Císařovy čepele

Císařovy čepele https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/252996/bmid_cisarovy-cepele-FwW-252996.jpg 4 251 65

Kronika Netesaného trůnu série

První kniha epické fantasy o intrikách a říši, pro příznivce George R. R. Martina a Douglase Hulicka. Kruh se uzavírá. Sázky jsou vysoko. A staré pravdy znovu ožijí… Císař byl zavražděn a ponechal císařství Annurian ve zmatku. Jeho potomci teď musí pohřbít žal a připravit se k odhalení spiknutí. Císařova syna Valyna, který prochází výcvikem pro nejvražednější bojovou sílu říše, zastihne zpráva daleko za mořem. Očekává potíže, ale po několika „nehodách“ a po varování umírajícího vojáka si uvědomí, že je v nebezpečí i jeho život. Než však může podniknout jakoukoliv akci, musí přežít žoldnéřskou brutální závěrečnou iniciaci. Mezitím císařova dcera, ministryně Adare, pronásleduje otcova vraha přímo v sídelním městě. Dvorská politika jí může být osudnou, touží však po spravedlnosti. A Kaden, dědic říše, studuje ve vzdáleném klášteře. Tam nelítostným způsobem vyučují učedníci Prázdného boha a Kaden to musí zvládnout, aby získal jejich pradávnou moc. Když dorazí císařská delegace, umí už dost, aby dokázal vycítit zlé úmysly. Bude mu to však stačit k přežití, až se dají do pohybu dlouho skryté síly?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

The Emperor's Blades , 2014

Alvari
17.09.2019 4 z 5

Velice povedený úvodní díl trilogie ze světa plného tajemství a božstev. Z větší části je tento díl spíše takové "oťukávání", výcvik a přípravy. Takové ticho před opravdovou bouří. Postavy mi přišli uvěřitelné, ale Kadenova dějová linie mě opravdu začala bavit až s příchodem prvních cizinců. Celkově se knížka jako celek četla moc hezky a stránky svižně ubíhaly.

Ben Nevis
29.07.2019 4 z 5

Je to důstojný příspěvek k ságám, jakou jsou Trůny od GRRM, Jméno větru atd. To znamená čtivě napsané s velkým důrazem na historii a tajemné nepřátelé z minulosti.
Samozřejmě to má i neduhy ság - plno výplňových odstavců, nudné kapitoly střídající dějové kapitoly apod.
Mezi negativa bych i zařadila, že hlavní hrdinové jsou příliš vysoko v hiearchii říše, která v knize žije samospádem. Je Kaden dobrý císař? Koho to vlastně zajímá? Říše se obejde bez něho celé měsíce. Co se týče politiky, má kniha do Hry o trůny stejně daleko, jako Kaden k Netesanému trůnu.
Ale i tak je napínavé pátrat, kdo vlastně stojí za celým spiknutím, komu se dá věřit a komu ne.

4129
16.07.2019 4 z 5

Tato kniha nebyla úplně mím šálkem kávy. Proto mě překvapilo, že mě kniha bavila a vtáhla do děje. Nejlepší postavy? Valyn a jeho letka? Lin mě opravdu mrzela. Oblíbila jsem si jí. Kapitoly ve kterých byl Kaden byli trochu nudnejší, ale takový je asi život mnichů. Celý příběh měl temnou a pochmurnou atmosféru, kde se tak trochu statil veškerý humor. Myslím že mít těžší období, tuto knihu nedočtu. Určitě se těším na další díly a na to, jak se děj a postavy budou vyvíjet. Snad budou další díly stejně dobré jako ten první.

HYPNOS88
04.06.2019 5 z 5

Tak to byla jízda, přátelé! Opět si potvrzuju jak moc miluju fantasy svět. Všechny tři dějové linie byly úžasně odvyprávěné. Trošku mě mrzí, že nebyl dán větší prostor pro Adaru, ale tím by se ostříhnul dokonalý děj obou bratrů, a věřím, že v dalším pokračování bude mít více místa. Tak či tak je Netesaný trůn i po první knize na vysokých příčkách v mých hodnoceních. Bylo to prostě a jednoduše skvělé. A jdu hned na druhý díl...

Tesset
13.03.2019 4 z 5

Parádní fantasy, už se těším na další díly. Rozjezd takový pomalejší, spíše jen výcvik atd., ale to já mám strašně ráda, takže za mě super. Závěr napínavý a nepředvídatelný. Jsem hrozně ráda, že jsem na tuhle sérii narazila.

Ramiel
03.02.2019 2 z 5

Kniha se rozbíhá velmi, velmi pomalu (asi prvních 350 stran)... Pořád jen výcvik a s tím spojené selhání a bolest v různých obměnách. Chvílemi je to až nudné. Postavy pro mě všechny stejně nesympatické. Jediná postava, co vypadá zajímavěji, je Tan. Vypadá to, že autor chce psát taky stovky stran jako G.R.R.Martin, a bohužel jako Martin tam má taky spoustu stran jen jako vycpávkové vaty.

frantisek6180
20.01.2019 5 z 5

Kniha, kterou jsem málem v knihkupectví přehlédl, mě velice mile překvapila a nelze jí než doporučit každému, kdo má chuť sáhnout po méně profláklém autorovi dobré fantasy. Jediné co bych uvítal by bylo trochu více prostoru věnovanému Adare, ale tak třeba v dalších dílech :-)

PetraBery
28.12.2018 5 z 5

Skvělý první díl fantasy trilogie. Autor nás přivádí za třemi sourozenci, kteří se po vraždě svého otce císaře musí postarat o další chod celé říše. Kaden, Valyn i Adare každý po svém bojují nejen o svůj život, ale snaží se rozeznat, kdo je „ten“ dobrý a kdo zlý. Moc se těším, jaká bude jejich další cesta.

denniys
27.12.2018 4 z 5

Císařovy čepele jsou zajímavým soustem..místy ještě trochu neuzralé a nedochucené, nicméně chutnají :) uvidíme, zda jim budu moci v budoucnu s dalším dílem přidat hvězdičku..a s Písní krve je podobnost opravdu jen ve jméně hrdiny...a i jsem chvílemi pozorovala jakousi podobnost s Malazem, ale opět spíše jen jmény..
příběh má zajímavý hned prolog, bohužel se k němu autor v tomto díle nevrátí..a pak tu máme císařství zmítané spiknutím, 3 sourozence - každý s jinou schopností, k tomu kdysi zaniklou rasu a celkem zajímavý rozjezd nové série je na světě..s chutí se zakousnu do pokračování :)

wiwi
20.11.2018

Kaden, Valyn a Adare, tři císařské děti, tři různé osudy. Ráda bych více četla o Adare, ale třeba dostane prostor v dalším pokračování tohoto barvitého příběhu, který se četl takřka sám.

sel123
19.10.2018 1 z 5

Tak zatím jsem četl jen Císařovy čepele. Bohužel mne nenadchly. Přijde mi to psáno pro -náctileté (postavy jednají nelogicky, stále opakování již popsaného, dialogy často dosti hloupé ...). Na druhou stranu svět je vystavěn zajímavě a i zápletka upoutá. Přípomíná dost styl Goodkinda. Takže pokud se vám líbí asi oceníte i toto.

jmn7053
03.10.2018 5 z 5

Kniha má sice téměř 500 stránek, ale díky akčnímu a napínavému příběhu to uteče jako nic.
Svět je živě vylíčen, postavy jsou osobité a líbivé a nejednou jsem se nad řádky přihlouple usmívala. Bavilo mě to, neskutečně, přesně jak jsem čekala (a doufala). Moc se těším až se pustím do dalšího svazku a více prozkoumám tamější svět.

BernardBlack
07.09.2018 5 z 5

Nečekané pirátské přepadení, čerstvý vítr do povislých plachet fantasy žánru. Kapitána Staveleho jsem zatím neznal, ale jeho čepele tnou dostatečně hluboko, abych se s ním vydal na další plavbu vstříc" neotesanému trůnu":)

Kv0the
07.08.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem, těším se, až si otevřu další díl! :)

Pravda.Shin
06.08.2018 4 z 5

Kniha je rozhodně nadprůměrná, i když nemyslím, že si ji budu chtít přečíst znova. Autor mě opravdu zaujal podstatou bohů (která mě v jiných knihách spíš iritovala) a lidí. Lidská povaha najednou dávala smysl a bohové byli skutečnými Bohy. I způsob, jakým autor přemýšlí nad emocemi, je zajímavý. Jen jsem nemohl vystát autorovu aroganci, kde ze zvířat udělal nemyslící, necítící bytosti.

Vevericka.eva
05.08.2018 5 z 5

Jsem nadšená. Skvěle rozehraná hra, už běžím pro druhý díl, aspoň se stihnu nadechnout. Trojice sourozenců g nichž každý má v sobě část dokonalého panovníka, uvidíme jak s tím naloží. Dohromady by to mohla být pecka...

jakub6611
09.07.2018 5 z 5

Za poslední dobu opravdu zajímavé fantasy, nyní čtu druhý díl, jsem moc zvědav jak to vše dopadne :)

Archie
08.06.2018 5 z 5

Mozna neoriginalni (vojensky vycvik, vycvik v klastere, intrikareni na dvore), ale nesmirne poutave a zabavne odvypraveny uvod trilogie. Kde jini nudi, Staveley nuti hltat stranky. U nekterych pasazi jsem doslova nedychal a u jinych si zase v hlave maloval nadherne fantasy obrazy. Vycvik v horach, zkouska ve tme, kraska v rudych satech vchazejici doprostred bitvy - mnamka! Od docteni Abercrombieho jsem si snad takto fantasy neuzival.

petrvyhy
31.05.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších fantasy knih, které jsem ve svém životě četl. Narazil jsem na ni náhodou v knihovně a musím uznat, že takové zapálení do čtení jsem dlouho u sebe nepozoroval. Skvělý příběh, dobře vymyšlený, ale hlavně přehledný. Máme tu tři hlavní postavy a tak trochu jsem se obával příběhové linky Adare, kde jak jsem očekával, se toho moc dít nebude a bude se jen mluvit a mluvit. Naštěstí k ní zavítáme skutečně jen okrajově a veškerý čas na stránkách knih si berou Kaden a Valyn. I tak její linka nabídla pár zajímavých stran. B.S. je neskutečný vypravěč a od doby Eragona a Písně krve mě tak nic nezaujalo v tomto žánru. Čtenář se orientuje, zasměje se, ale i zapláče, protože Císařovy čepele jsou plné akce, zvratů a ztrát. Vřele doporučuji. Snad mě pokračování nezklame.

LadyHip
22.05.2018 5 z 5

Rozjezd další poutavé fantasy ságy. Překvapilo mě, jak bylo snadné se zorientovat v postavách, jak rychle a nenásilně mě vtáhnul samotný příběh. Jen bych snad přivítala mapu pro snadnější orientaci. Kapitoly jsou krátké, nepřišlo mi, že by se autor snažil cokoli natahovat. Naopak každá událost i scéna měla svoje opodstatnění a vedla k další akci. Nadchnul mě nový svět, drsný, neznámý, nevyzpytatelný, ale obrovsky poutavý.
Těším se na další díly a vřele doporučuji!

zrada mnišství nájemní vrazi fantasy

2016  88%Císařovy čepele
2017  83%Poslední smrtelné pouto