Kulti

Kulti
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398406/bmid_kulti-E8X-398406.jpeg 4 1372 1372

Když se chlapík, kterého odmalička zbožňuješ, stane tvým trenérem, zní to jako sen. Ale to probuzení… Netrvalo ani týden, aby Sal Casillasová o fotbalové hvězdě, která ji v dětství inspirovala natolik, že sama začala hrát profesionální fotbal, ztratila veškeré iluze. Kam se poděly její sny o tom, že si Reinera Kuliho jednou vezme? Její idol je teď tady, nastoupil do jejího týmu jako trenér. Je však zachmuřený, samotářský a neurvalý. Zkrátka úplně jiný, než si ho vysnila… Bude mít Sal odvahu vytáhnout ho z jeho ulity a probudit v něm znovu vášeň a energii, kterými před lety hýřil a které ji tolik okouzlovaly? Ustojí tlak médií, která se kolem Kultiho neustále točí a pod jejichž drobnohledem se teď ocitá i ona? Mariana Zapata patří mezi nejoblíbenější autorky romantickým příběhů současnosti. Čtenářky milují její vtip, originalitu a vypravěčský styl, kterým vás vtáhne do děje a vyplivne až na konci s neodbytným pocitem, že se hned teď potřebujete začíst do její další knihy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Kulti , 2015

Laruska07
10.11.2020 3 z 5

Takové průměrné čtení, ale na další knihy autorky jsem zvědavá.

Tereza035
07.11.2020 4 z 5

Od knížky jsem čekala vtipnou tlustou oddechovku, z které si nepříliš mnoho odnesete a tu jsem také dostala. Příběh či kamarádství mezi Kultim a Sal se bohužel začal odehrávat až v cca druhé třetině knihy a romantiky jsme se dočkali až témeř na úplném konci... Jedno z plusů pro mě určitě byla hl. hrdinka která mi neuvěřitelně sedla, naopak Kulti mi většinu knížky přišel jako mrzout bez charakteru a i když se postupem jeho chování zlepšovalo, příliš jsem si ho neoblíbila... O fotbal se nezajímám ani ho nesleduju, ale v téhle knížce se mi moc líbil popis zápasů a tréninků. Kniha je čtivá a samozřejmě jak už je u autorky známo, velmi vtipná a skvělá na odreagování. 8/10

Alnima
06.11.2020 5 z 5

Tak tahle knížka mě dostala. Ani vlastně nevím přesně proč, ale už jsem si ji přečetla 2x a stále jsem z ní nadšená. Asi chemie ;)

Akléda_
01.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Knížka mě už od začátku bavila. Asi do strany 130 jsem se opravdu smála na každé straně a užívala si to. Pak mi došlo, že se tam za těch 130 stran skoro nic nestalo a upadla jsem z toho do čtecí krize. Na pár měsíců jsem Kultiho odložila a poté ho dočetla. Vytkla bych tomu, že to bylo až moc dlouhé. Já vím že se jedná o pomalou romanci, ale až tak pomalou? Také se mi nelíbil styl toho, že autorka přes 450 stran vytvářela náznak kamarádství a na konec dala pár sexuálních scén, aby uspokojila čtenáře. I přes to, jsem z knížky na konci měla dobrý pocit a líbilo se mi to. Jen by to mohlo být kratší.

betule3
28.10.2020 3 z 5

Knížka mě upřímně trochu zklamala. Věděla jsem, že se jedná o pomalou romanci, ale stejně... první polibek až na straně, to vážně? Většinu času se tam odehrávalo to samé - Kulti se choval jako naprostý idiot a Sal pro jeho chování vždy našla nějaké pochybné odůvodnění. Trochu mi vadilo také časté opakování vtipů, které po čase ztrácely na humoru.
Abych ale nebyla jen negativní musím uznat, že knížka se skvěle četla (přelouskala jsem ji za necelé 2 dny). Zaujal mě humor hlavní hrdinky (až na to opakování) a fotbalové prostředí (a to fotbal opravdu nemám zrovna v lásce). Jako oddychová knížka je Kulti fajn, ale asi jsem čekala něco trošku víc.

Khira
28.10.2020 4 z 5

Paaaani, o siedmej vecer som zacala, o tretej rano skoncila. Podme najskor na negativa- nepacil sa mi pre mna prilis velky vekovy rozdiel, slova kadi a hovno mi naozaj prekazali (ano,som clovek co predstiera, ze to nikto nerobi aj ked to patri k zivotu ????). A tam to asi zacalo aj skoncilo. Kedze som mala na zakladke aj na strednej nemčinu a ako decko hravala futbal vonku na ulici a doteraz si pozriem sem tam dobry futbal v telke som tu knihu naozaj zrala. Za mojich cias Beckham s na milimeter presnou prihravkou,Klose a jeho salta, sexy Podolski, vzdy zamraceny Kahn a fesny Iker Casillas v brane. Hmmmm. Legendarny zapas Nemecko Brazilia 7:1 v ms 2014. Booze chutove pohariky sa mi z toho Nemca v knihe uplne zblaznili. Bol sexy, bol futbalista, bol majetnicky v tej spravnej miere, ochranitelsky a uuuplne na zozratie. Pritom castokrat potrebujem v knihe popis silnejsich emocii aby ma to strhlo. Tu bol jeho prejav minimalistický, na pozadí clovek len tusil jeho emocie a bol vazne praclik ????. Smiala som sa na tom tak, ze som kusok pasaze (bratwurst, precliku, berline) musela precitat aj priatelovi. Poriadne som sa zabavila a je mi luto jedine, ze z tohto prostredia nie je viac knih. Musim svoj koment upravit. Nespomenula som dost dôležitú postavu, ktora takisto formovala hlavnu hrdinku. A to jej otca. Stary pan bol proste na objatie...

SlecnaElli
26.10.2020 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, četla jsem ji 2x a možná si ji přečtu ještě jednou. Patří k mým nejoblíbenějším knihám.

Ketfl
14.10.2020 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec. Četla jsem ji tak 10x a určitě ne naposledy. Když jsem si knihu kupovala, trochu jsem váhala nad tématem. Přeci jen fotbal není zrovna něco, co by mě nějak bavilo a zajímalo. Jsem ale šťastná, že mě to od koupi neodradilo. Kniha je absolutně úžasná a hlavně nesmírně vtipná. Obě hlavní postavy musíte prostě milovat. Tu scénu, kde Sal vynadá Kultimu kvůli jejímu tátovi, bych mohla číst stokrát a stejně se tomu nepřestanu z plných plic smát. Na závěr ale musím říct, že takovýho Rejnoka si snad musí přát každá. Tahle kniha je prostě srdcovka ♥

Ella161
11.10.2020 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knih, kterou mám. Četla jsem jí už 8x a furt se jí nemohu nabažit. Miluju tu romantickou linku. Líbí se mi, jak fotbal tam hraje velkou roli. A i když se Vám fotbal moc nezamlouvá, anebo nemáte rádi sport celkově, si myslím, že by Vás ta romantická stránka mohla navnadit. Líbí se mi, jak je Sal silná osobnost. Nebojí se říct nahlas svůj názor a stojí si za svými činy. Pro ty, který miluje by se mohla rozkrájet a hlavně je nezrazuje. A pak tady máme Kultiho. V první části jsem si k němu nemohla najít vůbec cestu, ale jak se začalo vyvíjet kamarádství se Sal i já jsem se k němu dostávala blíže. Nakonec se z něho vyklubal spolehlivý, hodný, milující němec. Taky se mi líbila jeho majetnickost, když je jen taková z lásky, tak s ní nemám problém. Navíc to bylo takový roztomilý. Po vydání jsem ho četla snad každý měsíc, protože na takovou knihu už určitě nenarazím. Ráda se k ní vracím a v nejbližší době si jí určitě přečtu znova.

aniger
09.10.2020 3 z 5

Tato kniha byla pohodovým čtením z prostředí fotbalu a nebylo to vůbec špatný. :) Autorka napsala knihu moc hezky

Terka18
30.09.2020 3 z 5

Od knihy jsem čekala víc. Je to příjemná oddechovka, u které jsem se zasmála, ale nějak mě nechytila, že bych musela pořád číst. Kdyby byl příběh možná poloviční, byl by pro mě zajímavější.

Siegrid
30.09.2020 5 z 5

Ze začátku se jeví Kulti jako bubák:-). Zase trochu jiný romantický příběh, který stojí za přečtení.

katasokolov
27.09.2020 5 z 5

Přiznám, že rozjezd byl pomalý, ale pak to začalo mít grády ‼️ Po dočtení jako spokojenost veliká!!! Všichni recenzenti, nebo alespoň většina z nich, se shodovali, že Zapata je královna slow burn romantiky a taky že je, sakryš!! Mám od ní víc knih, tak jsem si kladla otázku, kterou teda jako mám začít , že jo :) No a jelikož miluju film Blafuj jako Beckham, tak to asi zase nebylo až tak těžký rozhodování :) K jejím knížkám se tedy stopro vrátím! Oba hlavní protagonisté sršeli vtipem (tedy Kulti alias preclík nebo bratwurst se musel nejprve rozmluvit že jo - přeci jen byl v cizím prostředí :D ). No a vyznanie na konci bylo epické!! Jediné, co mě na začátku knihy fakt štvalo bylo to, jak často hlavní hrdinka používala slova typu k..í a h..no :D Jinak za mě cajk a doporučuji dalším milovníkům slaďáků, jako jsem já ! :)

ElikaS
25.09.2020 4 z 5

Knížka je vtipná, líbilo se mi prostředí fotbalu, které obzvlášť v ženském podání, je poměrně originální. Na duhou stranu knížka mohla mít klidně o 200 stran míň a nic zásadního by se nestalo. Na to, jak málo toho hlavní hrdina řekne, je knížka fakt hodně dlouhá. Další velkou výtku mám ke slovu „kadí“. Proboha proč tolikrát? Neskutečně mě to rušilo. I tak se jedná o příjemnou oddechovku, u které se pobavíte a nemusíte se zatěžovat nějakým náročným dějem.

Nel-ly
04.09.2020 3 z 5

Jednu dobu jsem na tuhle knihu narážela na všech instagramech a facebookách, až jsem si nakonec řekla, tak teda jo.
Ten hype popravdě nechápu.
Bylo to fajn. Holka ve fotbalu byla zajímavá (ty filmové americké komedie jako ta s Keirou nebo ta s Amandou byly stejně fajn) a osvěžila žánr. Četlo se to fajn.
Ale ten jejich vztah byl... no, ale jo, budiž, tihle mlčenliví týpci mají kouzlo.
Jen nechápu, proč takhle dlouhá kniha (a že na svůj žánr byla dost dlouhá) nemá trochu propracovaný konec a musela tak spěchat.
Za mě čtivý průměr.

Viky007
01.09.2020 5 z 5

(SPOILER) Já se přečtení Kultiho hrozně bránila - odrazovala mě anotace i obálka, navíc jsem se bála, že to bude příběh pro puberťáky. Ale dotlačila mě k tomu kamarádka (udělaly jsme výzvu, ona si přečte Osvícení od Kinga :-D). Musím říct, že jsem ráda, že jsem knize dala šanci. Je to sice dost nepravděpodobný příběh, ale komu to vadí? Já se musela pořád smát, takže humorem se opravdu nešetřilo. Trochu mi teda vadila ta porno scéna na konci, protože se tam vůbec nehodila a lehce zkazila celkový dojem (sex v knize je ok, ale podrobný popis s vulgárními výrazy se tam prostě nehodil). Taky mě štvala Salina věta "musím si natáhnout pomyslné ponožky velké holky" a to, že si musela skoro při každém setkání s Kultim představovat, že kadí :-D. Vážně to nepotřebuju číst na každé druhé stránce :-D. A pak tu jsou ještě překlepy, které se sem tam objevují. Za tyhle věci bych tak půl hvězdičky strhla, ale jelikož mě kniha dokázala rozesmát, tak dávám plný počet.

bookworm_girl
27.08.2020 4 z 5

Na knížku Kulti jsem četla jak velmi kladné, tak i záporné recenze. Já sama jsem se na nic těšila, měla jsem poměrně velká očekávání. A knížka je vlastně z většiny splnila. Hned na začátek říkám, že je přehnaně dlouhá, 512 stránek je opravdu hodně a podle mě by se příběh dal zkrátit na 400 i méně. Protože ale byl tak dlouhý, četla jsem ho poměrně dlouho, ale čtení mě velmi bavilo. Opravdu jsem se těšila na to, až si půjdu zase dal číst a zjistím jak to bude dál. Romantika mezi hlavními hrdiny je hodně pomalá, pozvolná, v podstatě se 400 stran nic neděje a rozjede se to na poledních 100 stranách. Těch posledních 100 stránek je ale velmi výživných, úplný konec je možná až příliš detailně popsaný, ale chápu, že tohle možná není knížka úplně pro mou věkovou kategorii. No... Hlavní hrdinka Sal mi nevadila, ne že bych si ji nějak extra zamilovala, ale byla to jedna z těch lepších hlavních postav. Kulti - hlavní hrdina mi ovšem tam sympatický nebyl. Vlastně... Vůbec. Nejdřív se choval jako debil, pak hezky, pak z ničeho nic zase jako debil. No a 20 stránek ke konci najednou jako nejvěrnější člověk na světě. Štval mě dost. Co mi v knize taky trošku vadilo byly vtipy a slovní spojení, která se často opakovala, dále podle mě nesmyslné a často i trapné přezdívky a spousta nadávek, které vůbec nebyly potřeba. Sal skoro na každé stránce o Kultim řekla něco ve smyslu "Ten německý preclík je strašný nafoukaný idiot" a to už mě ke konci dost otravovalo. Na druhou stranu se mi ale líbilo originální a pěkně popsané fotbalové prostředí, slow-burn romantika a čtivost knížky.
Sečteno a podtrženo, tuhle knihu vám můžu rozhodně doporučit, byla dobrá, no na pět hvězdiček to není. Je v ní několik věcí, které bych jí vytkla, ale jsou to spíš drobnosti, které na kvalitě knihy až tolik neubírají.
Já dávám 91% a 4 hvězdičky z pěti :)

tadobra
26.08.2020

napoprve jsem to vzdala. znovu jsem to zkusila asi po roce a...no.
den predtim, nez jsem knize dala druhou sanci, jsem docetla rytmus, ja a malychin. to byla fakt pecka. vtipnejsi knihu jsem necetla.
tak jsem cekala, ze mi kulti nabidne neco podobneho, mozna i neco lepsiho- preci jen je jednou tak tlusty.
vztah mezi protagonistkou a kultim mi zde vsak neprisel tak prirozeny a poutavy, jako u rytmuse.
cele to bylo zvlastni, celemu tomu vztahu jsem neverila a kulti si moje sympatie neziskal, bohuzel. mozna jsou tri hvezdicky moc.
pokud chcete zkusit marianu zapatu, jdete do rytmuse. kulti za me nee.

Magdyla.8
21.08.2020 3 z 5

Už od kamarádky jsem věděla, že nemám čekat extra příběh. Jo bylo to milé, rychlé a svižné čtení, ale na druhou stranu tam bylo přespříliš chyb v textu a dokola opakování věcí a monologů hrdinky. Kulti nepromluvil celou knihu pomalu ani slovo, ale hned po skotačinkách se Sal z něho vypadly jen samé slohovky.. no na oddech to bylo fajn.

trudoš
20.08.2020 4 z 5

Nevýhodou obliby fantasmagorií a krváků je to, že s narůstající kvantitou se bezděčně zvyšují vaše nároky na kvalitu. Jenže ani profesionální degustátor nedokáže jíst šéfkuchařovy specialitky věčně a občas prostě dostane chuť na obyčejnou topinku s česnekem. A právě tou se pro mě stal román Kulti. Nebudu vám nic nalhávat, tady nějaké literární umění nehledejte. Ona má ráda jeho, on má rád ji, chvilku se kočkují a na konci do toho praští. Konec příběhu, vzácná perlo. Se sportem ani realitou toho příběh moc společného nemá. Ale to ostatně pohádky také ne a přesto je rádi čteme.
Mariana Zapata napsala právě jednu takovou, akorát že draky nahradila sponzory, čaroděje trenéry a prince fotbalisty. Ano, je to ukrutný kýč, navíc neúměrně dlouhý, ale po všech těch technických vymyšlenostech, podivuhodných světech a psychotických rozervancích jsem si u téhle nenáročné romance opravdu mile odpočinul. A občas i skandálně vyfrkl smíchy mezi dobře vychovanou společností našeho vesnického autobusu.