Láska ve špičce italské boty

Láska ve špičce italské boty
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517227/bmid_laska-ve-spicce-italske-boty-XI7-517227.jpg 4 127 127

Když je vám třiapadesát, jste sice úspěšná rozhlasová moderátorka, ale v osobním životě za sebou máte dva rozvody a ani ve třetím manželství se necítíte šťastná, k dalším životním změnám už příliš odvahy nemáte. I přesto se Blanka jednoho rána probudí, najde v sobě sílu vzdát se pohodlného postu manželky, požádá o rozvod a odjede sama na dovolenou do Kalábrie. Netuší, že jedno přání, které zcela nevinně napsala na lístek v kostelíku v Tropee, se začne den po dni pomalu plnit.... celý text

Escarína
12.09.2023 1 z 5

Na tuto knížku jsem se opravdu hodně těšila. Miluji vše italské, jídlo, památky, náturu, historii, architekturu. Příběh Blanky Malé znám z médií a moc jí její štěstí přeji, ať jí vydrží už napořád a hlavně jí přeji, aby se srovnal její vztah s dcerou. Ále, jak moc jsem se na knihu samotnou těšila, tak moc mě zklamala. K Frances Mayes má opravdu neskutečně daleko, i když by se tak ráda tvářila. Její styl psaní je hodně slabý, podobně jako E. L. James, kterou autorka v knize zmiňuje. Velmi špatná literární úroveň, což mě překvapilo u někoho, jako je Blanka Malá, ale velmi příjemný, hladivý hlas autorky nezaručuje, pravda, také spisovatelské schopnosti. Knížku jsem začala číst doma, chtěla jsem jí dočíst na dovolené, ale bohužel jsem jí zapomněla. Koupila jsem si tedy audio k poslechu na pláž. To jsem asi neměla dělat. Jen se mi potvrdilo, co jsem začala v jisté části knihy vnímat, pak už jsem měla možnost slyšet to v hlase s reálnými emocemi. Něco tak ukňouraného, sebestředného a pohrdavého ke všemu českému jsem už dlouho neslyšela. K tomu tedy ještě lidsky nezralého s ohledem na to, že autorce je skoro šedesát. Dále už nebudu samotný příběh více hodnotit, nepřísluší mi to neboť je to autorčina část vlastního života a musí se jí přiznat odvaha a upřímnost s jakou kůží na trh šla. Rozumím boomu této knihy, ale pro mě osobně nebyla žádným přínosem ani pohodou ani inspirací, to už tedy vůbec ne. Spíše to bylo často velice smutné a věčná role oběti, otravná. Ale není mi líto peněz, někdy člověk prostě sáhne vedle. Naštěstí se mi to nestává moc často. Takže jedna za italské vůně a snahu je předat.

tygřímáma
09.09.2023 5 z 5

Naprosto skvělá oddechovka. Z knihy na vás dýchne léto, moře, dobré jídlo a láska. Kniha má spád a švih a moc dobře se čte. Doporučuji.

amenta
15.08.2023 2 z 5

(SPOILER) Zase něco na výplach mozku, účel splnilo. Recepty stojí za vyzkoušení.

joanb
08.08.2023 4 z 5

3 lásky v jednom - Itálie, jídlo a moře. Knížka se četla svižně, příběh byl romantický. Líbil se mi nadhled ve vztahu s dcerou. Každá by chtěla najít svého Agostina :).
Hodnotím o jednu hvězdu méně, protože stačilo číst pouze jednou.

Medvědářka
05.08.2023 5 z 5

Přečteno a doporučuji.
Je to příběh o nových začátcích, cestování po Kalábrii, která Blance učarovala a která ji přihrála do života i mladého muže Agostina.
Je to příběh ženy, která se nebála vzít osud do svých rukou a začala žít tak, jak si přála a kam ji srdce táhlo. Že to nebyla cesta jen posetá štěstím, ale bylo tam i pár slz, je už dáno osudem.
Když jsem knihu prvně otvírala, neměla jsem velká očekávání. Těšila jsem se na vyprávění o Itálii, na kterou sama moc ráda vzpomínám, i když vzpomínky jsou už mlhavé, jak je tomu dávno, co jsem zde byla. Díky Blance jsem se ale mohla vrátit.
Mohla jsem objevit kouzlo Kalábrie a i dalších míst, kam ji osud zavál díky Agimu. K tomu všemu jsem dostala i příběh o odvaze ženy, která už není nejmladší. Je to rozvedená žena, matka tří dětí a dokonce babička, ale díky svému mladistvému elánu a pohledu na svět dokázala přesto okouzlit o 17 let mladšího italského přítele.
V knize nechybí humor, ani dávka sebeironie, ale hlavně z ní dýchá láska ke všemu italskému. Jako bonus jsou tu i recepty na dobroty, ze kterých si vybere každý a může je doma zkusit.

Mellania
03.08.2023 5 z 5

Za mě top oddechovka, svižná, vtipná, sem tam i slza ukápla. Itálii miluju, a to jakým stylem ji Blanka popisuje mi bylo více než sympatické. I trampoty běžného života jsou popisovány s lehkostí a nadhledem, přesto si myslím, že se v některých situacích nejedna z nás čtenářek najde. Přišla mi do ruky v pravou chvíli, přečteno za necelých 24 hodin.

PaníColumbová
02.08.2023 odpad!

Četla jsem během dovolené v Itálii. Kniha mne opravdu zklamala - zápletka (zralá žena má vztah s mladíkem) mi přišla opravdu trapná... Jsem věřící a některé narážky na tohle téma se mi nelíbily... Čekala jsem "více", přišlo mi to (omlouvám se), jako dílo "začátečníka", sepsané narychlo... Jsem ráda, že jsem měla knihu půjčenou z knihovny a neutratila za ni peníze...

janasim
31.07.2023 5 z 5

Po dovolené v Itálii jsem nikdy netoužila, ale po přečtení tohoto románu bych velmi ráda poznala krásy Kalábrie. S touto knihou se do Itálie zamilujete. Perfektní čtení na léto s recepty, které máte chuť si uvařit. Příběh není nijak přeslazený, prostě tak akorát ze života.

Misi78
27.07.2023 4 z 5

Poslouchám jako audioknihu. Je slyšet, že autorka se živí hlasem. Knížka se výborně poslouchá a příběh vás vtáhne do slunné Kalábrie. Líbí se mi otevřenost autorky, její pochyby o sobě samé i to, že si ze sebe dokáže dělat legraci. Ideální čtení na léto. Doporučuji.

hanap
21.07.2023 3 z 5

Na knihu jsem byla zvědavá, ale teď si nevím rady co napsat. Čekala jsem víc od autorky, která se živí slovem.

Mojepočteníčko
12.07.2023 4 z 5

Když se při čtení knížky vrátíte v čase o 20 let zpátky, začnete uvažovat nad pořízením letenky, dostanete chuť studovat nový světový jazyk a začne vás honit mlsná, tak už to něco znamená.

Blanka Malá napsala knížku, ve které vypráví nejen o své dlouholeté lásce k Itálii a všemu italskému, ale také o svém životě. A řeknu vám, byla to vážně jízda!

Tahle knížka je skvělá! Svižně napsaná, vtipná i vážná, inspirativní, voňavá po moři a letním sluníčku, se spoustou receptů, který můžete vyzkoušet. Příběh doprovázejí jednoduché, krásné ilustrace a část z něj se odehrává na místech, který mám ráda a nedaleko kterých žiju

A možná taky není od věci si připomenout, že i když něčeho nemůžeme dosáhnout hned, přijde čas, kdy se nám naše přání splní. To si pro sebe z tohoto příběhu odnáším já a budu moc ráda, když si z něj něco odnesete i vy až si ho přečtete

moni.ka
09.07.2023 2 z 5

Po knize jsem sáhla z důvodu lásky k Itálii, italskému jídlu a životnímu stylu, a také jsem byla zvědavá na autentický popis části Itálie, kterou jsem zatím nenavštívila. Asi mě navnadila i Bella Figura od Karim Mohammadi s podobným námětem, odehrávající se ve Florencii. Bohužel se mi dostalo plagiátu zmíněné knihy včetně receptů na konci kapitol, ale bez autentického popisu oblasti - rezort cestovní kanceláře má do zprostředkování genia loci opravdu daleko. Jinak spíše vhled do mysli mírně hysterické ženské po padesátce (úvahy typu jsem dost krásná?, hysterický výstup s myší v čekárně) Velké zklamání. Hvězdy za pár záblesků Kalábrie a i přes všechny výhrady za čtivost.

bookcase
24.06.2023 5 z 5

To jsem dala za jeden den, natolik mě to vtáhlo. Čtivé, lákavé, upřímné, plné italského slunce a dobrot.

eva3992
11.06.2023 4 z 5

Vydejte se na cestu do Itálie, do její jižní části, až do špičky italské boty, do Kalábrie. Vychutnejte si sluneční paprsky, užívejte sílu moře, ochutnejte místní dobroty a zažijte (nejen) letní lásku.

Blanka se rozhodne, že změní svůj život. Je jí třiapadesát, třikrát rozvedená a cítí, že jí to táhne na jih. Je jím doslova přitahována, jak magnetem. Sedne sama do letadla a vyráží si splnit svůj sen. To ještě netuší, že se ji vyplní i přání, které zanechala v malém kostelíku v Tropee.

Blanka Malá je nejen autorkou knihy, ale je rozhlasovou moderátorkou a ženou, která se rozhodla vzít život do vlastních rukou. Kromě cest do Itálie, nás nechá nahlédnout do svých osobních problémů s dcerou Annou a nelehkých životních situací. Poznáme její život v Čechách i u moře.

Příběh je psán s lehkostí a s humorem, je milý i úsměvný. Nechybí tu však i dojetí a vážná témata. Psáno o životě a ze života, nejednou se tak v příběhu můžete najít sami, nebo potkáte situace, které dobře znáte.

Miluji životopisné i cestopisné knihy. Zde jsem dostala rovnou oboje. Krásy Itálie tu autorka popisuje tak, že máte sto chutí se tam rozjet a užít si slunné dny na jihu Evropy. Poznáte zde i italskou povahu, zvyky místních lidí, ale i krásná místa a sílu moře. Jelikož se kniha odehrává v nedávných letech, je tu také skvěle popsáno, jak ovlivnil Covid mysl Italů.

Samozřejmě tu nesmí chybět ani dobré jídlo. A to včetně receptů! Znáte třeba takový Pignolata calabrese? Pokud ne, tak věřte, že je to dezert, na který se Vám budou sbíhat sliny, jen o něm budete číst. Nebo dáváte přednost těstovinám? Pak si rozhodně připravte domácí Tagliatelle all´uovo tak, jak je uvařila signora Domenica.

Při čtení mi přišlo, jako kdybych Blanku znala dlouhá léta. Bylo to, jako když se sejdou kamarádky u skleničky dobrého vína a vypráví si, co všechno zažily od té doby, co se naposledy viděly.

Knížku si s sebou rozhodně přibalte na dovolenou, je to ideální čtení na léto a bude Vám milou společnicí, třeba někde u vody.

Jane2016
05.06.2023 4 z 5

Jak já miluji tohle objevování nových zemí, míst, pokrmů a zvyků!

V knize se společně s autorkou vydáváme (opakovaně) do Kalábrie. Zde, jako čtenář, poznáváme místní kulturu, zvyklosti, recepty a mnoho dalšího! Co se o knize dá říct jistě je to, že je opravdu čtivá a autorka píše s určitou jiskrou, která je nakažlivá! Další věc, kterou nemůžu nezmínit je smysl pro humor autorky, který mi sedl do noty a několikrát během čtení jsem se opravdu od srdce zasmála!

Blanka Malá v knize uvádí spoustu receptů, které potěší milovníky zahraniční kuchyně! Sama jsem se zařekla, že vyzkouším Risotto agli asparagi či například Kaiserschmarrn (lehká karamelizovaná palačinka). V knize je ale mnohem více dalších receptů, v krátkosti zmíním například Amatriciana (omáčka, která se připravuje po celé Itálii), Plumcake all´arancia (vynikající snídaňový dezert). Na své si tedy přijdou jak čtenáři, tak milovníci dobrého jídla!

Sečteno podtrženo, já si knihu opravdu moc užila, jde o příjemnou oddechovku, kterou opravdu doporučuji jako letní čtení! Sama mám díky autorce chuť zajet si do Kalábrie toto léto!

Renike
05.06.2023 5 z 5

Mě se ta kniha líbila. Možná se najde nemálo lidí, kteří paní Malou odsuzují, ale život autorky asi lehká nebyla, nakonec životní lásku přece našla - jak v Itálii a také v muži v Kalábrii, přeju jí. Kniha byla docela vtipně napsaná, zasmála jsem se a vzpomínala na můj pobyt v Kalábrii. Itálii prostě nelze nemilovat - to sluníčko, krásné moře, jídlo, vínečko i povahu místních lidí.

Tammy11
25.05.2023 1 z 5

Zklamání. Místy turistický průvodce (informace, které lze vyčíst z průvodců po Itálii), místy kuchařka s recepty italských pokrmů (lze vyčíst z mnoha italských kuchařek) a hlavně: banální příběh, navíc psaný jednoduchým slohem a jazykem. Od redaktorky coby autorky bych čekala víc.
Prostě "červená knihovna" jak vyšitá a ani přes velkou snahu nešlo dočíst. Sorry.