Kruh

Kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2181/bmid_kruh-knizni-klub-kruh-faK-2181.jpg 4 765 170

Kruh (Kodži Suzuki) série

V japonském hororovém příběhu reportér Asakawa narazí na případ čtyř lidí, kteří zemřeli zdánlivě bez příčiny v tutéž vteřinu na různých místech. Dopátrá se toho, že se znali a že týden před smrtí se dívali na videokazetu, která diváka varuje, že do sedmi dnů zemře... Tento mysteriózní horor byl v roce 1998 zfilmován.

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Knižní klub

Ringu , 1991

Morgainne
21.09.2012 3 z 5

..Mami, tati, kde proboha jste?
"Vraťte se domů!" vykřikla Tomoko nahlas.
Ale ani potom, co promluvila, neprojevil ten strašidelný stín nejmenší chuť odejít. Držel se za ní, nehýbal se, díval se a čekal. Čekal na příležitost.
Ve svých sedmnácti letech Tomoko zatím nepoznala skutečný strach. Věděla ale, že určité druhy strachu se v lidské fantazii mohou rozrůstat samy od sebe. To musí být ono. Ano, o nic víc tu nejde. Až se otočím, nic tam nebude. Vůbec nic.
Zatoužila se otočit. Chtěla se utvrdit v tom, že tam nic není, a dostat se z téhle situace. Ale opravdu tu nešlo o nic víc? Po ramenou jí přeběhlo hrozivé zamrazení, rozlilo se jí po zádech a začalo po páteři klouzat níž a níž. Tričko už měla promáčené studeným potem. Její tělo reagovalo příliš silně, než aby mohlo jít o pouhou představu.
...Neřekl někdo, že tělo je upřímnější než mysl?
Ale další hlásek jí zároveň našeptával: Otoč se, určitě tam nic není. Jestli nedopiješ tu colu a nevrátíš se k učení, kdo ví, jak zítra dopadne ta písemka.
Kostky ledu ve sklenici zachrastily. Jakoby popíchnutá tím zvukem se Tomoko bez rozmýšlení otočila.

andrejs
08.04.2012 5 z 5

Musím říct, že jsem v rychloti čtení této knihy trhla svůj rekord. Dlouho jsem nenarazila na tak napínavý a strhující horor (či možná thriller)!

Alisce
21.02.2012 4 z 5

Opravdu dobrá knížka. Dobře se čte. Doporučuji :)

Alexis
02.09.2011 5 z 5

Musím uznat, že tohle je opravdu povedené dílo. Člověka strhne do příběhu a nepustí dokud to nepřečte.

Addie
01.04.2011 3 z 5

A člověk najednou zjistí, že Američani se zmůžou jen na podprůměrný remake něčeho, co dosahuje mnohem vyšší hodnoty, že není žádná Samara nýbrž pouze Sadako...
A celkově se dostáváme úplně jinam...

mjmoonwalker
27.03.2011 5 z 5

S touhle knihou už budu mít navždy spojený tábor, kde jsem ji přečetla za pár odpoledních klidů. Skvělá atmosféra, která stále víc a víc gradovala...

Meii
25.01.2011 5 z 5

geniální kniha.. neskutečně dobře napsaná, naprosto mě dostala a chystám se na další dva díly... napínavé gradování.. zatím jsem nečetla žádné lepší dílo v tomto žánru.. klobouk dolů.. od první až po poslední stránku jsem ani nedýchala ;)

bakterie_
30.11.-0001 5 z 5

Skvělá kniha, další pokračování jsou rovněž strhující. Jen mne mrzí u filmových pokusů, že se Američané vždy snaží o remake japonské klasiky (ať už dle knižní předlohy či nikoli) a vždy to tak strašně pokazí... kdyby se o to nesnažili bylo by lépe :o)

paulhunter
30.11.-0001 4 z 5

Kruh je opravdu originální dílo, ale spíš se jedná o thriller či detektivku než o horor. Místy jsem se trochu nudil (ale ne zase tak moc), což vynahradil až konec, ve kterém je cítit pravé napětí, které jsem očekával na více místech přiběhu. Někomu by mohly vadit japonské jména a názvy, ale postav není v příběhu moc, aby to odrazovalo a pletlo čtenáře.

Celkově, když to shrnu, knihu doporučuju - je opravdu dobrá, ale musím hodnotit kvůli výše zmíněným důvodům 4/5.

(Ještě musím dodat, že literární Kruh od Suzukiho nemá s tím filmovým, americkým remakem, moc společného.)

asam
30.11.-0001 5 z 5

Četla jsem už před časem a velmi často si na tuto knížku vzpomenu. Moc pěkné čtení a neotřelá zápletka.Vždy, když si pouštím od někoho půjčené DVD si se mi tento příběh vybaví . Co kdyby?..........?

Japonsko zfilmováno japonská literatura horory rozhlasové zpracování

Kodži Suzuki
japonská, 1957