Karmínové pouto

Karmínové pouto https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390943/bmid_karminove-pouto-vaa-390943.jpg 4 125 125

Krutá krása série

< 2. díl

Rachelle vždycky bývala obyčejnou vesnickou dívkou. Teta ji učila, jak se stát lesodějkou, aby mohla svou vesnici chránit před temnotou Velkého hvozdu. Při cestách z tetiny chalupy domů se však v lese často zatoulala pryč od bezpečné stezky a pátrala mezi stromy po způsobu, jak zachránit svět před věčnou temnotou. Po jednom osudovém setkání je Rachelle postavena před příšernou volbu – zabít a zachránit si vlastní život, nebo zemřít? O tři roky později už se Rachelle odevzdala říši a bojuje s lesními monstry, aby vykoupila svou duši. Když jí král přikáže, aby strážila jeho syna Armanda, muže, kterého nesnáší snad nejvíc v celém království, rozhodne se ho Rachelle přinutit, aby jí pomohl s jejím plánem na záchranu všech. Podaří se jim najít legendární meče z pověstí a zabránit tomu, aby na svět padla věčná noc?... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Crimson Bound , 2015

jennefer
08.03.2019 3 z 5

Trochu něco jiného než co louskám normálně. Při čtení jsem měla pocit, že autorka si část vysvětlení určitých dějů a zákonitostí nechala pro sebe. Občas jsem nechápala jednání hlavní hrdinky, občas jsem se při akci nudila a nevím proč. Pro mě velký průměr.

narisa
18.02.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale něco mi v ní chybělo. Některé části mi přišly málo propracované. O Armandovi jsme toho moc nevěděli, ani se nedozvěděli a to je škoda, protože mi byl moc sympatický. Erec byl zase nesympatický, ale něco mě k němu táhlo a na konci mi ho bylo líto. Co mi na knize nejvíce vadilo, byl královský dvůr a plesy - pro mě dost nezáživné :(. Jinak první kniha byla lepší, víc se mi líbila, více mě strhla.

1259
07.02.2019 5 z 5

Příběh byl zajímavý, ale daleko víc se mi líbil první díl. I když byl příběh napínavý a plný převratů tak mi v něm cosi chybělo, ale stejně knihu neodsuzuju a ráda si jí přečtu znovu, až budu chtít nějaký odlehčený čtení.

MiraiYume
02.02.2019 3 z 5

Váhám nad čtyřmi hvězdičkami, autorka píše celkem poutavě, ale o chloupek dávám jen tři. Nemůžu říct, že by mě kniha nějak nadchla, na druhou stranu se autorce podařilo vykreslit nápaditý svět s vlastní legendou. Jenže místy mi celý příběh přišel natahovaný a spoustu pasáží jako vata. To mě ve čtení trochu brzdilo. Ráda ale knihu hodnotím jako celek, takže za mě - zajímavé fantasy počtení s poutavou zápletkou. Dobře napsané, dobře promyšlené. Jen tu chemii mezi Armandem a Rachelle jsem v tom příběhu teda fakt necítila (a ne že to nejde! Ve spousty knih tu "chemii" mezi hlavními postavami cítíte, dá se to tak napsat), proto mi jejich společná linka nic neříkala. A ještě dodatek na závěr - první kniha se mi líbila více.

Siiisiii
12.01.2019 5 z 5

Kniha byla lepší, než první díl. Příběh byl srozumitelnější, postavy lépe propracované a i jejich chování se mi zdálo logičtější. Doporučuji.

Baru1236
19.12.2018 4 z 5

Rozhodně lepší, než první kniha. Děj byl lépe propracovaný, postavy lépe vykreslené a celkově měl příběh i hloubku, kterou první neměl. Ale i tak by to mohlo být rozhodně lepší. Obálky obou knih jsou nádherné a člověka zaujmou už jen ty věty nad názvem, ale samotné příběhy jako by těm slovům tak úplně nedostály.

literární adaptace, převyprávění

2018  69%Krutá krása