Květ pouště

Květ pouště https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257802/bmid_kvet-pouste-kvet-pouste-WD8-257802.jpg 4 719 127

Květ pouště série

Waris Dirie pochází z rodiny kočovných nomádů, s nimiž vyrůstala v somálské poušti. V třinácti utekla do Mogadiša, odkud se po čase dostala do Londýna a do New Yorku, kde se jí podařilo vybudovat závratnou kariéru herečky, spisovatelky a supermodelky mezinárodního věhlasu. Waris Dirie je přední protagonistkou boje proti ženské obřízce – sama ví, o čem mluví. V pouhých pěti letech podstoupila infibulaci, nejkrutější formu ženské obřízky vůbec.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Ikar (ČR)

Desert Flower , 1998

Brunnetka
14.06.2017 5 z 5

Od začátku jsem to četla s otevřenou pusou. Jako mazec!! Až mě děsí, že se tohle vážně doposud děje... A děsný je, že to berou i sem, už před těma skoro 20 lety, kdy byla tato knížka sepsána, se obřízka řešila a teď se to ještě s návalem imigrantů zhoršuje...
Knížka se čte opravdu jedním dechem, oči vylézají z ďůlku a slzy tečou proudem.... Nemám slov, chlapy bych nějak ořezala taky, takhle někomu zku@vit zdraví, už tak to ty ženy mají těžký....

Jirinamac
19.03.2017 5 z 5

Úžasná žena. Dokázala mnohem víc než ukázat pěknou tvářičku. Knížka je i dost humorná. Waris byla i když nevzdělaná, tak i přirozeně chytrá.Mám o čem přemýšlet. Doporučuji i film, který hodnotím také vysoko.

IvetaZ
16.03.2017 4 z 5

Krásný příběh se stopami osudovosti a naplnění. Nadchla mě Warisina odvaha a nutkání jít dál, protože tam, kam zatím nedohlédla, byl ten úspěch, štěstí a pohodový život. Knížka je psaná velmi lidsky, někdy i lehce neuceleně a skokově, ale aspoň je vidět, že ji psal laik.

Jolina
09.03.2017 4 z 5

Neuvěřitelně silný příběh, vyprávě upřímně a otevřeně. Člověk se až diví, co vše je možné, přemýšlí, jak důležité musí být přesvědčení rodin k vychovávání a vedení dcer. Většina z nich nemá ani ponětí, že některé věci jako obřízka a omezování osobní svobody jsou nepřirozenou součástí životů žen v jiných částech světa...

Zdenulkaa
28.12.2016 5 z 5

Úžasná kniha. Jsem ráda, že jsem toto nemusela prožívat ani já, má dcera, ani moje vnučka.
Doporučuji k přečtení

Tigergirl
28.12.2016 5 z 5

Úžasná kniha. Čtení bylo opravdu rychlé, protože kniha mě okamžitě vtáhla do děje. Film jsem viděla už dříve, ale kniha vám mnohem detailněji přiblíží život v Somálsku, jeho hlavně starosti a boj o přežití a v mnohem menší míře i jeho radosti.... Při čtení jsem děkovala za to, kde jsem se narodila a co všechno mám. Jsem ráda, že už tehdy někdo promluvil o těchto zamlčovaných praktikách, i když se to asi nikdy nepodaří úplně vymýtit.

Aymira
02.12.2016 5 z 5

Čteno před mnoha mnoha lety, ale dodnes si tuto knihu velmi zřetelně vybavuji. Opravdu se mi vryla hluboko do srdce, především tématem a jeho autobiografickým ztvárněním v podobě, z které až mrazí.

martiline
29.11.2016 5 z 5

Doslova fascinující skutečný příběh. Popsány těžké osudy somálských dětí, dívek a mladých žen. Doporučuji přečíst.

MimiNinaFuraha
30.10.2016 5 z 5

Pěkná kniha poukazující na zcela jinou kulturu a chápání jak ženskosti, tak života samotného. Pěkné čtení, doporučuji :)

lucip
24.07.2016 5 z 5

Právě dočteno,jedna z nej knih,co jsem četla

baral
12.04.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, které jsem četla. Hned jsem začala číst i druhý díl.Je to až neskutečné na naše poměry co všechno musí ženy v Somálsku vytrpět.

Alseri
08.04.2016 5 z 5

Nezabudnem na slová sesternice, ktorá mi knihu požičiavala: "Na to, že to bol bestseller som čakala niečo viac." Nuž, Afričanka Waris Dirie, ktorá sa naučila čítať a písať až v dospelosti asi nebude vyškolený literát, napriek tomu dokázala podať a otvoriť desivú tému ženskej obriezky pôsobivo a bez servítok. A za to jej patrí všetka moja úcta.

Stanenka
18.03.2016 5 z 5

Zase jedna kniha na zamyšlení. Velmi obdivuju Waris, jaká je bojovnice. Nejdřív bojovala za svůj život, a pak začala bojovat za práva žen. Během čtení knížky jsem si opět uvědomila, jak je dnešní doba konzumní, chceme víc a víc a přitom někde jsou lidi vděční za trochu vody. Kniha je nasycené tolik dějem, že jsem chtěla číst a číst :-). Můžu jen doporučit!

May
18.03.2016 5 z 5

Pro mě osobně překvapivě dobře napsaná kniha, čte se snadno..... Tedy snadno v literárním slova smyslu ve smyslu obsahovém .... ano přiznávám, brečela jsem u ní... Jistě i muži dokáží s Waris soucítit, ale především my ženy, se alespoň maličko dokážeme do její situace vcítit..., protože skutečně si představit co prožila je v pohodlí a teple obývacího pokoje, obskládaná polštářky na pohovce .... to je nemožné...
Výborně napsaná kniha o obdivuhodné ženě!

baral
01.03.2016 5 z 5

Kniha je úžasná.
Velice poutavý a smutný příběh,je neuvěřitelně kruté jak musí dívky a ženy v těchto zemích trpět. Málokterý člověk má v sobě tolik síly a odvahy bojovat proti mrzačení žen.

Kordullka
02.02.2016 5 z 5

Skvělá kniha, která mě seznámila s prostředím Somálska, se životem prostých lidí žíjících v poušti, se zcela odlišnou civilizací. Kniha mě bavila od začátku do konce, kdy odvaha hlavní hrdinku zavedla do jiného světa - Londýna.

Mishuna
20.01.2016

Úžasný příběh, ano, opět kniha, která nás donutí uznat, jakými malichernostmi se zabýváme...

Dreamless
26.12.2015 4 z 5

Šokujúci námet a nádherné autobiografické dielo duševne silnej a nádhernej ženy. Také môžem. Ktoré sa pobijú s osudom a nefňukajú, aký je svet nefér , ale vrazia mu jednu pod bradu!

Mirkaha
17.11.2015 4 z 5

Nejdříve jsem viděla film a potom jsem knížku přečetla. To je snad poprvé, co se mi více líbil film než kniha. Pro mě tato knížka nebyla napsaná tak poutavě. Ano, téma je velmi závažné a stále bohužel aktuální, ale mohlo to být dle mého názoru napsáno tak, aby se člověk lépe dostával do děje. Obdivuji Waris za její odvahu. Klobouk dolů.

playada
03.11.2015 5 z 5

Je to výborně napsané, přestože autorka není žádná spisovatelka.