ráda sáhnu.

Šárka88
10.10.2022 5 z 5

Dočten třetí díl, ač s předvídatelný dějem se mi opravdu líbil. Bylo to zase fajn se vrátit do Green Valley a přečíst si další nový vztah z hor. Nejvíc se mi při čtení vybaví moje návštěva do USA části MA, kde byly krásné hory. Těším se na další díl a uvidíme o kom příběh příště bude. Doporučuji.

Red-haired
09.10.2022 2 z 5

Na návrat do Green Valley jsem se moc těšila. Miluju ty romantické příběhy s atmosférou přátelského horského maloměsta. Je to vždy takový balzám na duši a návrat domů. O to víc mě překvapilo, že mi třetí díl mé velmi oblíbené série vůbec nesedl.
Začalo to celkem slibně. Mladá Elara po hádce s matkou přijíždí do Green Valley za svou babičkou. Po cestě však srazí ovci – obrovskou rohatou ovci – naštěstí vyvázne bez zranění a na místě se ocitá zachránce, okouzlující Noah, který Elaře pomůže dostat se do městečka. Jak říkám, začalo to opravdu slibně. Trable, následně nějaká ta jiskra, seznámení s další rodinou z městečka a ta klasická atmoška, na kterou jsme u autorky zvyklí. Bohužel pro mě následovalo zklamání za zklamáním.
Velmi brzo se objevuje zmínka z Noahova osobního života, která předurčí, jak se celý příběh bude vyvíjet. Bohužel to pro mě nebylo takové to milé klišé, které by milovala, ale spíš nepříjemná a naprosto předvídatelná zápletka, která opravdu nebyla zpracovaná tak, že by mě čímkoli překvapila.
Ani sbližování Elary a Noaha mi knihu nevylepšilo, protože charakteristiky obou postav jsou spíš prázdné. Prostě MILÍ lidé a nic víc. Celá romantická linka mi navíc přišla hodně dětská, takže jsem místy měla pocit, že čtu spíš young adult příběh. V jednu chvíli jsem si dokonce říkala, že i Elařina babička má zajímavější život než samotná Elara.
Zajímavé na tomto dílu je to, že se příběh tentokrát odehrává v létě. Já léto miluju, ale musím říct, že ke kouzlu skalistých hor mi víc seděla ta zasněžená krajina, lyže, snowboard, horká čokoláda na chatě atd. Nakonec jsem se po většinu čtení dost nudila.
Opravdu jsem čekala, že z knihy budu stejně nadšená, jako z předchozích dílů, o to víc mě mrzí, že se tak nestalo. Za sebe musím knihu ohodnotit 2,5*/5* a doufám, že příští díl mi zase vrátí lásku k této sérii.

Klaton
08.10.2022 4 z 5

Třetí dil je opět krásně čtivý a zábavný. Od začátku knihy je jasne jak to dopadne, ale stejně člověk musí číst a zjistit jak se k tomu dopracuji

Vknihách
05.10.2022 5 z 5

Tretia časť voľnej série je o sympatickej Elare z Phoenixu, ktorá po hádke s mamou odišla k babičke do Green Valley, malebného mestečka učupeného medzi horami. Kurióznou haváriou sa stretáva s Noahom, mladým synom miestneho farára. Kvôli alebo vďaka nehode je Elara nútená v mestečku pobudnúť dlhšie ako pôvodne zamýšľala, nakoľko bez auta sa domov vrátiť nemôže a na opravu peniaze nemá… Jej matka je v tomto príbehu dosť nepríjemná a rázna. Trestá Elaru za to, že netúži naplniť jej sny, ale chce sa vydať vlastnou cestou. Babička je naopak, zlatíčko, svoju vnučku podporuje a zbožňuje. A ja zbožňujem Green Valley. Malé mestečko, kde sú všetci ľudia ako jedna rodina. Poznajú sa, navštevujú, pomáhajú si… Rodina farára, vrátane Noaha sa angažujú nielen v cirkvi, ale aj v aktivitách pre miestne deti, bez ohľadu na finančnú situáciu rodín… Na tak malé mestečko sa tam vždy niečo dialo a obdivovala som ten”ústny telegraf” -niečo sa stalo a behom pár minút sa informácia šírila ako morské vlny v prílive. Veľmi sa mi páčil Noah. Bol zodpovedný, cieľavedomý, citlivý a múdry ako encyklopédia (vážne!)…Aj keď podľa popisu jeho expriateľky by som neočakávala jej správanie, ktoré viedlo k ich rozchodu a to je asi jediné, čo mi v príbehu nesedelo. Inak boli situácie pekne vygradované, konverzácie sa niesli poväčšine v humorom duchu… Obľúbila som si aj sestry Noaha, Rebeccu a Ruthie s jej najobľúbenejšou rozprávkou na dobrú noc. Krásnym pozadím príbehu bola Noahova obsesia vesmírom, vznikla z toho nejadna pekná či úsmevná situácia. No a na záver ešte spomeniem záverečnú scénu z nemocnice! Podľa mňa bola v tejto situácii Elara odvážna a aj odhodlaná. Objavilo sa v knihe klišé? Aj áno. Škodili to príbehu? Vôbec! Lucas má veľmi čtivý štýl písania a dokazuje to u mňa nie často vídaný jav-kniha prečítaná za jeden deň! Vrelé odporúčanie

knihomolkajanca
02.10.2022 3 z 5

Skalisté hory, malebné městečko, příroda – to je jednoduchý recept německé autorky Lilly Lucas na kouzelné prostředí, které vás učaruje a bude táhnout ke každému dalšímu dílu série Green Valley. Tentokrát se můžete těšit na zbrusu nové postavy. Noaha, který se v Green Valley narodil a ukrývá mnohem více, než se na první pohled může zdát. A dítě pouště Elaru, co se v městečku octne jen díky hádce se svou matkou. Nečekaná náhoda ty dva svede dohromady a Elara velmi záhy zjišťuje, že odejít z tohoto zapadlého městečka možná nebude tak snadné.

Co se Lucas rozhodně nedá upřít, je její schopnost vtáhnout čtenáře velmi rychle do děje. Stačí pár stran a jste v tom až po uši. Autorka si totiž nepotrpí na žádné dlouhé úvody, jde rovnou k věci. Zápletka je jednoduchá, dobře vymyšlená, takže oťukávačka může začít a fanoušci slow burn romantiky se můžou radovat. Vztah není uspěchaný a až na místy poněkud strojené dialogy to zpočátku funguje dobře.

Elara je sympatická, odhodlaná, ale poměrně mladá, což se občas projeví v jejím chování.
U Noaha je to poněkud složitější. Je daleko záhadnější a autorka čtenáři postupně dávkuje jeho tajemství i myšlenky. Bohužel mi ale díky některým skutečnostem bylo velmi záhy jasné, kudy se příběh bude ubírat a celý děj tak pro mě začal být velmi předvídatelný.

Lucas jede podle klasické šablony romantických příběhů, což by mi nevadilo, kdyby mě dokázala překvapit a ukázala, že Noah a Elara se za sebe umí postavit. Chyběla mi touha hrdinů překonávat překážky a přála jsem si, aby je neustále nemuselo pošťuchovat okolí. Bohužel i samotné rozuzlení v závěru jsem dokázala odhadnout, což mi trochu vzalo vítr z plachet.

I přesto však nemohu říct, že by mě čtení nebavilo. Prostředí je skvěle vykreslené a hrdinům i přes jmenované nedostatky budete fandit. Pro mě ale kniha stejně jako druhý díl nedosáhla kvalit prvního dílu.

Hodnocení: 65%

Za poskytnutí knihy k recenzi moc děkuji Knihy Dobrovský.

punkgirl97
30.09.2022 5 z 5

Třetí díl v pořadí této romantické série z Green Valley se mi líbil nejvíce, několikrát mě kniha dojala k slzám a nemohla jsem se odtrhnout. O to hůř, když jsem se odtrhnout prostě musela.. .

Postavy si mě získaly hned, hlavně teda Elara, přišla mi v mnoha ohledech stejná jako já, taky s horkou hlavou utekla a pak vlastně nevěděla jak dál. Ale to je vše, co nám život ukáže postupně, zda jsme jednali v daný moment správně. Ačkoliv se to zprvu může zdát, že to nebyl dobrý nápad, tak ve výsledku to může příjemně ovlivnit zbytek, nebo alespoň část života.

Noah se mi líbil svou povahou, ale i on si v příběhu beru na bedra věci, za které nemůže a které hlavně již neovlivní. Přesto se s tím hrdě popral a mně se to líbilo, ačkoliv byly chvíle, ve kterých jsem ho chtěla vzít pánvičkou po hlavě.

Slow burn romantika je tady tak hezky vykreslená, že si toto získá každou romantickou duši. Romantických knih je hodně, ale tahle se vám bude líbit - můj skromný názor .

Lucijáš276
30.09.2022 5 z 5

Další díl ze série úspěšně dočtený. Musím říct, že se mi kniha strašně líbila a celkově se opět krásně četla. Je to takový druh knihy, u které opravdu vypnete a máte po celou dobu úsměv na tváři. Hlavní hrdiny jsem si opět ihned oblíbila. Elaru jsem po celou dobu čtení dost obdivovala a říkala si, jestli bych sama zvládla to, co ona zvládá celý příběh. Těším se na další díl. 5*

Dom95
30.09.2022 5 z 5

Po prvním díle jsem prohlásil, že další díly již číst nebudu. A hele - přečetl jsem jedním dechem druhý díl. A hele - třetí byl také úžasná jednohubka. Ač je rozuzlení jasné ihned po nastínění zápletky (a to u všech knih v této sérii), velice mě baví se stále dokola do Green Valley vracet. A to je přeci to hlavní!

Domisek1
29.09.2022 5 z 5

Další srdcovka z Green Valley.. Příběh ze skalistých hor miluju a taky jsem si strašně oblíbila lidi,okolí a přírodu. Elara mi byla sympatická od samého začátku(i jiné postavy v knize ). S Každým otočením stránky jsem napjatě čekala jak to bude mezi ní a Noahem. A jako vždy mě kniha dostala. V knize je zmínka i o předchozích párech což je dobře. Čtenář ví jak se jim vede. Těším se na další skvělí příběh z Green Valley.

Kekik
25.09.2022 5 z 5

"Můj život se tak nějak... zastavil. Jako... hodinky, které přestaly tikat." Hlas měl tichý a plný bolesti. V hrudníku se mi rozléval pocit apatie.
"Dlouho netikaly. Dokud... jsi té noci nenastoupila ke mně do auta. A nepřiměla je... se zase rozběhnout "
Hrdlo se mi sevřelo dojetím.
"Už jsem nebyl zvyklý na ten ruch," pokračoval. "Myslel jsem si, že mi ticho vyhovuje."

Přečteno za pár hodin, jak už bývá u příběhu ze Skalistých hor zvykem. Opět jsem si celý příběh užila. Autorka píše naprosto úchvatně. Smyšlené městečko Green Valley mě uchvátilo již v prvním díle, a od té doby se těším na každý příběh z jeho prostředí. Na ten čtvrtý nejvíce. Colea jsem si oblíbila v Nových slibů, dokonce mně byl sympatičtější než ústřední dvojice Izzy a Will, ale ti jsou také skvělí. O tom žádná. A Annie jen umocnila mé těšení.

tereza9371
24.09.2022 4 z 5

Knihy od Lilly Lucas zbožňuju mimo jiné kvůli barvitému popisu prostředí. Pokaždé mám pocit, jako bych v Green Valley byla spolu s hlavními postavami. No a Nové sny nebyly výjimkou.
Na knihu jsem se těšila a dle anotace jsem měla i určitou představu. A pak jsem začala číst a moje představa se rozpadla jako domeček z karet a já byla nadšená.

Elara i Noah byli sympatičtí. Líbilo se mi i pozvolné budování vztahu mezi nimi. Potěšila mě i občasná přítomnost postav z předchozích dílů.
Noahova oddanost Annie mě trochu zamrzela, ale očekávala jsem jí. Co jsem vůbec nepředpokládala, byla obětavost Elary. Obdivovala jsem jí, protože si nedovedu představit, že bych se s takovou situací popasovala jako ona. Kdo mě ale úplně rozsekal byla Annie. Ta holka měla největší koule ze všech zúčastněných.

Přestože knize nechybí čtivost, už jednou zmiňované bombastické prostředí ani nouze o zábavné momenty a romantiku, musím přiznat, že oproti předchozím dvou dílům je o něco slabší - stejně skvělá, ale slabší.
Já si i tak čtení užila a těším se na další díl, který doufám vyjde brzy. Jestli máte rádi slaďárny, určitě po knize sáhněte.

IG: vesnicka_knihomolka

Lovana
22.09.2022 4 z 5

Třetí díl ze série Láska z Green Valley, mě nemohl minout, Nové začátky jsem si naprosto zamilovala, a i když pro mě osobně byly Nové sliby malinko zklamáním, ta jsem se na Noví sny hodně těšila a byla jsem velmi zvědavá, jak se mi bude líbit tento díl.
Na rozdíl od Nových slibů se v tomto díle setkáváme s úplně novými postavami, které jsme z předchozích dílů neznali. Tentokrát bylo trochu poznat, že Elara je o něco mladší, ale celkem rychle jsem si obě hlavní postavy docela oblíbila, líbilo se mi, jak se mezi nimi budoval vztah, ale přišlo mi, že je hodně muselo postrkovat okolí… V tomto díle jsem si nejvíce oblíbila Noahovu mladší sestru Rebeccu, která byla skvělá. Během chvilky jsem si oblíbila na konci i Annie a velmi se těším až se s ní blíže seznámíme v dalším díle.
Byla jsem ráda, že jsme se setkali i s postavami z předchozích dílů, ale klidně by tam mohli být ještě více… Hodně jsem se těšila až pojedou na chatu Willových rodičů a poté mě mrzelo, že tato část byla hodně zkrácena…
Co se mi hodně líbilo bylo to kempování s dětmi, to byla velmi povedená pasáž. Ale bohužel to, co se dělo po návratu z kempování (a hlavně to, co se nedělo) mě poněkud zklamalo…
Každopádně, co se opět nedá Lilly Lucas upřít je obrovská čtivost, stránky mi ubíhaly pod rukama, ani jsem nevěděla, jak a naprosto miluju prostředí Green Valley, takže i když se mi tato kniha nelíbila tolik jako Nové začátky (a o trochu víc než Nové sliby), tak pořád to bylo moc pěkná kniha a já se určitě pustím i do dalších dílů a už teď se moc těším až se dočkáme New horizons i u nás.

Hodnocení 4*/5*

Dela90
21.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Elara odjíždí po hádce s matkou za babičkou do Green Valley. Cestou ji, ale zastihne sněhová bouře a ona s autem havaruje. Naštěstí ji najde Noah a pomůže jí. Elara chce matce dokázat, že se o sebe umí postarat, najde si práci v místní autodílně na benzínce, aby zaplatila opravu na autě. Opět se potkává s Noahem, který tam pracuje a pomáhá majiteli autodílny. Noah se chce stát astronautem, miluje vesmír. Táhne je to k sobě, ale Noah si drží od Elary odstup. Posléze se dozvídá, že Noahova expřítelkyně leží v nemocnici v kómatu. Přenese se Noah přes svou minulost a začne hledět do budoucnosti? A jak to nakonec dopadne s Elarou, přinese jí pobyt v Green Valley štěstí?

Ach. Já prostě miluju Green Valley v jakémkoliv podání. Autorka prostě umí psát, vykreslit dokonale prostředí. Konečně někdy i bez sněhu! Noah mě sice ze začátku strašně štval, z jedné strany se jí snaží pomáhat, ale sobě si nenechá pomoct. Ale to kempování bylo naprosto dokonalé, i to jak ji zachraňoval. No, jo mám pro to prostě slabost - žena v nesnázích :D. To, jak spolu pozorovali hvězdy, bylo prostě ach. Zamilovala jsem si Rebeccu, mladší sestru od Noaha. A Annie mě ke konci knihy naprosto šokla - opravdu měla srdce ze zlata. Já spíš čekala nějaké drama a ona mě úplně dostala. Musím konstatovat, že Nové sny, byly lepší, než Nové sliby, ale Nové začátky si pořád drží laťku vysoko. Doporučuju, protože Lilly Lucas je sázka na jistotu! S touhle sérií prostě nešlápnete vedle. 4,5⭐

“Můj život se tak nějak … zastavil. Jako … hodinky, které přestaly tikat. Hlas měl tichý a plný bolesti. V hrudníku se mi rozléval pocit apatie.
Dlouho netikaly. Dokud … jsi té noci nenastoupila ke mně do auta. A nepřiměla je … se zase rozběhnout.
Hrdlo se mi sevřelo dojetím.”

“Pořád si ještě myslíš, že tam nahoře vypadá všechno stejně? zašeptal, když jsme konečně leželi bok po boku s pohledem namířeným vzhůru.
Pomalu jsem otočila hlavou jeho směrem.
Ne, když se dívám tvýma očima.”

0197
20.09.2022 5 z 5

Dva dny a je přečteno. Vlastně bych si už měla zvyknout, že u této autorky to ani jinak nejde. Jak to dělá, že se to čte tak samo :-)? No a mě nezbývá než zase nějak přetrpět to dlouhé čekání na další díl :-(.

Elaru poznáváme prvně. Byla to milá a přátelská holka, která měla své sny. Za které se taky postavila. Měla hodnou babičku, která ji hezky přivítala. Pocházela z velkoměsta, ale bez problémů zapadla mezi místňáky a našla si kamarády. Hlavně s Rebeccou si dobře sedly. K práci na benzínce se postavila odhodlaně a až mě překvapilo, jak se do práce vrhla. Na začátku má tedy dost smolíka. I když jak se to vezme, když díky tomu narazila na Noaha. Dejme tomu štěstí v neštěstí.

I Noah měl své sny, které ale musel malinko odsunout stranou. Hodně originální a netypická byla jak jeho vášeň pro vesmír tak i jeho vysněné povolání. Měl opravdu skvělou, vlídnou a pohostinnou rodinu. Díky seznámení s Elarou se jeho zastavený život začal pomalu rozbíhat. Bylo vidno, jak ho ta událost poznamenala a trápil ho pocit viny. Zcela pochopitelné. Jejich sbližování je pozvolné a užijete si ho. Cítíte, jak by Noah chtěl více, ale často se stáhne. A jen otáčíte stránku za stránkou a doufáte, že už teda konečně :-). Jsou tu vtipné a rozkošné chvíle. Stejně tak i smutné, plné víry a naděje. Místí lidé příběh nádherně dotváří a přirostou vám k srdci.

Nejlepší část celé knihy bylo jejich stanování s dětmi. To jsem hltala. Sama mám z tohohle zvířete taky hrůzu a úplně jsem to chápala. Mám dvě menší výtky. Ta největší se týká příliš rychlého konce. Epilog byl taky takový, no chtělo to za mě prostě více informací, jak to budou zvládat a tak. A ještě jedna drobnost se týká peněz. Nemá víc jak dvacet dolarů, ale koupí si plno věcí. To mohlo být více rozepsáno.

Potěšilo mě, že potkáváme naše staré hlavní hrdiny (i když Lena tam přímo nebyla, ale aspoň víme proč). Zároveň, poznáváme Annie, která nám ve čtvrtém díle okouzlí našeho seriálového Aquilluse :-). Už aby to bylo přeložené.

Airelle
20.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Další návrat do Green Valley, městečka, kde by chtěl žít každý nebo aspoň já určitě. Nevadilo by mi ani, že je tam většinu roku zima, hlavně, že tam žijí milí a přátelští lidé.

S Novými sny přicházejí na scénu nové postavy, a to vnučka Molly McAbottové, která má květinářství a peče ty nejlepší dýňové koláče, Elara a Noah Fitzgerald, který se v městečku narodil, a má nejedno tajemství.

Elara se po hádce se svou matkou vydává za babičkou, aby si utřídila myšlenky, těsně před cílem má však nehodu (v našich končinách se tomu říká srážka se zvěří), vyvázne jen s boulí, ale auto je na tom mnohem hůř, náhodou se zde ocitá i Noah, který dívku v nesnázích zachrání a odveze do Green Valley.

Lilly Lucas je zárukou čtivosti, kniha Vás vtáhne a nepustí, dokud jí nedočtete, a pak je Vám líto, že už je konec. Děj je předvídatelný, jako to už u romantických knih bývá, a proto je člověk čte. Každopádně, co se mi stalo poprvé, je to, že jsem si prostě neoblíbila ani jednu hlavní postavu. Na začátku jsem k nim necítila nic, žádnou emoci, pak už akorát vztek, že je pokaždé někdo nebo něco musí postrčit, aby se vyznali ze svých citů a ve svých citech. Nevím, jak je to možné, protože příběh se mi jako celek líbil, nejspíš to bude tím, že to drželi hlavně vedlejší postavy, především Rebecca a ve finále jsem si oblíbila během chvilky Annie.

Elara s Noahem si neumí stát za svými názory, natož city. Z celé knihy mohu vytyčit dvě scény, které sice neskončili, tak jak jsem chtěla, ale byly vtipné, a to je mytí auta a koupání v jezeře.

Na první díl příběh sice neměl, ale i tak se do Green Valley zase ráda vrátím.

„Zlomené srdce je srdce, které bude milováno.“