Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey

Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291460/bmid_laska-podle-shakespeara-w0H-291460.jpg 4 418 118

Láska podle Shakespeara série

„Milovat, či nemilovat svou studentku, to je, oč tu běží...“ I v 21. století může na univerzitě vzkvétat zakázaná láska jako ze Shakespearova dramatu Aubrey Priceové začíná poslední semestr jejího bakalářského studia na torontské univerzitě. Zdá se, že už brzy v poklidu dokončí svá studia Shakespearových děl. Pak se ale na katedře objeví nový asistent Daniel a Aubrey se do něj zamiluje. Ani jemu není chytrá, vtipná a nezávislá dívka lhostejná. Ale je tu přísný zákaz vztahů mezi učitelem a studentkou na univerzitě, fakt, že je Daniel děkanovým synem, a také jeho temné tajemství z minulosti…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Weight of Words (Words, #1) , 2013

hellena1523
11.09.2016 2 z 5

Upoutala mě nádherná obláka a Shakespeare, kterého miluji. Jeho velký příběh lásky v 21. století? Proč ne, každý z nás ho určitě někdy zažil.
Ale byla jsem fakt zklamaná. Naprosto nesmyslné dialogy, těžko uvěřitelné prostředí, postavy, kterým bych s chutí nakopala zadnice. Ale hlavně ty dialogy! Nevím, zda je to vinou překladu, nebo autorka žije v jiné dimenzi, ale to se fakt nedalo.
Pokud se ale na tohle dovede povznést, dá se Daniel & Aubrey považovat za typické letní čtení (neurazí, nenadchne a na dovolenou na pláž je to pohodička, nevyžaduje moc soustředění...taková harlequinka s menším počtem žhavých scén a hezčí obálkou).

Barbra06
03.09.2016 4 z 5

Tak zase takové velké zklamání to nebylo. Možná jsem místy pochybovala o duševním zdraví obou hlavních hrdinů, ale aspoň se to trochu lišilo od ostatních podobných slátanin. Docela obdivuju autorku, že to vydržela přes 400 stran, než se k tomu Daniel a Aubrey odhodlali. Po pokračování možná také sáhnu.

skipiii
24.08.2016 2 z 5

V knihkupectví mě knížka zaujala svojí krásnou obálkou a i anotace nevypadala špatně. Nicméně samotná knížka pro mě byla spíše zklamáním,čekala jsem docela něco jiného. Věřím, že si své čtenáře,spíše čtenářky najde, ovšem já se mezi ně řadit nebudu. Knihu hodnotím jako velmi lehké letní čtení,avšak další díl si už nekoupím, i přesto že i ten má překrásnou obálku.

Odehnalka
13.08.2016 3 z 5

Já od knihy čekala mnohem více. Co se mi vážně líbilo, byly ty citáty na začátku každé kapitoly, ale jinak je to mnohokrát ohraný děj. Ale protože autorka píše dobře, takže se to i přes podivný překlad četlo dobře a rychle. Oddechovka na pár dní. Pokračování si přečtu zřejmě jen proto, že by mě zajímalo, co bude dál, protože dle mého by stačila jedna kniha.

TerkaM
27.07.2016 5 z 5

Krásné. Nemám slov. Vážně povedené dílo a všechny úryvky ze Shakespeara se do knihy dokonale hodily a líbila se mi i podobnost s jedním Shakespearovým dílem, tím pádem bych rozhodně neřekla, že to nemá se Shakespearem nic společného, jak jsem zde na Databázi četla poměrně negativní komentář...

Opravdu to bylo parádní a ačkoli je mi jasné, jak to dopadne, velmi ráda si přečtu i druhý a třetí díl. :) A samozřejmě mě i rozbrečela - jsem fakt ráda, že jsem zrovna byla v kupéčku sama. :)

A mimochodem, ze všech zemí, kde byla Láska podle Shakespeara vydána, máme právě my nejkrásnější obálku. :)

bookcase
21.07.2016 4 z 5

Zdálo by se, že stokrát omílané téma nepřípustného milostného vzplanutí mezi studentkou a učitelem by mohlo být považováno za nudné. Georgina Guthrie mu vdechla atraktivitu tím, že ho prošpikovala nesmrtelným klasikem. Lehké oddechové čtení pro připomenutí sladkých studentských let. :)

Samira
23.06.2016 3 z 5

Poté, co jsem poprvé uviděla nádhernou obálku, chtěla jsem si knihu hned koupit, už proto, že miluji inspirace Shakespearem. V této knize jsem ji však vůbec neobjevila, tedy kromě citací.
Skoro 500 stran a v knize se nic nestane. Mám ráda série, které pracují s reálným časem a vy tak máte pocit, že vše zažíváte s nimi. Ale pokud se nedočkáte děje, katarze a vše se odehrává prakticky ve 13-ti dnech, je to už trošku moc a má to spíš opačný efekt.
Postavy však nebyly úplně špatné, naopak příjemné a některé jejich výměny mě opravdu bavily. Co si však vůbec neumím představit, je o čem chce autorka psát v následujících dílech, protože krom čekání až budou moci být hrdinové spolu, se tam žádný vedlejší děj neodkryl.
Knihu nechci hanit, možná se bude líbit především mladším. Ale já si další díl rozmyslím.

marketa8548
21.06.2016 3 z 5

Kniha pro klidnější dny. Námět již několikrát zpracovaný, trošku mě mrzí, že tolik autorů má potřebu kopírovat to, že studentka se zamiluje do děsně bohatého ,,profesora,, a samozřejmě on ji už také bláznivě miluje a musejí se schovávat. Každopádně tato kniha je alespoň více reálnější než třeba Inferno a Aubrey jsem měla celkem i ráda, byla mi sympatická. Zato Daniel byl méně uvěřitelný. Asi bych dala i 4 hvězdičky, ale ten překlad opravdu tragédie. Překlady typu námořníku, kovboji ..opravdu otřesné a to nemluvě o té gramatice a překlepech.

galadrielin
24.05.2016 3 z 5

Příjemná oddychovka, o nic horší než většina příběhů v daném žánru. Odkazy na Shakespeara mi vyloženě sedly - Shakespear mi je bližší než Dante.

Jak jsem naznačila, vyloženě se nabízí srovnání s Gabrielovým Infernem. Komu sedl Gabrielův příběh, asi nebude zklamaný ani Danielem a Aubrey.

Neodpustím si ale poznámku k hlavním hrdinům (a totéž platí pro Gabriela) - začíná mě trochu otravovat, jak se děj láme v jednom okamžiku. To vážně stačí jeden večer, aby hlavní postavy začaly vrkat jako holubičky? Nic, nic, bum a je to? Půlku knížky kolem sebe našlapují jako myšky a po jedné kapitole si mám zvykat na to, jak se titulují broučky, beruškami a podobnou havětí? :-)

Ale to bylo jen tak na okraj. Knížka byla fajn - nic, z čeho bych nespala, ale to jsem ani nečekala.Na pokračování se těším, ráda si jej přečtu.

ApolenkaS
21.05.2016 4 z 5

Já bych tu knihu tak úplně nezatracovala. Začátek byl rozvleklý a nějak jsem netušila, kam to povede. Ale pak se mi to zalíbilo a opravdu se mi dobře příběh četl. Nic přitaženého za vlasy, prostě uvěřitelný. Teda až na to, kolik citátů si pamatovali! Já bych dala tři verše z Romea a Julie, být či nebýt a pak už opravdu nic :-)))

Šárka5875
10.05.2016 3 z 5

Příjemná oddechovka pro romantické duše. Více v recenzi v záložkách - Můj knižní ráj.

Ivuska.09
08.05.2016 3 z 5

Pokud máte chuť na téma zakázané lásky, určitě se do této knihy pusťte. Začátek měl sice pomalejší rozjezd, Aubrey mi nebyla příliš sympatická a první kapitoly byly až příliš uvzdychané po Danielovi, ale pak se naštěstí ukázalo, že Aubrey je inteligentní dívka. Rozbory Shakespearových děl a slovní přestřelky mezi Aubrey a Danielem jsem si opravdu oblíbila. Oddechovka s krásnými citáty Shakespearových děl.

Babula.dee
07.05.2016 1 z 5

Tristně nudný příběh s hrozným překladem a ještě horší korekturou. Ty gramatické chyby se na hovorovou češtinu opravdu neuhrají. Příběh ničím nepřekvapí, nudí a jediné, co v člověku zanechá, je chuť přečíst si něco od Shakespeara. To už jsem ale mohla rovnou sáhnout po sbírce jeho komedií, než promarnit deset dní tím, že jsem se na sílu snažila tuhle zbytečně dlouhou knihu dočíst. Vyhozené peníze.

bookie25
30.04.2016 3 z 5

Tenhle příběh se moc dobře čte. A to i v originále (zvědavost mi nedala a přečetla jsem si zbývající díly v aj). To je ale asi tak všechno. Taková roztomilá romantika na jeden večer. A kdyby ji autorka nenatahovala na 3,5 dílu, byl by to moc hezký příběh. Srovnání s Gabrielem se nabízí, ale Gabriel je mnohem víc propracovanější.
Jako mínus je bohužel český překlad. Překladatelka by si potřebovala zopakovat českou gramatiku ze základní školy, aby si nepletla slovní druhy (např. zájmena se slovesy - si/jsi, zvratná a přivlastňovací zájmena - svůj/můj) a skladbu české a anglické věty (anglicismy do češtiny nepatří).
Nejvíc se mi líbily Shakespearovy citáty. Mistr je prostě Mistr....

Katschka
25.04.2016 1 z 5

Je mi hanba, ale vzdala jsem to v půlce, psychicky už jsem to prostě nevydržela.
Gabrielovo inferno v bledě modrém.
Chvílemi jsem sice měla pocit, že by to mohlo jít, pár světlých okamžiků tam bylo, ale děj se neskutečně vleče a je víc, než předvídatelný.
Jediné plus jsou úryvky Shakespearových děl.
Možná jsem měla vsadit na originál a nesahat po překladu, po té půlce prvního dílu se už ale nebudu pokoušet ani o to.

Marselle
23.04.2016 5 z 5

U čtení knihy jsem se velice bavila, a Aubrey, a Daniela jsem si zamilovala. Skrývané tajemství jejich vášeň zesilovalo. To jiskření, které mezi nimi vzniklo bylo cítit z každé stránky. Možná trochu nereálná láska, ale kdo by si ji nepřál prožít. Milovala jsem i komunikaci mezi Aubrey a Danielem. U čtení jsem se často smála, ale ukápla mi i slza. Za mě je to krásný velice romantický příběh, ve kterém najdete i hodně úryvků z děl Williama Shakespeara. Oceňuji také nádhernou obálku knihy. Moc se těším, až vyjdou další díly, které si určitě také přečtu.

EvaSupovic
21.04.2016 5 z 5

Krásná oddychovka na večer, protkaná spousty a spousty úryvků z děl pana Shakespeara :-D Mimochodem tahle knížka mi jen potvrdila, že není třeba dávat do každé knihy spoustu a spoustu sexu, ale stačí jen to napětí mezi dvěma spřízněnými dušemi a bylo to super :-D Mělo to zkrátka své kouzlo :-)

wvanilka
20.04.2016 4 z 5

Přečteno za tři dny. Musím říct, že v některých věcech mi to hodně připomínalo Gabrielovo inferno - Torontská univerzita, zakázaný vztah asistent a studentka. Mimochodem asistent je bohatý studentka chudá. Příběh v některých pasážích mi taky připomínal Gabriela - jako citování z knih, rozebírání děl... Ale jinak krásná kniha, doporučuji všem, kterým se líbil Gabriel. Daniela jsem si oblíbila a Aubrey mi občas přišla dost praštěná.

láska univerzita

2016  78%Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey