Krev na sněhu

Krev na sněhu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231260/bmid_krev-na-snehu-itA-231260.png 4 2298 2298

Krev na sněhu série

Sedmdesátá léta v Oslu. Olav Johansen nedokáže jezdit autem pomalu, je měkký jako máslo, příliš snadno se zamilovává, jestliže se rozčilí, ztrácí hlavu a je mizerný v matematice. Něco málo přečetl, ale moc toho neví a rozhodně nemá takové znalosti, které by byly k něčemu užitečné. A píše pomaleji, než roste stalaktit. K čemu se tedy hodí? Je skvělý zabiják. Nemusí přitom jezdit autem, zabíjí většinou lidi, kteří si to zasluhují, a nejsou to žádné složité počty. Alespoň prozatím nebyly. Dokud od šéfa nedostal nový úkol: vyřídit jeho manželku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Blod på snø , 2015

allebra
31.08.2015 4 z 5

Když jsem knihu začala číst, byla jsem nadšená a viděla jsem to na pět hvězdiček. Zhruba v půlce druhé třetiny jsem se začala přiklánět ke čtyřem hvězdičkám a konec bych dala za tři hvězdičky, takže celkově za čtyři. Určitě si přečtu pokračování.

Dixinka
31.08.2015 5 z 5

Bavila jsem se od prvního písmene po poslední. Dobře napsaný celý příběh. Fakt je Jo Nesbo čím dál lepší, jen ať píše ještě hodně dlouho.

kneslova
31.08.2015 4 z 5

Slušně psaný příběh, nejvíce mi připomíná povídky starších spisovatelů detektivek, které jsem četla před mnoha lety. Má pravdu pisatel pode mnou, kdybyste to nevěděli, neuhodnete, že to psal J. Nesbo.

Eicherik
29.08.2015 5 z 5

Tak tohle mě dostalo. Zatím nejlepší co jsem od Nesba četl.

Hynais
27.08.2015 4 z 5

Já jsem z téhle knihy nadšený. Jednak jsem měl Harryho Holea už docela plný zuby (jenže ho mám rád tak, že se k němu za čas vrátím, i kdybych měl znovu přečíst to, co už vyšlo:-) a pak mě Olav fakt bavil: velmi vtipné, přímočaré a snově praktické!

goalie
25.08.2015 2 z 5

Docela dobrá, ale pořád je lepší série Harry Hole.

Gracian1964
25.08.2015 3 z 5

Knihu mi pozical kolega, nuz som si ju teda precital, co netrvalo vobec dlho, prave naopak...keby som ju cital s tym, ze neviem kto ju napisal, ani by mi nenapadlo tipovat Nesba, hm...od nadsenia som sice neskakal, posobilo to na mna dost odtazitym dojmom, pomerne neosobne, nedokazal som sa prilis zzit s hlavnou postavou...ostatne jeho knihy sa mi zdali ovela prepracovanejsie a hlbsie, neviem...mierne sklamanie...

radek0635
24.08.2015 4 z 5

Trochu rozporuplná knížka. Na jednu stranu drsná, což bylo vtipné :-), na druhou romantická. A to ne vždy mi připadalo úplně přirozené. Každopádně se jedná o velmi zajímavou knížku, stránky vám utečou tak rychle, že už jste pomalu hned na konci, který je mimochodem povedený. I tak to občas působilo až divně, zvlášť vztah Oleva a Hoffmannovy manželky.

momo01
24.08.2015 5 z 5

Mám pro tyhle typy hrdinů slabost. Na jednu stranu dělají špatný věci a na druhou mají srdce na správném místě. Nakonec s nimi každý stejně nakonec vytře... Je napsaná podle jiného vzorce než ostatní knihy od Nesba, ale proč ne?

Veronicana
21.08.2015 4 z 5

Celková spokojenost . Ikdyž kratší než na co jsem zvyklá.

MahulenaK
17.08.2015 4 z 5

Moc příjemné překvapení.

Wyder
07.08.2015 3 z 5

Rozporuplná kniha. Sice jsem ji přečetl za jedno odpoledne, ale nijak mě nepotěšila. Asi jsem čekal Holeovku s jinými postavami, nevím. Celkově to nebylo špatné, ale kdyby tohle byla moje první kniha od Nesba, tak nevím, jestli by bylo mnoho dalších? Na mě dost krátké, málo propracované postavy, prostě knížka o 150 stranách.

Grety
06.08.2015 4 z 5

Dobrá povídka s trošku naivním a přihlouplým zabijákem. Zkuste a uvidíte.

Palom
04.08.2015 1 z 5

Na konci jsem si jenom říkal, jestli už je to opravdu všechno.

vnimat_Krasu
04.08.2015 2 z 5

Zoufale neoriginální, nezajímavá, dobře napsaná gangsterská povídka. A to je vše. Je jen na vás, jestli si nechcete namísto příběhu, o kterém za týden nebudete mít ani tucha, raději koupit čerstvého, chlazeného mořského vlka. Tady se totiž nic podstatného neděje. Bohužel.

sataras
04.08.2015 5 z 5

Kniha je nesrovnatelná s HH, domnívám se však, že to si autor tak přál...povídka s určitou dávkou humoru mne velmi potěšila :-)

Rolig
04.08.2015 4 z 5

V podstate zhrniem to, čo tu napísali všetci "štvorhviezdičkoví +" ...Celé hodnotenie a pocit z prečítanej knihy závisí od prístupu, ktorý si k nej čitateľ zvolí. Môžem si vybrať dve cesty - buď chcem od, v slovenčine, 168 stránok (ktoré majú riadkovanie väčšie ako bakalárska práca) nového Harryho Holeho alebo si vyberiem tu druhú cestu- ku knihe pristup skutočne ako ku "Krv na snehu" so sympošom Olavom Johansenom...+ zaujímavy koniec, mínus - kniha mohla byť ozaj dlhšia - vydržal by som pri nej do rána.

Dumicek
03.08.2015 4 z 5

Pokud si knihu chcete přečíst a už jste přečetli celou sérii o H.H., tak rozhodně nesmíte čekat, že to bude stejný trhák. Už jen kvůli tomu, že to nemá 600 stránek, ale jen 150, tak to nebude dokonale propracovaný thriller..je to spíše povídka. Já jsem od toho čekala takovou oddechovku a to se splnilo. Hlavní postavu Olava si prostě zamilujete, děj je rychlý s ničím se tu moc nerozebírá, ale i tak víte o co se jedná. Jednoduchý příběh s velice zajímavým koncem, který určitě každého čtenáře překvapí.
Knihu rozhodně doporučuji všem co mají rádi Nesba a jeho knihy

Gagarin
01.08.2015 4 z 5

Nesmíte to všichni srovnávat se sérií o H.H. Mnohem bližší to je Lovcům hlav: opět zajímavý, komplikovaný až rozporuplný hlavní zaporák. A je to holt novela, nebo povídka, ne šestiset stránkový do mrtě propracovaný thriller. Prostě spíš příjemná raritka do vlaku pro milovniky Jo Nesboa.

ewisek22
31.07.2015 5 z 5

Jak já se bála, že mně Nesbo zklame. Přece jen Harry je Harry:) Ovšem Jo mně velice překvapil. Počínaje už nízkým počtem stránek, které kniha má (což mi trochu vadilo) a konče parádní postavičkou, jménem Olav Johansen. Začínám mít sice pocit, že se Jo moc dívá na Bonda...ten taky vždy všechno přežije:) Přečteno snad za jeden večer a opět vzdávám hold panu Nesbovi...jen tak dál:))