Útěk z Kůstkova

Útěk z Kůstkova

Mix Pána prstenů a animovaných filmů od Pixaru – tak by se dal popsat legendární fantasy epos Kůstek. Zavede vás do světa, který je plný prapodivných bytostí – věčně hladových krysáků, bojových včel, obřích rudých draků (s doutníkem) a agresivních babiček. Do světa krásného i nebezpečného. Příběh začíná úprkem tří podivných bytostí z rodného města, pokračuje závodem krav a končí bojem o osud světa s tajemným Pánem kobylek a jeho hordami. Je tu všechno, co má klasické fantasy mít (možná až na ten závod krav), jen ti hrdinové jsou na klasické fantasy tak trochu... zvláštní. Kůstek si rychle získal kultovní věhlas, veškerá možná ocenění a post jednoho z nejzásadnějších světových komiksů. Není divu, nabízí rozmáchlý příběh, ve kterém se mísí humor s emocemi, napětím a hororem a jedno plynule přechází v druhé. Příběh, který osloví absolutně každého... ostatně svědčí o tom i skutečnost, že ho vychvaluje jak autor Simpsonů, tak tvůrce Sandmana. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45633/kustek-utek-z-kustko-45633.jpg 4.478

Kůstek (1.)

Bone vol. 1: Out from Boneville, Bone vol. 2: The Great Cow Race (2010)

Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, Crew

SedllY
01.10.2016

Průměr, nic vyjímečného. Dostal jsem se ke komiksu díky časopisu Pevnost Plus, takže těch pár Kč nelituji, ale další díly nepořídím. :)

borknagar
02.10.2015

Ač mám hodně rád komiksy, tento mi v paměti dlouho nevydrží. Kresba milá, trochu dětská, příběh neškodný, občas vtipné, občas smutné, ale jinak nic moc. Jsou lepší komiksové série. Já už vlastně ani moc nevím, o čem to bylo. Možná kdybych byl mladší, Kůstek by mne oslovil, v mém věku už je toto takové nijaké....

mitko
08.06.2015

Najväčšie plus tohto komiksu vidím hlavne v postavách, pretože sa nenájde ani jedna, ktorú by som si nezamiloval. Každá jedna je tu milo vykreslená, kde najviac ma dostal asi Podfo, ktorý keď je na scéne len niečo kuje a má drzé reči a najväčšmi ma bavil. No a Trnka, nečakal by som, že sa bude dať zamilovať do komiksovej postavy :) . Dej tu ešte moc nenaznačuje zápletku, a nieje to ešte to pravé dobrodružstvo, ktoré anotácia sľúbila, hlavne prvá polka je trocha pomalšia, kde sa postavy ešte len stretávajú, ale druhá polka už nepostráda svoju bizardnosť (doteraz nechápem prečo babka pretekala s kravami). Plus keď sa po každé zjaví slovo zapekánky je o zábavu postarané. Slabších 5*

kethy
08.06.2015

Milá kresba a příjemné postavičky. Nečekala jsem, že si tak Kůstky zamiluju.

Terva
01.06.2015

Stačilo jen 150 minut a měl jsem Kůstka v hlavě. Mé první setkání s těmito tvory. Černobíle kreslené dobrodružství se spoustou divných tvorů. Jen mi trochu vadilo to přeskakování děje, nebo spíš posouvání dopředu a někdy i trochu nelogického navazování. Ale je to krásné a veselé dobrodružství ve kterém najdete lásku i nenávist.

eraserhead
22.05.2015

Tak nějak nechápu ta ocenění, co to posbíralo a označení za jeden ze 100 nejlepších knih století. Ale možná je to tím, že mě komiksy zrovna dvakrát nebaví. Tohle mi přišlo lehce nijaké, kresba dobrá, ale příběh takový trošku nic moc, hlavně mě naštvalo, že to nemá nějak výrazný konec, jakoby to končilo najednou jen tak. Ale kluka před spaním to bavilo dost.

Nagadir
08.05.2015

Zajímavé, rozhodně dobrý start. Kresba je příjemně jednoduchá, postavy sympatické a i do specifického humoru jsem byla nakonec schopna proniknout. Sice jsem se ještě nesžila s příběhem ale věřím že to se brzy podá.
7,5/10

HlavaXXII
15.04.2015

Vtipné, milé, pekné a veľmi sympatické. Skvelé čítanie!

jirincz
30.03.2015

Nějak nevím, jak to krátce poptat. Čekal jsem více fantasy - ostatně v anotaci ke knize se přirovnává k Pánu prstenů. To tu zatím tedy není, možná až se to rozjede, tak se dočkáme více fantasy světa. Nebo to má být spíše humoristický komiks? Na to je zase moc málo humoru v něm. Nicméně ač to tak nezní samotný komiks mě opravdu bavil, člověk čte, ono to odsýpá a baví se, zajímá ho co bude dál. Ale nějaké salvy smíchu, jak někdo zmiňuje se nedostavují. Je tu hodně takových standardních klišé - např. dobrák, pruďas a vtipálek (btw Švanda je fakt super a ten pobavit umí:), něpřátelé, co se hádají a díky otmu jim pak ten hlavní hrdina unikne. Ale myslím, že to nevadí, tyto klišé tam pasují a fungují. V četbě budu určitě pokračovat je to nadprůměrné, jen nejsem tak stoprocentně nadšený jako ostatní. Ke kresbě asi netřeba ani nic zmiňovat, je jednoduchá, nerušívá, nic co by stálo za vypíchnutí. Krysáci jsou spíše až hnusní, ale to je nejspíše cílem:-)

HAL
16.03.2015

Připomnělo mi to dobrodružné animované seriály od Disneyho, a mám na mysli ty opravdu dobré, jako Letohrátky, jen toto o něco víc stojí na fantasy poetice a trochu dospělejších slovních výměnách. Připomnělo mi je to ale tak moc, až jsem si říkal jestli by tohle také nefungovalo trochu lépe v animované podobě... jednoduchá narace, úsporná kresba a rychlost čtení k tomu vyloženě vybízí, byť nevím jak to vypadá v následujících dílech.

zuzana13
06.03.2015

Krásná kniha, pěkně ilustrovaná , doporučuji.

Rawen616
30.08.2014

Rozhodně pobavil a nalákal do dalších dílů. Komiks pro všechny věkové kategorie.

blimba
09.05.2014

Fakt jsem se snažila, ale strašně mě to nebavilo. Sice misty vtipne, ale ne tak abych přečetla další díly.

Ikkju
22.02.2013

Přečetl a zamiloval jsem se :o. Vždycky mě zajímalo kdo sponzoruje fantasy - adrenalinové exotické dovolené, tady je to realisticky vykresleno. Parta si na místě přivydělává umýváním pivních podšálků... Dokonalý mix jemného humoru, tajemna, dobrodružství, psychologie a erotiky (ikdyž vrcholem je poodhalený kotník krásné Trnky)... Další díl prosím!

Kapis
16.02.2013

Koupeno hlavně kvůli Crewní adoraci a za ty prachy je to opravdu hutný špalek. Když jsem se dostal do děje, už mě nepustil. Opravdu velmi úsporná kresba, bez zbytečných nesmyslů, která mě držela přilepeného k příběhu a nenutila pátrat co se to přesně děje. K tomu krásné lehké nerušící detaily např. listí na bocích panelů. Nevím, jak by to celé vypadalo v barvě, ale ten obrázek na zadní straně barevný je bomba, kdyby to tak vypadalo celé, jdu do barvy hned, i když to by stálo takové hrachy, že by se to asi moc neprodávalo. Švanda připomíná Goofyho, ale ještě více takového toho modrého losa z Happy tree friends, to je tež takový mamlas, postava podobná.....;-) Akorát spíš byl Švanda vzorem, protože je starší :-) Ferda mi pak připomínal jednoho ze tří juvenilních kačerů od Skrblíka. Krysáci, řešící partnerské problémy i volbu úpravy Kůstků se zapekánky jsou naprosto dokonalí a i když příběh odlehčují, jde cítět, že to Temno co se blíží k smíchu moc nebude.

Je to opravdu krásně a vyrovnaně namíchaný kotel, hned jdu na pokračování

Boboking
11.03.2011

Vtipné, napínavé, zajímavý svět. Se těším na pokračování.