Vánoce po francouzsku

Vánoce po francouzsku https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318217/bmid_vanoce-po-francouzsku-hr0-318217.jpg 4 201 62

Láska po francouzsku série

< 3. díl

Únik před minulostí, troška vánočního kouzla - a je tu láska ... Evie kdysi Vánoce milovala, ale teď se nemůže dočkat, aby se jich zbavila. Úplně sama odjede na francouzský venkov, aby zapomněla na nejhorší ztrátu, která může ženu potkat.Vyzbrojená jen sešitem receptů po babičce je Evie odhodlaná Vánoce ignorovat a nejradši nikoho nevidět. Ale stane se, co vůbec nečekala. Sladké pokušení vyvolá ty nejromantičtější představy a zasuté pocity, světlo svíček zahřeje duši – a Vánoce přece jen přijdou i pro Evii, ačkoliv je nechtěla a nečekala…A když se seznámí se svým sousedem – hezkým a charismatickým doktorem Didierem, který má za sebou podobně bolestné zážitky a ztráty jako ona, začnou se dít pravé vánoční zázraky. Padající sníh, skvělá štědrovečerní tabule a trocha vánočního kouzla – bude to ale stačit, aby zmizel přízrak předchozích Vánoc?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

The French For Christmas , 2014

babicka_amalka
11.11.2018 3 z 5

původně jsem si chtěla knihu zařadit do výzvy jako knihu s vánoční tématikou - po přečtení však pro mě spadá do kategorie knih žánru, který běžně nečtu (a v budoucnu ani číst rozhodně nebudu); tolik přeslazeného sirupu na tak malém prostoru skutečně není mým šálkem kávy, i těch "pouhých" 190 stránek bylo na mě až příliš ;-)

sicilia14
02.11.2018 3 z 5

neškodná oddychovka

PetraChvílová
13.10.2018 2 z 5

Asi hodně záleží, v jakém rozpoložení se čtenář nachází. V mém případě nutnost vypnout,relaxovat,nepřemýšlel zapříčinila dočtení této červená knihovny,po které nezůstal žádný pocit. 2 hvězdičky pouze za lehkost čtení a za to,že jsem dostala chuť na francouzskou kuchyni.

cooly
01.10.2018 2 z 5

Čím déle jsem knihu četla, tím menší hodnocení dostala. V zásadě je to strašná slaďárna a ač přes velké téma, tak je to ploché a plytké.

simviki
18.09.2018 4 z 5

Čtivý, značně předvídatelný příběh. Nicméně je v něm velmi citlivě zpracováno bolestné téma ztráty blízkého člověka, s klasickým poselstvím, že je třeba myslet pozitivně a věřit v budoucnost .Opírat se přitom o základní morální hodnoty a o rodinu, což je ta hodnota největší, stejně jako přátelství.. Zní to jako kýčovité klišé, ale ono to tak je . Mezi řádky, ale i přímo v knížce lze najít zajímavá líčení, citáty a postřehy, která ji povyšují nad obyčejné Love story z červené knihovny.
"...jako rodiče musíme dát svým dětem hlavně dvě věci: silné kořeny, aby věděly, kam patří, a široká křídla, aby se mohly rozlétnout, až přijde čas." Hvězdu navíc dostává autorka za to, že část výtěžku z knihy věnuje na " lékaře bez hranic " ( jestli nevíte, co je to za instituci, pak neváhejte a ponořte se do knihy. Už jen proto stojí za to si ji přečíst)

jana89
17.07.2018 5 z 5

Velmi čtivá kniha s trochu tězsím príběhem o ztrátách, která byla zasazená do vánočního období.

Aracely
22.06.2018 5 z 5

Moje první kniha od této autorky. Čekala jsem romantický příběh prodchnutý vánoční atmosférou, nakonec jsem dostala realistický a velice smutný příběh, zároveň ale plný naděje a odpuštění...

,,Napadlo mě, že recept na léčbu zármutku by mohl vypadat zřejmě nějak takhle: vezmi stejné množství smutku a bolesti, smíchej je dohromady se slovy útěchy, laskavosti od neznámých lidí a trochou vzpomínek na lepší časy, pak nějakou dobu peč při vysoké teplotě a nakonec nechej odpočívat, dokud ti nebude lépe a lehčeji u srdce než předtím."

Moc nesouhlasím s anotací, tady nečekejte romantiku a pobavení, jde o velmi bolestné téma a únik před minulostí, nakonec ale s dobrým koncem...

Život nám rozdává spoustu ran, ale je důležité to nevzdávat...

Hevi
04.06.2018 4 z 5

Příjemná kniha pro pár chvil klidu. Text je nenáročný, čtivý a poutavý. Strhne vás do děje a nevíte kdy skončit. Kniha sebou nese zamyšlení, že rodina je důležitá. Drží nás nad vodou a nese i naše strasti.

Silmarien
01.02.2018 3 z 5

Jednoduchý romantický príbeh s typickou dejovou líniou - zranená žena si potrebuje dať dohromady svoj život. Podarí sa jej to, ako inak, v čarovnom prostredí Francúzska s množstvom jedla. Asi ako v každej knihe o Francúzsku :-)
Ale bolo to milé, príjemné a hoci sa tam skombinovali dve vážne veci (strata dieťaťa a lekárska pomoc v Afrike), neznelo to úplne pateticky - no dobre, možno trochu.
A záverečné posolstvo, že rodina je naj, už len zakončilo prehliadku typických čŕt podobného románu. Ale bolo to milé.

SSTknihy
30.01.2018 3 z 5

Starostem, smutku a všeobecnému předvánočnímu bláznění unikne Envie tím, že odjede na vypůjčený statek svých známých, usazený uprostřed francouzského venkova. Tady si, v tichu samoty, hodlá protřídit nejen myšlenky, ale celý svůj dosavadní život. Naštěstí se ukáže, že ta samota nebude až tak úplná, že soused není vůbec nudný a starý, a že oslava Vánoc v kruhu přátel může být vlastně docela příjemná záležitost. Pohodové, nenáročné čtení, které vám může zpříjemnit třeba hektické předvánoční dny. A pokud už jste četli od stejné autorky knihu Láska po francouzsku, bude pro vás milé setkání s některými starými známými z předchozího děje.

Dimas
11.01.2018 2 z 5

Taková milá, ne příliš komplikovaná romantika.
...souhlasně pokyvovala hlavou."To je pravda. Jako rodiče musíme dát svým dětem hlavně dvě věci: silné kořeny, aby věděly, kam patří, a široká křídla, aby se mohly rozlétnout, až přijde čas."

martinka07
10.01.2018 4 z 5

Po všech těch trillerech, které jsem poslední dobou četla, byla tato kniha pohlazením po duši. Milá, nenáročná a uklidňující.

Basetka
06.01.2018 4 z 5

Takové lehké čtení s letmým nádechem romantiky a uvědoměním si, že se vždy najde důvod, proč začít znova. Jen to chce čas.

ajasin
06.01.2018 2 z 5

Příběh o získání nové chuti do života. Nenáročné, odpočinkové.

Market = )
20.12.2017 4 z 5

Jo, tak to bylo fajn. Vzhledem k popisku jsem se bála, že knížka nebude vánoční (z jiného důvodu jsem jí ani nečetla...), ale byla! A moc hezky! Navíc bylo prima setkání (i když hodně krátké) s hlavními postavami "prvního dílu". Takže doporučuju :-).

bookcase
15.12.2017 4 z 5

Milá vánoční jednohubka na dva dny. Příběh předvídavý, ale to nevadí, i tak se mi to líbilo. Bavilo mě zakomponované vaření i to, že se tam objevila rodina z prvního dílu. A opět pochvala redakci za vysvětlivky.

veronika0382
04.12.2017 4 z 5

Vánoce po francouzsku je příběh plný výborného jídla, dobrých přátel, francouzských slov a krásných, elegantních Francouzů, kterým prostě nelze odolat. Kniha přináší podle mého určité poselství, o čem jsou vlastně Vánoce. :) Moc se mi líbila, ostatně jako všechny od Fiony Valpy.

Kecallka
03.12.2017 5 z 5

Moc pěkná kniha , hlavně ted před vánocemi. Pěkné počteníčko, pohodička, na večerní čtení jako dělané.

Gugu
01.12.2017 4 z 5

Pohodové čtení, odpočinkové, trefila se mi do nálady, nehledě na to, že jsem měla neustále potřebu něco vařit :)

dorkas
17.10.2017 3 z 5

podľa mňa oproti prvému dielu výrazné zlepšenie! aj romantiky sa mi zdalo omnoho viacej :D a tiež ma potešilo, že sa tu spomínali postavy z prvého dielu a pekne nenútene sa to všetko premiešalo a prelínalo. Navyše opisy francúzskej kulinárskej kuchyne ma nútili mať po ruke neustále niečo na maškrtenie, pretože človek pri tých receptoch a detailných popisoch jedál normálne vyhladne... za mňa 3,5 hviezdičky