Láska a jiná slova

Láska a jiná slova https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488435/bmid_laska-a-jina-slova-TeW-488435.jpg 4 216 216

Macy Sorensenová vede klidný, byť citově trochu plochý život, který jí poskytuje pocit jistoty a bezpečí: profesně se jí daří jako ambiciózní rezidentce na pediatrickém oddělení místní nemocnice a stěžovat si nemůže ani na svého partnera, o něco staršího, finančně zajištěného známého umělce, s kterým plánují svatbu, takže se zdá, že jí v její pečlivě budované a strážené bublině vůbec nic nechybí. Ale jen do chvíle, než po letech znovu narazí na Elliota Petropoulose — svou první a jedinou skutečnou lásku z mládí, vytáhlého kluka a vášnivého čtenáře, který ji přijal do svého světa a pomohl jí překonat těžké období po ztrátě milované matky… a s kterým se večer, poté co jí vyznal lásku, bez vysvětlení rozešla. Ve svižném střídavém rytmu kapitol z mládí a současnosti se dozvídáme, jak se Macy a Elliot seznámili - jak se z nich během společných víkendů a letních pobytů ve víkendovém domě Macyina otce stali nejlepší přátelé a později milenci se společnou láskou ke slovům - a jak složitě k sobě hledají cestu po dlouhých letech odcizení. Vzpomínky na šťastná léta dospívání kazí stín nevyjasněného rozchodu a také bolestné tajemství, na které by Macy chtěla nejraději zapomenout. Oba bývalí milenci se postupně sbližují, ale ani jeden z nich netuší, zda dokážou překonat propast desetiletého mlčení a oživit pohaslý plamen dřívější lásky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

Love and Other Words , 2018

adela2230
11.12.2022 4 z 5

Je to takový romantický příběh. Docela slabý oproti tomu, co autorka píše. Je to taková oddechovka s romantickým nádechem.

kacenka6144
07.11.2022 3 z 5

Starší knížky téhle autorky mám ráda. Tohle je úplně něco jiného. Knížka by klidně mohla být kratší.

elizabeth_e
24.10.2022 odpad!

Uh,asi mi není souzeno abych se jednou přidala ke kulty nadšených fanoušků z booktoku.

badliar_id
22.10.2022 3 z 5

(SPOILER) "I never got to fall out of love. I just had to move on."
Kniha obletěla opět celým internetem a tudíž jsem měla očekávání dost veliká. No asi bych se měla už ponaučit, že ne vždy se to očekávání naplní.
Jediné co můžu dodat je, že to bylo opravdu milé čtení. To je bohužel to jediné slovo, které mě po dočtení knihy napadlo.
Musím se i přiznat, že jsem od těchto autorek četla pouze jednu knihu (Každá ráda kamaráda, která byla vážně super), protože mi jejich styl psaní moc nesedí. Taky mi strašně dlouho trvalo se do knihy začíst.
Elliot byl úžasný, hlavně v kapitolách z minulosti. O těch jeho chybách raději pomlčím. Macy v minulosti byla super, v přítomnosti už tolik ne. Nebudu komentovat její chování v přítomnosti, protože jsem jí vážně nechápala. Každopádně jsem s ní soucítila ohledně úmrtí jejích blízkých.
Jejich vztah byl jedna velká překážka přes kterou se sice dostali, ale trvalo jim to sakra dlouho.
Za mě to byla kniha na jedno přečtení a konec. Znovu si to už asi nepřečtu, protože bych se v tom akorát plácala. Typická jednohubka :).

avalonek
25.09.2022 4 z 5

Zajímavé.Chvilkama jsem se nudila,chvilkami jsem chtěla strašně zjistit,co se tedy vlastně stalo.A zjištění co se stalo mi celkem prozradilo chování hlavní hrdinky.A možná jsem to i celkem chápala.Ale zase nevím,jestli bych se ke knize dokázala znovu vrátit.Jednou asi stačilo..

Rapeh
18.09.2022 4 z 5

Zajímavý příběh, chvilku mi trvalo než jsem přišla knize na chut. Způsob psaní byl zajímavý - prolínání období ted a minulosti

anicka006
12.09.2022 odpad!

Mám ráda jejich knížky, protože si člověk u nich odpočine, avšak tato knížka pro mě znamenala stres. Myslím, že se to dalo vyřešit podstatně vlídněji, ale toho, co se hlavní hrdince stalo bylo až příliš a drsné. Zrada, zneužívání a smrt nejbližších. Prostě toho na mě bylo až moc. Dobře napsané ve dvou časových liniích, kdy se postupně odhalovala minulost, velice mě to bavilo. Nicméně ty hrůzy, co se Macy staly byly až opravdu moc strašné. Do romantického čtení se naprosto nehodí a i na konci, než mu vše vysvětlila, se k ní zachoval dost hnusně. Jeho vysvětlení já za nic nemůžu přece, bylo dost chabé na to, co jí provedl. Pro mě ani ten konec prostě hezký nebyl. Ikdyž to údajně "dobře" dopadlo, z mého pohledu to dobře nedopadlo.

happy19
15.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Mám ráda pohledy do dvou časových linek a tady se mi ta z minulosti zamlouvala víc,-)
Elliot měl úžasnou osobnost a popravdě Macy byla...no její dospělá verze na mě vůbec nezapůsobila.
Jinak pěkné a milé počtení,-)

„Ve skutečnosti nemá náš pocit štěstí či neštěstí v daném okamžiku příliš společného s našimi konkrétními podmínkami, ale spíše je to výsledek toho, jak vnímáme naši situaci, jak spokojeni jsme s tím, co máme.“

andreamrs
12.08.2022 4 z 5

Z předchozích knih autorek jsem už zvyklá, že mě u čtení pokaždé něco (v dobrém) semele. Tentokrát to nebyla ale smršť humoru, ale vysloveně hurikán různých emocí.
Tahle kniha se vám pomalu vplíží do srdce, přesně jako ty city, o kterých vypráví. Přesně jako ta první láska, kterou popisuje. Protože tohle je opravdu pomalý příběh, musíte si hi vychutnat, i když vás třeba ze začátku úplně nepohltí, přijde vám zdlouhavý, ale pak se konečně začtete a už vás to nepustí. Dotýká se míst, o kterých si myslíte, že je v sobě máte dávno pohřbené. Protože je tak strašně opravdová. Protože každý z nás zažil tu jednu lásku, která už dávno skončila. A na stránkách knihy se dozvíme, co by se stalo, kdyby nakonec přece jen neskončila?

Moc jsem si užila to pomalé tempo příběhu Macy a Elliota, sledujeme jejich vztah od úplného začátku, to, jak se z přátelství postupně vytváří silné pouto, až vztah, který by měl být navěky. Slova v tomhle případě hrají velkou roli. Přivedou Macy a Elliota k sobě, protože jsou oba vášniví čtenáři. To byla další část příběhu, kterou jsem si tolik užila. Dovedou ublížit i vše spravit. Z příběhu je cítit ta melancholie i naděje, kterou setkání po letech vyvolává.

Zejména postava Elliota mi učarovala, takového kamaráda bych si opravdu přála mít. Chování současné Macy mi ale vadilo, zejména to, jak v současnosti dospělá žena lékařka (ne)řeší problémy a neumí se jim postavit čelem. Dějová linka se současnými partnery se za mě nepovedla, zejména Macy z toho u mě nevyšla zrovna moc dobře. Navzdory malým výhradám vůči hlavní hrdince jsem z knihy naprosto unešená a plná dojmů a emocí.

Klaudi262
06.08.2022 4 z 5

Keď si chcete odychnut a vypnúť hlavu tak by som siahla po tejto knižke. Bol to príbeh o osudovej láske, ktorý sa čítal sám. V príbehu sa prelína minulosť a prítomnosť takže s hlavnými hrdinami( Macy a Elliotom) prežívate ich zamilovanosť od úplného začiatku všetko spolu prežívajú po prvý krát lásku, dotyky, ale aj jednu chybu, ktorá všetko obráti naopak. Knižku určite odporúčam.

Nermal
31.07.2022 4 z 5

Tak tohle bylo moc milé čtení o první velké lásce a jejím postupném probouzení. Především musíte zapomenout na všechny předešlé silně erotické série. Tohle je naopak velmi křehký příběh dívky, která žije bez maminky a musí se s dospíváním vyrovnávat sama, jen s tátou. Naštěstí narazí na velmi citlivého kluka, se kterým si rozumí. Vůbec mi nevadilo, že děj postupuje pozvolna, bylo to velice pěkně napsáno. Byl jsem mile překvapen, že autorky umí psát i takhle.

Knižnítoulky
20.07.2022 4 z 5

V příběhu je nečekaně hodně smutku a tragédií. Na takto pojaté knihy nejsem úplně zvyklá od tohoto dua. Ale nemohu říci, že bych byla zklamaná.

JanaDor
14.07.2022 5 z 5

Velmi se mi líbila linka přechodu z kamarádství do zamilovanosti. Bylo to hezky reálně vykresleno, že jsem si to užívala a vzpomínala. Tak opravdu funguje první láska. Celkově se mi román moc líbil a skvěle se hodí jako letní čtení. Vzít si ho na dovolenou nebo jen tak lenošit na zahradě je dobrá volba. Román je čtivý, milý, má sympatické hrdiny a má romantickou jiskru, která mi prostě sedla.

moma08
14.06.2022 4 z 5

Tahle kniha byla opravdu něco jiného, než jsme od autorek zvyklí číst a ani jsem nečekala takový děj, který mi přišel z větší části smutný.
Opravdu je škoda, že jsme neměli možnost nahlédnout do Elliotových myšlenek.
Ovšem vše dopadlo, jak dopadnout mělo a já jsem ráda za to, že jsem si tuhle knihu mohla přečíst.

Onceuponthetime
09.06.2022 3 z 5

Bylo to milé... to je asi to nejspší slovo co mě po přečtení napadá. Rozhodně mě to nevystřelilo z papučí, nebo něco takového, ale ani mě to nenudilo a neprudilo (což je vždycky fajn:))
Bylo to méně "sexy" než jsem od autorek zvyklá.
Zvlášť v kapitolách z minulosti jsem měla pár okamžiků (první pusa... mrk mrk) kdy jsem cítila i motýlky v břiše, takové chvilky mám při čtení vážně ráda.
A jinak, jestli si chcete přečíst něco na co skoro ihned zapomenete, ale čtení si užijete... well, tohle je to pravé ořechové.

zuzana2599
08.06.2022 4 z 5

Po dočtení tohoto příběhu hledám už i já svá oblíbená slova. Čtení, vnouček, knížky, mít rád, těšit se... no je jich víc, ale některé si nechám pro sebe !
Láska a jiná slova je laskavý, procítěný, místy úsměvný, občas dojemný román o dospívání a o složitosti dospělosti. Macy a Elliot, jsou nejdříve dvě děti, které si rozumí, milují knížky a později dva mladí lidé, kteří po jedenácti letech znovu objevují svou lásku. Tento milý příběh o přátelství, ztrátě, první lásce, mě bavil, přitahoval, poutal, dojímal a těšil. Hezké čtení !

knizni.taurus
08.06.2022 5 z 5

Hned ze začátku je asi dobré říct, že se nejedná o klasickou knihu od Laurenové, protože to není erotický román. Takže pokud chcete toto, tahle kniha vás určitě neuspokojí :D. Nicméně, pokud hledáte knihu, která mi atmosférou připomínala knihy od Colleen Hoover, zejména ty “pro starší” alias Námi to končí nebo To nejlepší v nás, tak zbystřete.
Co vám prozradím hned na začátku je, že tady dostanete neodolatelného hlavního hrdinu. Elliot je láska i když mi občas přišel jak z jiného vesmíru (v dobrém slova smyslu). Postavy jsou celkově tady dost sympatické (až občas neuvěřitelně :)). Macy byla občas sice moc zakřiknutá a chování (v jedné situaci) jejího snoubence v reálu si úplně nedovedu představit, ale jinak za mě super. :D A co se mi na knize líbilo moc a moc bylo propojení s knihami, když si hledali v knihách oblíbená slova.
Taky tu jsou dvě dějové linky - minulost a současnost. No a obě mi připadaly dost melancholické. Jako mě to vůbec nevadilo, přišlo mi to jako něco jiného, než běžně nacházím v romantických knihách, ale někomu to sednout nemusí. Kniha pojednává o tom, jaké to je najít spřízněnou duši a zase ji ztratit. Taky tady najdete vyrovnávání se se ztrátou matky a ponechání bolestivého tajemství pro sebe. Není to samozřejmě jen smutné, celý příběh je i o tom jak se v mládí seznámili, o první lásce, ale ta část v přítomnosti byla lehce frustrující. Nebudu říkat dál :D
Jako jedno skoro bezvýznamné mínus beru délku knihy. Psát romanci na 400 stran je opravdu těžké, pokud chcete čtenáře udržet v neustále chuti číst dál, protože to může padat do nudnějších úseků. Takže kdyby se délka stran trochu zkrátila, neměla bych žádné “proti”.
Za mě prostě výborná kniha, která mé melancholické dušičce sedla na 100%.
Knihu jsem dostala jako recenzní výtisk od Nakladatelství Jota, kterým bych chtěla moc poděkovat :)

Ralemo
31.05.2022 5 z 5

Nádherně napsaný příběh o osudové lásce. Shledání nejlepších kamarádů po 11 letech po nešťastném nedorozumění. Líbilo se mi prolínání dějů minulosti a současnosti. Krásně a velice citově napsaný příběh. Obdivuhodná byla Elliotova oddanost vůči Macy. Určite doporučuji přečíst, knihu jsem dlouho odkládala a byla to chyba. :)

Ellinek
20.05.2022 4 z 5

Pěkný příběh o mladé lásce a o spříznění duší. Autorce se podařilo vykreslit pocity a vnímání teenagerů, to mě vlastně docela bavilo sledovat. Není to typická nadšená romantika, je to spíše melancholický příběh o odpuštění a lásce, ale mně se to líbilo. Rozdělení do dvou časových rovin a postupné odhalování toho, kdy se stalo to pořád zmiňované ublížení, kvituji. Bavilo mě postupné odhalování a hrdinčino postupné prozření. Očividně lidé od autorky čekají něco jiného, ale já její série nečetla, takže nemůžu být zklamaná. :)

Andrejka91
20.05.2022 4 z 5

Tak na začátek by bylo potřeba říct, že nesmíte myslet na to, kdo knihu napsal a nesmíte to srovnávat se sériemi Božský nebo Vášnivý, protože toto je trošku jiný žánr, toto není erotický román.
Je to pomalý příběh o první lásce a je to napsané tak čtivě, že jsem se nemohla odtrhnout. Bavilo mě střídání kapitol z minulosti a současnosti, postavy byly milé a sympatické, občas to bylo i smutné. Prostě tato kniha měla všechno, co by romám měl mít a nemůžu nic vytknout.