Vánoce po francouzsku

Vánoce po francouzsku https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297494/bmid_vanoce-po-francouzsku-sFE-297494.jpg 4 201 201

Láska po francouzsku série

< 3. díl

Román Vánoce po francouzsku Fiony Valpy zahřeje u srdce nejenom v zimě hlavně zjištěním, že k lásce se někdy dá i projíst. A ještě se u toho pobavit! Evie opustil manžel, a tak využije nabídku přátel k pobytu v jejich domku na francouzském venkově. Vypraví se tam úplně sama, jen se sbírkou receptů po babičce, a je odhodlaná na celé Vánoce zapomenout a jen podle ní péct a vařit. Ochotného ochutnávače najde v sousedovi, šarmantním doktoru Didiérovi. Zaujme ho však nejen její skvělý koláč… Padající sníh, skvělá štědrovečerní tabule a trocha vánočního kouzla – bude to ale stačit, aby zmizel přízrak předchozích Vánoc?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The French for Christmas , 2014

marion111
08.08.2017 4 z 5

Francii mám moc ráda, proto jsem se pustila do knih od Fiony Valpy. Přečteno za jeden den. Nenáročné, milé čtení na léto - i Vánoce.

JIVaJaH
13.06.2017 4 z 5

Knížka pěkná, čtivá. Z počátku mi svým motivem připomněla knihu Šťastní lidé čtou a pijou kávu... Později jsem asi udělal chybu, že jsem měla tendenci je srovnávat. Šťastní lidé....se mi líbilo víc. Tato kniha má ale také své kouzlo a nejen to "vánoční".

jahlina
21.04.2017 4 z 5

Je to nenáročné pohodové čtení s trochou romantiky a vánočního kouzla. Navíc inspirativní, dostala jsem chuť si něco dobrého uvařit :-)

Jára76
08.04.2017 4 z 5

Klasická vánoční romantika s dobrým koncem.Pohodové a oddychové čtení na zimní večery.

ivulka15
07.04.2017 3 z 5

Taková milá romantika.

nadav
11.03.2017 4 z 5

Příjemné romantické čtení. Atmosféra vánoc, je zde hezky popsaná. :-)

oluskace
27.02.2017 4 z 5

Knížku jsem dostala k Vánocům a autorku jsem neznala. Ale knížka velmi překvapila. Líbila se mi nakonec ta vánoční atmosféra a skloubení francouzské kuchyně s poznámkami redaktora :)

jluky
26.02.2017 odpad!

Kniha ma neoslovila, na mňa zdĺhavé, monotónne.......bez iskry, ktorá by ma hnala čítať ďalej.

bagel
10.02.2017 3 z 5

Souhlasím s předchozím komentářem - romantické až moc, příliš mnoho šťastných náhod, ale docela příjemné čtení.

bbara155
28.01.2017 3 z 5

Na můj vkus trochu moc romantiky, ale příběh je milý. Trochu sentimentální a s očekávaným šťastným koncem. Oceňuju dobrý překlad a pár fundovaných poznámek od redaktora.

Marla
11.01.2017 5 z 5

Čtení o vánocích, sněhu, smutku, lásce, odpuštění a začátku nového života.....s dobrým koncem ,který potěší a zahřeje na duši.

babyboar
09.01.2017 4 z 5

Moje tečka za letošní vánoční četbou. Ženský román, který se netají tím, že je čtením pro ženy. Kromě vztahu mezi mužem a ženou (a bývalým mužem) řeší i otázku mateřství. To vše v zapadlé francouzské vísce s připomínkou dobrého jídla a pití a také vánočních tradic ve Francii. I přes tragické motivy se jedná o pěkné vánoční čtení s dobrý koncem.

Jaruce
07.01.2017 4 z 5

Další dílo od této autorky a opět příjemné čtení. Nemyslím si, že je horší než u předešlého - Láska po francouzsku, naopak milý a příjemný. Ano začátek není veselý, ale copak v živote máme pořád na růžích ustláno? Pro někoho to může být klišé, že vše dobře dopadne, ale kdo v to nedoufá ? Za mě ano mám ráda, když to dobře dopadne. Těším se na další dílo od této autorky.

mmmisulka.r
29.12.2016 4 z 5

Kniha akorát tak stvořená pro vánoční pohodu, okořeněná francouzskou kuchyní :-)
Recenze v záložkách.

HDosoudilová
27.12.2016 3 z 5

Má první zkušenost s touto autorkou, ale zatím ne moc pozitivní. Kniha se sama o sobě četla moc hezky, ale podle mě není vhodná číst o Vánocích. Téma je těžké a jelikož předpokládám, že ji budou číst spíše ženy, není to na Vánoce úplně ideální. Některé pasáže mi přišly přehnaně romantické. Nicméně jako romantická záležitost na zimní večer dobrá.

Ditules
26.12.2016 3 z 5

O něco lepší než Láska... Pár vtipných momentů.

Safienka
19.12.2016 4 z 5

Má první kniha od Fiony Valpy. Nechala jsem se unést obálkou, že to bude strašně moc romantické a vánoční a ono to tak vlastně i bylo, ale až spíš za polovinou. Bylo to hodně o smutku a odpuštění a truchlení. I přesto to mělo svoje kouzlo :-)

terkavelcova
18.12.2016 2 z 5

Knížka je čtivá, ale na můj vkus na vánoční oddechovku až moc depresivní :)

Danago
10.12.2016 3 z 5

Knížku sem přečetla, jelikož nejsem typ , který nedočítá. Ale toto nebyla knížka pro mě. Spíš smutná a místy nudná.

kaja77
09.12.2016 3 z 5

bylo to hodně holčičí. plné vaření a provance atmosféry. jako relax asi dobré ale já jsem se vyloženě trápila s dočtením. skoro bych řekla že mi to od poloviny vyloženě lezlo na nervy :)