Podlý král

Podlý král
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413577/bmid_podly-kral-x4u-413577.jpg 4 1416 1416

První lekce zní: zatvrď se. Poté co vyšlo najevo, že Doubek je ve skutečnosti dědicem vílího trůnu, musí Jude svému bratříčkovi zajistit bezpečí. A právě jen kvůli tomu k sobě připoutala podlého prince – teď už krále – Cardana a stala se šedou eminencí tahající za nitky celé říše. I kdyby se Cardan nechal snadno ovládat, bylo by pro ni těžké stále proplouvat bouřlivými vodami proměnlivé politiky a spojenectví vílího království. Král ale navíc dělá všechno, co je v jeho silách, aby ji ponížil a zesměšnil, ačkoli je lidskou dívkou stále fascinovanější. Když začne být jasné, že se Jude někdo v jejím bezprostředním okolí chystá zradit, ohrozit její život a životy všech, které miluje, musí smrtelnice odhalit, kdo jí jde po krku. Dokáže se navíc vyrovnat s komplikovanými city, které chová ke Cardanovi?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Wicked King , 2019

LillyM.
14.06.2020 5 z 5

Naprosto nepředvídatelná kniha.

Dorothea
05.06.2020 4 z 5

Na jednu stranu pohltí, na druhou jsem na sebe a i na tu knihu naštvaná, že kvůli ní teď možná nesložím zkoušku.

Kasana
18.05.2020 4 z 5

Pokud bych si měla vybrat první nebo druhý díl, tak bych si asi vybrala ten první.

Já jsem člověk, co miluje akci a té v prvním díle bylo hodně. Tady jí je sice taky, ale druhý díl je více zaměřen na vztahy. Což nutně nemusí znamenat, že je to horší jenom proto, že preferuji akci. Ale! Naštvalo mě (spoiler z prvního dílu), že Jude zcela odpustila svému dvojčeti, jak ji podvedla a dovolila, aby si její snoubenec udělal legraci z Jude. Já bych rozuměla, kdyby si musely sednout a vyříkat si to, a až poté by jí odpustila. Ale takhle? Tady spíše vidím, že Holly Black vnutila Jude trochu jiné vlastnosti a je to škoda. S tou zradou by se dalo krásně pracovat a bylo by to zajímavější.

Taky mi několik politických rozhodnutí nedává smysl a úplně jsem tam křičela na Cardana a na Jude, jak se s tím vypořádat, protože to bylo do očí bijící. A to jsem si myslela, že jsem dost tupý člověk.

Ten konec (pokud vynechám politiku víl), je rozhodně zajímavý. Líbí se mi, jak starší sestra má více prostoru než v prvním díle a já si tak mohla k ní vytvořit nějaký vztah. A, nebudu lhát, jsem ráda z toho, jak se Jude musí poprat s tím, co se před ní postaví. A bože, jak já ke konci s Jude soucítila. Takže jo, třetí díl si jdu koupit a přečíst.

anndrra
09.05.2020 5 z 5

Podlý král je o dvě hvězy lepší než Krutý princ. Hltala jsem jedním dechem a musím říct, že přesně takový konec si po všech rozkazech Jude zasloužila. Nicméně už se těším, až se v dalších dílech ukáže, že Cardan to určitě nedělal, aby jí ublížil. ????

karolina2869
07.05.2020 5 z 5

Já tuhle autorky vážně miluji. Její styl psaní je úchvatný, stejně tak i svět a postavy, které vymyslela. Bylo to lepší než první díl, takže jestli se vám moc nelíbil, druhému dílu zkuste tu šanci dát. Cardan je prostě parchant, kterého budete mít ale i tak rádi. A Jude? Ta se pro tu roli snad zrodila. Miluji ten pár. Měli jsme šanci zahlédnout kus podmořského světa a autorka ho hezky vykreslila. Co nejvíce na téhle sérii miluji, jsou ty charaktery. Ten konec mě totálně dostal. Tohle jsem fakt netušila. Black si ke konci vždy připraví nějaký velký BUM. Co mě ovšem celkem zklamalo bylo to, kdo byl ten zrádce. Za tohle jsem měla chut´ Jude pořádně propleskat, že je tak slepá.

mariela.elish
05.05.2020 5 z 5

Teším sa na 3. Diel!!!
Skončilo to úplne inak ako by som predpokladala,... No bolo to VYNIKAJÚCE ČÍTANIE!
ODPORÚČAM VŠETKÝM OBIDVA DIELY FÉRSKEJ SÁGY... ❤️

farys_books
22.04.2020 5 z 5

Druhému dílu jsem dlouho odolávala, až jsem si ho nakonec stejně koupila a přečetla za pár dní.
Knížka překypuje napětím a intrikami od začátku do konce, kde na vás čeká docela překvapivý zvrat, který jsem rozhodně nečekala. Po dočtení poslední stránky jsem chvíli jenom zírala do prázdna a zpracovávala celý tento zážitek.

Jude mi možná byla více sympatičtější v prvním díle, vynahradil mi to však Cardan, který svou korunovací rychle dospěl. Co se týče prostředí, hodně se mi líbilo, že jsme byli na chvíli zavedeni pod mořskou hladinu.
Ve třetím díle bych možná ocenila více akce ve smyslu boje spíš než intriky. Na trojku se ale hodně těším a v duchu počítám dny do jejího vydání.

Hanjimka
16.04.2020 4 z 5

Trochu zdlouhavé, ale konec vše vynahradil. Jen bych už potřebovala další díl. :-D

Malinali
05.04.2020 5 z 5

Jako mě se tahle série neskutečně moc líbí. Je to prostě něco jiného. Nikoho nenapodobuje, víly jsou zlý, krutý a velice dobře se čte. Pořád se něco děje, trochu nechápu ten vztah hlavních postav, ale doufám, že poslední díl mi vše objasní. Hlavní hrdinka Jude je mi sympatická, i když mi štvala v první knize, jak se nechala šikanovat. Každopádně pro mně je tohle fakt jízda :)

AniDi
30.03.2020 4 z 5

Vyšší hodnocení dávám jen díky zvratu na konci knihy. To jsem nečekala a konečně to dodalo sérii šťávu. Jinak opět samá politika a intriky. Nevadí mi komplikovanější děj ani intriky ale tady toho bylo až příliš. Těším se ale díky konci na poslední díl série a jsem opravdu zvědavá jak vše dopadne.

katka-kacav3318
25.03.2020 5 z 5

MILUJU tuhle sérii. Jednu chvíli si myslíte, že už je vše tak jak má být a potom BUM. Potřebuju akutně poslední díl. Škoda jen že se vydání posunulo.

RemiBlack
24.03.2020 5 z 5

2020/16
Tak tohle byla jiná jízda, než první díl. Podlý král mě určitě bavil o hodně víc a i když mu k čistým pěti hvězdičkám něco málo chybí, stojí za přečtení.
Jude se sebrala a jde si za svým (i když si tím není moc jistá). Začaly mě bavit ty postavy - třeba Cardan, který mi v prvním díle lezl na nervy, a děj se taky příjemně rozběhl.
Těším se na pokračování, jen se mi vůbec nechce čekat... ;)

TerryDee
23.03.2020 5 z 5

Krutého prince jsem četla někdy před rokem a pamatuji si, že jsem z toho měla celkem smíšené pocity a svým způsobem mě to tolik nepohltilo jako ostatní.
Nicméně po přečtení Podlého krále musím změnit názor a přiznat se, že mě to totálně dostalo a už chápu, co na tom všichni mají.
Kniha byla neuvěřitelně čtivá i přes to politikaření a pletichaření ze začátku, ale potom to už nabíralo na síle, až přišel konec a já nestačila koukat. Jako tohle bylo neskutečné a chci další díl. Ještě, že je duben za dveřmi.
Co mi přišlo zajímavé, byla má změna názorů na postavy, především na Jude. Vybavuji si, že v jedničce jsem ji nemohla vystát a celkově mi vadila její osoba. Ale rady, totální obrat a já jí najednou začala fandit (jakože fakt). Taryn mě iritovala stejně jak v jedničce, tak ve dvojce. Opravdu hrozná postava. Cardana jsem si ještě více zamilovala, neboť je to prototyp hajzlíka, kterého si člověk musí oblíbit.
Sečteno a podtrženo Holly Black je úžasná autorka, která mě dokázala přesvědčit, že její série Krutý princ je úžasná.

__Vev__
09.03.2020 3 z 5

Přeskakovala jsem kapitoly. Zajímal mě pouze vztah Jude a Cardan. Na konci jsem byla vyvedená z míry. Takový závěr jsem neočekávala.

Lenny.k20
07.03.2020 4 z 5

Děláte si ze mě už opravdu srandu? Ke konci knihy si říkáte, že je to super, dopadne to dobře. A pak tohle? Vážně nevím, co si mám myslet. Hrozně mě to naštvalo. Doufám, že mu to vrátí :D
Jinak tento díl mě bavil od začátku trochu víc než první. Z hlavní hrdinky se tak trochu stává "Aelin", bere věci do vlastních rukou, nenechává se zastrašit. Moc se mi líbí svět, v jakém postavy žijí a celkově vzhled knihy ( jen škoda, že je v měkké vazbě).
A co dál říct? Nutně potřebuji další díl!

SknihouVrukách
01.03.2020 5 z 5

Toto bola jazda. Ani neviem, kde začať, keďže mám k tomu dosť čo povedať. Ten začiatok bol síce pomalý, nudný a nezáživný, pritom bol lepší ako v jednotke, kde sa 150 prakticky nič nestalo. Prekvapilo ma veľa politiky a ja som si celú dobu hovorila, že Krutý princ bol trošku lepší. A potom sa to začalo všetko diať. Prišla strana 220 a začali sa diať veci a dej bol napínavý. Aj ja som bola normálne v napätí, pritom väčšinou nie som. Ach ten, Cardan. Ja som vedela už v jednotke, že je idiot. V dvojke som si hovorila, že je menší a po dočítaní si hovorím zase, že je idiot. Ale nie je sprostá bábka, ako si väčšina myslí, on vie aj premýšľať. Ten finálový zvrat má dostal. Keď sa tam stala jedna vec, tak si hovorím, že : "Toto je ono ? Však to bolo jasné od začiatku?" A potom sa to stalo, skoro ma porazilo. Strašné, čo nám tá Holly Black robí. Konečne rozumiem, prečo trojka je 'Queen of Nothing'. Jude bola opäť bombastická. Tú mám stále rada. Ja si ju z nejakého dôvodu predstavujem ako @lu.books07 Asi kvôli tomu cosplayu. Svet z tejto knihy MILUJEM. Musíte si to všetci prečítať. Ak chcete na konci dostať infarkt tak si to prečítajte, je to super. Ak sa máte aspoň trošku radi tak to nečítajte (srandujem)????????. Mňa táto kniha zničila. 5⭐/5⭐ bez debaty.

Kikulka97
27.02.2020 5 z 5

No, jsem víc než pozitivně překvapená. Druhý díl byl ještě lepší než jednička. Blacková je opravdu královnou nečekaného.

nikiss76
26.02.2020 4 z 5

Druhý díl byl více zajímavý než první. Řekla bych, že děj se začal opravdu rozvíjet až v polovině knihy, což je škoda. Trochu mi v knize chybí větší prostor pro další postavy, které čtenář ani nemá možnost si oblíbít, protože se příběhem spíše mihnou. Postava Cardana se postupně vyvíjí a začíná se mi zamlouvat. Opět nechyběly intriky, pletichaření, zrady, boje o moc. Konec byl šokující. Jsem zvědavá na další díl.

Rose_marry_an
25.02.2020 5 z 5

Jeden z nejlepších druhých dílů v sérii. romantická linka se krásně rozvíjí. Úžasné zvraty a nové lokality v zemi víl.

rycccy
16.02.2020 4 z 5

obálka přímo nádherná. Musím přiznat, že třičtvrtě knihy jsem byl celkem zklamán jakým způsobem se příběh v této knize vyvíjí. Šlo o politické intriky a vše v hádankách. V průběhu knihy- kdy jsem byl celkem skeptický jestli jí vůbec dočtu - jsem si uvědomil, že i přesto, že v knize je celkem dost postav tak žádnou z nich nemám rád. Samozřejmě je to i tím, že ty postavy nedostali v knize více prostoru na svůj vývoj. Ale u Cardana mě to štve celkem nejvíce nemůžu si ho oblíbil a nebo naopak zprotivit, protože jeho postava je tam v celku jen, aby tam byl. Druha kniha za námi a hlavní postavy i po konci této knihy si neřekli to co je zřejmé už od konce první knihy - veliké zklamání. Samozřejmě poslední čtvrt knihy už byla celkem svižnější a konečně se začalo něco i dít ... to jak to skončilo je celkem zvláštní, chápu zradu co cítí Cardan ... jen nerozumím jak moc byl ten slib nepravý nebo pravý .