Svítání na poušti

Svítání na poušti https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94676/svitani-na-pousti-94676.jpg 4 133 28

Květ pouště série

< 2. díl

Waris pochází ze Somálska a narodila se v tradičním prostředí pouštního nomádského kmene. Ve svém poutavém vyprávění podává očité svědectví o africkém hladomoru, nesvobodě a násilí, které byla nucena vytrpět: o kruté ženské obřízce, jíž se musela podrobit jako malá holčička, a o útěku přes poušť ve snaze uniknout sjednané svatbě, kterou jí otec domluvil s vyhlídkou na získání několika velbloudů. Po období tvrdé dřiny cestuje dívka ve čtrnácti do Londýna, kde má nastoupit jako pomocnice v domácnosti. A právě tam na ni čeká nový život i závratná mezinárodní kariéra.... celý text

Romány Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Ikar (ČR)

Desert Dawn , 2002

ivca7818
04.07.2014 4 z 5

První díl Květ pouště je větší pecka a to doslova. Ten příběh se zdá tak neuvěřitelný, až je pravdivý. Dostane Vás na kolena, vezme Vám dech a Vy se divíte, že v dnešním tzv. "civilizovaném" světě je něco takového ještě vůbec možné. Ale Waris uprchla ze starého světa plného zastaralých tradic. A teď, bezmála po dvaceti letech se do něj znovu vrací a popisuje nám zvyky svého národa. Somálského národa. Změnilo se toho hodně od doby, kdy uprchla, ale v postavení žen téměř nic. Žena má menší cenu než velbloud, nemůže se sama rozhodovat a hlavně je obětí té nejkrutější obřízky vůbec. A to je jeden z hlavních a naprosto klíčových problémů, na které autorka klade důraz stále. Nemyslím si, že je druhý díl zas až tak špatný. Autorka nabízí unikátní pohled na Somálsko, aby se čtenář snažil pochopit kořeny jeho problémů, což vystihla celkem slušně.

Patlalca
06.11.2013 4 z 5

První díl byl sice zajímavější, ale tato kniha mě také něčím upoutala.

kocka 12
03.11.2013 3 z 5

Četla se dobře,ale první díl byl zajímavější.

Pivka1
20.10.2013 4 z 5

Volné pokračování knihy Květ pouště. První díl se mi zdál lepší, ale ani tato kniha nezklamala. Hezky popsané, vtáhlo mě to do děje. Nelehký život v Somálsku, ale na druhou stranu obrovská soudržnost rodiny.

Georgine
05.03.2013 2 z 5

První díl se mi zdá vydařenější, než tento druhý.

ElenaM
17.02.2013 5 z 5

Když jsem viděla, že vyšel druhý díl, musela jsem si ho hned koupit. První díl mě opravdu dostal a je to jedna z mých neoblíbenějších knížek. Příběh je velmi silný a poutavý. V druhém díle mě opět nezklamala. Chvílemi jsem se zasmála a nebo mi bylo smutno z toho, jak žijeme tady a co všechno považujeme za samozřejmosti. Nejvíc se mi líbilo srovnání NY a Somálsko, když se na to ptaly děti v Somálsku ve škole... Určitě bych tyhle knihy doporučila každému.

Alca007
01.08.2012 4 z 5

I druhý díl je velmi poutavý.
Krásná knížka, mám ráda autobiografie. Jsem ráda že se autorce povedlo setkat se s rodinou.

Lenka 13
12.03.2012 5 z 5

Volné pokračování knihy KVĚT POUŠTĚ.
Waris se po dlouhých letech vrací domů do Somálska,
najde svou matku i nemocného otce i sourozence.
Kniha se mi líbila.