Krev na sněhu

Krev na sněhu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231260/bmid_krev-na-snehu-itA-231260.png 4 2298 2298

Krev na sněhu série

Sedmdesátá léta v Oslu. Olav Johansen nedokáže jezdit autem pomalu, je měkký jako máslo, příliš snadno se zamilovává, jestliže se rozčilí, ztrácí hlavu a je mizerný v matematice. Něco málo přečetl, ale moc toho neví a rozhodně nemá takové znalosti, které by byly k něčemu užitečné. A píše pomaleji, než roste stalaktit. K čemu se tedy hodí? Je skvělý zabiják. Nemusí přitom jezdit autem, zabíjí většinou lidi, kteří si to zasluhují, a nejsou to žádné složité počty. Alespoň prozatím nebyly. Dokud od šéfa nedostal nový úkol: vyřídit jeho manželku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Blod på snø , 2015

Modrina
06.07.2015 4 z 5

Hlavní postava mě bavila, byť příběh sám nebyl nijak složitý. Po infarktových stavech při čtení série HH to v podstatě (řečeno s klasikem) bylo poetické odpoledne.. :)

A pro goldiex: Lidi mají různý vkus. Já když jsem se po těch příšerných HarryPotterovských slátaninách (po protrpění pátého dílu už jsem po zbytku ani nevzdechla) odhodlala (na doporučení) nahlédnout do Volání kukačky, vzala jsem paní Rowlingovou na milost. A Hedvábník mě vyloženě nadchl. Takže já jsem velmi ráda, že se paní spisovatelka svého kopyta nedržela. :)

Lamanai
06.07.2015 3 z 5

Hm. 2,5 hvězdy by mi přišlo fér. Dobře se to čte, hrdina je vlastně docela sympaťák, ale jak je to předvídatelné! Tipnul bych si, že druhý díl bude psaný z pohledu té hluchoněmé slečny. Ale asi nebude, když jsem teď mrknul na anotaci :-)

Paja85
06.07.2015 4 z 5

Tak jako co na to říct...hlavní hrdina zajímavý, pořád se omlouval stylem : ale co já o tom můžu vědět a podobně, do toho měl zmáknuté spisovatelé, fyziku, faunu...a další věci házel z rukávu. Milostná zápletka byla až neuvěřitelně snadná...až se mi celé knížce nechce prostě ani věřit...upřímně, to už Harry Hole je víc uvěřitelný. Dávám 4 hvězdy, jedna je za Jo Nesba, jinak za knížku by byly max tři. Četla se dobře, ale tak nějak to nebylo ono. Bohužel. Dalšímu dílu ale šanci dám!

Sonne
05.07.2015 5 z 5

Moje prvni od Nesba a jednim slovem - dokonalost...

petrra
05.07.2015 4 z 5

Přečetla jsem jako večerní jednohubku a jsem spokojená. Nevím, co to o mě vypovídá, ale Nesboovi hlavní hrdinové jsou pro mě sympaťáci:)) (obzvlášť Olav jako modrooký blonďák:) Na konci jsem chtěla!, aby to dobře dopadlo, haha. Připomínalo mi to styl Lovců hlav. Doporučuji!

goldiex
03.07.2015 2 z 5

Pro mě - coby velkou fanynku Nesbeho - velké zklamání. Kdyby to nenapsal Jo, po pár stránkách bych knihu odložila. Takhle jsem to zkousla do poslední stránky, což zase nebyla taková zátěž při necelých 150 stranách, přesto jsem se musela do čtení nutit. Příběh i děj je zcela o ničem. Kdyby tohle byla moje první kniha autora, asi bych se nikdy nekochala jeho "HH skvosty", což by byla pochopitelně škoda. Připomíná mi to - opět marnou - snahu Rowlingové dosáhnout věhlasu Harryho Pottera psaním nezáživných detektivek. Ševče, drž se svého kopyta!

gallovl
02.07.2015 3 z 5

Nic moc, nijak nenadchlo ale ani neurazilo, nicméně Nesbo umí daleko daleko lépe a žvásty o lásce byly taky nad rámec.

Adam Bartoš
01.07.2015 5 z 5

Wau! Moje první kniha od Nesba a jsem opravdu mile překvapen. Neodtrhla mě od čtení. Skvěle napsáno, skvělý děj. Knihy od Nesba se nečtou, ale doslova žerou! Určitě si ji přečtěte. Budete mile překvapeni a uvidíte jak Vás bude bavit.

Zuzu88
30.06.2015 5 z 5

Skvělé oddechové počteníčko na dvě hoďky od mého oblíbence JN.Nevadí,že je jiná,než série s HH,je psaná dobrou formou,děj odsejpá a závěr výborný - žádný Holywood:-)

KristinaK
30.06.2015 4 z 5

Líbil se mi jiný styl psaní oproti HH. Nebylo to tak popisné, složité čtení a Olav byl snad i sympaťák :)

Pe3ček
30.06.2015 5 z 5

Knížka je podle mě hodně čtivá - dělá to ten styl vyprávění i popis z pohledu hlavní postavy. Celou dobu se děj sice odvíjel, jak jsem předpokládal, ale závěr mě přece jen překvapil. Takže i konec byl takový, jaký by podle mě měl vždycky být - hezky milý, všichni přežijí a žijí šťastně až do smrti. :D

bookemma
28.06.2015 5 z 5

What loneliness is more lonely than distrust?

Kniha přečtená během dvou hodin.Jo Nesbo opět ukázal svůj geniální talent, evokovat atmosféru knihy ve čtenáři. I´m feeling lonely in my distrust...

mi-380
28.06.2015 5 z 5

Olav, to je city o něco lépe vybavený Dexter: 90 % (65 hodnotících, 78 %). Norové jako by se vyžívali v traumatech. A pokud by snad traumata díky ropnému blahobytu mizela, dovedou si je opakovaně přivolávat zpět (imigranti, Breivik, Barnevernet, Nesbø...).

davas
28.06.2015 4 z 5

zhltnuto za 2 hodinky,celkem zajímavý pohled z pohledu zabijáka s jeho myšlenkami i pocity ...a pár mrtvých k tomu

Styblice
27.06.2015 4 z 5

Upřímně - nečekala jsem žádnou pecku, jelikož na HH prostě nic nemá. Přesto jsem 149 stran dnes přečetla u kávy a byla jsem mile překvapena. Zajímavý příběh a hezky napsaný konec. Jsem zvědavá, s čím přijde příště. Každopádně více se těším zase na Harryho :-)

nai.ivka
27.06.2015 4 z 5

Ze začátku jsem myslela, že to bude první Nesbovka, kterou nedočtu. Zajímavé jak se zrychlila doba a změnilo se psaní, ani jsem si to neuvědomila až teď, kdy postupně vytahuju staré detektivky co se četly v sedmdesátkách, tahle je jim podobná.
Někdo tu psal, že Olava popisuje jako hlupáka a přitom je chytrý ... no tak se vidí Olav sám, podceňuje se. S tím měkkým srdcem a zabíjením ... je to rozpor, ale pokud to není zrůda tak nějaké city mít musí. Život je plný rozporů.

Lenka.Vílka
26.06.2015 5 z 5

Můj první (ale mám v plánu to změnit) čteny (Lovce hlav nepočítám, ty jsem pouze viděla) Nesbo a jsem nadšená. Už konečně chápu, co na tom Nesbovi všichni mají....

Greg25
25.06.2015 3 z 5

Mně se to líbilo - hlavně postavy, až na ten konec, nebo spíš tu koncovou pointu. To celkové směřování ke konci na tom není ono. Knížečka, která je z mého pohledu poctou evropským sedmdesátkovým filmovým kriminálkám, která má stejnou atmosféru, stejný styl vyprávění i zápletky. A kdyby taková byla až do konce, tu hvězdičku bych bez váhání přihodila. Takhle zůstává jen čtivé krátké dílko, banální konec bych brala spíš, ale je jasné, že právě tomu se chtěl Nesbo vyhnout. Za jedno přečtení určitě stojí, ale nemá to takový ten "wow" efekt, ovšem kde se píše, že to musí mít každá jeho kniha? 65%

matej9766
22.06.2015 4 z 5

Nový Nesbo, kratší a trochu jiný, ale stále perfektní. I když má kniha pouze 148 stran, tak se autorovi podařilo převyprávět příběh, který by ostatní autoři klidně napsali na dvojnásobný počet. Nesbo je zkrátka pan vypravěč.

Menší rozsah dává ráz příběhu, kdy místo složité kriminálky dostáváme jednoduchý noir s pár postavami, bez nějakého hlubšího psychologického vývoje. I tak je příběh poutavý a hlavní postava zajímavá.

Samostatnou kapitolou je pak závěr knihy, který je naprosto výborný a vhodně uzavírá další skvělý příběh z Osla.

5. hvězdu si nechávám na příští díl a nebo, až zaskočí zase Herry :)

aslavey
22.06.2015 3 z 5

Asi jsem neudělal nejlíp, že jsem si přečetl od Nesba jako první zřejmě taky to nejhorší, co? Nemůžu teda srovnat s HH, ale tohle byla fakt očividně rychlokvaška, kterou chtěl mít za sebou co nejrychleji a aby to měl za sebou co nejrychleji i čtenář. Příběh tuctovej a pro ze začátku nějak nastíněnou postavu málo uvěřitelnej. Olav, na to, jak je hloupej, tak je vlastně dost chytrej... a moc zamilovanej, na to, že je zabiják bez citů... prostě mi to ne úplně sedlo. Asi fakt budu muset zkusit HH a pak ho buď uplně odsoudit, nebo si spravit chuť.