Kukučie vajce

Kukučie vajce https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523129/bmid_kukucie-vajce-650ec2f59c06c.jpg 5 153 34

Erika Falcková a Patrik Hedström sú konečne späť! Fjällbackou otriasajú dve zdanlivo nesúvisiace tragédie a zločin. Vo výstavnej sieni sa nájde mŕtve telo známeho fotografa, zavraždeného len pár dní pred dlho očakávanou vernisážou fotografií. Krátko nato sa spisovateľ Henning Bauer, nominant na Nobelovu cenu za literatúru, ocitne v smrteľnom nebezpečenstve na neďalekom ostrove. Patrik Hedström s kolegami z tanumshedskej policajnej stanice sa pri vyšetrovaní oboch prípadov dostanú do slepej uličky. Erika Falcková pri hľadaní námetu na novú knihu pátra po štokholmskej tragédii z roku 1980 a zistí, že nešlo o nešťastnú náhodu, ale o vraždu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovart (SK)

Gökungen , 2022

ddkk
25.12.2023 5 z 5

Kukačka s Erikou a Patrikem mi perfektně kápla do noty. Výborně vypointovaný příběh, vlastně dva, které spolu na první pohled moc nesouvisí - samozřejmě víme, že souvislost tam bude a je - mě po delší době dokázal vtáhnout do děje a těšit se na čtení. Sice jsem tak trochu tušila, co se asi mohlo stát, ale na řešení případu několika vražd ve Fjällbace jsem stejně nepřišla.
Doporučuji.

astra3
18.12.2023 5 z 5

Sérii s Erikou jsem četla vždycky ráda a tento díl se skutečně povedl. Napínavé, čtivé, děsivé.

Shardlake
10.12.2023 5 z 5

Na další díl jsme si my čtenáři museli nějakou dobu počkat, ale vyplatilo se!
Kniha má opět dechberoucí děj, dvě časové osy a skvělý závěr. Moc jsem si knihu užila a doufám, že autorka opět napíše pokračování. Doporučuji!!

ArwenAragorn
03.12.2023 5 z 5

85%

Poslední složka byla lehká a tenká. Vivian stáhla elastickou pásku, která ji držela pohromadě, a otevřela ji. Obsahovala jen jeden negativ. A rychle vyvolanou fotografii v menším formátu. Na zadní straně stálo Vina.
_______________________________________________________________________
Na 11.díl z Fjällbacky s Erikou a Patrikem jsme si museli dlouho počkat, ale stálo to za to. Detektivka je skutečně parádní.
V současnosti musí policie řešit dva případy. Jedním je vražda známého fotografa v galerii, nedlouho potom dojde k brutální vraždě na ostrově poblíž Fjällbacky.
Zároveň nám kniha vypráví příběh transsexuálního muže ve Stockholmu v roce 1980 končící jeho vraždou. A Erika má námět pro novou knihu. Nikoho nepřekvapí, že příběh z minulosti a případy ze současnosti spolu souvisí.
Detektivka je velmi čtivá, napínavá, s výborným motivem a velice překvapivým rozuzlením.
Já věřím, že se dočkáme dalšího dílu a tento moc doporučuji.

iška
27.11.2023 5 z 5

To bylo dlouhé odloučení. Návrat Eriky a Patricka mně udělal vysloveně radost a vlastně mě překvapilo, jak lehce jsem vklouzla mezi staré známé ve Fjällbace. Tak snad se ještě setkáme. Nebyla bych vůbec proti.

kolacky
24.11.2023 4 z 5

Takovou tragédii si myslím nezasloužil ani původní vrah...
Jinak se mi knížka moc líbila. Mně se líbí, jak autorka popisuje ten trans a gender svět. Jak jsou tihle lidé k sobě přívětiví a vstřícní i k ostatním. Většinou, když o nich někdo píše, je to podobné. A věřím, že je to tak i ve skutečnosti.

raty
24.11.2023 5 z 5

Návrat mé oblíbené dvojice - Eriky a Patrika mě velmi potěšil. Po více než třech letech od četby posledního dílu jsem si návštěvu ve Fjällbace moc užila. Patrik na začátku řeší vraždu známého fotografa a Erika má trochu tvůrčí krizi a pátrá po vhodném starém případu pro svoji další knihu. U jedné vraždy nezůstane a nový Eričin případ, světe div se, s těmi současnými vraždami přímo souvisí.
Přes značnou předvídatelnost příběhu hodnotím plným počtem. Čtení mě bavilo a podle různých nedokončených záležitostí soudím, že bude další díl.
Ten si rozhodně ujít nenechám.

Kopretina_aku
19.11.2023 4 z 5

Stará dobrá Camilla s Erikou a Patrikem jsou naštěstí zpět. A já konečně zase mohu sáhnout po detektivce z Fjällbacky. Sice dávno před koncem zná čtenář pointu, ale to vůbec nevadí. Už jen z popisu prostředí mám pocit, že se procházím po pobřeží a dýchám mořský vzduch. Bylo to příjemně napínavé čtení a zajímavé téma.

Christie2020
17.11.2023 4 z 5

Kniha vůbec nebyla špatná a konec do jisté míry překvapivý. Uvidíme, co dalšího nám Erika a Patrik přinesou.

SilvieSisinka
13.11.2023 5 z 5

Dvě hrozivě události,které spolu zdánlivě nesouvisí.Znamy fotograf je nalezen zavražděný v galerii,kde měl zahájit svou výstavu.V rodině Bauera ,laureáta Nobelovy ceny za literaturu,dojde také k brutální vraždě.
Policie se ocitá v mrtvém bodě, zatímco Erika se zabývá vraždou transsexuálního muze z osmdesátých let.Brzy pochopí,že všechny tyto události mají kořeny v minulosti....a nedá pokoj dokud neodhalí pravdu v celé její děsivé podobě.

Petronela16
10.11.2023 5 z 5

Veľmi dobré pokračovanie série s Erikou.Sice je tu rozobratá trans tematika a súhlasím na plnej čiare s Didi15, že je toho niekedy už cez príliš, ale Camilla je natoľko geniálna, že ešte aj túto tému dokázala spracovať na fantastickú psychologickú detektivku . Všeobecne ma pri jej knihách baví perfektný psychologický rozbor osôb.
Zhrnuté a podtrhnuté : Camilla vo svojej najlepšej kondícii, dúfam, že bude písať a písať a písať..... Môžem jedine na plný počet stars a moje obligátne:100 bodov a tuš!

Peta0405
06.11.2023 5 z 5

Za mě super, tuhle sérii mám moc ráda a měla jsem radost, že se k ní Camilla Läckberg zase vrátila. Ráda jsem se opět setkala se známými postavami. Kdo je vrah v současnosti jsem začala tušit celkem brzo, vraha z minulosti jsem neuhádla.
Nesouhlasím se čtenářkou níže, že by tam bylo nějak hodně nezapamatovatelných postav, těch nových tam zase tolik nebylo. Jedině, že by někdo nečetl dřívější knihy této série. Tam věřím, že se může hůře orientovat, ale začínat sérii 11. dílem asi není úplně nejlepší nápad...

JustWomen
28.10.2023

Nedočteno, nedokázala jsem se prokousat těmi nezajímavý nezapamatovatelnými postavami a zápletky mě taky nezaujaly, přišlo mi to staromodní a nudné. Nedávám hvězdy, ale přestávám se trápit a končím.

Didi15
24.10.2023 5 z 5

Další super díl s Erikou a Patrikem, miluju to. Ač mě může za to někdo ukamenovat , trans tématiky je už na mě trochu odevšad moc, takže bych se zde klidně bez toho obešla a myslím, že by se tím na příběhu nic nezkazilo. Nicméně je to čtivý a poutavý příběh a já se moc těším na další díl této báječné série.