Láska je pre bláznov. Ako som ja.

Láska je pre bláznov. Ako som ja. https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379966/bmid_laska-je-pre-blaznov-ako-som-ja-O9Y-379966.jpg 4 113 113

Najhorší chalan na svete? Viki v tom má jasno: je to Jay Feretty. Lacná kópia rockovej hviezdy, krásavec školy, syn architektov. Tvári sa, že chce zmeniť svet. Pritom mu ide iba o to, aby mohol baliť baby. Má na sebe staré tričko s obrázkom nejakej kapely, príšerne drahé roztrhané značkové rifle, novučičké tenisky zamazané blatom z ulice a spieva o nespravodlivosti v spoločnosti. Len aby mohol potom celé hodiny nasávať pivo a pretiahnuť prvé dievča, ktoré sa oňho potkne. A dnes večer je ním Viki. Nasledujúce ráno si na nič nedokáže spomenúť a predsa toho chalana nemôže dostať z hlavy. Naozaj k nemu niečo cíti? A ak áno, čo proti tomu môže urobiť? Príbeh lásky taký skutočný, až to zabolí, a taký podmaňujúci, že vzbudzuje závislosť.... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (SK)

Liebe ist was für Idioten. WIe mich. , 2015

RájKnihoHolky
28.04.2019 4 z 5

Čekala jsem obyčejnou, oddechovou YA knihu. V tom příběhu je však něco víc. Většinou mi YA knihy přijdou tak trochu nereálné, ale tahle mi reálná přišla. Příběh je velmi čtivý a napínavý. No a konec vás prostě dostane. Musím se přiznat, že já bych konec změnila, ale to nemění nic na tom, že to bylo skvělé čtení. Postavy byly moc pěkně vykreslené a opravdu mě až do poslední stránky zajímalo, jak to s nimi vlastně dopadne.

mourek-veronika
29.03.2019 5 z 5

Tahle knížka byla zatím největší překvapení letošního roku. Neměla jsem od ní nijak velká očekávání a čekala jsem klasickou romantiku s trochou klišé, což jsem zhruba do poloviny dostávala, i když už se sem tam objevovaly náznaky něčeho vážnějšího, ale naplno se to rozjelo až potom.

Bylo nemožné knihu odložit, a jak stránky ubíhaly, nechtěla jsem pokračovat dál, protože jsem se bála, jak to skončí. Bála jsem se o Jaye i o Viki a byla jsem naštvaná (samozřejmě v dobrém) na to, jak si autorka pohrávala s mými emocemi, které dostávaly zabrat množstvím šoků a nečekaných zvratů. Nemohla jsem si být jistá vůbec ničím. Zvlášť posledních 40 stránek bylo náročných, a kdybych je nečetla na veřejnosti a nehlídala se, brečela bych a to se mi nestává skoro vůbec.

Bylo to krásné, veselé i smutné čtení o mladých lidech a boji s osudem a já bych vám ho chtěla opravdu hodně doporučit. Určitě jsem ji nečetla naposledy a brzy se na ni chystám znovu, protože i když už nebudu šokovaná událostmi, tím víc na mě bude při čtení doléhat to, že už vím, k čemu celý příběh směřuje.

LilianaFalcon
09.03.2019 5 z 5

5 hvězdiček by bylo moc. Kdybych to měla porovnávat třeba s Řekni mi tři věci, tak bych jednu hvězdičku musela ubrat, ale jinak to byla naprostá paráda. V rámci YA hodně nadprůměrná knížka.
Hodně se mi líbilo, že je to od evropské autorky. Oproti YA románkům z USA střední, tam nebylo tolik intrik a šikany a to mi imponovalo. Bylo to vtipné i dojemné a četlo se to úúúúúplně samo.

warca
17.11.2018 4 z 5

Holka s problémy a ještě víc problematický kluk.
Když jsem knihu vzala do ruky, myslela jsem si, že bude úplně o něčem jiném. Měla jsem za to, že to bude povrchní prostý příběh.
Ale nebyl.
Zápletka byla mnohem složitější a příběh měl i hloubku. Na konci jsem trnula, jak to tedy skončí.

LilliBell
10.11.2018

Skvele... stalo to za to, pustit sa do toho, aj ked som vopred predpokladala,ze citat o sedemnastrocnych a drogach bude strata casu. Dojemny nezny pribeh dvoch dusi, ktore sa naucili vdaka sebe opat zit. Ocenujem skvele dialogy a bezchybny styl pisania. Na pozadi smutnej udalosti, smiech cez slzy...

martinakraus
01.11.2018 5 z 5

Trochu drsnější romantika pro milovníky knížky Hvězdy nám nepřály. Objevuje se sex, drogy a trochu násilí, ale není to nutně pro slabé povahy.
Čtení si podle mě užije většina teenagerů, kteří už nežijí v domnění, že je svět růžový a dokonalý, ale naopak třeba vyhledává vážnější témata v knihách a sem tam nějaká marihuana ho nezaskočí.

veveronka
25.09.2018 2 z 5

Není to špatné,ale asi nejsem ve správném věku,abych to ocenila.

Chensie
25.09.2018 5 z 5

Neskutečně návykové dílo. Přečetla jsem jej za jeden den, i když jsem z počátku byla nejistá kvůli ilustraci, anotace mě upoutala. Jsem ráda, stálo to za to. Milostný příběh na pomezí ya a na je naprosto úžasný. Hned řadím mezi své top romantické oddechovky. Žhavé, tajemné a emotivní. Nemám, co bych vytkla. Nádhera.

anishta
18.09.2018 5 z 5

No ty kokso, tohle jsem opravdu nečekala. Očekávala jsem nějakou ztřeštěnou romantiku s praštěnou hlavní hrdinkou, ale tohle! To byla síla. Kniha mě roztrhla na malé kousky a pak mě zase slepila. Dlouho jsem takhle u knihy nebrečela. Skvělé...

keiko33
03.07.2018 5 z 5

Tak podla anotacie to vyzeralo na vtipny dievcensky roman. No vyklul sa z toho citlivy a poucny pribeh. Na zaciatku vtipny, potom pokojny a nakoniec napinavy a emotivny. Pribeh, ktory vam utkvie v pamati a uvedomite si, ze zivot nieje samozrejmost.